JU-JITSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

JU-JITSU

Příspěvekod Radekkokk » úte 18. dub, 2006 23:55

Ahoj,
chtel bych se zeptat, jakou byste mi doporucili skolu ju-jitsu,popripade neco podobneho.
Nasel jsem si napriklad skolu ve vrsovicich, http://www.jujitsu.cz/homepage.html -ale trosku me zarazil ten uvodni kurz, ktery bych jaksi nestihl -jelikoz uz probehl. :)
Dale jsem nasel napriklad http://www.goshindo.cz/main.php ...

Ale spis by me zajimali vase rady, doporuceni zkusenosti. Rad bych chodil do dobreho oddilu, s normalnimi lidmi (ne nejakymi poulicnimi rvaci apod :) )-zkratka budu rad za kazde ohlasy... DIky
Radekkokk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 25. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod severin » stř 19. dub, 2006 7:38

Radekkokk :
Jinak jeste jsem se chtel zeptat na nejake bojove umeni,ktere je pododbne aikidu.

Chtel bych se zeptat, jakou byste mi doporucili skolu ju-jitsu,popripade neco podobneho.
Rad bych chodil do dobreho oddilu, s normalnimi lidmi (ne nejakymi poulicnimi rvaci apod


Na Seznamu je celkem hodně odkazů na JJ v Praze,tak by bylo dobré je prostudovat všechny a ke kterým máš nejblíže od domova.Některé jsou více zaměřené na Judo,jiné na sport a na sebeobranu.
Podle tvých požadavků bych ti doporučil www.tigerteam.cz
Nábor je kdykoli,cvičí se 5x týdně a parta je dobrá.Kromě JJ se vyučuje goshindo,které čerpá techniky z Yoshinkan Aikido a Daito ryu Aki jutsu.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » stř 19. dub, 2006 9:36

Ja bych take nabidl jeste jednu moznost :-)
Jak rikal kolega Severin, musis si nejdrive uvedomit, proc chces JJ delat, zda-li to je pro dobry pocit, zlepseni zdravi nebo z radosti z ruznych kombinacnich technik, ktere JJ obsahuje a umi to opravdu hezky nebo kvuli sebeobrane, ktere pak uz na pohled neni tak hezke, nicmene....

Nase skola (jujutsu.cz) se radi do treti skupiny, snazime se, aby techniky fungovaly i v realu. Mame na to vypracovane drily a postupy, ktere presvedci, ze student techniku zvladnul a dokazal by ji provest i v realu pod stresem :-) Spolu s JJ se v ramci naseho dojo uci i Aikijutsu Yamaue ryu a velice brzo i brazilske jutsu (BJJ) pod patronatem Franco Vacircy. Trenink je dvakrat tydne (JJ nebo AIKIJUTSU) plus pribude minimalne 1x tydne BJJ. V pondeli se cvici hody, zem, proste vse, kde partner bude padat na zem nebo se na zemi branit a ve stredu techniky ve stoje jako jsou udery, kopy, paky, atd. V pokrocilejsi fazi nuz a teleskop. Tak to jen kratce o skole, kterou studuji a obcas i sam prispeji svou troskou vedomosti :-) Vice naleznes na http://jujutsu.cz (pozor neplest s druhou skolou jujitsu, ktera je take ve Vrsovicich. S ni nemame nic spolecneho)

Na zaver - snazime se, aby JJ vypadalo jako JJ a ne jako spartakiada, jelikoz JJ bylo v historii cvicene jako sebeobranne umeni. To je vsak na jinou diskusi (je-li zde vubec co diskutovat ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Radekkokk » stř 19. dub, 2006 10:46

Dekuji za odpovedi, ale abych rekl pravdu, docela jste me zaskocili :) .

Na zacatek jednu otazku-neni trening 2 x tydne malo? Respektive moznost trenovat pouze dvakrat tydne.

Co se tyce toho proc me zaujalo ju-jitsu- sebeobrana je v tom urcite, ackoliv sportovni forma mne,abych se priznal zaujala take-jak psal Makoto v odpovedi v mem jinem prispevku-pak je tu sportovni, ktere omezuje nektere techniky, protoze by mohly privodit zraneni (je to takove bohatsi judo) a treti je sebeobranne JJ. -je moznost studovat oboje najednou?
Jinak jestli jsem spravne pochopil, duosystem je pouze jedna forma sportovniho ji-jutsu???

jinak k te sportovni forme bych se rad zeptal, jak moc je to podobne judu? Myslel jsem ze v ju-jitsu je i dost uderu a kopu...

Predem dekuji za odpovedi na me zmatene otazky, ktere v pripade potreby upresnim :)
Radekkokk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 25. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 19. dub, 2006 11:20

Radekkokk píše:Dekuji za odpovedi, ale abych rekl pravdu, docela jste me zaskocili :) .
A jeje, cimpak? :-)

Radekkokk píše:Na zacatek jednu otazku-neni trening 2 x tydne malo? Respektive moznost trenovat pouze dvakrat tydne.

Je, ale pak je tu moznost vikendovych seminaru, atd. Vice, az kdyby jsi prisel se podivat (coz si myslim, ze bude nejlepsi - prijd se juknout k nam, k Severinovi na jine oddily a zustan, kde ti to bude vice vyhovovat. Udelej si nazor sam navzdory tomu, co tu vsichni piseme)
V soucasne dobe jsme hodne zavisli na prostorach, jelikoz nemame vlastni (coz by se melo do konce mesice vyresit, pokud vse pujde jak ma jit). Na druhou stranu ver, ze behem tech dvou treninku toho budes mit plne kecky. A samozrejme se predpoklada nejaka priprava doma. Napriklad kondicku neni mozne cvicit behem treninku, proto je potreba ji pravidelne zlepsovat v ramci volneho casu. Ja chodim prakticky kazdy den behat a brzo mi k tomu pribude i boxovaci pytel, ktery si namontuju do garaze a kde budu dal radit, dokud nepadnu za vlast. Zatim je to beh a svihadlo. Behem treninku pak pilujeme techniky a hlavne mame partnera, na kterem si to vse muzeme hezky vyzkouset :-)

Radekkokk píše:Co se tyce toho proc me zaujalo ju-jitsu- sebeobrana je v tom urcite, ackoliv sportovni forma mne,abych se priznal zaujala take-jak psal Makoto v odpovedi v mem jinem prispevku-pak je tu sportovni, ktere omezuje nektere techniky, protoze by mohly privodit zraneni (je to takove bohatsi judo) a treti je sebeobranne JJ. -je moznost studovat oboje najednou?
Samozrejme, ze je, ackoliv se moc sportovni a sebeobranne JJ neslucuji. Pokud mohu hovorit za nase dojo, tak my mame "sebeobranne JJ" a sportovne se chceme vyradit v ramci BJJ (tusim ze uz nejake zavody boje na zemi poradali kluci od Severina).

Radekkokk píše:Jinak jestli jsem spravne pochopil, duosystem je pouze jedna forma sportovniho ji-jutsu???
Co ja vim, tak sportovni forma JJ ma dve varianty Duo System a Free fighting (nebo tak nejak). Duo system jsem jiz popsal a Free fighting je proste kumite kde se zacina ve stoje a pak se prejde i na zem..jak rikam, bohatsi judo ;-)

Radekkokk píše:jinak k te sportovni forme bych se rad zeptal, jak moc je to podobne judu? Myslel jsem ze v ju-jitsu je i dost uderu a kopu...
Jo jo, pouzivaji. O sportovni forme JJ moc nevim, tou se nezabyvam.

Radekkokk píše:Predem dekuji za odpovedi na me zmatene otazky, ktere v pripade potreby upresnim :)
V pohode :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Low » stř 19. dub, 2006 11:29

makoto: a kde ty bydlis? Ve Vršovicích? Jen kam tady chodíš běhat..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 19. dub, 2006 11:44

Low píše:makoto: a kde ty bydlis? Ve Vršovicích? Jen kam tady chodíš běhat..

Z Barrandova jsem se prestehoval do Roztok....takze tu ted hledam dobre misto na behani. Zatim si vsak pripadam jako kamzik protoze bydlim nahore a skvela cesta na behani je dole u reky. Posledni pokus skoncil tak, ze jsem po zadku sjel svah k zeleznicni trati a tam teprve...pote co jsem to rozdychal...si sel normalne zabehat :-)
Jinak Barrandov je skvelej na behani - Prokopske udoli, Chuchle, atd. Mam tam i svuj osobni rekord - je tam okruh lesem a polem - a posledne jsem bezel a bezel a bezel...abych utahal psa a nakonec jsem mu daroval zivot a vzdal to po trech hodinach nepretrziteho behu :-) A ta potvora si chvilku po behu zdrimla a mohla bezet znovu....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Rimmer » stř 19. dub, 2006 12:01

Ahoj kamarád chodí asi čtvrt nebo půl roku do JJ oddílu ve Vršovicích. www.jujutsu.cz a je naprosto spokojenej, jenom je prej málo tréninku. Ale sám sem koukal kolik se tam toho naucil za tak kratkou dobu takze muzu zprostretkovane doporucit!
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Makoto » stř 19. dub, 2006 12:02

Rimmer píše:Ahoj kamarád chodí asi čtvrt nebo půl roku do JJ oddílu ve Vršovicích. www.jujutsu.cz a je naprosto spokojenej, jenom je prej málo tréninku. Ale sám sem koukal kolik se tam toho naucil za tak kratkou dobu takze muzu zprostretkovane doporucit!

Jak se jmenuje kamarad? Asi bych ho mel znat a na dnesnim treninku podekovat za tak dobre reference :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Toman » stř 19. dub, 2006 12:37

Radekkokk píše:
Na zacatek jednu otazku-neni trening 2 x tydne malo? Respektive moznost trenovat pouze dvakrat tydne.



No tak třeba já jsem amatér. Pokud vezmeš v úvahu 2x trénink a nejmíň 3x silové cvičení, nějaký strečink a to nepočítám běhání. A máš přítelku a nějaké zaměstnání, možná i nějaké jiné koníčky?! Tak mi věř že budeš rád když to všechno zvládneš :-) ale schutí do toho a půl je hotovo.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Makoto » stř 19. dub, 2006 12:55

Toman píše:
Radekkokk píše:
Na zacatek jednu otazku-neni trening 2 x tydne malo? Respektive moznost trenovat pouze dvakrat tydne.



No tak třeba já jsem amatér. Pokud vezmeš v úvahu 2x trénink a nejmíň 3x silové cvičení, nějaký strečink a to nepočítám běhání. A máš přítelku a nějaké zaměstnání, možná i nějaké jiné koníčky?! Tak mi věř že budeš rád když to všechno zvládneš :-) ale schutí do toho a půl je hotovo.

Lepe bych to nenapsal :-) 2x tydne pro zacatek opravdu staci. Pak, pokud tomu prijdes na chut, urcite ti casem (kdekoliv) nabidnou moznost pripravovat se na instruktora a potom toho casu bude mit sakra malo...to mi ver...
Videl jsem to na zacatecnicich, kteri prisli k nam do oddilu. Chteli vsechno a hned. Mrmlali, kdyz nemohli cvicit pokrocilejsi techniky, mrmlali, ze neni trenink casteji, mrmlali pro to mrmlali pro ono a pak nestihali ani dvakrat tydne. A to nemluve o tom, ze nestihali vstrebat naucene techniky, ackoliv to byly bud uplne zaklady nebo prupravne drily. Ver nam, ze 2x tydne na 1-2 roky bude uplne stacit. V mezicase silovy a vytrvalostni trenink a mas program na cely tyden...a to nemluvim o pritelkyni a jinych aktivitach.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » stř 19. dub, 2006 12:59

Toman píše:
Radekkokk píše:
Na zacatek jednu otazku-neni trening 2 x tydne malo? Respektive moznost trenovat pouze dvakrat tydne.



No tak třeba já jsem amatér. Pokud vezmeš v úvahu 2x trénink a nejmíň 3x silové cvičení, nějaký strečink a to nepočítám běhání. A máš přítelku a nějaké zaměstnání, možná i nějaké jiné koníčky?! Tak mi věř že budeš rád když to všechno zvládneš :-) ale schutí do toho a půl je hotovo.

Lepe bych to nenapsal :-) 2x tydne pro zacatek opravdu staci. Pak, pokud tomu prijdes na chut, urcite ti casem (kdekoliv) nabidnou moznost pripravovat se na instruktora a potom toho casu bude mit sakra malo...to mi ver...
Videl jsem to na zacatecnicich, kteri prisli k nam do oddilu. Chteli vsechno a hned. Mrmlali, kdyz nemohli cvicit pokrocilejsi techniky, mrmlali, ze neni trenink casteji, mrmlali pro to mrmlali pro ono a pak nestihali ani dvakrat tydne. A to nemluve o tom, ze nestihali vstrebat naucene techniky, ackoliv to byly bud uplne zaklady nebo prupravne drily. Ver nam, ze 2x tydne na 1-2 roky bude uplne stacit. V mezicase silovy a vytrvalostni trenink a mas program na cely tyden...a to nemluvim o pritelkyni a jinych aktivitach.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Radekkokk » stř 19. dub, 2006 18:11

Kdyz jsem to tady tak procital, asi shrnul bych to asi takto. Chtel bych se venovat spise sportovni forme jujitsu-a to asi Free fightingu. Je to prave duvod proc jsem prestal delat aikido-nejde o to, ze by me to nebavilo,ale chybela mi moznost vice si techniky vyzkouset v "realu"-coz bych ocekaval od sportovniho jujitsu. -a jako sebeobrana se snad da pouzit take,ne? :)

Jinak skoly jsem jeste nejak moc neprozkoumaval,ale patrne by mi vyhovovala http://www.goshindo.cz/ -jelikoz bydlim na jiznim meste, mel bych to celkem pri ruce. Nicmene jsem stale ve fazi hledani,a urcite nejake navstivim.

Jeste k mnozstvi treningu-ani mi tak nejde o to, ze by 2 treningy tydne byly malo, ale jde spise o to, ze je moznost jit pouze v urcite dva dny-a jelikoz mam nekdy skolu vecer, mohl by to byt problem. :)


Jinak o5 dekuji za vsechny cenne informace. :idea:
Radekkokk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 25. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 20. dub, 2006 8:50

OK, kluci z Goshinda jsou dobri, dobra volba :-)
Jinak co se tyka aplikace sportovniho JJ na realnou sebeobranu, tady bych si dovolil dost nesouhlasit. Sam jsem dost soutezil (v judu) a vim, ze pominu-li technickou cast, pak sprotovni utkani te nikdy nepripravi na realny konflikt. Pokud do toho zahrnu i technickou cast, tak ta je na hony vzdalena od realu. Vim to, mam to vyzkousene. Nicmene, pokud je teziste tveho zajmu ve sportovnim JJ, pak kluci jsou opravdu dobri. Hodne stesti v honbe za tituly :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » čtv 20. dub, 2006 9:10

Radekkokk: hlavne se nenech zmast nazvem "Free fighting". Ono to s tim "free" zase tak slavny neni :)) Na muj vkus je tech pravidel moc, nekde si je sezen, at vis, o cem to je, nez se k tomu upnes. Hodne zdaru.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Sinister » čtv 20. dub, 2006 12:19

Jeste bych upresnil, ze v Tiger teamu (aneb jak vy rikate "kluci z goshinda" :lol: ) se co se tyce zavodu jedou hlavne duo katy, freestyle katy a grappling (coz uz je od jitsu hodne vzdaleno).
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Radekkokk » čtv 20. dub, 2006 13:11

Kód: Vybrat vše
OK, kluci z Goshinda jsou dobri, dobra volba Usmívající


Pokud to neni mysleno ironicky, pak je to dobre.

Kód: Vybrat vše
Hodne stesti v honbe za tituly Usmívající


Ani tak mi nejde o tituly, jako spis, jak jsem jiz zminoval, o to, nejak si vyzkouset to, co jsem natrenoval. Jde mi o to,aby to se sebeobranym ju-jitsu nedopadlo jako kdyz jsem trenoval aikido-ze budu trenovat techniky,ale nikdy si je poradne na ostro nevyzkousim...

Kód: Vybrat vše
Jeste bych upresnil, ze v Tiger teamu (aneb jak vy rikate "kluci z goshinda" Smějící ) se co se tyce zavodu jedou hlavne duo katy, freestyle katy a grappling (coz uz je od jitsu hodne vzdaleno).


To jsi me ale moc nepotesil :) jestli bych nemel uvazovat o jinem BU :)))

Jinak stale plati, ze dekuji za vsechny prispevky minule, i budouci. :!:
Radekkokk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 25. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 20. dub, 2006 13:54

Neni to mysleno ironicky. Goshindo je opravdu krasne esteticko-kombinacni jujutsu.

Neni mi ted moc jasne, co chces. Chces soutezit nebo si overit naucene techniky v situaci maximalne podobne realite? Ve sportu si vyzkousis cistotu provedeni, ale ne, jestli to funguje v realu. Ujasni si to, chlape :-)

Jo a grappling je soucasti JJ :-) Je to pouze jiny nazev pro boj na zemi :-)
Jiny nazev je submissions, submission grappling, brazilske jutsu, proste jutsu :-) Jiny nazev, stejne principy a zaklad :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Toman » čtv 20. dub, 2006 14:10

To je pravda ostatně Vale Tudo je taky součástí např. BJJ že jo Makoto?
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » čtv 20. dub, 2006 14:22

Toman píše:To je pravda ostatně Vale Tudo je taky součástí např. BJJ že jo Makoto?

Pravda pravda :-)
Jak mi to bylo vysvetleno Franco Vacircou, tak BJJ je boj na zemi (hlavne) bez uderu a kopu a Vale Tudo je i vcetne uderu a kopu.
Proto s emi take BJJ libi - skvely sport na odreagovani. A techniky se daji pouzit po lehke modifikaci i v sebeobranne forme JJ.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků