Semináře Small Circle Jujitsu, Brasil Jiujitsu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Semináře Small Circle Jujitsu, Brasil Jiujitsu

Příspěvekod kamiwaza » pon 25. zář, 2006 13:41

Vážení příznivci Budo,
chtěl jsem se zeptat, zda se připravují nějaké semináře Small Circle Jujitsu, případně Brasil Jiujitsu v rámci ČR? Případně jestli probíhají tréninky v Praze příležitostně i o víkendech. Díky za info.
Kamiwaza
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod Makoto » pon 25. zář, 2006 14:18

SCJJ, respektive techniky z teto skoly se uci u nas (podivej na detaily meho profilu). Seminar pravdepodobne bude pristi rok opet s Edem Melaugh a jeho instruktory. Objevi se to na nasich strankach.

Co se tyce BJJ, zkus Penta Gym, tam uz to uci Brazilec a je pry dobrej.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

SCJ, BJJ

Příspěvekod kamiwaza » stř 27. zář, 2006 18:43

Děkuji za informaci. Semináře SCJJ se určitě zúčastním. Čím dřív bude, tím líp. Mám doma nějaké nahrávky a je to docela zajímavé a podle mého názoru i praktické. Co se týče BJJ u těch ©výcarů. Jak to na tebe působilo? Viděl jsem i jejich videa a připadalo mi to jako dost amatérsky provedené judo. Ale to je jen můj názor.
Kamiwaza
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » stř 27. zář, 2006 18:53

8O Můžeš prosím zaslat link na ty videa těch švýcarů z BJJ co jsi viděl 8O ??
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » čtv 28. zář, 2006 11:21

Makoto píše:SCJJ, respektive techniky z teto skoly se uci u nas (podivej na detaily meho profilu). Seminar pravdepodobne bude pristi rok opet s Edem Melaugh a jeho instruktory. Objevi se to na nasich strankach.


Určitě dej vědět,taky bych se přišel podívat.Už jen proto,že Presas cvičil s Wally Jay a ty jeho páčky začlenil do MA.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: SCJ, BJJ

Příspěvekod Makoto » pát 29. zář, 2006 7:55

kamiwaza píše:Děkuji za informaci. Semináře SCJJ se určitě zúčastním. Čím dřív bude, tím líp. Mám doma nějaké nahrávky a je to docela zajímavé a podle mého názoru i praktické. Co se týče BJJ u těch ©výcarů. Jak to na tebe působilo? Viděl jsem i jejich videa a připadalo mi to jako dost amatérsky provedené judo. Ale to je jen můj názor.
Kamiwaza

Cvicili jsme u Franca Vacircy a myslim, ze s tebou nemohu souhlasit :-) Jasne, na prvni pohled to vypada jako "trochu jine judo", ale je tam dost technik, ktere se v judu nepouzivaji a jako byvaly judista musim rici, ze tohle je daleko propracovanejsi. Maji lepsi tu cast na zemi, ale jsou dost slabi ve stoje. Umi strhy, aby se dostali "na sve uzemi", ale nejake triky ve stoje by mozna potrebovali pochytit treba prave od judistu. Prave proto jsem se snazil pri sparringu s jeho studenty nasbirat body pri hodech a strzich, protoze jsem vedel, ze na zemi me sroluji do kulicky (aspon ze zacatku :-) Kdyz se ted koukam na judo, pripada mi takove technicky omezene, tezko se to popisuje. Je to jako by jsi behal 800 m jen na stadionu a pak ti nekdo rekl, ze muzes behat venku, bosy, maraton, sprinty, proste me osobne se tim otevrel jiny pohled zvlaste na boj na zemi. Skoda, ze se judiste nechteji inspirovat....prichazi o mnoho velice dobrych technik a kontru.

Franco je dobry ucitel, ackoliv jsem slysel hlasy, ze je dobry hlavne pro zacatecniky a na pokrocile je lepsi jeho bratr Demetrio. Presto na nej nedam dopustit :-) A na BJJ take ne, ale to jsi si uz asi vsimnul :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Vacirca Jiujitsu etc.

Příspěvekod kamiwaza » sob 30. zář, 2006 15:00

Co jsem měl možnost sledovat zápasy v BJJ, tak ten postoj je vážně ne příliš propracovaný (nebo to tak na mě působí) a spíše se snaží bojovat na zemi (při UFC je to proto aby soupeře porazili "technicky a převahou na zemi, nebo na zem utíkají před údery a kopy, nebo je to oboje"?).
V judu se bojuje zejména v postoji, s tím že se přechází na zem zejména, když se naskytne šance na nasazení páky, škrcení či držení. V případě, že to nikam nevede, tak rozhodčí zápas zastaví. Ale to jistě znáš. Co se týče atraktivnosti pro laiky si myslím, že BJJ jelikož se odehrává z 80 % (můj neprofesionální odhad) není tak záživné jako nezáživné judo (pokud proti sobě nenastoupí závodnící s rozdílnou výkonností). Zpět k Vacircům. Jejich videa jsem na netu nikde nenašel. To o čem jsem psal posledně, bylo na videokazetě z FIGHTERS MAGAZINU. Díval se na to i můj kamarád (bývalý extraligový judista) a shodli jsme se v mnoha věcech. Byl to můj názor a nepotřebuji, aby se mnou někdo souhlasil. Prostě to tak na mě působilo. Zároveň to neznamená že se mi BJJ nelíbí. Jelikož vychází z juda a Mitsuyo Maeda byl žák Kanoa, tak aby to nebylo podobné, že? Časem si to Brazilci poupravili a jsou tam techniky, které byli i v judu (dříve nazývané i jiu-jitsu), které nebyly do sportovního juda vloženy. BJJ je to perfektní v boji na zemi (stejně jako judo či zápas), ikdyž někteří představitelé tohoto stylu vévodí UFC. Používají k tomu ovšem boxérské techniky a občas nějakou tu kopačku :lol: plus nějakou tu vypalovačku na zemi, když se náhodou soupeř nechce vzdát. Co se týče juda, tak páky na loket nemají konkurenci, což potvrzují i zápasy UFC. Ovšem i páky na nohy a rameno jsou super. Jelikož jsi zažil trénink BJJ s Vacircy, v čem vidíš rozdíl proti judu, když se nebavíme o použití technik, ale spíše přístupu samotných zápasníků. Používá se tam moc síla (ikdyž právě síla je to co mnohdy rozhoduje boj na zemi, viz klasický zápas kde nejsou kimona) nebo je to podobné jako randori v judu.
Na vaši žádost vám zasílám odkazy na zajímavá videa, Vacircy jsem nenašel.

Je to BJJ nebo ne. Vitor má v BJJ black belt.
http://youtube.com/watch?v=trztKbRnA6Y
http://youtube.com/watch?v=Eb97HFDihZ8& ... ed&search=

A našel jsem ještě něco
http://youtube.com/watch?v=AaJa4qEuziY
pro netrpělivce SCJJ

Zápas v němž Royce prohrál
http://youtube.com/watch?v=5Yp_FLMFx3s

A ZNÁME SVOJI HISTORII :twisted: :twisted: :twisted:
Kimura Masahiko vs Hélio Gracie
http://youtube.com/watch?v=v2wO3dHUYwQ

KAMIWAZA
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » sob 30. zář, 2006 15:54

Pokud jsi z Prahy tak máš mnoho příležitostí jak si poopravit názor a není nad vlastní zkušenost.
Domnívám se totiž že tvé názory na Bjj jsou podložené né uplně plnohodnotnými informcemi.
®e se Bjj co se vyučuje i u nás specializuje především na boj na zemi a na s tím související strhy je určitě pravda, ale doporučuji navštívit některý tréning (odkazy jsou výše) aby ses na vlastní oči přesvědčil jak kvalitní takový trening může být.
Pokud máš doopravdy zájem, můžeš mě kontaktovat přes SZ.Ale jestli cítíš že boj na zemi není to čemu se chceš primárně věnovat, tak určitě máš pravdu že Bjj není pro tebe.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » pon 02. říj, 2006 14:49

Zdar, asi se to tu uz psalo, ale mam pocit, ze je potreba udelat malicko poradek v ruznych stylech, ktere nekteri zamenuji za BJJ.

BJJ je boj v kimonu a nepouzivaji se udery a kopy. Proto ze zacatku vyhravali Gracies na UFC, protoze byli neprekonatelni na zemi a mnoho karatistu a thajskych boxeru si verilo az moc (jeden uder jedna smrt).

Vale Tudo je boj bez kimona a pouzivaji se i kopy a udery

MMA kombinuje to vse dohromady prave diky zkusenostem z UFC a podrobnych zapasu. Zjistilo se, ze judiste prohravali ve stoje, protoze neumeli uderit ci kopnout a naopak boxeri ci kickboxeri byli ztraceni na zemi, kde nedokazali vyuzit sve udery a kopy. Proto se zacal profilovat novy smer nazvany MMA (Mixed Martial Arts), ktery v sobe kombinuje boj ve stoji i na zemi. Osobne si myslim, ze tohle je spravny smer i pro boj na ulici a bojova umeni obecne, ale to je na jine povidani.
Soucasny zavodnik UFC tak nyni trenuje zapas, BJJ, box i kickbox, aby byl pripraven na vsechny vzdalenosti boje.

Franco nam vzdycky rikal, ze kdo se pri sparringu zpoti, cvici spatne :-) Z toho vyplyva, ze pouzivame minimum sily. Vetsi aktivitu nechavame na souperi, ktery se snazi vyprostit z nejakeho drzeni ci pozice, abychom vystihli spravny okamzik a preklopili ho do jine, jeste neprijemnejsi pozice. Tady je to dosti podobne s judem. Osobne skutecne vidim hlavni rozdil ve variabilite technik nez v pomeru technika/sila. Pokud cvicime bez kimona, i tak lze misto limce kimona chytnout ruku, krk, apod a technika se provede prakticky stejne. Zvlast dobre se cvici s lidmi, kteri se nikdy boji na zemi nevenovali. Bud se bezhlave tlaci nebo tahaji z techniky, ale nabihaji si na jinou. A kdo u sparringu funi, ma za prve spatnou fyzicku a za druhe cvici spatne ;-)

Jak rekl Panda, prijd si to vyzkouset (k Pandovi ci do Penta Gymu) a uvidis sam. Tahle diskuse postupne ztraci smysl, protoze se ti snazime stale dokola "popsat chut cukru" :-)
Naposledy upravil Makoto dne čtv 05. říj, 2006 7:59, celkově upraveno 1
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Vacirca Jiujitsu etc.

Příspěvekod Toman » pon 02. říj, 2006 15:20

kamiwaza píše:Je to BJJ nebo ne. Vitor má v BJJ black belt.


Je i není. V prvé řadě to je vale tudo/MMA. Vitor samozřejmě BJJ praktikuje i tam ale samotné by mu rozhodně nestačilo. Nutno podotknout že je rovněž excelentní boxer. Dnes už se na MMA scéně jenom s BJJ nevítězí stejně tak jako se nevítězí jenom s MT, KickBoxem, zápasem atd.

viz. Roycova prohra.... Ismail rovněž bjj...dnes už sou zápasníci co by s Roycem vymetli Roger Gracie, Jacare, Pe de Pano ..... ale Royce byl průkopník to mu už nikdo nevezme. A každý někdy prohraje..... teda až na FEDORA :twisted:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

BJJ usw.

Příspěvekod kamiwaza » čtv 05. říj, 2006 13:10

Ahoj borci, teď si připadám, podle některých vašich odpovědí, že se mi BJJ nelíbí, že je nefunkční a bůhví co ještě. Jediné co se mi nelíbilo, byla videa od bratrů Vacirců, která jsem viděl před x lety. Vím, že je BJJ velice účinné, ale spíše na zemi stejně jako judo. Co se týče technik, tak se domnívám, že jsou mnohdy totožné s judem, což potvrzuje fakt, že BJJ vzniklo z juda (viz. Maeda, žák Kanoa). Jelikož jsou v BJJ páky např. na rameno či kotník znamená, že je tu větší výběr technik. Judisté neznalí pák na jiné klouby než loket, pak mají problém, ale pokud tyto věci znají a umí se bránit, resp. nenechají se upáčit, tak je to prašť, jak uhoď. :wink: nebo ne? Co se týče škrcení, tak to je si myslím úplně to stejné, až možná na pár maličkostí. Neprohrál Royce s Ismailem na škrcení známe z juda jako goši žimě. Možná se pletu, protože byli z boku a video nicmoc.
A ještě jedna věc. Pocení souvisí s termoregulací, množstvím potních žláz, okolní teplotou, jestli máte triko nebo 5-ti kilové kimono nebo gi (vyberte si). Znám libi co se vůbec nezapotili a absolvovali stejný trénink jako já. Každý jsme jiný. Ale vykládat o udržování stáleho vnitřího prostředí a regulaci tělesné teploty, že když se zapotím, tak používám sílu a nevím co ještě je blbost. Něco jiného je, když budete na tréninku řešit etiku a historii Budo, ale ne když jdete cvičit a potřebujete se "zchladit" potem. Nepochybuji, že se prof. Yamaue nezapotí, když paralyzuje na pár metrů Matěje nebo Ivoše, ale co si vzpomínám, tak si jeden z Vacirců utíral pot do svého poněkud delšího kimona.
S pozdravem Kamiwaza
P.S. Jak se vám líbili videa SCJJ z historie BJJ (možná juda???) a
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » čtv 05. říj, 2006 13:31

Re poceni - Clovece neber me tak vazne :-) Jde o to, ze kdyz jsme zacinali s BJJ, byli jsme po par minutach sparringu uriceni jak po 30ti km behu na rozdil od kolegu ze Svajcu :-) Proto nam rikali, abychom se u toho tolik nedreli, ze zbytecne pouzivame silu, kde staci unavit protivnika a pak jej vcelku lehce vybalancovat a uskrtit...treba :-) Na druhou stranu jsme asi jako jedini napriklad na seminari uskrtili sveho sparringa, zatimco ostatni to jen tak drzeli a placali pri sebemensim pritazeni, ale je to mozna diky tomu, ze slo o nacvik techniky...anebo my jsme chteli vedet, jestli se z ni da utect, pokud se nasadi jak ma...a tak jsme pak rozdychavali Mateje :-) ...a vyslouzili si u Rogera Gracie prezdivku "Crazy Czechs" ;-)

Re skrceni - Neprisuzoval bych vlastnictvi urcite techniky vyhradne urcitemu stylu a na tom zaklade pak nesoudil, ze je dany styl vlastne lepsi. Copyright na techniky nema zadna skola :-)

Ja jsem prave zazil, ze se judisti nechteji ucit nove paky, protoze jsou zkratka presvedceni o dokonalosti sve skoly...a pak take asi proto, ze to nemohou pouzit pri zapase. Nic ve zlem, take jsem byl judista a na sportovni judo nedam dopustit :-)

Re SCJJ videa - Z tech videi moc poznat neni a pro laika to muze vypadat jako show...coz vlastne bylo videt i na Budoshow pred 2-3 lety, kde byl Ed Melaugh se svym sparringem. Trochu jsem nepochopil, jak SCJJ souvisi s BJJ ci judem....Slo asi o preklep, ze?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

SCJJ nesouvisí s BJJ a Judem?

Příspěvekod kamiwaza » pát 06. říj, 2006 19:37

Ahoj Makoto a ostatní mistři bojových umění,
SCJJ nesouvisí s BJJ a Judem? Byl to pochopitelně překlep, kterého jsem si všiml posléze :( a cítím se teď velmi trapně. Doufám že mi odpustíte. Ale pokud vím, tak Wally Jay cvičil judo a dokonce dělal i veleúspěšného trenéra. Mám s ním video SCJJ, kde mu dělá ukeho Ed a má tak o 20 kg míň a o něco víc vlasů :roll: Je to staré cca 20 let. Prof. Jay ale do toho netahá prvky WT. Asi jsme každý jiný, tím to bude, co? A mám CD s Edem z Prahy od Matěje a tam ti dává pěkně zabrat :twisted: :twisted: :twisted: Bohužel je to "jen" 1. díl. Jakmile se tu opět kámoši z Ameriky objeví, tak určitě dorazím si nechat polámat prstíky. S tím pocením, to jsem jen žertoval. Zem se ovšem dost často používá na upravování hmotnosti, jistě to znáš z juda, nebo jsi to nikdy nezažil :?:

Sajonara

P. S. Kdy zase pojedete do ©výcar? Taky chci někoho přiškrtit a dolámat :evil:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » sob 07. říj, 2006 20:38

Jen mě napadlo tak trochu z legrace že jsem se v životě nikdy tak nezapotil jako na hodinách BJJ :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kamiwaza » ned 08. říj, 2006 13:26

Tak mě napadá (bez legrace), že jsem se včera hezky zapotil na hodině Sauny a nemusel jsem mít na sobě ani prošité a zpevněné kimono na BJJ.
Hold u nás nejsou tréninky Saunajitsu žádná sranda a to jsem se se pohyboval na úrovní 1. až 2. levelu (myslím schodku). :P :P :P
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Re: SCJJ nesouvisí s BJJ a Judem?

Příspěvekod Makoto » pon 09. říj, 2006 9:01

kamiwaza píše:Ahoj Makoto a ostatní mistři bojových umění,
........
P. S. Kdy zase pojedete do ©výcar? Taky chci někoho přiškrtit a dolámat :evil:


Zdar, do Svycar bychom asi meli jet v zime, ale je tam nekolik faktoru, ktere jeste musime promyslet. Jednak Franco ziskal novou pozici reditele nejakeho sportovniho kanalu, takze toho casu nema tolik jako drive, druhak cesta do Zurichu v zime je adrenalinova zalezitost, zvlast, kdyz je 30 cm vrstva snehu na dalnici jako posledne a pak....kdyz uz v Praze mame dobre borce na vyuku, tak se nam jiz moc nechce cestovat na tri dny a prakticky si jen osvezit sve znalosti. Proste porovnavame vykon / cena a zacina nam vychazet radsi Praha a treba Tomas Podhorsky nebo ten Brazilec jako daleko lepsi moznost.
I kdybychom jeli, bylo by to jen pro vybrane cleny oddilu, neni mozne z toho delat zajezd :-)

Co se tyka Wally Jaye - ano mas pravdu, trenoval take judo. On, Remy Pressas, James De Mile a Dillman byli kamaradi a tak delali seminare vzdycky spolu a to samozrejme ovlivnilo i jejich vlastni systemy. Proto v nich (SCJJ, Modern Arnis, Wing Chun Do a Kyusho jitsu) muzes nalezt kousky i z ostatnich. Osobne si myslim, ze tohle je skvela cesta, jak zlepsit system, protoze je konfrontovan s jinymi zpusoby utoku a obrany a zjisti tak, co funguje a co ne. A pokud mu to jen trochu mysli, zacleni to do sveho portfolia technik.

V patek jsem si jeste psal s Markem Tuthillem (sparringem Eda), abych potvrdil nas zajem a popohnal je k nejakym terminum, kdy mohou dorazit a vypada to dobre - seminar bude :-)

A BTW, nejsem mistr BU. A jeste peknych par let nebudu. Zatim jen tak kecam a kecam ;-)
Naposledy upravil Makoto dne pon 09. říj, 2006 9:40, celkově upraveno 1
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pon 09. říj, 2006 9:05

kamiwaza píše:Tak mě napadá (bez legrace), že jsem se včera hezky zapotil na hodině Sauny a nemusel jsem mít na sobě ani prošité a zpevněné kimono na BJJ.

Prosim te, vypln si profil, at vim(-e) jakou skolu delas :-)
Diky
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod kamiwaza » pon 09. říj, 2006 15:43

Trochu jsem si to poupravil, ať víte s kým máte tu čest :) :) :) V tom co jsi napsal, máš pravdu. Taky se to tak snažím dělat. Základ je - mít kvalitní základ a pak můžeš rozvíjet ostatní. Pozdravuj Vojtu, jestli u vás stále cvičí. Známe se ze závodů. Kdyby ten Brazilec dělal v Praze seminář, tak bych tam jel. Na "Smalljlíky" až tady budou určitě přijedu
Musím valit.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron