karate-styly

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RBR » čtv 26. čer, 2008 12:19

Debata se nám posunula do jiných zajímavějších vod. Jak píše Graver u nás platí zlatá střední cesta. X let tvrdého drilu, aby potom cvičenec prohlédl, že se něco naučil špatně a dalších x-let se přeučoval není optimální cesta. Na druhé straně neustále lidem pouštět informace a servírovat je na zlatém podnose také není vhodné, protože cvičenec začne intelektuálně zakrňovat. Zastávám názor výběru. Pouštět informace pouze těm u kterých je vidět touha o další růst a občas je nechat vytrápit, pouze je korigovat. Nic tak člověku nezůstane v makovici lépe, než to co si musel sám vymyslet. Tento způsob učení nelze realizovat ve velkém množství lidí, proto se spíše přikláním k výuce BU spíše v malých skupinách.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod RBR » čtv 26. čer, 2008 12:29

Gusep píše:A nemyslite si ze cielom pri sebaorane v karate by malo byt predist utocnika, vystihnut jeho umysel, a podla toho trenovat? Potom je predsa jedno ako utoci, ci hakom, oi-tsuki, kingeri alebo flaskou na hlavu.. Tolko moje chapanie.


Kake-waza je primární cíl, ale cesta je k ní je dlouhá. Proto není k zahození si občas zkusit nějakou formu řízeného kumite s představitelem jiného stylu. Jde spíš o zpětnou vazbu. Často se stává, že si člověk namlouvá jak by představitel jiného stylu útočil a realita je pak jiná.


RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod druss » čtv 26. čer, 2008 13:06

někdy mi příjde že spousta karatistů cvičí karate protože to tak má být a čekají že výsledek příjde časem a pak dostanou někde na budku .....
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod graver » čtv 26. čer, 2008 13:21

Ono je to spíš o tom, že spusta lidí si myslí, že pouhé cvičení karate jim zajistí nějakou převahu v reálu. Někteří si to dokonce myslí tak intenzívně, že jsou si jistí, že výsledek už přišel (aniž by se o tom přesvědčili - pak jsou vedle, když je o tom přesvědčí někdo jiný).
Já chápu karate jako nástroj, který nám někdo dá. Karate je jako ten Swiss army knife - spousta udělátek, spousta účelů. Je na nás, jak s ním naložíme - někdo víc použije to želízko pro vlastní zdraví, někdo to vnitřní a někdo to sebeobranné/bojové.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » čtv 26. čer, 2008 13:29

Jinak to, co píše RBR (i jiní) o crosstyle, je tak jasný fakt, že se nikdy nepřestanu divit, proč to tolik lidí nechápe. Já bych ani nemusel s někým z jiného BU - stačil by mi kdokoliv, kdo žádné BU nedělá a jinak je se mnou srovnatelný po psychické i fyzické stránce (on totiž zkušený pouliční bitkař dělá taky BU - jen o tom tolik nekecá :? ). Pak bych si mohl ověřit, jestli něco z toho mála, co jsem se naučil, dokážu taky použít. Ale na ulici to zkoušet nebudu :idea:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » čtv 26. čer, 2008 13:55

graver píše:Jinak to, co píše RBR (i jiní) o crosstyle, je tak jasný fakt, že se nikdy nepřestanu divit, proč to tolik lidí nechápe. Já bych ani nemusel s někým z jiného BU - stačil by mi kdokoliv, kdo žádné BU nedělá a jinak je se mnou srovnatelný po psychické i fyzické stránce (on totiž zkušený pouliční bitkař dělá taky BU - jen o tom tolik nekecá :? ). Pak bych si mohl ověřit, jestli něco z toho mála, co jsem se naučil, dokážu taky použít. Ale na ulici to zkoušet nebudu :idea:


Ono je celkem jedno co ten druhý dělá za BS nebo BU nebo nic, hlavně to nesmí být karatista. :D

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » čtv 26. čer, 2008 13:57

graver píše:.....Ale na ulici to zkoušet nebudu


To je rozumný, kdo má trochu rozum tak se tomu snaží co nejvíc vyhnout,
ale někdy to právě nejde.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 26. čer, 2008 14:02

RBR píše:
Ono je celkem jedno co ten druhý dělá za BS nebo BU nebo nic, hlavně to nesmí být karatista. :D

RBR


No já vím o karatistech se kterýma bych si sparing radši nedal, byl by to takovej hukot že bych šel na prdel za několik vteřin.
Kdybych byl na takový úrovni že bych jim stačil, rychlost, razance, přesnost, časování, tak bych už stačil asi na každýho 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 26. čer, 2008 20:47

RUNAR píše:No já vím o karatistech se kterýma bych si sparing radši nedal, byl by to takovej hukot že bych šel na prdel za několik vteřin.
Kdybych byl na takový úrovni že bych jim stačil, rychlost, razance, přesnost, časování, tak bych už stačil asi na každýho 8)


Nepopírám, že se najdou i takový střelci mezi karatisty, ale mě šlo o něco jiného. Karatista útočí jako karatista, projevuje podle standardních vzorců, které se v karate snažíme naučit.
Ten občasný crosstyle propaguji z jiných důvodů. Prostě zkusit si se svým stylem jít proti někomu kdo má naučené jiné taktické postupy používá jiné techniky. Prostě takové stržení "oborových" klapek. Rozšíření si obzorů. Připravit se na to, že někdo bude postupovat jinak než jsem zvyklý.
Pak je tady sebeobrana proti zbraním, které je v karate dost a dost. Tam je potřeba jít proti někomu kdo s tou zbraní dokáže zacházet, jinak se hrozí špatné naučení se techniky. Spousta starých mistrů uměla ovládat více systému, což se pak kladně projevilo na jejich karate.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod KAMINARI » pát 27. čer, 2008 7:51

graver píše:Kaminari: OT, ale nějaký seminář na tohle téma (tzn. co a jak z karate proti pouličním technikám) neplánujete? nebo kdybyste měli jeden trénink, zaměřený víc na tohle a bylo možné se přijít podívat...


Posílám SZ
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod druss » pát 27. čer, 2008 7:53

a o tom prece to karate bylo oni necvicili karate pro karate ale pro sebeobranu jak se říká špatná technika zahynula se svým stvořitelem
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod KAMINARI » ned 03. říj, 2010 16:14

ÁVE všichni.
Nevím kam tenhle dotaz dát, tak se nezlobte, jestli jsem ho zařadil do špatného fóra. CHci se zeptat, jak to je v Karate Kyokushin se zápasem proti 100 soupeřům? Jak dlouho kola trvají? Jetli jsou nějaké přestávky a jak dlouhé? Na jaký stupeň je to požadováno? Kyokushin nedělám, ale teoreticky bych to rát věděl. Díky KAMINARI
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod RBR » pon 04. říj, 2010 18:57

KAMINARI píše:ÁVE všichni.
Nevím kam tenhle dotaz dát, tak se nezlobte, jestli jsem ho zařadil do špatného fóra. CHci se zeptat, jak to je v Karate Kyokushin se zápasem proti 100 soupeřům? Jak dlouho kola trvají? Jetli jsou nějaké přestávky a jak dlouhé? Na jaký stupeň je to požadováno? Kyokushin nedělám, ale teoreticky bych to rát věděl. Díky KAMINARI


http://www.kkkslavicin.webz.cz/titlepage.php?showPage=showtxt.php&showtxt=MagTxt/Article_20030625113000/index.htm

Myslím, že je ve výše uvedeném odkazu většina odpovědí

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod KAMINARI » úte 05. říj, 2010 9:05

Díky.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod bucz » ned 25. zář, 2011 20:18

Obsahuje nějaká škola karate i techniky nage waza, popř. hody z pák a boj na zemi? Tím "obsahuje" mám na mysli, že je to skutečně významnou součástí, ne že si jednou za čtvrt roku udělají trénink "teď tě chytnu a ty mi zkruť ruku".
Díky
bucz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. zář, 2011 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pon 26. zář, 2011 15:08

V našem DOJO hody atp. cvičíme. Ale je to dáno tím, že většina instruktorů cvičí mimo Shotokan i Ju Jitsu. Při studiu Jitsu začne konečně hodně pohybů v Kata dávat smysl.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod bucz » pon 26. zář, 2011 15:09

A to je kde? :)
bucz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. zář, 2011 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pon 26. zář, 2011 15:22

V Brně na Vinohradech. AKA DOJO BRNO.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod RBR » pon 26. zář, 2011 19:23

bucz píše:Obsahuje nějaká škola karate i techniky nage waza, popř. hody z pák a boj na zemi? Tím "obsahuje" mám na mysli, že je to skutečně významnou součástí, ne že si jednou za čtvrt roku udělají trénink "teď tě chytnu a ty mi zkruť ruku".
Díky


Sho-Bu-Kan, opět Brno
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » úte 27. zář, 2011 9:03

Pucmaz,Gino - co u vás ?????

http://www.bujutsukan.cz/
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků