MMA Karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RBR » ned 26. bře, 2006 18:31

Pánové trochu si udržujte odstup. Uvědomte si, že je to reklamní záběr typu best of best. Máte vůbec představu jak Daito Jukko vypadá ve skutečnosti? Jaké jsou tam pravidla atd.? Je to jen markentingová akce.
Podobný záznam jde sestříhat z jakéhokoliv kontaktního sportu. Kdysi dávno jsem něco podobného viděl z taekwondo WTF. Také to vypadalo super, samé KO po kopech, ale realita je úplně odlišná.
Méně nadšení a více informací. Možná by nebylo od věci kdyby nám o tom něco napsal Pucmaz.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 18:35

rbr: jojo mas pravdu je to best of.. videl jsem par videi a samozrejme to nevypada tak krasne, ale to je u vseho, kdyz se podivas na kyokushin nejakejch nizsich soutezi vypada to naprosto smesne, to samy nekdy amaterskej box atd..
pucmazovi se to libi :twisted: samozrejme jako sport :roll: :lol:
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » ned 26. bře, 2006 18:37

Low píše:nevezmu.. jak bez rukavic rozjedes jakoukoli obycejnou kombinaci rukou, treba 4-5 uderu po sobe tak to nevykryje nikdo. nehlede na to ze tam je tolik moznejch uderu a uderovejch ploch ze to ani nechci pocitat.a na nejaky boxersky uhyby ti ani nezbyde cas a hlavne by sis tim moh nabehnout proti nejakymu kolenu nebo kopacce :)


A co mu ty ruky chytnout. Pak žádných 4-5 úderů nebude. Někdy stačí trocha selského rozumu.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 18:52

rbr: kdybys to zkousel vickrat po sobe tak bys mozna o ten rozum prisel:)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » ned 26. bře, 2006 20:12

Low píše:rbr: kdybys to zkousel vickrat po sobe tak bys mozna o ten rozum prisel:)


Zkus někdy chytit soupeřovi ruku před/během nebo po úderu. Pokud ji zachytíš tak pak můžeš soupeři jeho vlastní rukou bránit v další akci. Myslím zachytit a podržet. Elegatně tím přerušíš tok jeho myšlenek a naučených drilů. Soupeř má na výběr jen dvě možnosti. Buď se ti pokusí dát úder jinou končetinou, nebo se bude snažit vytrhnou svou ruku z tvého sevření, ale pokud budeš šikovný tak ti nenasype 4 nebo 5 dalších úderů. Opět hledej inspiraci v katách. Je tam spousty zachycení a držení s následným převzetím iniciativy. Sebeobrana v postoji není jen o úderech. Možností je mnoho. Jak jsem psal již jinde. ®áci bojují pěstmi, mistři otevřenou rukou.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 20:17

rbr: obavam se ze neni problem zautocit jinou koncetinou:) nehlede na to ze pokud umis bouchnout tak ruku rozhodne nechytis, ba ji ani nedokazes zblokovat nebo uhnout.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » ned 26. bře, 2006 21:45

obavam se ze neni problem zautocit jinou koncetinou:)


Pokud ho necháš tak ano. Hlavní princip u této akce je převzít iniciativu. On má jednu ruku chycenou v držení, je pod tlakem, tak ho nesmíš nechat se z toho tlaku dostat ven. Víc ti snad radit nemusím. Chce to zkusit a uvidíš, že to jde.

nehlede na to ze pokud umis bouchnout tak ruku rozhodne nechytis, ba ji ani nedokazes zblokovat nebo uhnout.


Tak na co máte bloky. Jen pro zábavu. Ukrácení dlouhé chvíle. Pošli nějaké videjko z vašich zápasů, ať vidím jak se kryjete. Podle toho co výše tvrdíš, tak jste tvrďáci a nekryjete se vůbec.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Low » ned 26. bře, 2006 22:06

rbr: mel si proti sebe nekoho kdo umi bouchnout? neuraz se ale tim nemyslim nikoho ze shotokanu, napriklad nejakyho boxera,kterej se umi hejbnou i jinak nez dopredu a dozadu a zna vic nez jeden uder? pak zjistis ze ti vsechny kryty a bloky jsou k nicemu. v tom smyslu jak se to predvadi technicky.v pripade ze rozjede nejakou i kratkou kombinaci.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod pucmaz » pon 27. bře, 2006 5:55

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 18:58, celkově upraveno 2
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pon 27. bře, 2006 9:46

Low píše:rbr: mel si proti sebe nekoho kdo umi bouchnout? neuraz se ale tim nemyslim nikoho ze shotokanu, napriklad nejakyho boxera,kterej se umi hejbnou i jinak nez dopredu a dozadu a zna vic nez jeden uder? pak zjistis ze ti vsechny kryty a bloky jsou k nicemu. v tom smyslu jak se to predvadi technicky.v pripade ze rozjede nejakou i kratkou kombinaci.


Odbočuješ od tématu. I v boxu kryjí, uhýbají, kontrují atd. Tvrdíš, že jsou ty rány neblokovatelný, nedá se jím uhnout. Pošli videičko nějakého nesportovního zápasu kyokushinkai, ať se poučím.

Myslím, že tu debatu ukončíme začíná to být o ničem. Pouze jsem nahodil jednu možnost jak zabránit soupeřovi, aby se do tebe vysypal. Ty hledáš důvody proč to nejde aniž by jsi to zkusil.
Ve sportovním boji je přece jednoduché řešení, přistoupit k soupeři a zavěsit se do něj. Každý boxer tuto alternativu používá. (druhá možnost jak přerušit "mlýn")

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Gino » pon 27. bře, 2006 10:05

RBR... jo, tak ta druha uz mi prijde rozumejsi... ted...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod toddb » pon 27. bře, 2006 10:28

To Low: proc se v kyokushinu neutoci na hlavu? neni to kapku omezujici? Nikdy jsem nedelal zadnej karate styl a jak jsem tak tady vypozoroval, tak kyokushin bude jedna z nejtvrdsich karate odnozi, tak proc se neutoci na hlavu. Jestli to tady uz nekde je, tak sorry, ale fakt by me to zajimalo.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod RBR » pon 27. bře, 2006 11:07

Gino píše:RBR... jo, tak ta druha uz mi prijde rozumejsi... ted...


No ve sportovní boji ano tam je pojistka zvaná rozhodčí, ale na ulici ne. Tam bys musel po zavěšeni soupeře chytit, hodit, strhnout atd. Opět je to o převzetí iniciativy.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » pon 27. bře, 2006 11:09

toddb píše:To Low: proc se v kyokushinu neutoci na hlavu? neni to kapku omezujici? Nikdy jsem nedelal zadnej karate styl a jak jsem tak tady vypozoroval, tak kyokushin bude jedna z nejtvrdsich karate odnozi, tak proc se neutoci na hlavu. Jestli to tady uz nekde je, tak sorry, ale fakt by me to zajimalo.


Zdravotní důvody. Někdo ten turnaj kyokushinu musí přežít. Nemají chrániče na rukách. To by nedopadlo dobře, kdyby šli rukama do hlavy naplno.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod graver » pon 27. bře, 2006 11:17

Low píše:rbr: mel si proti sebe nekoho kdo umi bouchnout? neuraz se ale tim nemyslim nikoho ze shotokanu, napriklad nejakyho boxera,kterej se umi hejbnou i jinak nez dopredu a dozadu a zna vic nez jeden uder?

Já se do toho nechci míchat (cross-style šťouchaček je tu dost), ale tobě snad musel někdo ze shotokanu v minulosti strašně ublížit. Nevyhodili tě z nějaké školy? :D :D
Fakt to neber ve zlým - o shotokanu toho určitě víš víc než já, ale ta neustálá expozice typu "když říkám karate, samozřejmě nemyslím shotokan" už je fakt úsměvná.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod toddb » pon 27. bře, 2006 11:19

RBR píše:Zdravotní důvody. Někdo ten turnaj kyokushinu musí přežít. Nemají chrániče na rukách. To by nedopadlo dobře, kdyby šli rukama do hlavy naplno.
RBR


To asi jo...ale to se tyka jen turnaju,ne? Nebo celyho stylu?
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod ASAM » pon 27. bře, 2006 12:16

Low: Ty jseš človeče vážně naivní ,tvoje uvažování je hloupý,
Posuzuješ styl podle lidí který to cvičej půl roku nebo to vůbec neuměj.
Chce to trošku uvažovat jestli to umíš.
Zajdi na seminář shotokanu H.Shirai nebo K. Enoeda ,tam uvidíš co je to pořádná řacha a radši takovým lidem neřikej aby si na tobě něco vyzkoušeli :lol:
U nás shotokan asi neuvidíš tady jsou většinou lidi co říkaj že dělaj shotokan ale nic neumí to ale není shotokan karate chápeš to?
Já to můžu srovnat i s jinými styly jako doplněk dělám thai box ,takže když řeknu řacha vím o čem mluvím a ty největší řachy jsem viděl na seminářích shotokan karate.
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » pon 27. bře, 2006 12:43

asam: on je taky MT a MT..

rbr: uz to tady jednou bylo, myslim ze to psal i ukropcany ze i boxeri prisli na to ze jak nekdo rozjdede par uderu po sobe tak to nevykryje nikdo.. mluvim ciste o tehle blocich, nemluvim o tom ze muzes zkratit vzdalenost a pak ti jsou pesti vicemene k niceme( nastoupej lokty a kolena:))

toddb: jo tyka se to jen turnaju. hlava nikde jinde neni zakazany misto.. jenze sportovni zapas je SPORTOVNI zapas a nema za cil souperit v tvrdosti treba s ultimaty kde rukavice nejsou.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » pon 27. bře, 2006 13:04

[quote="Low"]
rbr: uz to tady jednou bylo, myslim ze to psal i ukropcany ze i boxeri prisli na to ze jak nekdo rozjdede par uderu po sobe tak to nevykryje nikdo.. mluvim ciste o tehle blocich, nemluvim o tom ze muzes zkratit vzdalenost a pak ti jsou pesti vicemene k niceme( nastoupej lokty a kolena:))

Jak jsem psal výše, ukončíme tu debatu, každý máme jiné zkušenosti. Nevede to k žádnému výsledku. Přesto bych rád viděl nějaké videjko z nesportovního zápasu na tréninku v kyokushu.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Gino » pon 27. bře, 2006 13:15

RBR píše:
Gino píše:RBR... jo, tak ta druha uz mi prijde rozumejsi... ted...


No ve sportovní boji ano tam je pojistka zvaná rozhodčí, ale na ulici ne. Tam bys musel po zavěšeni soupeře chytit, hodit, strhnout atd. Opět je to o převzetí iniciativy.

RBR


Tak tak... chytit, hodit....vsak ano a boj na zemi (kratky, ne smoulovani, jak si tu lidi pod pojmem boje na zemi mnohdy predstauji) :)

Pro vsechny, napadlo vas nekdy, ze je rozdil mezi bojem a rvackou? Ve smyslu boj trva maximalne par vterin (idea, pri napadeni), vse ostatni (to, co se rozvyne, pokud stret neskoncil ve fazi boje) uz je jenom rvacka (pokud na ni dojde). - co si o tom myslite?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků