MMA Karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RBR » čtv 30. bře, 2006 21:40

Low píše:http://www.karate-info.cz/index.php?clanek=613 vztah motobu a funakoshi a jestli přece jen nejseš tak blbej jak se zdáš tak to v tobě něco nahlodá.. a když pudeš dál tak tě možná spousta věcí překvapí.(A ten člověk co to psal je Shotokanista :wink: jen asi ne tolik zahleděnej do svýho stylu a ochotnej přijmout pravdu)


4Low:
Opět jsi ukázal svoji totální neznalost jiných přístupů ke karate. Jen opravdový karatistický analfabet může tvrdit, že Dr. Čulen dělá nebo dělal shotokan (autor výše uvedeného článku).
Znova jedinečná perla v tvém vydání. Těším se na další. Nic tak člověka nepotěší jako rozhovor se "znalcem".

Cituji rozhovor s Dr. Čulenem:
'1. Od kolika let se věnujete karate.
2. Ve své závodní etapě jste se věnoval kata, kumite či obojímu a s jakými výsledky.

Odpověď: 1.S karate som začínal som v roku 1972. V tom čase som študoval na Lekárskej fakulte. Mojím prvým učiteľom bol Dr. ©ebej, neskôr majster Ogawa. Predtým som hral hádzanú a venoval som sa kanoistike. Karate som sa začal robiť zo smiešneho dôvodu- kúpil som si motokrosovú motorku a chcel som sa naučiť padať. O karate som nemal ani hmlistú predstavu. Po roku tréninku som zistil, že ma karate vlastne baví a už som pri ňom zostal.

2. S karate som začínal v 22 rokoch a zápasil som s prestávkami do 35-tich rokov. Kata som sa venoval len do tej miery do akej to odo mňa vyžadoval skúšobný poriadok. Bol som sice mnohonásobným majstrom svojho regiónu v kata, ale súťažil som predovšetkým v kumite. V tej dobe bola veľmi populárna Slovenská národná liga v karate a ja som zo začiatku zápasil za Sláviu Prírodné vedy s Dr. Zbiňovským, Dr. Prokešom / bývalým primátorom Nitry/ a Dr. ©ebejom. Nedskôr som založil oddiel karate v Senici a zápasil som za svoj oddiel. Súťaženie bola pre mňa predovšetkým zábava, nevenoval som sa mu s nejakou veľkou vážnosťou.
Kata som sa začal venovat až po skončení súťaženia. V roku 1987 som sa zúčastnil seminára v Nemecku s majstrom Kenbukan Godžu Ryu Kisakim / 9 Dan- zomrel před 10-timi rokmi/ a Funasakom / 8 Dan/. Vtedy som pochopil, že karate je o niečom inom jako o kopaní mawaši geri a začal som sa venovať kata, bunkai a histórii bojových umení. Začal som navštevovať semináre významných majstrov po celej Európe. V roku 1993 som sa mal možnosť zúčastniť na seminári EKF o kata, ktorý viedli majstri Oči, Ogami a Išimi. Tam som sa stretol prvý krát so stýlom ©ito Ryu. Začal som sa mu venovať a pozval som na Slovensko Miria Manniniho, ktorý tento štýl a jeho formu Hayaši ha praktikoval. V roku 1996 ma pozvala Talianska federácia do Matery, mesta, v ktorom organizoval Giuseppe Zaccaro seminár s majstrom Minobu Mikim a odvtedy s ním spolupracujem . V účastnosti robím ©týl Hokušin ©ito Ryu, ktorý je ovplyvný majstrom Kenzom Mabunim, a som jeho inštruktorom pre Európu.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod player » čtv 30. bře, 2006 22:19

Tady to zacina byt docela zabavne...

"já mám svou představu co je "pravý karate","
jo, toho si nejde nevšimnout


:D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Low » čtv 30. bře, 2006 22:24

udelam vyjimku protoze se netejka tematu

player: ty az poznas ukropcanyho tak uvidis jak je ucinej bojovej sport proti bojovymu umeni :lol: nebo spis tva predstave o nem :)

koneckoncu prupravu v zabijackym shotokanu mas :wink:
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod graver » pát 31. bře, 2006 6:13

Tak jo, chlapi, už to je zase o ničem, takže by to šlo stopnout. Asi jsem to trochu rozrýpnul já, když jsem na Lowovi loudil odpovědi, které mi (podle mých představ) zjevně nemohl dát.
Já prostě sháním informace o svém stylu kde se dá - od mistra, tady i jinde. A protože sám nemám žádné zkušenosti, musím brát to, co mi někdo řekne. A když se tu někdo vyjadřuje tak zásadně o stylu a jeho mistrech, aniž by to kdy nějak podložil, tak mě pochopitelně zajímá, co je zač, abych věděl, jakou váhu jeho výroky mají. Pokud se to nedozvím (nic mi do toho není), tak si prostě ten informační zdroj nějak ocejchuju a jdu od toho (nic proti Lowovi, to platí obecně).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » pát 31. bře, 2006 8:20

graver píše:Tak jo, chlapi, už to je zase o ničem, takže by to šlo stopnout. Asi jsem to trochu rozrýpnul já, když jsem na Lowovi loudil odpovědi, které mi (podle mých představ) zjevně nemohl dát.
Já prostě sháním informace o svém stylu kde se dá - od mistra, tady i jinde. A protože sám nemám žádné zkušenosti, musím brát to, co mi někdo řekne. A když se tu někdo vyjadřuje tak zásadně o stylu a jeho mistrech, aniž by to kdy nějak podložil, tak mě pochopitelně zajímá, co je zač, abych věděl, jakou váhu jeho výroky mají. Pokud se to nedozvím (nic mi do toho není), tak si prostě ten informační zdroj nějak ocejchuju a jdu od toho (nic proti Lowovi, to platí obecně).


Také to navrhuji stopnout. Low o sobě kdesi na foru uvedl následující: 20 let, 2 roky treninku kyokushu. ®ádné jiné zkušenosti v oblasti BU.
Tím v této veselé debatě končím.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod ASAM » pát 31. bře, 2006 8:27

4Gino: Já jenom tady píšu svoje znalosti hlavně kvůli lidem jako graver,kteří za to stojí ,aby viděli že co kecaj lidi jako low jsou blbosti,
samozřejmě že to nepíšu kvůli low ,ten je v hlavě ze dřeva :D
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Gino » pát 31. bře, 2006 8:33

Low píše:koneckoncu prupravu v zabijackym shotokanu mas :wink:


Miluju takovou lehkou ironii :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod ASAM » pát 31. bře, 2006 9:40

Taková ironie by byla ok kdyby věděl o čem mluví takhle je to podle mně spíš trapná hloupost :wink:
Po tom co tu napsal o Ochim a dalších všichni vědí že je low přitroublík :lol: a každej ví že on je proti Ochimu silnej jak ferda mravenec :lol:
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod graver » pát 31. bře, 2006 10:14

[quote="RBR...Low o sobě kdesi na foru uvedl následující: 20 let, 2 roky treninku kyokushu. ®ádné jiné zkušenosti v oblasti BU.
RBR[/quote]
Jo, našel jsem si to - např. tady: http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... ght=#31627
Měl jsem to, já blbec, udělat dřív. Kdybych věděl, že tady starý mistry hodnotí někdo, kdo je o dva roky starší, než můj syn, karate dělá o pár týdnů dýl než já a shotokan půl roku, mohl jsem tu blbou polemiku ušetřit sobě i vám :x
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Skateordie » pát 31. bře, 2006 12:06

Nastastie mi uz podla reakcii doslo, ze to ziaden majster nebude. Vacsina ludi, co takto otvorene podcenuje ine styly, cvici chvilu a je presvedcena, ze to co robi je najlepsiea a nepremozitelne.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod ASAM » pát 31. bře, 2006 13:04

Přesně tak jak píšete tohle jsou lidi co nic neví a neumí a urputně tady píšou nesmysly do všech témat :D
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod player » pát 31. bře, 2006 13:41

Low : a ty az nekdy od kecu prejdes k cinum, tak poznas, jak ses lehce mimo;)

"Zkovavat" se za nekoho dokaze kazdy, ale zkus nekdy jednat sam za sebe a jit s vlastni kuzi na trh.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pát 31. bře, 2006 14:07

graver píše:Měl jsem to, já blbec, udělat dřív. Kdybych věděl, že tady starý mistry hodnotí někdo, kdo je o dva roky starší, než můj syn, karate dělá o pár týdnů dýl než já a shotokan půl roku, mohl jsem tu blbou polemiku ušetřit sobě i vám :x


Zas na druhou stranu s timhle prrrrr... nejde to zevseobecnovat.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod ASAM » pát 31. bře, 2006 14:23

Vždyt nic nezobecňuje napsal konkrétní případ a pádný důvody proč si tohle myslí :wink: ten příspěvek je podle mně ok
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod marvin » pát 31. bře, 2006 15:11

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 19:59, celkově upraveno 2
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Low » pát 31. bře, 2006 15:19

marvin: me tu nikdo nesetrel me jen prestalo bavit hucet do dubu :wink:
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod marvin » pát 31. bře, 2006 15:24

Low - on to vidi rovnako - zjavne sa nedohodnete. Nahadzte sem linky na nejake relevantne informacie pre a proti a ludia si snad spravia nazor aj sami. Zbytocne sa tu hadate o nicom.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Low » pát 31. bře, 2006 15:30

jo je to zbytecny
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod ASAM » pát 31. bře, 2006 15:43

4 marvin : Člověče nedovoluj si říkat cokoliv o mým charakteru!!!! ,
low tady píše blbosti o lidech a stylech o kterých neví nic ,
jestli jses z mých příspěvků nic nedozvěděl je tvoje mínus.
Kdo o tématu něco ví nemá s mými příspěvky problém.
Já se zastal gravera protože napsal rozumnou konkrétní věc s pádnými argumenty a někdo mu napsal že zobecňuje,
Nejdřív si to přečti a pak piš díky.
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Gino » pát 31. bře, 2006 15:45

ASAM...
ze nekdo cvici dva roky jeste neznamena, ze jeho nazory (nebo dejme tomu predlozene informace) jsou zakonite hlouposti, kterymi se netreba zabyvat. Vase dohady jsou totiz na uplne stejne urovni, jelikoz oba dva o tom muzete akorat tak vedet prd. S Funakoshim jste husy nepasli a primo v JPN jste toho s tamnima mistrama, kteri vice pamatuji, toho asi taky moc nenapovidali. Takze... co se pise na ceskem netu, nebo rika mezi ceskymi uciteli nemusi byt nutne pravda at uz je v tom odkazano na kohokoli.

Otazka jak dlouho kdo cvici je tu nepodstatna, pac si kazdy muze vymyslet hory doly. Ja napriklad cvicim cca 4x dele nez graver a taky pro me jeho nazory nejsou blbosti a on umastenej cucak. Stejne jako me tak neberou lidi, kteri cvici zase 4x dele nez ja... s kazdym je mozno se bavit, protoze kazdej te muze poucit o novou myslenku. Jenze to by jste ji museli chtit ne prijmout, ale aspon se nad ni zamyslet. Ale verim, ze je jednodussi jit za svym ucitelem, vzajemne se presvedcit, ze mate pravdu a nejakymu lowovi se vysmat :)

Nechci nadnaset Lowovi vedomosti, o shotokanu toho vi asi tolik, co ty o nem (jako o osobe) ale v tom co rikas si nemuzes byt jisty v kramflecich ani ty :) Nebo ano?

Ja jen nemam rad, to, co jsem citoval v prispevku pro gravera.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků