MMA Karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RBR » čtv 30. bře, 2006 10:42

tekara píše:4ASAM:
Kde cvičíš? Kde je podle tebe takový dobrý klub?

Už jsem ptal jednou RBR, ale bez odpovědi.


Myslel jsem, že jsem odpověděl. Sho-bu-kan v Brně. Psali tady o něm jiní tak jsem nepovažoval za nutné jej znova uvádět.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod graver » čtv 30. bře, 2006 11:16

Ale jo, už to tu RBR tuším někde psal. Mlátí sebou jen kousek ode mě :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod ASAM » čtv 30. bře, 2006 16:07

Přesně tak v Shotokanu je to složitý protože kde kdo se nazývá Shotokan
i když třeba s pravým karate nemá nic společnýho.
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » čtv 30. bře, 2006 16:24

anebo jinak, žádnej shotokan s pravym karate nemá(a nikdy neměl!!!) nic společnýho.Právě díky lidem který se snažili tvrdit že to pravý karate je je tam kde je.

definuj co je pravý karate.

tim pravý karate myslíš asi to co tady cvičí nejspíš jenom pucmaz.

otázka která tady padla byla jestli vůbec Funakoshi věděl co je pravý karate.

Smiřte se s tim že shotokan je sport, jako já s tim že kyokushin je bojovej sport. Dyť v dnešní době když tě někdo napadne na ulici užiješ daleko víc bojovej sport než BU, kde někoho zabiješ jednim pohybem. A to i v těch nejvypjatějších situacích.Bojovej sport je například i to MMA karate

Bohužel sport je ti v tom k ničemu, proto mám na shotokan takovej názor jako mám, nikdo mě nikdy od nikad nevyhodil a nikdy bych nezačal shotokan cvičit. :lol:
Naposledy upravil Low dne čtv 30. bře, 2006 17:07, celkově upraveno 2
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod graver » čtv 30. bře, 2006 16:53

"žádnej shotokan s pravym karate nemá nic společnýho."
"definuj co je pravý karate."
To si odporuješ
"jestli vůbec Funakoshi věděl co je pravý karate"
Chlape, neblbni, to už by bylo moc.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Low » čtv 30. bře, 2006 16:54

graver: nekecej blbosti.. já mám svou představu co je "pravý karate", tak mě zajmá ta tvoje

kdyby ses o to trošičku zajmal tak bys věděl že ty názory na Funakoshiho se trošku rozcházej..
tvůj problém je ten že přečteš nějakou knihu(kterou může napsat naprosto kdokoli) nebo automaticky přijmeš názor většiny ale kapánek ti unikaj souvislosti.Naprosto stejně jako RBR, kterej si akorát tak hraje na chytrýho přitom je to co tu prezentuje musí bejt k smíchu každýmu kdo o tom něco málo ví.
kdyby bylo na mě já bych v čr shotokan zakázal jako pozůstatek komunismu :lol: protože jen díky tomu že se sem za komoušů nic jinýho nedostalo je tady tak populární.A přitom má ke karate tak daleko jako freestyle sestavy.
Naposledy upravil Low dne čtv 30. bře, 2006 17:14, celkově upraveno 1
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod ASAM » čtv 30. bře, 2006 17:12

No měl jsi zůstat u názoru že nemá cenu se s náma hádat.
S tebou je to furt dokola....... meleš ty samý blbosti.
Podle mně je pravý karate to který se cvičí tak aby bylo co nejúčinější i v případě hodně brutálního napadení i více útočníky.
Jak říkám Funakoshiho prohlásili za svého oficiálního žáka jedni z nejlepších karatistů na okinawě, což znamená že byl vynikající karatista jeden z nejlepších v pravým karate.

low: tobě tady spousta lidí z různých stylů píše že si úplně mimo,tak přestaň blábolit ty svý hlouposti.
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » čtv 30. bře, 2006 17:18

ASAM: Funakoshi a nejlepší karatista? No co se divim, to je v tvejch očích i ten srandovní děda Ochi.. Prosimtě prober se.

Tihle tví nejlepší Funakoshiho žáci dostali Shotokan právě tam kde je , protože sami nebyli lepší než ti současní.

http://www.karate-info.cz/index.php?clanek=613 vztah motobu a funakoshi a jestli přece jen nejseš tak blbej jak se zdáš tak to v tobě něco nahlodá.. a když pudeš dál tak tě možná spousta věcí překvapí.(A ten člověk co to psal je Shotokanista :wink: jen asi ne tolik zahleděnej do svýho stylu a ochotnej přijmout pravdu)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod ASAM » čtv 30. bře, 2006 17:30

Áno Funakoshi vs. Motobu , no proč ho Motobu nevyzval na souboj????
Tam se píše že přišel neřekl vyzývám tě na čestný souboj který ukáže kdo je lepší v karate. prostě chytil ho za ruku , nebo v jiný verzi že mu řekl aby vykryl jeho úder poté ho nějak hodil na podlahu.
Já nevěřím ani tomuhle protože Motobu byl guma kterej pro samej chlast ani nevěděl co blábolí :lol: :lol:
Asi podobná situace příjde 120 kg chlap k Buakawovi a řekne hele zkusíme jestli vykryješ můj direkt ,neřekne že budou zápasit,
Buakaw kryje pak ho ten vůl hodí na zem a začne prohlašovat ře porazil Buakawa v zápase podle pravidel.
A nevěřím ani trochu tomu co Motobu napsal , on taky psal že někde po prohraným souboji celou noc přemýšlel co zvoral :lol: :lol: .No lež jak vyšitá kdyby prohrál na okinawě souboj s dobrým karatistou už by nic nepočítal nebo jenom zlámaný kosti v nemocnici.
PS:
Ty jsi low vážně bezkonkurenční blb.
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » čtv 30. bře, 2006 17:36

ASAM: hele chodíš už aspoň na střední školu ??

Dle mě ho nevyzval na souboj z toho samýho důvodu proč spousta lidí co se v BU vyznaj tohle forum jen čte a přispívá sem minimálně.

Ale je dobrý že víš jak to na okinawě chodilo líp než ochlasta Motobu.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod ASAM » čtv 30. bře, 2006 17:40

To není problém zjistit od nezávislých zdrojů, Motobu si prostě vymýšlel aby dělal borce. Věděl že Funakoshi ho řešit nebude.
Měl prostě čestně přijít a říct vyzývám tě na souboj a ten ukáže ale to Motobu nikdy neudělal.Prostě na tom co kde Motobu píše spousta věcí nesedí. Přišel a řekl Funakoshimu aby blokoval jeho úder ,co je to za souboj????????
A hele low vážně jsi něco jako dobrý voják ©vejk :
superarbitrován pro blbost :lol:
To se dá řešit jenom tak že vždycky napíšu Lowa to zase popadlo a píše nesmysly :D
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » čtv 30. bře, 2006 17:50

ASAM: ne z toho co já vím si Motobu nevymýšlel a Funakoshi na tom byl s karate skutečně tak jak to dopadlo s tím chycením za ruku.Zvlášť zajmavej je fakt že se mu to povedlo několikrát po sobě..
Naposledy upravil Low dne čtv 30. bře, 2006 17:58, celkově upraveno 4
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod ASAM » čtv 30. bře, 2006 17:52

To není fakt tohle jenom Motobu napsal
Jak jsem napsal Funakoshi byl na Okinawě uznáván jako vynikající karatista těmi nejlepšími karatisty předchozí i současné Funakoshiho generace
Kdežto pana Motobu ani učit nechtěli prý vždy jen stál někde za plotem :lol:
Naposledy upravil ASAM dne čtv 30. bře, 2006 18:01, celkově upraveno 1
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » čtv 30. bře, 2006 17:58

Přemejšlej proč zrovna on odjel do japonska a proč zrovna on se začal klanět těm Japoncům který v tý době Okinawani neměli zrovna v lásce.Proč to neudělal někdo kdo karate skutečně ovládal?Většina asi proto že k tomu neměla důvod.A jestli to náhodou nebyli japonci kdo dodal Funakoshimu punc velmistra karate, na okinawě jak vidíš takovej respekt nenechal.

Ne to neni jen co motobu napsal.Kolikrát si viděl Funakohsiho cvičit? Nebo máš informace jenom na základě toho co Funakoshi napsal??Co pak má větší cenu? Motobu byl uznávanej na Okinawě, Funakoshi v japonsku(což je proti okinawě vcelku nepodstatný protože tam nikdo karate neuměl ..)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Low » čtv 30. bře, 2006 18:06

ASAM: asi máš špatný zdroje nebo ti záměrně lžou.. Motobu byl uznáván. A kdby ne a Funakoshiho hodil na zem kdokoli kdo jen stojí za plotem tak se nen vůbec o čem bavit.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod ASAM » čtv 30. bře, 2006 18:11

Je to ztráta času:
Funakoshi vs. Motobu
Funakoshi karate nepoužíval pokud to nebylo nezbytně nutný tak jako všichni mistři na Okinawě.
Motobu ho čestně nevyzval na souboj jen ho někde chytil za ruku,což Motobu sám napsal ,nemůže být bráno jako fakt.
Motobu napsal i spoustu dalších věcí o soubojích který jsou podezřelý,
třeba prohraný souboj bez vážnějšího zranění atd.
Motobua spousta a né všichni z tehdejších špiček nechtěla vyučovat, za plotem postával jenom někde :lol: :lol: :lol: :lol:
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » čtv 30. bře, 2006 18:17

ty seš fakt blb, nebo dítě co nedokáže uvažovat. teďka už opravdu končim,papa
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod graver » čtv 30. bře, 2006 19:14

"nekecej blbosti"
Nevím, co konkrétně tím myslíš, ale (při vší úctě k tobě) tahle diskuse začíná být trochu o tom, kdo vlastně tu kecá blbosti.

"já mám svou představu co je "pravý karate","
jo, toho si nejde nevšimnout

"tak mě zajmá ta tvoje"
Já ji teprve hledám. Určitě to ale není machrování a plivání po druhých.

"tvůj problém je ten že přečteš nějakou knihu...ale kapánek ti unikaj souvislosti."
To máš (skoro) pravdu - právě proto ty souvislosti hledám, kde se dá.

"stejně jako RBR, kterej si akorát tak hraje na chytrýho přitom je to co tu prezentuje musí bejt k smíchu každýmu"
Zkus prosím pochopit, že to stejné si může někdo myslet o tobě.

"kdyby bylo na mě já bych v čr shotokan zakázal jako pozůstatek komunismu"
"ASAM: hele chodíš už aspoň na střední školu ??"
Tak tady zbývá už jen jedno: vyklop na rovinu, kolik je tobě, jak dlouho co děláš a čeho jsi dosáhl. Já jsem to udělal a nestydím se za to. To, že nejsem (a asi nikdy nebudu) dobrý v dódžó, mi nebere právo chtít po druhých, aby své názory něčím podšprajcovali.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » čtv 30. bře, 2006 19:21

Hosi ja do toho prd vidim, vetsinou se od jiste doby snazim drzet pri zemi, ale....

me docela zaujalo jak se tu hadate a pritom (s prominutim) nemate presny a nejakym zpusobem overitelny informace ani jeden. (nejspis)

ASAM:... rikas, ze je Low blb, ale pritom se tu s nim pretahujes o lizatko jako male dite. Ja nevim, ale nepadas ti na jeho (dle tebe) nizkou uroven?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RBR » čtv 30. bře, 2006 19:31

Low píše:Naprosto stejně jako RBR, kterej si akorát tak hraje na chytrýho přitom je to co tu prezentuje musí bejt k smíchu každýmu kdo o tom něco málo ví.


Nejsem všeználek ohledně karate, ale pořád toho o shotokanu vím krapet víc než ty. Poměrně slušně jsem si otestoval tvé znalosti a vědomosti, takže vím o čem mluvím. :lol:
Chápu, že mi nemůžeš odpustit, že jsem několikrát napsal, že o daném tématu víš kulové.
Docela se těším na to co z tebe ještě vypadne.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků