JU-JITSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: ©kola fighting ju-jitsu v Praze

Příspěvekod Makoto » pát 30. bře, 2007 9:58

Luke___ píše:Ahoj, přestěhoval jsem se z Brna o Prahy a chtěl jsem se zeptat, zda tu je nějaká škola fighting ju-jitsu nebo čínského boxu (Sanda). V Tiger teamu jsem byl, ale nevyhovoval mi (otevřené postoje, série, které bych těžko někde použil..., no proste s fightingem to moc společnýho nemělo, ale někomu to může vyhovovat). V Brně jsem navštěvoval tento klub: http://www.arenakickboxbrno.cz/fightclub.html

Hledám tedy spíše sportovnější formu, kde se probere nejen technika, ale nasadí se i chrániče a vyzkouší se to v praxi.
Takže neznáte něco podobného tady Praze?
Díky moc
Luke

Sorry, ja ti nerozumim. Pokud hledas sportovni formu, pak kluci z Tiger teamu jsou ti nejlepsi, co tu muzes potkat. Verim, ze casem by i byly chranice, ale jako zacatecnik nemuzes ocekavat, ze te do toho obleknou a vypusti.
Pokud hledas sebeobrannou formu, kde se vse zkousi i v praxi (ale pozor, nesoutezi se, proto ta uvodni poznamka), pak ti osobne doporucuji oddil jujutsu.cz Ale i zde si pockas, nez te nekdo pusti do sparringu. Az se naucis techniku, budes se ucit ji pouzit. Pokud tohle nevyhovuje, pak jsme kazdej jinde. Anebo bez na thai box a tam ti to asi bude vyhovovat nejvice ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: ©kola fighting ju-jitsu v Praze

Příspěvekod severin » pát 30. bře, 2007 11:09

Luke___ píše:Ahoj, přestěhoval jsem se z Brna o Prahy a chtěl jsem se zeptat, zda tu je nějaká škola fighting ju-jitsu nebo čínského boxu (Sanda). V Tiger teamu jsem byl, ale nevyhovoval mi (otevřené postoje, série, které bych těžko někde použil..., no proste s fightingem to moc společnýho nemělo, ale někomu to může vyhovovat). V Brně jsem navštěvoval tento klub: http://www.arenakickboxbrno.cz/fightclub.html

Hledám tedy spíše sportovnější formu, kde se probere nejen technika, ale nasadí se i chrániče a vyzkouší se to v praxi.
Takže neznáte něco podobného tady Praze?
Díky moc

Luke

http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=fo ... ir=1&auth=

http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=fo ... ir=1&auth=

No taky nevím co si mám o tom myslet 8) .Existuje jedno přísloví :
"Když jsi připraven,ten správný učitel se sám objeví".Koukám,že hledáš už skoro 7 měsíců a pořád nic :wink: .Soudit nějaký klub podle jednoho tréninku,no nevím.Taky dávám přednost Modern Arnisu,protože už mám sportu plný zuby,ale pořád se mám co učit i od ostatních trenérů,kteří tam nevyučují jen JJ.Už jsi byl v Pentagymu ? Proč tam necvičíš,vždyt patří mezi špičku ? Stačí 30 min na internetu projížděním klubových stránek a určitě si vybereš.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Luke___ » pát 30. bře, 2007 21:55

To Makoto: nevím, podle čeho soudíš, že jsem začátečník, jen prostě chci najít něco podobného, co jsem dělal dříve. Nebyl jsem ani na tréningu začátečníků, prostě jsem zašel po dohodě na tréning pokročilých a vyzkoušel.

To Severin: jo přes zimu jsem nehledal, to máš pravdu.:wink: Byl jsem dost na horách, ale prkno jsem poklidil a je zase čas začít koukat po klubu. V pentagymu jsem nebyl, ale na jejich stránky jsem koukal a musím říct, že mě zaujali.

Ale díky oběma za radu, zajdu nejdříve do pentagymu :wink:
Luke___
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Toman » sob 31. bře, 2007 10:46

Zajdi se prosímtě ještě podívat do Hanumanu, Hummeru a k Hášovi
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod zanchin » stř 09. kvě, 2007 21:21

Ahoj diskutéři...Koukám že tu o mne někdo píše. Tak tedy k věci co se vám na ZANCHIN BUDO nezdá...? kde je zakopaný pes? HEZKÝ DEN Martin Procházka Liberec
zanchin
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod zanchin » stř 09. kvě, 2007 21:43

ingwe píše:
NAIA píše:Když už se to nakouslo. Znáte někdo pana Procházku (Zanchin Budo)? Celkem by mě zajímalo něco o něm. Vím že kdysy psal do Fighter´s magazinu a pak vydal tu knihu. Cvičíte někdo u něj?

Chtěl jsem u něj cvičit tak jsem se byl podívat na trénink. Pak už jsem nepřišel, nelíbila se mi atmosféra dódžó. Ale trénink vypadal normálně. Lidi co u něj cvičí si nestěžují. Lidi co u něj necvičí si o něm vykládají drby a legendy skoro jak o Mádlovi:)

Znám Martina Procházku dobře. Co tě o něm zajímá? zanchin
zanchin
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ingwe » čtv 10. kvě, 2007 12:29

NAIA chtěl "něco" o Martinu Procházkovi, tak by bylo asi nejlepčejší zaslat mu životopis, ale možná bude stačit odkázat ho na stránky Zanchin budokanu 8) ...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Albrecht » pon 14. kvě, 2007 9:41

Hele v Plzni se cvici ju jitsu???
Albrecht
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod NAIA » pon 14. kvě, 2007 9:44

Jen mě zajímal názor lidí co u něj cvičí, to je celé. CHtěl jsem si rozšířit obzory :D
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ingwe » pon 14. kvě, 2007 10:54

ale když už je tady ta příležitost zeptat se pana Procházky osobně, rád toho využiju. Zajímalo by mně

1) jak vznikl a co znamená název Zanchin budo. Jako spousta ostatních jsem si myslel že první slovo je ono známé "zanšin", ale pak jsem se doslechl že je to "zančin"...

2) co je nebo z čeho vzniklo "kendžucu", které se vyučuje v rámci zančin budo.

za případné odpovědi děkuji.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod zm » pon 14. kvě, 2007 11:43

ingwe píše:ale když už je tady ta příležitost zeptat se pana Procházky osobně, rád toho využiju. Zajímalo by mně

1) jak vznikl a co znamená název Zanchin budo. Jako spousta ostatních jsem si myslel že první slovo je ono známé "zanšin", ale pak jsem se doslechl že je to "zančin"...

Já bych to ještě rád doplnil o podobný dotaz na bojové umění Takemusu aiki budó, neb popis, který je uveden na http://www.budokan-centrum.com/bojova_umeni.php, se hodí téměř na každou školu jujutsu, což mě příliš neuspokojuje v mé zvídavosti. Je mi samozřejmě známo, že existuje Takemusu aiki neboli také Takemusu aikido. Také dotazem u představitelů Federace Českého aikibudo jsem nepochodil. Tedy co je Takemusu aiki budó, jaká je jeho tradice a dovolil bych si požádat o nějaké představitele tohoto bojového umění ve světě. Prosím o vysvětlení neznalému. Děkuji.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 14. kvě, 2007 12:26

4zm - takemusu aikido = iwama aikido
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod zm » pon 14. kvě, 2007 12:49

ukropcany píše:4zm - takemusu aikido = iwama aikido

nejsem trubka, to vím taky, ale jedná se o Takemusu aiki budó
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 14. kvě, 2007 12:52

4zm - tak tu sem ješte neměl...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ingwe » úte 15. kvě, 2007 13:33

zm píše:
ingwe píše:ale když už je tady ta příležitost zeptat se pana Procházky osobně, rád toho využiju. Zajímalo by mně

Já bych to ještě rád doplnil o podobný dotaz na bojové umění Takemusu aiki budó, neb popis, který je uveden na http://www.budokan-centrum.com/bojova_umeni.php, se hodí téměř na každou školu jujutsu, což mě příliš neuspokojuje v mé zvídavosti. Je mi samozřejmě známo, že existuje Takemusu aiki neboli také Takemusu aikido. Také dotazem u představitelů Federace Českého aikibudo jsem nepochodil. Tedy co je Takemusu aiki budó, jaká je jeho tradice a dovolil bych si požádat o nějaké představitele tohoto bojového umění ve světě. Prosím o vysvětlení neznalému. Děkuji.

To se nám to tu pěkně schází, mohli bysme vytvořit standartní dotazník :wink:

Dovolím si vyslovit dohad, že "takemusu aiki budó" je systém daný dokopy p. Procházkou, stejně jako zančin budó, a to ze dvou hlavních složek- daitó rjů aikidžucu a iwama rjů aikido. Aspoň tak chápu popis na stránkách budókanu liberec:

"Je to systematicky řazený program, jehož základy tvoří krátké, efektivní bojové techniky aiki džusu a později také metody aikidó."

A ono "cvičení s mečem", předpokládám, bude teda panem Procházkou upravený (nebo taky ne) aikiken.

Zdůrazňuji že je to můj dohad, rád si přečtu oficielní verzi, koneckonců proto to taky píšu - abych vyprovokoval nějaký hlubší a konkrétnější příspěvek o takemusu aiki budó...

P.S.: Dodatek k mému původnímu dotazu na ono kendžucu cvičené v rámci zančin budó - to by mohl být taky aikiken, nebo něco na něm postavené...?

Už by to chtělo aby sem přispěl pan Procházka, a rozvířil vodu zakalenou dohady a předsudky 8)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Makoto » úte 15. kvě, 2007 13:37

Schvalne jsem zasel do knihkupectvi a podival se na knihu Dzudzutsu, kde pise, ze jde o moderni system vyuky, ktery v sobe kombinuje tradicni s modernimi vyukovymi metodami. Nejak tak to tam je. Takze jde asi skutecne o vytvoreni vlastni skoly jujutsu....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Jiu Jitsu

Příspěvekod Davidator » stř 16. kvě, 2007 16:23

Ahoj Všici,

mám jednu prosbu, již delší čas cvičím karate Wado Ryu a měl bych zájem cvičit Jiu Jitsu. Ju Jutsu se mi moc nechce protože spotování mám dost. Mám zájem spíše o bojové umění Jiu Jitsu nebo Aikijutsu. Nevíte o nějaké škole, která pořádá semináře, na které bych mohl přijet? Kdysi jsem cvičil Jiu Jutsu asi tak rok a díky Wado Ryu mám některé základy.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Re: Jiu Jitsu

Příspěvekod ingwe » stř 16. kvě, 2007 17:45

Davidator píše:Ahoj Všici,

mám jednu prosbu, již delší čas cvičím karate Wado Ryu a měl bych zájem cvičit Jiu Jitsu. Ju Jutsu se mi moc nechce protože spotování mám dost. Mám zájem spíše o bojové umění Jiu Jitsu nebo Aikijutsu. Nevíte o nějaké škole, která pořádá semináře, na které bych mohl přijet? Kdysi jsem cvičil Jiu Jutsu asi tak rok a díky Wado Ryu mám některé základy.

???????
máš zájem cvičit jiu jitsu, ale nechce se ti do ju jutsu???
...vysvětlete mi prosím někdo rozdíl mezi jiu jitsu a ju jutsu, protože jinak jsem letadlo a všichni ostatní sou blázni...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Jiu Jitsu

Příspěvekod graver » stř 16. kvě, 2007 18:11

ingwe píše:máš zájem cvičit jiu jitsu, ale nechce se ti do ju jutsu???
...vysvětlete mi prosím někdo rozdíl mezi jiu jitsu a ju jutsu, protože jinak jsem letadlo a všichni ostatní sou blázni...

Bohajeho, o téma vedle jsem se rozčiloval.
Můžeš prosím vysvětlit ten (ne)rozdíl *ty* *jemu* místo toho, abys dělal <|> z něho i ze sebe?
Fakt sorry za tu francouzštinu, ale tady opravdu člověk nemá šanci se na něco zeptat, aniž by si na něm někdo řešil problémy se svým pindíkem - no offense.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Sinister » stř 16. kvě, 2007 18:19

Davidator: Jiu jitsu, Ju jitsu, Ju jutsu, džiu džitcu, džů džutcu všechno jedno jest :wink: jen pozor na Ji jitsu, což je vskutku něco jiného :!: Jinak teď jsi akorát prošvihl seminář Tiger teamu, tam je to skoro pokaždé otevřeno každému...
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...