JU-JITSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Makoto » pát 08. srp, 2008 22:13

Lauda píše:ahoj,
všem moc děkuju za odpověď, už jsem byla pro tiger team rozhodnutá, ale teď se mi líbí i Vršovice. Já to příští týden obejdu a pak vám napíšu, dkyž jste mi takhle poradili.

Makoto, prosím tě, koukala jsem na ty stránky cos mi doporučoval - http://www.jujutsu.cz, mohu zavolat přímo Matějovi Novákovi nebo existuje jiný telefon pro nové zájemce? Ptám se abych ho zbytečnšě neotravovala.

Ahoj, klidne mu zavolej.
Treninky u nas pres prazdniny nejsou. Studenti bud relaxuji (lenosi ;-) ) nebo chodi pres prazdniny jinam, aby nacerpali i jine zkusenosti a overili si, co z toho, co se naucili, jim funguje (take muj pripad :-) ) Jak jsem jiz psal, cilem je naucit se branit a proto jsou studenti pobizeni, aby (pokud maji cas) chodili i jinam a zkouseli. Jedna vec je ubranit se proti druhemu studentu jujutsu (jiu jitsu, ju jitsu, apod.) a druha treba proti kick/thai/boxerovi.
Zkratim to - zaciname od zari, tedy za necely mesic. Do te doby je sance si obhlednout i jine oddily a vyzkouset si, jak ti sednou. Pokud to myslis s treninkem bojovych umeni vazne, dej tomu cas a vyber, co ti nejlepe sedne. Ne vsichni se chteji naucit branit ci naopak soutezit. Treba ti staci (pouze) vycistit si hlavu od kazdodenniho stresu a pak to treba nemusi byt ani jujutsu ;-)
Tusim, ze vetsina oddilu ma prvni trenink zdarma, takze si rovnou vezmi veci na cviceni a zacvic si s nimi. Pozorovani z kraje tatami ti moc neda ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...