Iga ryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Dajo108 » pon 02. říj, 2006 21:41

adho píše:a co dosiahol? :roll:


titul Kyoshi v Iga Ryu karate do okrem mnoha ineho...... :wink:
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod lo » pon 02. říj, 2006 23:19

Dajo108 píše:
adho píše:a co dosiahol? :roll:


titul Kyoshi v Iga Ryu karate do okrem mnoha ineho...... :wink:
tu pise ze iga ryu vytvoril ....... to znamena ze si titul kyoshi udelil sam?? 8O http://umeniezit.sk/asociacia/index.php?menu1=1&menu2=3
lo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 31. bře, 2006 23:00

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 23:41

lo píše:
Dajo108 píše:
adho píše:a co dosiahol? :roll:


titul Kyoshi v Iga Ryu karate do okrem mnoha ineho...... :wink:
tu pise ze iga ryu vytvoril ....... to znamena ze si titul kyoshi udelil sam?? 8O http://umeniezit.sk/asociacia/index.php?menu1=1&menu2=3



Hele chlapi nic proti,ale ty stránky toho pána to je asi nějaká recese ne :?:

Doufám.... :?
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dajo108 » úte 03. říj, 2006 10:16

k tomu som sa uz svojim sposobom vyjadril v SZ... a co sa tyka tych stranok, uznavam, ze niesu v najlepsom stave, ale myslim, ze to je vecou webmastera... tym P.Filo myslim nieje... A ked sa na tuto konverzaciu pozreme so stipkou zenoveho nadhladu, asi sa zhodneme ze je to Jedno... ale dakujem za informacie, alebo iny pohlad na vec :wink:
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Dajo108 » úte 03. říj, 2006 10:27

NIK píše:Hele chlapi nic proti,ale ty stránky toho pána to je asi nějaká recese ne :?: Doufám.... :?

...a ak sa ti nezda obsah......k tomu som sa uz vyjadril.... :arrow:

lo píše: tu pise ze iga ryu vytvoril ....... to znamena ze si titul kyoshi udelil sam??

"V KARATE DO dosiahol titul Kyoshi
V roku 2003 zakladá Iga Ryu Karate Do, samostatný štýl karate, ktorý zakladá na učení jeho majstrov..." ...takze sa ospravedlnujem za moju skorsu nepresnu formulaciu :roll:

...all is JUST my own opinion....
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

Příspěvekod krovak » úte 03. říj, 2006 10:28

Dajo108 píše:k tomu som sa uz svojim sposobom vyjadril v SZ... a co sa tyka tych stranok, uznavam, ze niesu v najlepsom stave, ale myslim, ze to je vecou webmastera... tym P.Filo myslim nieje... A ked sa na tuto konverzaciu pozreme so stipkou zenoveho nadhladu, asi sa zhodneme ze je to Jedno... ale dakujem za informacie, alebo iny pohlad na vec :wink:


no pockaj zasa ono nejde ani tak o vzhlad stranok ako skor o obsah toho zivotopisu - skus si to precitat a odpovedat mi na otazku - co ten clovek vlastne podla neho nevie resp. aspon nerobi? :? :lol:
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod NIK » stř 04. říj, 2006 7:56

krovak píše:
Dajo108 píše:k tomu som sa uz svojim sposobom vyjadril v SZ... a co sa tyka tych stranok, uznavam, ze niesu v najlepsom stave, ale myslim, ze to je vecou webmastera... tym P.Filo myslim nieje... A ked sa na tuto konverzaciu pozreme so stipkou zenoveho nadhladu, asi sa zhodneme ze je to Jedno... ale dakujem za informacie, alebo iny pohlad na vec :wink:


no pockaj zasa ono nejde ani tak o vzhlad stranok ako skor o obsah toho zivotopisu - skus si to precitat a odpovedat mi na otazku - co ten clovek vlastne podla neho nevie resp. aspon nerobi? :? :lol:


Přesně to sem měl Křováku ny mysli když sem psal jestli se nejedná o recesi.-Budhismus,křesťanství,joga,gigong,taichi,karate,výklad karet,virgule,feng šuej,Bagua,dvacet mistrů a dohromady žádnej a spousta jiných věcí....
Netvrdim že ten chlápek nic neumí,ale na jeho místě bych si připadal jako někdo kdo si chce udělat smaženici z hub,ale má koš plný jablek,hrušek,broskví,a má tam dva hřiby.... :lol: :lol:
Myslim že vim o čem mluvim.Bu se věnuji 15 let,ale už sem zkoušel-Kickbox,karate,box,Wing chun,Taichi,Tang Lang,Judo,Taekwondo...No a kde sem-ve sračkách...-akorát bordel v hlavě z těch XXX metod který sem se učil..Kdybych dělal pořádně jednu věc 15 let tak už bych byl Třída!!!
Rozhodně by mě nenapadlo si udělat www stránky a ještě to tam vypisovat jako "můj životopis"
I když jak psal někdo před tím-ten pán ty stránky nedělal,takže v poho.Třeba by ho to ani nenapadlo něco takového tam psát. :wink:
VR
ps-Máš dobrou Přezdívku :wink: :lol: :lol: :lol:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » čtv 05. říj, 2006 8:14

Pro lo-Zajímavé. dík za Sz. :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod adho » pát 06. říj, 2006 10:52

[quote="Dajo108"] A ked sa na tuto konverzaciu pozreme so stipkou zenoveho nadhladu, asi sa zhodneme ze je to Jedno... quote]

ehmmm....cim to je, ze ked dochadzaju argumenty, tak zrazu je to JEDNO ??? Velke Zenove JEDNO :)))) haha

...len som si rypol, nic v zlom :))
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod adho » pát 06. říj, 2006 10:53

IMHO - pan filo, je nieco ako slovenska verzia pana Polaka :))
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Dajo108 » sob 07. říj, 2006 14:53

adho píše:ehmmm....cim to je, ze ked dochadzaju argumenty, tak zrazu je to JEDNO ??? Velke Zenove JEDNO :))))


napisal som to nie preto ze by som nemal argumenty ale ked ma niekto raz svoj nazor, nezmeni ho nik.....pokial sam nechce... a myslim ze nema zmysel vas presviedcat o mojej pravde, lebo kazda pravda je rovnako spravna, takze berte Fila ako chcete, premna je to vzdy Ucitel. 8)
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

Příspěvekod CiD » sob 07. říj, 2006 16:02

to Dajo108: cinske prislovie hovori: existuju 3 pravdy, moja pravda, tvoja pravda a pravda :) , ale inak som na tvojej strane 8)
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Dajo108 » sob 07. říj, 2006 16:28

CiD píše:to Dajo108: cinske prislovie hovori: existuju 3 pravdy, moja pravda, tvoja pravda a pravda :) , ale inak som na tvojej strane 8)


dakujem za moralnu podporu :)
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

Příspěvekod krovak » pon 09. říj, 2006 9:35

Dajo108 píše:napisal som to nie preto ze by som nemal argumenty ale ked ma niekto raz svoj nazor, nezmeni ho nik.....pokial sam nechce... a myslim ze nema zmysel vas presviedcat o mojej pravde, lebo kazda pravda je rovnako spravna, takze berte Fila ako chcete, premna je to vzdy Ucitel. 8)


ja ti neberiem, ze je tvoj ucitel, dokonca ani netvrdim, ze je to ekvivalent pana Polaka, resp. inaksi sarlatan... faktom ale je, ze pri zivotopise ktory na webe ma a pri fakte ze SAM zalozil vlastnu TRADICNU skolu karate (ak som to spravne pochopil) mi prijde ako trosku podozrivy... Nicmenej budem rad ked moje pochybnosti pomozes rozptylit...
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod choze » pon 09. říj, 2006 13:20

a ked uz budes rozptylovat obavy, mna by zase zaujimalo, pod kym cvicil ryu kyu kobudo, aku skolu... lebo iga ryu kobudo neexistuje, ak to je jeho vlastny styl, na zaklade coho ho vytvoril? karate je kapitola sama o sebe, do toho sa starat nebudem ;)
diky

choze
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Dajo108 » pon 09. říj, 2006 21:32

viem toho v tomto smere dost malo, aby som vam mohol podat postacujuce odpovede, ale viem, ze iga ryu nevymyslel len tak z hlavy, bez akychkolvek tradicnych podkladov... a este stale je tu pritomny prvok majstra Igu (napriek vsetkym pochybnostiam okolo jeho osoby/existencie) ....myslim, ze tejto debate chyba jedna dost podstatna malickost: vyjadrenie samotneho Fila..... :)
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

Příspěvekod lo » úte 10. říj, 2006 15:30

Dajo108 ....myslim, ze tejto debate chyba jedna dost podstatna malickost: vyjadrenie samotneho Fila..... Na to nema odvahu a ak ano toto forum neskutocne ozije! :wink:
lo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 31. bře, 2006 23:00

Příspěvekod Dajo108 » stř 11. říj, 2006 8:42

lo píše: Na to nema odvahu a ak ano toto forum neskutocne ozije! :wink:


nie odvaha, ale dovod je myslim to co mu v tomto smere chyba.... aspon ja na jeho mieste by som nepocitoval potrebu sa v tejto veci vyjadrovat :) a na druhej strane, pochybujem, ze vie o existencii tejto temy.....pripadne fora at all.....ale nevylucujem...
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

Příspěvekod adho » stř 11. říj, 2006 9:59

k "iga ryu kobudo":
kobudo v tejto "organizacii" bolo ucene na zaklade kniziek od R. Kima a Habersetzera. (vsetci vieme o ake knihy ide :)) Iga ryu kobudo vzniklo tak isto ako iga ryu karate....v hlave pana fila.
Proste treneri dostali ulohu naucit sa z knihy nejaku kata a tu potom ucit v ramci organizacie dalej. Ked niekoho bavila určita zbran viac, tak bol "pasovany" na odbornika v tej zbrani. Tak sa chalanisko stal "majstrom na JO", hoci s tym vedel asi 4 techniky, ktore sa naucil na seminari (cize vedel viac ako ostatni) a tak som bol ja povereny byt "odbornikom na SanSetsuKon" z tej priciny, ze som ho mal doma. :))

Samozrejme toto vsetko sa dialo pred 4 rokmi, neviem ako to funguje teraz - mozno naozaj ma kontakt na renomovaneho kobudo senseia
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod adho » stř 11. říj, 2006 10:10

Dajo108 píše:
lo píše: Na to nema odvahu a ak ano toto forum neskutocne ozije! :wink:


nie odvaha, ale dovod je myslim to co mu v tomto smere chyba.... aspon ja na jeho mieste by som nepocitoval potrebu sa v tejto veci vyjadrovat :) a na druhej strane, pochybujem, ze vie o existencii tejto temy.....pripadne fora at all.....ale nevylucujem...


V Japonsku a na Okinave, ked vznikne novy styl, tak jeho autor musi obhajit funkcnost. Musi mat postavene kata tak, aby respektovali vsetky principy stylu a samozrejme musi ho obhajit v zapase. (najlepsie Irikumi Go) :)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků