karate-styly

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod KAMINARI » stř 12. pro, 2007 11:24

Každej styl karate je takovej, jakej byl jeho zakladatel. např: Mistr má rád kopy a skoky , tak se v tom stylu kope a skáče. V karate stylu toho nebo tamtoho určitého zakladatele je obsaženo TO co on preferuje a co podle něj funguje v boji.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod RBR » stř 12. pro, 2007 12:57

KAMINARI píše:Každej styl karate je takovej, jakej byl jeho zakladatel. např: Mistr má rád kopy a skoky , tak se v tom stylu kope a skáče. V karate stylu toho nebo tamtoho určitého zakladatele je obsaženo TO co on preferuje a co podle něj funguje v boji.


OK. To jsou všeobecně známé věci, ale mě zajímá co konkrétně v tomto stylu považují za stěžejní.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod pucmaz » stř 12. pro, 2007 13:51

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:01, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » stř 12. pro, 2007 14:18

pucmaz píše:Styl musi odpovidat vsem moznym typum lidi. Jestlize bude styl zalozeny napr. na kopech a skocich, zavaliti a silni bojovnici se v nem moc neuplatni... Proto je v karate tolik technik a tolik kata, kvuli ruznym postavam cvicencu a stejne tak souperu... kazdy si osvoji neco jineho. Ucitel musi pochopitelne znat vsechno...


I s tímto tvrzením se dá souhlasit. Nicméně pokud si osvojím styl splňující výše uvedené požadavky (tj. velká univerzalita systému) tak nemám důvod si zakládat vlastní styl.
Svůj vlastní styl si můžu založit v případě kdy původní systém neobsahoval některé prvky boje a já je studiem dalšího jiného stylu doplnil. Změnu tréninkových metod při zachování principů a technik původního stylu nepovažuji za dostatečný důvod pro založení nového stylu.
Ovšem v karate mám někdy dojem, že si mnohdy zakladatel založením vlastního stylu spíš zvyšuje ego než, že by přišel s něčím převratným nebo podstatným.
Ale vraťme se k původní otázce co je to za styl Shindo Jinen Ryu. Zatím nechci startovat googla. Raději bych slyšel komentář někoho kdo jej praktikuje.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Higen » stř 12. pro, 2007 15:46

V uderech na vitalni mista, nechci se jen "okopavat" ;-)
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod KAMINARI » čtv 19. čer, 2008 9:45

Nemáte někdo informace/ v češtině/ O stylu Gosoku Ryu a jeho soke,Takayuki Kubota? Klipy ne, těch jsem našel dost.
Díky
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 19. čer, 2008 9:58

KAMINARI píše:Nemáte někdo informace/ v češtině/ O stylu Gosoku Ryu a jeho soke,Takayuki Kubota? Klipy ne, těch jsem našel dost.
Díky

Chlape bez urazky, ale co takhle zkusit google? To je totiz to, co ostatni udelaji misto tebe a pak ti sem hodi linky. Pokud nic neni, troufnu si tvrdit, ze nasleduje krok 2: hledej v anglictine. Jak jsem vsak napsal na zacatku - no offense, m8 :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NOKT » čtv 19. čer, 2008 12:33

KAMINARI píše:Nemáte někdo informace/ v češtině/ O stylu Gosoku Ryu a jeho soke,Takayuki Kubota? Klipy ne, těch jsem našel dost.
Díky


ťu je něco http://en.wikipedia.org/wiki/Gosoku-ryu
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Hans16V » pát 20. čer, 2008 9:34

for Higen:

©kola Shindo Jigen Ryu se zřejmě v Čechách nevyučuje. Její zakladatel Konishi Sensei studoval u nejznámějších učitelů karate (Funakoshi, Miyagi, Motobu,...) a když se podíváš na nějaká videa s kata tohoto stylu, tak jsou totožná se Shotokanem, odchylky v provedení tam samozřejmě jsou, proto to je samostatná škola. :) Vitální body se vyučují myslím ve všech tradičních školách karate (na tuto otázku tu jsou větší odborníci-karatisté). Pokud hledáš dobrou alternativu k tréninku, zvolil bych třeba nějaký klasický Shotokan(JKA, SKIF). Nemyslím si, že by škola SJR byla v něčem zvlášt' speciální oproti jiným známým školám (Shotokan, Goju Ryu, ...). To je můj názor, snad ti pomůže.
Hans16V
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 15. dub, 2008 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pát 20. čer, 2008 10:10

Makoto píše:
KAMINARI píše:Nemáte někdo informace/ v češtině/ O stylu Gosoku Ryu a jeho soke,Takayuki Kubota? Klipy ne, těch jsem našel dost.
Díky

Chlape bez urazky, ale co takhle zkusit google? To je totiz to, co ostatni udelaji misto tebe a pak ti sem hodi linky. Pokud nic neni, troufnu si tvrdit, ze nasleduje krok 2: hledej v anglictine. Jak jsem vsak napsal na zacatku - no offense, m8 :-)

Ptal jsem se na informace v češtině. Angličtina je můj obrovský nepřítel. :oops:
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod druss » pát 20. čer, 2008 10:16

doporucuju www.itkj.cz mrknete na to je to trener ktery 9 let zil u mistra Nishiyami a kazdy rok k nemu jezdi treninky jsou japan style tvrde ale technicke clovek se uci reagovat citem a predejit soupere proste old shool ne zadne paskvili jako jsou vsude k videni nejake tukance atd http://www.youtube.com/watch?v=gPozg0HKevE - jeden z predtsavitelu tradicniho karate one shot one kill
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod druss » pát 20. čer, 2008 10:25

sorac zde je link na klub a informace o karate http://www.karatebrno.cz/
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod jox » pát 20. čer, 2008 10:31

KAMINARI píše:Ptal jsem se na informace v češtině. Angličtina je můj obrovský nepřítel. :oops:

Uvaž, že je to nepřítel, se kterým se setkáváš mnohem častěji než s jinými, a bude to pořád horší a horší. Neměl bys ho porazit?

Začít aspoň základními pohyby... :) Anglicky číst je jednodušší, než poslouchat a mluvit. Zvlášť když je to přád z jednoho oboru. :wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod graver » pát 20. čer, 2008 10:50

jox píše:Anglicky číst je jednodušší, než poslouchat a mluvit.

Jak kdy, jak co. Poslouchat newspeak a přečíst si Vonneguta v originále mě poněkud irituje - a to s angličtinou problém nemám :lol: :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jox » pát 20. čer, 2008 11:38

graver píše:
jox píše:Anglicky číst je jednodušší, než poslouchat a mluvit.

Jak kdy, jak co. Poslouchat newspeak a přečíst si Vonneguta v originále mě poněkud irituje - a to s angličtinou problém nemám :lol: :lol:
:lol: No to jo. Ale já mluvím o odborném textu - a navíc pro Kaminariho přinejmenším zezačátku jen o karate. A to má šanci, že se potká jen s relativně malou základní slovní zásobou (navíc půlka toho stejně zůstanou japanismy), a ta gramatika taky nebude přehnaná, pokud se autor nepustí do nějaké esoteriky. Takže jestli bude chtít, má docela pěknou čítanku pro mírně pokročilé, a vzhledem k tématu by mu motivace mohla dobře posloužit. :)
Navíc s těmi online slovníky je práce svižná v kvalitě - dejme tomu dostatečné. :)
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod druss » pát 20. čer, 2008 11:55

a co japonsky jako spravnej karatista bez japonstiny s tebe zadnej opravdovej karatista nikdy nebude muzes si ji ucit pri zastrihovani bonsaje a meditacni hudby pri sede na originalnich japonskych tatami - jine nebrat
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod RBR » pát 20. čer, 2008 13:04

druss píše:doporucuju www.itkj.cz mrknete na to je to trener ktery 9 let zil u mistra Nishiyami a kazdy rok k nemu jezdi treninky jsou japan style tvrde ale technicke clovek se uci reagovat citem a predejit soupere proste old shool ne zadne paskvili jako jsou vsude k videni nejake tukance atd http://www.youtube.com/watch?v=gPozg0HKevE - jeden z predtsavitelu tradicniho karate one shot one kill


Pěkná akce, ale poslední dobou sleduji v ITKF takový podivný vývoj. Borci spouští kryt stále níže a níže, až se dá říci, že se vůbec nekryjí. To je taky případ těch dvou. Musím uznat, že útočník byl samuraj, šel do akce s otevřeným hledím a taky podle toho dopadl. :D

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » pát 20. čer, 2008 13:07

druss píše:a co japonsky jako spravnej karatista bez japonstiny s tebe zadnej opravdovej karatista nikdy nebude muzes si ji ucit pri zastrihovani bonsaje a meditacni hudby pri sede na originalnich japonskych tatami - jine nebrat


Jako pokus o vtip dobrý, pokud to bylo míněno vážně tak přeji spoustu úspěchů při studiu japonštiny nad bonsajemi.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod druss » pát 20. čer, 2008 13:15

a o tom to je jak sel do toho hned zkoncil a ty ruce niz v itkf ??? to snad ne :) nebo to byl pokus o vtip ??:-)

k tem bosnajim kolikrat vidim karatosty co chteji byt japonstejsi nez japonci
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod druss » pát 20. čer, 2008 13:17

jinak tady je dalsi povbene videjicko http://www.youtube.com/watch?v=3TrCSkMRrYo
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků