Iga ryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod adho » pon 01. kvě, 2006 11:59

7seconds píše:... mat prilezitost, tak sa na to majstra opytam.


p. filo je asi taky majster ako David Carradine šaolinský mních... haha :lol:
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod lo » úte 16. kvě, 2006 0:29

lo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 31. bře, 2006 23:00

Příspěvekod jox » úte 16. kvě, 2006 9:16

lo píše:http://umeniezit.sk/asociacia/index.php?menu1=1&menu2=3

Stránky nebudu ňák komentovat, v každym případě vcelku votevřeně píše "V roku 2003 zakladá Iga Ryu Karate Do, samostatný štýl karate, ktorý zakladá na učení jeho majstrov ako boli ... ... ... ... ... ... ".

Ale zaujalo mě "V Karate Do dosiahol titul Kyoshi" - co to jako znamená?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » úte 16. kvě, 2006 11:24

... ha, už sem to tu našel pro šerm. U karate bude asi podobnej význam?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod sindo » stř 17. kvě, 2006 7:41

no sranda,

toto som fakt necakal, ze niekto moze pisat o svojich skusenostiach uplne bez chrbtovej kosti. zda sa, ze som predsa len osobu Kyoshiho Fila "podcenil". keby som vedel, ze ma za sebou tolko ucitelov a treningu, asi by som svoj nazor na neho prehodnotil. to co tam je napisane uz hranici so skutocnostou, ze ludia ktorych tam spomina ako ucitelov, by sa mohli aj urazit. urcite by aspon 80 percent tych zvucnych mien BU a ostatneho dookola nechcela byt spajana s postavou p. Fila. (no to je uz moj nazor a moja polemika a mozno, ale ozaj mozno, je opak pravdou a ja sa mylim. a veru nesmierne rad by som sa mylil, uz len kvoli ludom, ktori p. Filovi este stale veria....)
ak niekto napise, ze je niekto jeho majster potom, ze ho videl raz alebo viackrat na seminari, ci treningu, je to zvlastne. a preto si tiez myslim, ze keby sme sa spytali vsetkych menovanych v zozname majstrov p. Fila, ci vobec tuto osobku poznaju (uz vobec nie ci ju pokladaju za svojho ziaka), vo vacsine pripadov by opytany nevedel okoho sa jedna a ako sa vravi "skadial fuka vietor", alebo "kde je sever".
takze tolko. ako som uz pisal skor, za co vdacim p. Filovi najviac je, ze mi ukazal co karate nie je a vobec ako sa BU neda cvicit.

tak zatim.
m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod raduz » stř 17. kvě, 2006 8:09

Ale to co sa trenovalo v NMnV pod Filovym vedenim sa vtedy volalo Okinavske karate nie? (bolo to uz davno)

Trenovali aj v telocvicni v NMnV - par treningov som videl (pouzivali sme tu istu telocvicnu) - jednym slovom - na zaplakanie...... :?

Teda ja osobne karate nemusim, ale to co som trenoval v zaciatkoch pod Pevalom (sportove karate - vtedy moc vyber nebol) bolo x krat lepsie.
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Low » stř 17. kvě, 2006 9:56

sindo: jaký zvučný jména? ty někoho z nich znáš?
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod sindo » stř 17. kvě, 2006 12:10

4 low

ale o niektorych som pocul, niektorych som videl a u niektorych (asi u jedneho alebo dvoch) som bol aj na seminari.
ale o to tu teraz vobec neslo, nejdem polemizovat nad schopnostami alebo neschopnostami spominanych ludi.
podstatne je, ze ta prezentacia p. Fila je rovnako nafuknuta, zavadzajuca a podava vsetky informacie rovnako ucelovo a skreslene, ako to robi pri vyuke BU v jeho klube Iga Ryu, ci ako sa to vola.

tolko k tomu.
m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod adho » ned 16. črc, 2006 16:49

pre ludi, ktorych zaujima tato tema: takze p. filo - ma zas (kolkykrat?) nieco nove.

http://dokan.sk
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod ruffus » pát 11. srp, 2006 17:05

jox píše:
lo píše:http://umeniezit.sk/asociacia/index.php?menu1=1&menu2=3

Stránky nebudu ňák komentovat, v každym případě vcelku votevřeně píše "V roku 2003 zakladá Iga Ryu Karate Do, samostatný štýl karate, ktorý zakladá na učení jeho majstrov ako boli ... ... ... ... ... ... ".

Ale zaujalo mě "V Karate Do dosiahol titul Kyoshi" - co to jako znamená?



no pokial mi je zname tak titul kyoshi je najvyssim z hierarchie titulov RENSHI, HANSHI, KYOSHI ktore sa udeluju na okinave ludom ktori v karate nieco dokazali. v europe maju titul renshi 2 ludia a mam pochybnosti ze drzitelom kyoshi je niekto iny ako niekolko malo okinavskkych a japonskych majstrov karate
ruffus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 13. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Low » pát 11. srp, 2006 17:21

proc? okinawskej ani japonskej mistr karate neni v nicem lepsi nez ceskej, slovenksej nebo tureckej mistr karate - v tom podani v kterym ho cvicite vy.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod adho » stř 27. zář, 2006 10:35

Co je pravdy na tom, ze iga ryu zaniklo???
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod adho » stř 27. zář, 2006 11:03

Co je pravdy na tom, ze iga ryu zaniklo???
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Dajo108 » sob 30. zář, 2006 23:31

netusim co mate proti filovi, je to moj Majster a nemozem nanho povedat nic zle, rovnako ako nacelu organizaciu... Cvicim tam uz skoro 4 roky a je to absolutne skvele aj s celym kolektivom... o senseioch ani nehovorim inak titul kyoshi prislucha 7. az 9. danu a 10 dan je hanshi. A ak Peter Filo spominal mena svojich ucitelov, urcite to myslel vazne, tym som si isty ako jeho ziak. Myslim, ze nema prenho vyznam aby si vymyslal, a to co doposial dosiahol hovori za seba. :)
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Dajo108 » sob 30. zář, 2006 23:55

a este ma tak napada.... nemyslite ze je jedno aka je cesta, pokial vedie k osvieteniu? .....alebo inak, myslim ze je jedno aky povod ma Iga Ryu, podstatne je ze mnohi (a tym myslim skutocne kvantum) vdaka nej a tym aj samotnemu Petrovi Filovi dostali na ceste Do dalej ....a myslim, ze TO je na tom podstatne.....
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

Příspěvekod adho » pon 02. říj, 2006 11:08

Dajo108 píše:....nema prenho vyznam aby si vymyslal, a to co doposial dosiahol hovori za seba. :)


a co dosiahol? :roll:
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod CiD » pon 02. říj, 2006 15:11

to adho: a co si dosiahol ty?
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod adho » pon 02. říj, 2006 15:18

CiD píše:to adho: a co si dosiahol ty?


Len reagujem na odkaz vyssie :))

PS: ked si chceme porovnavat "velkost tatrovky", alebo "kto dalej dočurá" tak jedine v SZ
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod CiD » pon 02. říj, 2006 15:33

ja pisem len preto, ze stale kritizujes p.Fila, to, ze si u neho cvicil a odisiel si je tvoja vec, mozno prave to si potreboval v istom okamihu odist a pokracovat dalsou cestou, ale je kopa takych ludi ktori su spokojny s tym co sa v Iga ryu naucili a ja patrim medzi nich
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod adho » pon 02. říj, 2006 16:14

poslal som ti SZ
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků