Proč závody?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Proč závody?

Příspěvekod tekara » čtv 09. lis, 2006 13:55

Když jsem si pročítal článek a následné reakce z MČR ve wushu, tak mi to nedá se zeptat ostatních, co vás vede závodit? A nemyslím tím pouze cvičence čínských stylů, ale i ostatních, např. karate atd.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod pavela » čtv 09. lis, 2006 14:21

leckdo chce mít prsa pobitý medajlema...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Ting » čtv 09. lis, 2006 14:48

Proč závodit? Je způsob jak porovnat své dovednosti s dovednostmi jiných lidí, kteří se věnují stejnému sportu jako já. Vůbec nejde o tu medaili jako takovou, ale o to, že ten dotyčný byl mezi prvními 3 nejlepšími závodníky. Prostě je to způsob jak poměřit síly.
Co je na tom k nepochopení?
Ting
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon 18. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 09. lis, 2006 15:05

Závody jsou dobré jako motivace k tomu abys trénoval protože víš že budeš muset být toho a toho dne ve formě.V samotném závodění pak je stres emoce atd. které tak trochu simulují realitu...obdobně jako je tomu u zkoušek.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod CurieuxGarcon » čtv 09. lis, 2006 15:51

Abys sám sebe ujistil, jak seš dobrej. nic jiného v tom nehledej.
CurieuxGarcon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » čtv 09. lis, 2006 16:53

A někoho prostě baví bojovat... strach, stres, adrenalin, emoce, překonávání sebe sama, víc adrenalinu, sáhnutí si na dno, vůle nevzdat se, ještě víc adrenalinu, vůle přežít, vybití agresivity... :twisted:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Baxxse » pát 10. lis, 2006 11:08

Jasne...ja chci vedet kdo je lepsi a vcem a naopak...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Ralph » pát 10. lis, 2006 11:24

ukropcany píše:Keď chcem vedieť, či som lepší ako niekto iný (alebo bárs aj sám, či som sa zlepšil), tak to zistím jedine tak, že s niekým zrovnám sily :idea: Ąudia súťažia v tom, že kto zožerie viac hotdogov, kto spraví väčší koláč, a podobných veciach, tak si teda myslím, že porovnanie veľkosti libida priateským súbojom s dohodnutými pravidlami nemôže nikdy škodiť... okrem toho, čo to tak vnímam, tak všetci tí o ktorých sa píše v knižkách sa stali známymi tak, že chodili a ľuďom rozbíjali huby. Jediný rozdiel je v tom, že sa to nevolalo MČWS, ale "Ty hajzel, ja «a zabijem". Vots d diferens? :wink:




Chechem ja proste miluju moznosti slovenstiny...... :lol:
lepe bych to nenapsal :idea:
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rob » pát 10. lis, 2006 11:31

Kromě porovnání dovedností to může být i motivace pro další cvičení.
Rob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00

Příspěvekod tekara » pát 10. lis, 2006 11:36

Ptal jsem se proto, protože se chystám v 35 na své první a možná poslední závody (mčr v kyokushin karate). A je to právě proto, abych se poměřil v pravidlama jasně daném zápase, jak na tom jsem nejen fyzicky a technicky, ale hlavně psychicky. Proto chápu plnokontaktní disciplíny. Ale uniká mi smysl cvičit jenom proto, abych závodil. Což je třeba případ závodních sestav (kata). Nechci se nikoho dotknout, protože motivace studia BU je u každého jiná, nicméně prvotní aspekt sebeobranný by se neměl vytrácet.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod Toman » pát 10. lis, 2006 12:09

Tekara:

good luck Obrázek nezapomeň pak postnout video :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Baxxse » pát 10. lis, 2006 16:07

tekara píše:Ptal jsem se proto, protože se chystám v 35 na své první a možná poslední závody (mčr v kyokushin karate). A je to právě proto, abych se poměřil v pravidlama jasně daném zápase, jak na tom jsem nejen fyzicky a technicky, ale hlavně psychicky. Proto chápu plnokontaktní disciplíny. Ale uniká mi smysl cvičit jenom proto, abych závodil. Což je třeba případ závodních sestav (kata). Nechci se nikoho dotknout, protože motivace studia BU je u každého jiná, nicméně prvotní aspekt sebeobranný by se neměl vytrácet.


Kdy se tve MCR koná?? Neni to ted v sobotu??
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Lada » sob 11. lis, 2006 4:23

pro mě žádné závody nic neznamenají, nemají smysl a ani na žádné nikdy nepůjdu, co dělám dělám jen pro sebe, protože chci a hlavně ze sebeobraných důvodů, samo pro lepší kondici, nové dovednosti, ale sebeobrana je na 1. místě....papírky, certifikáty a pásky jsou mě nanic, ty mě nikdy nezachrání ani v ničem nepomůží...

poměřit síly dnes není problém, spousta lidí dělá různé BU, BS, systémy a přátelské utkání se dá domluvit vždy, zajít se dá tam či tam, pravidla se určí vyhovující oboum.....
No hlavně bez tohodle nemá smysl ani nic cvičit, čím víc člověk pozná různých soupeřů tím lépe bude připraven a nejen ty co se učí, dělají BU... ale i rváčů z hospod i ti se dají zlanařit na sparing ....
I když to občas zabolí , ale to je součástí, bez které to nejde....jen ta pravá ulice se bohužel blbě trénuje :cry:
Samo do tohodle používání různých zbraní a obrana vůči nim, jak improvizovaných tak vlastních.....bez toho to dnes taky moc nejde
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod La-jia » sob 11. lis, 2006 8:28

tekara píše:Ptal jsem se proto, protože se chystám v 35 na své první a možná poslední závody (mčr v kyokushin karate). A je to právě proto, abych se poměřil v pravidlama jasně daném zápase, jak na tom jsem nejen fyzicky a technicky, ale hlavně psychicky. Proto chápu plnokontaktní disciplíny. Ale uniká mi smysl cvičit jenom proto, abych závodil. Což je třeba případ závodních sestav (kata). Nechci se nikoho dotknout, protože motivace studia BU je u každého jiná, nicméně prvotní aspekt sebeobranný by se neměl vytrácet.


Jo, tak to si frajer a přeju ti hodně štěstí. Asi málokdo z těch lidí co sem píšou si uvědomuje co to je vlízt do plnokontaktní disciplíny v těhle letech a nechat si tam dobrovolně rozbít držku. Mám podobné zkušenosti a člověče stalo se mi to docela dobrou zábavou a hlavně vodvazem. Kašli na porážky a budeš-li mít šanci vlez tam znova, v našich letech je to docela dobrej adrenalin. Hlavně mi dej vědět jak si dopadl. Držim palce.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod marvin » sob 11. lis, 2006 16:01

:D
Naposledy upravil marvin dne pát 15. pro, 2006 23:45, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod La-jia » sob 11. lis, 2006 16:16

marvin píše:sranda ako si niektori ludia pripadaju v 35 stary ... ;)


No vono když se na to podíváš z druhé strany, tak třeba v amaterskym boxu se smí závodit jen do 33let. A ukaž mě někoho kdo začal svou sportovně bojovou kariéru po třicítce. Vono to totiž neni vůbec žádná prdel dostat na hubu vod nějakýho dvaceti letýho kluka, kterej zápasí třeba už pět let. To jsou potom pěkný bomby. ale na psychiku. Takže v 35 letech seš sice relativně mladík plný síly (o stáří sem nepsal), ale např. v tom boxu si za zenitem a seš starej dědek. Čest
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod graver » sob 11. lis, 2006 16:59

marvin píše:sranda ako si niektori ludia pripadaju v 35 stary ... ;)

®ádná sranda. Nevím, kolik je tobě a jak se cítíš, ale v 35 *jsi* v jistém smyslu starý. To je objektivní, bez ohledu na to, co si o tom myslíš. Pokud žiješ "normálně", tak ti to nepřijde. Ale jak vybočíš z normálu, ať už fyzicky nebo psychicky, zjistíš, že to jde mnohem hůř, než před 10ti lety. A naopak, pokud celý život podáváš nějaké výkony, po třicítce začneš zjišťovat, že tě to stojí mnohem víc.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod marvin » sob 11. lis, 2006 17:39

:roll:
Naposledy upravil marvin dne pát 15. pro, 2006 23:45, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod La-jia » sob 11. lis, 2006 21:09

ukropcany píše:Trošku otrepané, ale mám suseda, ktorý je vicemajstrom európy v skoku do diaľky seniorov vo veku nad 65 rokov... a na tréning chodil chlapík, ktorý v 45 rokoch zabehol za hodinu 16,5 km... :idea:


No jo, ale ve skoku dalekym nebo v běhu ti nikdo nebude kopat do huby :wink:
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod sosuke » sob 11. lis, 2006 21:16

La-jia píše:
ukropcany píše:Trošku otrepané, ale mám suseda, ktorý je vicemajstrom európy v skoku do diaľky seniorov vo veku nad 65 rokov... a na tréning chodil chlapík, ktorý v 45 rokoch zabehol za hodinu 16,5 km... :idea:


No jo, ale ve skoku dalekym nebo v běhu ti nikdo nebude kopat do huby :wink:


Není tohleto fórum zabívající se o bojových umění? 8O 8O :? 8O
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků