projekcia aktivnej energie Ki

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod manikin » čtv 18. led, 2007 22:47

[quote="samborn"]makoto napisal kilometer textu, ale tomu co povazuje za agresivny utok sa velkym oblukom vyhol ... PRECO ?

manikin - nie si trosku precitlivela ???? To ste tam vsetci takyto "tvrdasi" ? Sa potom necudujem ze na vas funguju rozne finty kde silnejsie osobnost sa zahrava s vasou psychikou ...


vis co je moje nejvetsi slabost? nechala jsem se tebou vyprovokovat...
prijd na zminovany seminar...muzes se presvedcit, jaci jsme a muzes tomu dopravakovi dokazat, ze nic neumi...a ze to co dela je cirkus
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod samborn » pát 19. led, 2007 9:21

prijd na zminovany seminar...muzes se presvedcit, jaci jsme a muzes tomu dopravakovi dokazat, ze nic neumi...a ze to co dela je cirkus


??? stojis si za tym co sem pises ??? Alebo ti len prdli nervy ? Makoto sem uz asi 3x napisal, ze VAS MAJSTER NEUKAZUJE PROJEKCIU KI NA NIKOM INOM LEN NA SVOJICH ZIAKOCH. Cela debata je tu prave preto, ze nie je mozne si to s yamauyeom ci ako sa vola vyskusat :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: CHAPES ? Ze to len ukazuje - CIRKUS sa to vola - aj tam nemozes skocit do maneze a skusat .... alebo ti to mam prelozit do nejakeho ineho jazyka ?


zajtra natocim video kde na kamosa spravym huuhuhuhuua a seknem rukou a on spadne na zem a predvedie tam take epilepticke divadielko. Uveris mi ze ovladam projekciu KI? Bude to stacit ? Kludne to predvedieme aj na zivo - staci prist na seminar - telocvicnu tu v ziline vybavym raz, dva a vstupne je 500Sk. Skupiny maju zlavu. Ale pozor na nikom inom to ukazovat nebudem. Pretoze moja ki funguje len na naozaj agresivne utoky a tie dokaze len moj kamos. Okrem toho si nemozem zobrat na svedomie pripadnu ujmu na zdravy ;) takze fajn, kua ze ma to nenapadlo skor - dobry JOB.
Alebo mam smolu, ze nemam sikme oci a sikme meno a tym padom mi to nikto nebude zrat ? TAK AKO TO JE ?
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod graver » pát 19. led, 2007 9:29

samborn píše:zajtra natocim video kde na kamosa spravym huuhuhuhuua a seknem rukou a on spadne na zem a predvedie tam take epilepticke divadielko. Uveris mi ze ovladam projekciu KI?

Ne, ale bude to prdel a třeba uvěří jiní :roll:
Už se těším...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » pát 19. led, 2007 9:51

krovak píše: pockaj, podla toho co pises mi pripada ako keby sa vlastne pri tom vytvorila nieco ako dodatocna spatna vazba (zhruba v zmysle hodit kus zeleza do zapojeneho obvodu). Potom mi ale logicky vyvstava otazka preco to funguje iba kym sa nevzda svojho umyslu. Druha vec, ktoru na tom nechapem je samotny ten pojem "umysel"
- z toho co pises to zjavne nie je energia v zmysle pohybu, pretoze ten prestane ked ho to "zlozi"
- ak je to myslienka (cize nazvime to ze je to na mentalnej urovni) to by este islo, ale agresivita podla mna nie je iba o nejakom vedomom rozhodnuti. toto mi ale aj tak prijde ako najpravdepodobnejsie, zasa ale prestat s myslienkou "udriem ho" zasa nie je az taky problem
- ak je to emocia kam by som agresivitu ako taku zaradil tak potom by ma zaujmala skor navazujuca otazka a to ci sa zaroven uci aj ovladanie emocii, jednak jej vyvolanie ale tiez aj zasa jej zrusenie.
Teraz to prosim neber ze sa ta snazim nachytat, alebo usvedcit z toho, ze kecas lebo mi je jasne, ze som to napisal dost skepticky. Podla mna by take nieco fungovat mohlo snazim sa to len namapovat na vlastny pohlad na svet.


Ahoj, nevidim do toho tolik, abych tak detailne popsal biomechaniku a fyziologicke procesy v tele obrance i utocnika.
Jde o to, ze kdyz utocis na treninku proti sparringovi, sice ho chces zasahnout, ale nechces mu ublizit se zlym umyslem. Je v tom malicko rozdil. Do fightu jdu s tim, ze chci samozrejme vyhrat, ale vzhledem k tomu, ze sparruju s clovekem, ktereho znam a ktery je v pohode, nechci mu skutecne ublizit, to znamena, ze paku nedotahnu, ze kop zmirnim, ze do uderu nedam silu jakou bych dal, pokud bych cloveku skutecne chtel ublizit.
Co se tyka agresivity jako emoce. Ono to souvisi s duchovni vyspelosti toho ktereho cloveka, s tim, jak moc to uz ma v hlave srovnane. Jde o to, ze kdyby se toto provedlo na cloveku, ktery neumi ovladat sve emoce a byl by agresivni tak, ze premosti logicke uvazovani, pak by nedokazal vcas prestat a mohlo by dojit k zastave srdce ci dechu. Proto se to cvici na pokrocilych zacich, protoze ti dokazi vcas prerusit svuj agresivni umysl. Nic jineho v tom neni. A jak jsem rikal, nikdo z tech lidi, na kterych to soke predvadi v Cechach neni ze sokeho posranej. Vic to skutecne nedokazu popsat a opet se po nekolikate odvolavam na sve oznameni o seminari, kde se muzete prijit podivat a pobavit se s jeho zaky a uvidite. Pokud pak budete presvedceni, ze je to podvod a jeho zaci jsou zmanipulovani bezmozci, pak OK, vzbuzuji-li ve vas takovy dojem, s tim nic neudelam.
Citim take, ze to ted vypada jako by Akijitsu bylo jen o nacviku jak nekoho porazit pomoci Ki. Tomu tak neni. Je to soucast, tak jako motylove noze ve WT, prerazeci technika v TKD ci karate. Rozebirame tu pouze jeden aspekt, na to prosim nezapomente. Aiki vyuziva tvrde bloky, paky, porazy i hody. Udery i kopy. Prave proto se skvele doplnuje s jujutsu respektive je jeho nadstavbou v ramci nasi skoly, jelikoz se jiz tolik nesoustredi na techniky fyzicke, ale pracuje na jemnejsich rovinach. Jelikoz vsak jsem....rekneme na nizsim prizemnejsim levelu nez kluci, kteri cvici aiki, je pro me tezke dopodrobna rozebirat vsechny detaily kolem toho. Verte mi, ze nejsem clovek, ktery veri vsemu jen proto, ze to rekl Velky a Mocny. Popravde ani ted nejsem presvedceny, jak mi Ki muze pomoci v realnem boji. Ne proto, ze to neexistuje, ale proste proto, ze se venuji jinym vecem (pro me je to stejna debata jako diskuse o tom, proc se cvici v nekterych skolach s tradicnimi zbranemi, kdyz ted uz lidi tezko nosi kopi ci mec. Ti co cvici mi urcite budou argumentovat, ze se to da aplikovat na jine predmety denni potreby. Asi ano, nevim, nevenuji se cviceni s tradicnimi zbranemi). Do tohohle tematu jsem se zapojil jen proto, abych vam dal tip na lidi, kteri tomu rozumi a pozval vas na seminar. Pak jsem se pokousel vse vysvetlit na zaklade informaci, co mam a ktere jsem si overil. Ale znovu - nevenuji se tomu a doporucuji se obratit primo na ne. Zatim to udelal pouze jeden z vas. Ostatni diskutuji o Ki bez Ki (respektive bez tech, kteri tomu rozumi).
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: .

Příspěvekod Makoto » pát 19. led, 2007 10:07

luen píše:Makoto mohl bys plz vysvetlit slovo AGRESIVNI ... resp. co si pod timto pojmem predstavujes ty, nebo jak se tento pojem vyklada u vas ... Mam takovy pocit, ze mluvis o necem jinem nez ostatni :!:


Nevyhnul jsem se tomu, jen...i tak jsou me prispevky dlouhe z toho jak donekonecna opakuji jiz recene. OK, tak tedy ma predstava agresivity je v nekolika rovinach:

1. Fyzicka - jedu na plny kontakt a s maximalni silou
2. Duchovni - chci ublizit, zranit, zadupat do zeme. Je mi jedno, jak je silny, rychly ci velky. Chci ho videt krvacet

Jak vidis, jde o to, ze agresivita je dle meho nazoru polozena hodne do te duchovni roviny (ja vim, ze duchovni je hodne zprofanovane slovo a na hodne lidi tu pusobi jak cerveny hadr). Porad mohu bojovat na plny kontakt a s maximalni silou a presto nemusim byt vnitrne agresivni tak jak tomu rozumim ja. Jde o zamer ublizit, porazit soupere jakkoliv.
Pri nasem treninku, kdy jsme v protiuderovem obleku, jsme zjistili jak velky je rozdil pokud se mlatime jen tak na semikontakt a bez zameru ublizit a pokud se do toho opreme a "utrhneme se z retezu" vetsinou nas pak od sebe roztrhava treti osoba(-y) Zjistime, ze nektere veci nefunguji, nektere trvaji dele, u nekterych se souper chova jinak, nez nas doposud ucili a hlavne, ze v sobe dokazeme probudit barbara. Diky tomu, ze sparring je v obleku se nemusime bat poradne prastit ci kopnout. S tim vsak souvisi i spravne chovani sparringa, to je vsak v tuto chvili OT.

Pak tu byl dotaz co si predstavuji pod pojmem "srdcar". Tak podle meho vnimani jde o cloveka, ktery neprestane bojovat, kdyz zacne krvacet ci kdyz mu nekdo zlomi ruku. Clovek, ktery se neboji jit do souboje ackoliv vi, ze dostane pravdepodobne nakladacku. Ktery se neposere. Ktery do toho jde celym svym srdcem. Tak to je srdcar dle me predstavy.

Zapomnel jsem jeste na neco nebo je to vse? :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Dalt » pát 19. led, 2007 11:03

ha...Zjistil jsem ze mam pravdepodobne vlohy stat se velkym KI mistrem - vcera na trenalu jsem kamose skladal nejen pohybem ruky ale ovladam i tzv. KI-vlnu a na jedno KIIIAAAIII lehne cela telcvicna...jsem mocny...
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod manikin » pát 19. led, 2007 13:12

samborn píše:
prijd na zminovany seminar...muzes se presvedcit, jaci jsme a muzes tomu dopravakovi dokazat, ze nic neumi...a ze to co dela je cirkus


??? stojis si za tym co sem pises ??? Alebo ti len prdli nervy ? Makoto sem uz asi 3x napisal, ze VAS MAJSTER NEUKAZUJE PROJEKCIU KI NA NIKOM INOM LEN NA SVOJICH ZIAKOCH. Cela debata je tu prave preto, ze nie je mozne si to s yamauyeom ci ako sa vola vyskusat :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: CHAPES ? Ze to len ukazuje - CIRKUS sa to vola - aj tam nemozes skocit do maneze a skusat .... alebo ti to mam prelozit do nejakeho ineho jazyka ?



stojim si za svym a na seminar te zvu....
nazval jsi toho cloveka dopravakem a jeho uceni cirkusem jen na zaklade toho, ze neveris technice vyuziti aktivni Ki, ale to je jen soucast jeho uceni...
krom toho si myslim, ze clovek, ktery nejakou dobu dela BU, tak je schopen i u predvadecky poznat, zda je akce nacvicena, zda si lidi do technik padaji a tak...nebo ne? souhlasim, ze z videa je to nekdy problematicke
taky bys mel moznost zeptat se primo mistra...jak to funguje a proc to nechce ukazat na tobe...
ale pokud si myslis, ze jsou to vyhozene penize, tak...nikdo te nenuti
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Dalt » pát 19. led, 2007 13:21

Manikin: nazval jsi toho cloveka dopravakem a jeho uceni cirkusem jen na zaklade toho, ze neveris technice vyuziti aktivni Ki, ale to je jen soucast jeho uceni... - NE ON HO NENAZVAL CIRKUSAKEM NA ZAKLADE TOHO ZE NEVERI NA KI, ALE KVULI TOMU ZE TO NUKAZUJE NA NIKOM JINEM, NEZ NA SVYCH ZACICH - A TO JE CIRKUS - V CIRKUSE TAKY NEPUSTI JAKEHOKOLIV DIVAKA POMAHAT KOUZELNIKOVI

mANIKIN:krom toho si myslim, ze clovek, ktery nejakou dobu dela BU, tak je schopen i u predvadecky poznat, zda je akce nacvicena, zda si lidi do technik padaji a tak...nebo ne? souhlasim, ze z videa je to nekdy problematicke
- DALSI BLBOST - VIS CO ZNAMENA POJEM HERECTVI??? V PODSTATE NENI PROBLEM NAFINGOVAT COKOLIV...NAPR. FOTBAL A SIMULACE
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

.

Příspěvekod luen » pát 19. led, 2007 13:30

Makoto píše:...(pro me je to stejna debata jako diskuse o tom, proc se cvici v nekterych skolach s tradicnimi zbranemi, kdyz ted uz lidi tezko nosi kopi ci mec. Ti co cvici mi urcite budou argumentovat, ze se to da aplikovat na jine predmety denni potreby. Asi ano, nevim


Pro me ne ... se zbranemi nacvicis veci/dovednosti, ktere bez nich jen tezko ziskas ...

Makoto píše:1. Fyzicka - jedu na plny kontakt a s maximalni silou
2. Duchovni - chci ublizit, zranit, zadupat do zeme. Je mi jedno, jak je silny, rychly ci velky. Chci ho videt krvacet


Nooo ... kdyz uz jsme tedy u toho, tak to ze chces nekoho "jen" videt krvacet mi moc agresivni neprijde, ale ok... To, ze jsi to takhle popsal je hezky, ale (a to tady asi nevyresime) otazka je jak by tohle tve agresivni jednani vypadalo v praxi a jaka je predstava o tom co je "prakticke" ... nechci to zpochybnovat, jen jsem se za svou praxi mnohokrat setkal s tim, ze lidi vedeli co a jak rikat ... Problem byl jen v te prakticke casti :(

Makoto píše:...Porad mohu bojovat na plny kontakt a s maximalni silou a presto nemusim byt vnitrne agresivni tak jak tomu rozumim ja. Jde o zamer ublizit, porazit soupere jakkoliv.


Doufam, ze jestli na ten vas seminar nekdo z bu.cz prijde ..., slozi vam toho vaseho mistra, tak nebudu cist prohlaseni napr.: "Utok byl malo agresivni ..., tak nam mastra sejmul ... nemohl mu totiz vratit jeho negativni energii" :wink: :D

Jinak za sebe mohu rici, ze si me nijak nepresvedcil a ani nenahlodal ... Mohl bys plz upresnit kdy, kde, od/do .... proste termin toho seminare??? Dik.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 19. led, 2007 13:58

ukropcany píše:Makoto, nemáš tak trošku pocit, že robíš diablovho advokáta? Mne to neva, len ma to tak napadlo...


Asi ano...uz s tim prestavam :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Sukuba » pát 19. led, 2007 14:16

Už to tu stopněte. Zamkněte.
Pokud vím, tak studium bojového umění je o osobním přístupu a prožitku. Je zcela individuální. A zkušenost jako taková je nepřenosná.
Proto ti, kdo tady pro aktivní ki horují dělají tomuto fenoménu jen medvědí službu a ti co jí nevěří pouze na základě této diskuze jen ukazují, že logika tak důležitá pro bojová umění je jim zatím cizí a to na úkor jejich vlastního ega pěstujícího v nich názory jako hráz.
Je těžko diskutovat pouze textem o zjevných aspektech technik, natož těch skrytých. (Proto považuji toto fórum z 90% za stoku).
Jinak, co se týče agresivity. Už jsem viděl pár "bijců" co se jim roztřepala kolena, když šlo o život, ne o konfrontaci. Nelze poměřovat "zábavní bojové sporty" s bojem o život. Tím nechci použitelnost jejich technik shazovat.
Už Sun-`c doporučuje nechat protivníkům nějakou šanci na útěk, protože tím snižuje jejich odhodlání a bojeschopnost. Jak nejde o život, jde o h...o.
Upřesním MAKOTA a řeknu, že ta "agresivní síla" o které hovoří je úmysl zabít. A říkejte si co chcete. S tímto fenoménem jsem se již setkal. A podotýkám, že je to můj poslední příspěvek v tomto threadu.
-----------------------------------------------------
"Jen hlupák setrvává na svých včerejších názorech." Lao-`c
Naposledy upravil Sukuba dne pát 19. led, 2007 14:17, celkově upraveno 1
Sukuba
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00

Re: .

Příspěvekod Makoto » pát 19. led, 2007 14:16

luen píše:Pro me ne ... se zbranemi nacvicis veci/dovednosti, ktere bez nich jen tezko ziskas ...


Jako treba jake? Mineno v dobrem. Sam cvicim s nunchakami, protoze mi to rozviji pohybovou koordinaci a rychlost. V boji bych si s nimi asi nabancil sam :-)

Nooo ... kdyz uz jsme tedy u toho, tak to ze chces nekoho "jen" videt krvacet mi moc agresivni neprijde, ale ok... To, ze jsi to takhle popsal je hezky, ale (a to tady asi nevyresime) otazka je jak by tohle tve agresivni jednani vypadalo v praxi a jaka je predstava o tom co je "prakticke" ... nechci to zpochybnovat, jen jsem se za svou praxi mnohokrat setkal s tim, ze lidi vedeli co a jak rikat ... Problem byl jen v te prakticke casti :(


Prave proto se podivej na nase stranky (jujutsu.cz) a tam uvidis kolegy, se kterymi spolupracujeme. Napriklad Polaci, kteri cvici vezenskou straz. Tam to asi o spartakiade nebude, ze? Navic my cvicime v protiuderovem obleku (u nas na webu jsou urcite fotky, jak to vypada) a to take indikuje, ze se nevenujeme spartakiade, ze? Ale jinak s tebou souhlasim, hafo lidi tu ma plno kecu jak by nekoho zastrelili klidne z pul metra a kdyz pak vidi video chlapa, kteremu se zborti oblicej pote, co to koupi, zvraci jak alik. Mimochodem, ted je dostupne na torrent webech videa Faces of death (4 CD). Doporucuji stahnout a podivat se. Jsou tam autenticke zabery zabijeni, umirani a zraneni...velice poucne pro machry, kteri rikaji, ze s nozem klidne vykuchaji cloveka....

Doufam, ze jestli na ten vas seminar nekdo z bu.cz prijde ..., slozi vam toho vaseho mistra, tak nebudu cist prohlaseni napr.: "Utok byl malo agresivni ..., tak nam mastra sejmul ... nemohl mu totiz vratit jeho negativni energii" :wink: :D

A to je presne problem vas lidi z WT, WCh - konfrontace konfrontace konfrontace, abyste si dokazali, ze ho mate delsiho a ze vas styl je tradicnejsi a originalnejsi (Delal jsem WT a vim, jak to tam chodilo). Sorry, ale to se mi zda hodne ubohy. Detsky. Stupidni (Proto jsem z WT odesel). Je to seminar pro zajemce o Aikijutsu, ne pro stupidni blbce, kteri si chteji neco dokazovat. Nikdo tam nikoho z vas nenuti prijit. Kdyz nechcete, nechodte, neverte. Ver ze ani soke ani nikdo z jeho studentu si z toho zily nepodreze. Kua nikdo vas preci nenuti verit? A koncim s dablovym advokatstvim, jak to tu vystizne napsal Ukropcany. Dalsi dotazy smerujte na lidi, kteri se tim azbyvaji (a jejichz jmena tu jiz nekolikrat zaznela)

Jinak za sebe mohu rici, ze si me nijak nepresvedcil a ani nenahlodal ... Mohl bys plz upresnit kdy, kde, od/do .... proste termin toho seminare??? Dik.

Uz jsem to tu psal, podivej se do diskuse. Nebo na stranky jujutsu.cz
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod graver » pát 19. led, 2007 14:33

Sukuba píše:... považuji toto fórum z 90% za stoku

Nevěděl bys prosím o nějakém jiném fóru, které je míň stoka? Pokud se někde jinde diskutuje o tomtéž jinak, tab bychom tam třeba rádi nakoukli :wink:
Sukuba píše:Jak nejde o život, jde o h...o.
Upřesním MAKOTA a řeknu, že ta "agresivní síla" o které hovoří je úmysl zabít.

Tak nevím, jestli ti za tohle upřesnění Makoto bude vděčný...
Já nevím, proč to většina vidí tak bipolárně - buďto mě mé dovednosti uchrání před útočníkem s úmyslem zabít nebo jsou na hovno, jo? Spousta lidí sice oceňuje, že ten, kdo do nich tak trochu šťouchne někde v hospodě, je asi nechce zabít, ale přesto by chtěli mít možnost skončit jinak, než "jen" s vyraženými zuby, zlomenou čelistí a polámanýma rukama.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: .

Příspěvekod luen » pát 19. led, 2007 14:44

Makoto píše:A to je presne problem vas lidi z WT, WCh - konfrontace konfrontace konfrontace, abyste si dokazali, ze ho mate delsiho a ze vas styl je tradicnejsi a originalnejsi (Delal jsem WT a vim, jak to tam chodilo). Sorry, ale to se mi zda hodne ubohy. Detsky. Stupidni (Proto jsem z WT odesel). Je to seminar pro zajemce o Aikijutsu, ne pro stupidni blbce, kteri si chteji neco dokazovat. Nikdo tam nikoho z vas nenuti prijit. Kdyz nechcete, nechodte, neverte. Ver ze ani soke ani nikdo z jeho studentu si z toho zily nepodreze. Kua nikdo vas preci nenuti verit? A koncim s dablovym advokatstvim, jak to tu vystizne napsal Ukropcany. Dalsi dotazy smerujte na lidi, kteri se tim azbyvaji (a jejichz jmena tu jiz nekolikrat zaznela)


Nevim jak hosi na wt, ale ja si nic merit nechci - uz mam po puberte :wink: Konfrontace, konfrontace ... a zase ta konfrontace ... ano - to je ale jina ... Konfrontace a mereni si, kdo ma co delsi s tim preci nema nic spolecneho :?: Nebo se to u vas neobejde bez te hysterie :?: Ver nebo ne ... jde to a v pohode :D
Taky jsem delal wt a taky vim jak totam chodilo a proto rozlisuji napr. wt a napr. wing chun :wink:
Ja te nenutil nekoho presvedcovat - to delas od zacatku dobrovolne ... mimo jine jsem se ptal ne kvuli sobe, ale kvuli vsem ucastnikum tohoto fora ... abych nekam jezdil, vlacel se a nekdo mi pak rekl, ze uz maji plno ... atd ... na to uz jsem starej a uzil jsem si takovejch "hura" akci dost ... A jak to tak sleduji, tak myslim, ze to ani jinak nedopadne ...
Makoto nmuzu za to, ze nejsi schopen obhajit to co je podle mne neobhajitelne ... pustil ses do toho sam, bez nuceni, tak nebud nerudnej - ne vzdy se dari :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod DrGlock » pát 19. led, 2007 15:41

Už se to tu moc zvrhlo a zbytečně tu Makota drbete. Zkusím vám pár věcí, co tu byly nebo nebyly naznačeny a co zřejmě většině lidí nedochází, vysvětlit po svém...

1. Yamaue umí hodně dobře bojovat. Jako jeden z mála si své dovednosti chodil ověřit do klece. Viděl jsem ho jen jednou a můžu říct, že ten chlap je rychlej jako kočka a to co dělá, má fakt zmáknutý. Nevím, jestli to co předvádí na těch videích je realita nebo fikce, ale věřím, že se umí ubránit kdejakýmu agresivnímu útočníkovi i bez jakékoliv práce s energií.

2. Né všechna bojová umění, ačkoliv se nazývají bojová, jsou vhodná nebo jsou určena k boji a sebeobraně. Základ všeho je umět bojovat přirozeně jako člověk a využívat zbraně a slabiny kterými nás příroda vybavila. Když nemáte zábrany a umíte soupeři nehty roztrhat obličej, vypíchnout oči, prokousnout krční tepny, rozkopat koule, vytrhat vlasy, umlátit ho kamenem, popelníkem či barovou židličkou, umíte bojovat a bránit se dejme tomu s 99% šancí na úspěch, když nepočítáme prvek náhody. Bojová umění jsou jen nástavba na tyto dovednosti, když vám to připadá příliš surové a chcete se umět bránit méně devastujícím způsobem pro útočníka. Háček je v tom, že když se ochudíte o tyto přirozené techniky, rapidně klesá ta šance na úspěch a čím méně brutální a agresivní bojové umění je, tím menší je jeho šance na úspěch v boji. A pokud vám chybí ten přirozený základ, pak nemáte na čem stavět, a když vaše bojové umění selže, jste pěkně v pr... Ta bojová umění, která jsou postavena na aktivním využití agresivity a síly, jako třeba Muai Thai, mají tu šanci na úspěch ještě poměrně vysokou. Naopak bojová umění, která se snaží o minimální využití agresivity a jsou velmi technicky náročná, jako třeba Aikido, mají tu šanci na úspěch velmi malou a jejich použití je spíše o štestí. A narozdíl od Uešiby, který než vyvynul Aikido jak ho známe dnes, uměl dobře bojovat a uměl boj vyřešit i kdyby mu Aikido selhalo, dnešní Aikidisti si většinou mylně myslí, že to umět nepotřebují. Yamaue Ryu Aiki Jutsu zřejmě patří k těm s malou šancí na úspěch, ale jak Yamaue, tak lidé co ho cvičí, se už umějí ubránit jinak, berou ho jen jako tu méně brutální nástavbu a nemyslí si, že tím vyřeší vše (podle toho co píše Makoto).

3. Agresivní útok neznamená jen to, že útočník musí být maniak co se nezastaví, dokud je do čeho bít. Agresivní útok může být kontrolovaný a přesný, jak je to vidět v každém zápase ve fullkontaktních bojových sportech. A agresivní útok může být také bez té fyzické stránky. Prostě klasická provokace. Vnutíte spoueři představu o tom, že mu chcete ublížit nebo ho zabít tím, že o tom přesvědčíte sami sebe a případně se pořádně naserete a přiměřeně to doplníte vhodnými slovy. A podle toho co píše Makoto, s tímto "nefyzickým" útokem pracuje Aiki Jutsu.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » pát 19. led, 2007 16:20

A zde je odkaz na zminene Facez of death:

http://torrentbully.com/torrents-details.php?id=35
http://torrentbully.com/torrents-details.php?id=36
http://torrentbully.com/torrents-details.php?id=37
http://torrentbully.com/torrents-details.php?id=38

Registrace zdarma. Stahnul jsem a videl jsem to no a priznavam nemel zaludek to dokoukat. Urcite vsak doporucuji lidem, kteri se zajimaji o realnou sebeobranu a vse kolem. Berte to jako vzdelavaci program, jak vypada clovek pobodany, postreleny, posekany a buhvijak zraneny....to jsou magori ti lide, co neco podobneho toci....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod samborn » pát 19. led, 2007 19:44

Yamaue umí hodně dobře bojovat. Jako jeden z mála si své dovednosti chodil ověřit do klece.


tebe uz uplne drblo chlapce ? Po tomto som to ani necital dalej .. ty mas bud 12 rokov alebo si magor. Vies o com pises? Co si chodil yamayue skusat do klece ????
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Sukuba » pát 19. led, 2007 20:28

Tvrdil jsem, že už sem nepřispěji, ale nedá se.
2Samborn
Někdo prostě pana Yamamue zná, a ví, že do klece chodil. Soke Yamaue občas přátelům pustí z těchto akcí nějaká videa. Ty ho neznáš, tak jsou Tvé příspěvky plné nevědomosti a neopodstatněné zášti.
Samborne, jestli se nepřestaneš u té klávesnice tak nervovat, tak Tě trefí šlak. Je to jen diskuzní fórum a jako takové nemůže být objektivní. Emoce - nemoce. A neříkej, že se u PC nevztekáš. Ani teď?
Sukuba
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00

Příspěvekod luen » pát 19. led, 2007 20:40

Sukuba píše:Tvrdil jsem, že už sem nepřispěji, ale nedá se.
2Samborn
Někdo prostě pana Yamamue zná, a ví, že do klece chodil. Soke Yamaue občas přátelům pustí z těchto akcí nějaká videa. Ty ho neznáš, tak jsou Tvé příspěvky plné nevědomosti a neopodstatněné zášti.
Samborne, jestli se nepřestaneš u té klávesnice tak nervovat, tak Tě trefí šlak. Je to jen diskuzní fórum a jako takové nemůže být objektivní. Emoce - nemoce. A neříkej, že se u PC nevztekáš. Ani teď?


No ... nektere prispevky nechaj v klidu jen ty, co maji za sebou lobotomii :wink: Mimochodem nebyla to klec z nejakeho SM Clubu :?: :wink: :D
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Sukuba » pát 19. led, 2007 20:48

Nebyla.
Sukuba
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků