MMA Karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Low » úte 28. bře, 2006 12:42

Graver

1. Nejsou, ponevadz maximalne se jedna o hezkou gymnastiku a v tom ja se neorientuu
2. Shotokan je jen jeden.Určitě je v čr spousta lidí co dělaj Shotokan a uměj se "prát".Jenže to neni stylem ale jima, kdyby dělalli Kyokushin nebo MT budou na tom daleko líp.
3. Tehnikama to neni.

ale tomu proč je shotokan blbej porozumíš až se střetneš s někym z jinýho stylu.Nebo i beze stylu :)Prostě je to naprosto dokonale odtržený od reality
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Low » úte 28. bře, 2006 12:45

1: Videa jsou nejlepší výukovky od Japonský JKA ,nebo od borců
jako Kanazawa ,Ochi, Shirai,Yaguchi,Enoeda

panebože :roll:

jen taková technická, mezi japonskou JKA a českou nani absolutně žádnej rozdíl.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod ASAM » úte 28. bře, 2006 12:53

Shotokan není jeden to je fakt nesmysl
že mezi japonskou JKA a českou nani absolutně žádnej rozdíl?????. Potom není rozdíl mezi taebo a K1 :lol: :lol: :lol: :lol:
Kanazawa ,Ochi, Shirai,Yaguchi,Enoeda jsou naprosto skvělý.
Low jsi úplně mimo a jseš asi fakt hloupej člověk nebudu tě o ničem přesvědčovat.
Jinak to kyokushin bez úderů na hlavu je hodně reálný :D
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » úte 28. bře, 2006 12:58

ASAM: s tebou se nemá cenu hádat.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod graver » úte 28. bře, 2006 13:08

OK, díky, já to vzdávám, protože zjevně nemám na to, abych to pochopil. Jak píše Low, asi bych musel mít něco za sebou, abych tomu porozumněl.
Nácvik technik na místě na seminářích - tomu vůbec nerozumím. Pokud to někdo vydává za praxi, tak je to samozřejmě blbost a je jedno, jestli je to seminář shotokan nebo něco jiného. My to určitě neděláme - každou techniku cvičíme třeba až do fáze džiu kumite, takže to praktické použití technik tam je.
Sporotvní shotokan: nevím, neznám. Děláme tradiční (OK, pro šťouraly - nesportovní, tzn. nezávodíme, až na výjimky), takže necvičíme techniky tak, aby se líbily rozhodčím.
"než adept shotokan karate získá velkou sílu a účinnost technik tak to trvá poměrně dlouhou dobu" - to jsou techniky jiných stylů tak výrazně odlišné, že u nich sílu a účinnost získám za signifikantně kratší dobu (při stejné intenzitě cvičení a schopnostech)?
Údery na hlavu: opět se omlouvám za začátečnickou nerozvážnost, ale v tomhle bych asi souhlasil s ASAMem. Pokud kyokushin fakt nemá údery na hlavu (nevím, jen opakuju, co píšete), tak tvrzení "je to naprosto dokonale odtržený od reality" nechápu.
btw: když tam nejsou údery na hlavu, tak kde vám začíná džodan - to je v tom krk nějak osamocený :D
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod ASAM » úte 28. bře, 2006 15:08

4 graver:
Na semináři se to tak cvičilo jako nácvik aby si lidi osvojili správnou techniku ale některý lidi to brali jakože takhle se to dělá vždycky což je naprostej nesmysl.
Stejný jako když nejdřív cvičíš techniku pomalu aby jses jí naučil ,ale v boji se pomalu nedělá hi hi , a až potom se jede rychle.
To samý nejdřív se technika naučí na místě a až je zvládnutá tak v pohybu,ten semej princip nácviku
Takhle je to se vším člověče shotokan vyžaduje hodně pozornosti a samostatnosti není pro lidi který se nechaj vodit ze ručičku.
Ale vybral jsis dobře gravere vůbec nic nedej co tady lidi řikaj pořádně a se zdravým rozumem cvič a uvidíš že pravej shotokan je hodně silnej.
Zajeď někdy na Hiroshi Shiraie to je výbornej shotokan ranař :D
"než adept shotokan karate získá velkou sílu a účinnost technik tak to trvá poměrně dlouhou dobu"
Ano trvá to podle mně mnohem dýl než jinde ale můj názor je že v technice je síla stejně jako v BJJ,pokud tomu někdo ten čas věnuje po čase bude mít takový rychlý a tvrdý řachy jako Shirai :lol:
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » úte 28. bře, 2006 15:52

jediný co řeknu že kumite nemá mít s realitou nic společnýho. tak se ani nediv že reálný neni.

hlavně Gravere neposlouchej ASAMa, a opravdu si někdy zkus něco proti někomu kdo dělá něco kde se,sice jen v sportovnich mezich, do sebe mlati natvrdo a dam ruku za to ze zjistis ze v tom sportu(at je to box,MT,kickbox,kyoku) je bojov umeni obsazeny daleko vic nez v shotokanu.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod ASAM » úte 28. bře, 2006 16:10

Gravere jenom chci říct že jako doplněk dělám thai box kde se pokaždý spáruje a mám kamaráda co dělá kyokushin a s ním taky často spáruju takže rozhodně vím o čem mluvím.
Pravej shotokan je tvrdej a účinnej :lol:
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » úte 28. bře, 2006 16:22

asam: kdybych nečet co řikáš za nesmysly tak bych ti věřil.

jestli chceš vědět jaký tak např. celá JKA je sportovní organizace a to co je pro ní a umí Ochi je tak na tý úrovni co třeba u nás p.Strnad( nenatáčí ale vyukový videa) a nechci soudit, ale prostě to je hrůza(ne v tom co by uměli, ale slovo boj je na tom až na posledním místě..).A že češi i v "disciplíně" kata nebo kumite porážej i "nedosažitelný" japonce je samozřejmost. To je to samý u nás co tam. Proto to v japonsku taky nikdo necvičí :wink:

graver: jodan je jodan, myslíš že to co je povolený v zápasech jsou všechny techniky co kyokushin obsahuje? kumite je jen nástroj jak se naučit hejbat, naučit se ránu načasovat, uhybat, prostě se pohybovat volně v prostoru v reálnym čase. nic víc nic míň.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod ASAM » úte 28. bře, 2006 16:54

4 low:S JKA je to složitý já myslel JKA videa v letech 1958-1970 ,
JKA není možný posuzovat jako jednolitou organizaci.
Jednak jsou v JKA borci co cvičí a vyučují tvrdý bojový shotokan a jednak sportovci který namaj s bojovým karate nic ale vůbec nic společnýho!!!!
Jestli tvrdíš že pan Strnad a Hideo Ochi jsou v karate na stejný úrovni :lol: :lol: :lol: :lol: a že Ochi není výbornej tak jsi hloupý a mluvíš o něčem o čem nic nevíš.
Ochi je vynikající karatista!!!! Prostě špička.
A ty by jsi se mněl hodně stydět kluku jeden že píšeš takový hlouposti.
Kde jsi tohle vzal kde jsi viděl Hideo Ochiho cvičit??
®e naši porážej Japonce kdy a kde?
Na světovym šampionátu kralujou Japonci už 60 let :D ,ale to je jen ten sport ,kterej nemá s pravým shotokanem nic společnýho.
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » úte 28. bře, 2006 17:06

Na Gichin Cupu :lol: A zrovna teda Ochi patří mezi ty co jsou " sportovci který namaj s bojovým karate nic ale vůbec nic společnýho "
Jen si někde přečti jeho životopis.A p.Strandovi s největší pravděpodobností udělili 7 nebo kolíkátej dan má ti samí lidi co Ochimu.

Nevim o jakym světovym šampionátu mluvíš, zřejmě MS shotokan karate JKA, no já se o to nezajmám.

Spíš mě zajmá otevřený mistrovství japonska karate :))
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » úte 28. bře, 2006 21:12

Velmi podmětná diskuze Kyokushin x Shotokan JKA. Nechcete již této veselé (nebo spíše trapné) rozepře nechat. V obou systémech se propagují hodnoty jako vzájmená tolerace, úcta k soupeřovi (v tomto případě diskutujícímu) atd.
Co tak to převést do praxe.
Low si vytvořil svůj názor, který nám tady několikrát prezentoval a nemá smysl mu jej vyvracet.

4low: Graver tady napsal pár jasných otázek pro tebe. Rád bych si přečetl na ně konkrétní odpovědi (fakta, ne tvé dojmy). Kdybys je náhodou nedokázal najít, tak je níže uvádím:
1. Odkaz na nějaká videa kohokoliv, kdo to dělá "správně"?
2. Opravdu je to tak, že všichni, kdo v ČR dělají shotokan, ho dělají "špatně"? Pokud ano, tak proč zrovna tady? Nebo i všude jinde, než v zemi XXX nebo YYY? A proč je to problém zrovna shotokanu? Proč např (podle vás) neplatí, že všichni, kdo dělají v ČR kyokushin, goju-ryu atd. to taky nedělají "špatně".
3. Dá se nějak laikovi vysvětlit, jaké jsou technické rozdíly mezi "špatně" a "správně"?


RBR

PS: 4Low: stále čekám na to videjko.
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod graver » stř 29. bře, 2006 6:39

No, jak jsem psal, nechtěl jsem rozpoutat flame :(
Možná jsem jako začátečník položil otázky, na které se buď nedá jasně odpovědět nebo bych tu odpověď nepochopil. Zajímalo mě to opravdu jen akademicky - na to, co dělám to nemá vliv (nemůže mít, protože já můžu dělat jedině to, co dělám a jedině tak, jak to dělám - na víc nemám a stačí mi to).
Samozřejmě je mi jasné, že "kumite nemá mít s realitou nic společnýho" - už proto, že kumite má pravidla. Jen jsem byl přesvědčen, že je k realitě blíž, než statický nácvik technik (když si po včerejším kumite sáhnu na žebra... :D ).
Nevím, co přesně Low dělá, jak je starý a čeho už dosáhl (a prd je mo do toho), nicméně na svůj názor má právo, i když si ostatní asi o té propasti, kterou kope mezi shotokanem a kyokushinem, myslí své. Já osobně asi nikdy nepřestanu žít v tom bludu, že karate je jen jedno (a nemám na mysli rozdílnost technik).
Nicméně, jakmile se diskuse zvrhne v ohazování jednotlivých mistrů, je na čase skončit. Já to vidím tak, že i ve srovnání s tím nejlepším z vás už toho vypotili přece jen o něco víc, takže respekt :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Low » stř 29. bře, 2006 8:42

rbr: na ty otázkyjsem odpověděl a žádný video nemám
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod ASAM » stř 29. bře, 2006 8:47

Uvedu několik logických nesmyslů pana low: :D
low napsal:
1: Videa jsou nejlepší výukovky od Japonský JKA ,nebo od borců
jako Kanazawa ,Ochi, Shirai,Yaguchi,Enoeda

panebože

jen taková technická, mezi japonskou JKA a českou nani absolutně žádnej rozdíl.


No jestli si tohle myslíš a jestli píšeš že Hideo Ochi není dobrý.
Pak podle tvého uvažování a logiky by někdo mohl říct pana Oyamu by lehce přepral i pan Vlastimil Harapes :D :D :D :D
Naposledy upravil ASAM dne stř 29. bře, 2006 9:17, celkově upraveno 1
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod ASAM » stř 29. bře, 2006 9:05

4 RBR: To není diskuze JKA vs. Kyokushin protože takový srovnávání nemá smysl ano ,já jenom chtěl poskytnout informace o tom co vím,
Prostě se mi nezdá že tady někdo kecá o shotokan a nic o tom neví.
Jak říkám pravej shotokan je tvrdej bojovej styl a cvičí se podobně tak jak se cvičilo karate za starých časů.
Ale co je vlastně pravý shotokan???? Sloučení silných prvků shorin a shorei stylů.
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » stř 29. bře, 2006 9:57

rbr: uz jsem na to odpovedel, a videa nemam.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » stř 29. bře, 2006 11:07

Low píše:rbr: na ty otázkyjsem odpověděl a žádný video nemám


Něco si napsal, ale na to jak jiné přístupy ke karate kritizuješ moc faktů neuvádíš. V podstatě máš jeden argument. Nemají plný kontakt. Na to ti odpovím stovky let se BÚ cvičilo bez kumite a také se bojovnící naučili bojovat atd. a opět se rozhoří další naprosto neplodná diskuze.
Poté co jsem si přečetl tvé odpovědi nemůžu se zbavit dojmu, že na to aby si mohl dělat odborný rozbor shotokanu, goju-ryu, shito-ryu atd. ti něco chybí např. potřebné vědomosti, praktické znalosti, atd.
Takže si dovolím ukončit tuto debatu příslovým, které platí pro nás pro všechny "drž se ševče svého kopyta".

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod ASAM » stř 29. bře, 2006 12:29

4 RBR: On je hodně omezenej žádný jiný styly ani neviděl nic o nich neví a blábolí nesmysly.Ani neví to že vlastně necvičí kyokushin protože to jak cvičil a zápasil Oyama bylo něco úplně jinýho a lepšího než je takzvaný kyokushin dnešních dnů to je proti Oyamovi jen fraška a proč?? protože Oyama dlouho cvičil pořádný základy pravýho karate Shotokan a Goju-ryu.
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod RBR » stř 29. bře, 2006 13:14

ASAM píše:4 RBR: On je hodně omezenej žádný jiný styly ani neviděl nic o nich neví a blábolí nesmysly.Ani neví to že vlastně necvičí kyokushin protože to jak cvičil a zápasil Oyama bylo něco úplně jinýho a lepšího než je takzvaný kyokushin dnešních dnů to je proti Oyamovi jen fraška a proč?? protože Oyama dlouho cvičil pořádný základy pravýho karate Shotokan a Goju-ryu.


Je zbytečné se do něj navážet. Kyokushinkai je stejně dobré nebo špatné jako všechny ostatní styly. Dá se cvičit buď dobře nebo špatně. Low je na začátku cesty a má možnost spoustu let na sobě makat, jestli bude jeho karate dobré nebo špatné bude záviset jen na něm.
Osobně Kyokushin neznám, nikdy necvičil a proto si jej nedovolím hodnotit. O Ojamovi jako historické osobě nenám nejlepší mínění, ale to je mimo diskuzi.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron