Tenšin ©óden katori šinto ryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Tenšin ©óden katori šinto ryu

Příspěvekod Renji » čtv 20. dub, 2006 12:51

Má tu někdo zkušenosti s tímto BU?
Renji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 02. dub, 2006 23:00

 

Příspěvekod Snooorri » čtv 20. dub, 2006 15:04

CO to ma byt za BU? šinto je puvodni jap. nabozenstvi.
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Renji » čtv 20. dub, 2006 15:35

Renji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 02. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Kess » čtv 20. dub, 2006 15:45

Renji:
Má a určitě se tu pár takových lidí objevuje. Nejzasvěčenější informace ti podá Torao, takže dotazy směruj nejspíš na něho, nebo leště lépe nasměruj sám sebe nezávazně na některý z tréninků a uvidíš. (četla jsem tvůj Dotaz a snad správně jsem vytušila, že je ti Brno dostupné)

http://www.katori.don.cz/dojo_brno.php

Budeš vítán
Kess
Kess
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

Příspěvekod patrik » čtv 20. dub, 2006 15:48

Snooorri píše:CO to ma byt za BU? šinto je puvodni jap. nabozenstvi.


http://www.koryubooks.com/guide/katorishinto.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Tenshin_Sh ... Shinto-ryu

a podobně

Ve skutečnosti nejde o bojové umění, ale o klasickou školu, která má v osnovách bojová umění kendžucu, iaidžucu, bódžucu, naginatadžucu, sódžucu apod. Podobně jako jiné školy (©intó musó rjú, Kašima šin rjú, Takenouči rjú, Jagjú ©ingan rjú apod.)

"©intó" znamená spoustu věcí, ale shodou okolností tady je to totožné s tím "šintó", které myslíě (神道)

2Renji

Počkej na id torao... a jestli Ti jde o doporučení/nedoporučení, tak já za sebe doporučuji.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Snooorri » čtv 20. dub, 2006 15:53

patrik píše:
Snooorri píše:CO to ma byt za BU? šinto je puvodni jap. nabozenstvi.




"©intó" znamená spoustu věcí, ale shodou okolností tady je to totožné s tím "šintó", které myslíě (神道)


Patrik

puvodne ©in Do=cesta bohu. jake jine vyznamy to este ma___???
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod patrik » čtv 20. dub, 2006 16:13

Snooorri píše: puvodne ©in Do=cesta bohu. jake jine vyznamy to este ma___???


©intó má spoustu významů, záleží na znacích, které použiješ ;)

Konkrétně ve vztahu k téhle škole najdeš info zde http://www.katori.don.cz/oskole_popis.php , srovnej názvy školy, který se zas tak neliší v latince, ale jsou tam jiné použité znaky...

My měli co se historie názvu školy týče podobné věci, viz tady http://www.fej.ch/en/tradition_smr.htm respektive pravá cesta nebo "new just"

©intó můžeš potkat třeba jako - nový meč ve smyslu období výroby... prostě tak a vůbec ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod ingwe » čtv 20. dub, 2006 16:41

2Renji: jak to myslis "ma nekdo zkusenosti"? :) muzem ti sem nahnat vsechny lidi co to cvici u nas v brne, ale co z toho? 8) mas konkretni dotazy? ptej se toraa:)))
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Renji » čtv 20. dub, 2006 17:16

no, dotaz je to vseobecnej :D

chtel bych znat spokojenost, jestli se jedna o kvalitni BU, ... prakticky cokoliv mi k tomu muze nekdo rict :D

Jo a jestli je to vhodny pro ublny zacatecniky (BU - prvne sem myslel ze ta zkratka je tzv. zvolání krávy ) a co se Tenšinu týče to mi prvně znělo jako ošklivá kožní choroba :D
Renji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 02. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Kess » čtv 20. dub, 2006 17:30

Z mého pohledu začátečníka: spokojenost, i pro úplný začátečníky a dle mého i kvalita.

Ale jestli to bude vyhovovat tobě, na to ti tu nikdo neodpoví. Přijď to zkusit.

Kess
Kess
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

 

Příspěvekod Renji » čtv 20. dub, 2006 17:34

ted nemuzu nejsem z Brna, primo a posledni bus domu mi jede 20:30 , ale nekdy po prazdninach se mozna do brna nekam prestehuju a chtel bych zacit tam chodit
Renji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 02. dub, 2006 23:00

Příspěvekod alonsanfan » čtv 20. dub, 2006 17:49

Zdravím Renji,
já jsem řešil zhruba před rokem podobný problém ve fóru:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... k%FD+me%E8
Jsem taky naprostý začátečník, moje sportovní úspěchy byl okresní přebor v šachu družstev a zhruba 15 let klasického klavíru (závodně :D ).
Přes Patrika a jeho seminář jsem se seznámil s Toraem a od září minulého roku jsem začal cvičit Katori. Se cvičením i jeho kvalitou jsem navýsost spokojen, seznámil jsem se se spoustou zajímavých a přátelských lidí a cvičení mě baví. Největším zážitkem i pobídkou do dalšího cvičení bylo velikonoční Haru Gaššku s Goró Hatakejamou (9° DAN, Menkjó kaiden), jehož styl cvičíme.
Nejlepší bude když přijdeš na některý z tréninků a nezávazně si vyzkoušíš cvičení i atmosféru a zjistíš jestli je to, co hledáš. Spoustu užitečných informacích najdeš i na www stránkách, např. o tom jak se cvičí...Zprostředkované dojmy jiných lidí ti asi moc neřeknou. Přijď mezi nás :D a uvidíš.

S pozdravem Alonsanfan
alonsanfan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 18. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Renji » čtv 20. dub, 2006 18:12

diky za info a za pozvani :)
Renji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 02. dub, 2006 23:00

Příspěvekod patrik » čtv 20. dub, 2006 19:37

Renji píše:(...)
chtel bych znat spokojenost, jestli se jedna o kvalitni BU, ... prakticky cokoliv mi k tomu muze nekdo rict :D(...)


Bu je to sakra kvalitní. Je to původní škola kendžucu, žádný příměsi, žádný úpravy. Z tý školy vznikla spousta dalších, novějších, je to kvalitní záležitost. Cvičila to hromada slavnejch lidí - prestižní věc.

Obvykle se říká, že je to nejstarší dochovaná škola kendžucu.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Kess » čtv 20. dub, 2006 19:56

Pokud nemáš možnost chodit v týdnu, můžeš přijít na víkendový seminář. Nejbližší se plánuje na květen, ještě není přesný termín, ale když budeš sledovat stránky, určitě se to dozvíš včas. Cvičí se obvykle v sobotu celý den a v neděli dopoledne s možností přespat v dojo.

:wink: měj se

Kess
Kess
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

Poctěn 2x

Příspěvekod nihara » pát 21. dub, 2006 3:18

patrik píše:Bu je to sakra kvalitní. Je to původní škola kendžucu, žádný příměsi, žádný úpravy. Z tý školy vznikla spousta dalších, novějších, je to kvalitní záležitost. Cvičila to hromada slavnejch lidí - prestižní věc.


Tak to je teda sakra vostrý! Viděl jsem nějaký klipy a vypadalo to fakt drsně! Musel jsem přepnout na kyokusin-karate abych se uklidnil. Já vím, že bychom neměli hodnotit jen podle těch webovejch prezentací a ukázek, ale když ono to dělá tolik lidí. Prostě mrkni na ten web a hned uvidíš jakej je to salát. To je jasný, stará šlola, to je prestižní záležitost, to jo, to jo! Co není tak prestižní to stojí za houby. Ale prestižní věci bejvaj fakt prestižní. To je jasný tojo, to jo. To sakra jo! :!: :evil:
nihara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. dub, 2006 23:00

Příspěvekod torao » pát 21. dub, 2006 5:53

Zdravim lidicky,

koukam ze vetsinu otazek jste odpovedeli sami....

jak uz tady bylo receno, pokud hledas informace, zkus nase stranky http://www.katori.don.cz tam najdes odpovedi na spoustu otazek.

co se tyce atmosfery v dojo a lidi ktere v nem cvici, k tomu nemam co dodat, kazdy si musi najit takovou spolecnost, ktera mu sedi, a s nazorem ze sam poznas jesli ti to vyhovuje plne souhlasim.

jak si napsal ze ti jede posledni autobus 20:30 z Brna, myslim ze by si se mohl prijit podivat do dojo treba ve stredu kdy zaciname jiz v 18:30 :wink:

pokud by se nasli jeste nejake dotazy rad je zodpovim...

Petr
__________________________
Iči gan, ni soku, san tan, ši riki
torao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 29. srp, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod ingwe » pát 21. dub, 2006 8:11

2nihara: tak to proste je, s tim se smir :wink: vzdycky bude mit lepsi zvuk v usich neznalych posluchacu neco, co je svym zpusobem exoticke, navic s tradici pres 500 let, no a kdyz k tomu pridas jeste vyznam skoly v prubehu jeji existence a slavne zaky... oproti takovehle "prestizni" skole bude karate pro laika vzdycky "jen obycejne a na kazdem rohu cvicici se karate"... 8)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

jojo

Příspěvekod nihara » pát 21. dub, 2006 10:05

2ingwe: Já vím ale znělo to fakt něják moc prestižně! Taky mám radši něco so funguje tam, kde to potřebuju, ale nyní opravdu nevím, jestli není lepší ta prestiž a tradice 5000 let. Asi se dám na archeologii. Dokonce i akido je na mne nyní moc mladé. Vůbec vše co nemá tradici starší 2000 let. Nebo možná ještě předbuddhovský styl. Nevíte o něčem hodně sarfra starým?? Oni totiž ty moderní techniky vyvinuté v posledních letech různými styly nejsou tak dobré. A hlavně tradiční oděv a ty znaky jo ty znaky, ty mne uchvacujou! Karate je moc krátký název!
nihara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. dub, 2006 23:00

Re: jojo

Příspěvekod jox » pát 21. dub, 2006 11:30

:lol: No to mě podrž. Nesplet sis náhodou fórum nebo něco? Tady se mluví vo škole co má za hlavní zbraň japonskej meč víš. Nebo patříš mezi ty týpky co jezděj šalinou s tasenou katanou? No pak ti asi vadí, že seky nejsou přizpůsobený vejšce šalinskejch sedaček a štanglím na držení. Jinak si neumim vysvětlit to
nihara píše: ... mám radši něco so funguje tam, kde to potřebuju ...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron