hlidani

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

hlidani

Příspěvekod Clodman » stř 22. lis, 2006 16:15

hoj kluci, hele mam takovej skromnej dotaz....hele sem na pochybach, normalne jezdim hlidat do heren, na dyzy apod.
jenze problem je v tom, ze normalne nas samozrejme jezdi vic, takze kdyz je nakej problem dotycny se vetsinou "odnese" z placu ...no a ja mam prave problem, ze ted budu na takovy mensi vesnicky dyze sam a ja vlastne nevim co si muzu dovolit...je to uplne neco jinyho kdyz takhle clovek stoji sam, nebo kdyz tam ma nekoho kdo mu kryje zada.................sem samozrejme realista takze kdyz se strhne neco vetsiho asi to nebude moc pekny, jako mam kam zavolat kdyby neco........ale moje otazka zni: Co delate kdyz ste na to sami, a je nakej problem, chovani, mluveni apod...? Docela by me zajimal nazor jendise a spol. myslim ze je v tomhle docela zbehlej, diky moc za podnetny prispevky :)

mimochodem muzete klidne psat i SZ aby tady zas nevznikaly naky famy
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

 

Příspěvekod henk » stř 22. lis, 2006 16:31

Clodman - co by ,pockal jsem ,az me vesnicani zase pusti ,sezbiral jsem ze zeme zbytky obou prazaku a odnesl je na parking k jejich nalestenejm dvojkovejm golfum.A cestou jsem mavnul na DJFerdu ,at zase pusti Jacksona....
Se mnou se nikdo nepral ,proste me jenom nekolik traktoristu ucpalo v rohu ,nez jejich kamosi vyresili na place nejake nedorozumeni.....mezi tim se dalsi postarali o "tunning" zminenych auticek.....i kdyz ,ted si nejsem jist ,jestli se tomu da rikat tunning ,kdyz se to udela vidlema ,kamenem a nezanedbatelnou roli v tom hraje asi 7 litru lidsky moci.....

V jednom nedoporucuju ,specialne na vesnicky dyze....nikdy nevis,ci deda komu pred lety sezral nebo osukal ovci....nebo oboje.... :wink:

Henk
henk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte 10. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 22. lis, 2006 16:44

Když jsem někde sám...mno....za každou cenu slušnost,ale neústupnost...důraznost!!!Pokud vidíš potížistu,slušně ho upozorni,že se tam lidi bavěj,ty že máš na starost,aby to tak zůstalo a že bys rád,aby vše zůstalo v klidu(klidně ho pozvi na panáka,hlavně musíš převzít iniciativu,nesmíš ho nechat přemýšlet).Pokud začne být situace tvrdší,nesmíš ustoupit....vůbec....trvat na svém,za každou cenu.K tomu samozřejmě záleží na Tvém výzoru....řeč těla....nesmí mluvit jinak,než huba.
Víš....já mám "dar huby".....většinou lidi přesvědčím...ukecám.....

Je-li potížistů více,záleží na situaci.....volat můžeš na Policii(je dobrý se dopředu s provozovatelem domluvit,aby kdyžtak Policii volala obsluha,ty tam jsi kvůli něčemu jinému-klidně se domluv sám s obsluhou....třeba i nějakej signál.....ale zase,většinou je obsluha místní,lidi se tam znají,takže Ti mnohdy paradoxně může pomoci sám hostinskej :wink: )......

Nejvíce si pomůžeš,budeš-li se chovat "profesionálně",nebude se o Tobě vědět,ale zároveň všichni budou vědět,že tam jsi....v klidu,přirozené chování,pozornost,asertivita...na případné výzvy a poznámky nereagovat,dokud je to možné.....je to práce,není to osobní.


Jednou jsem hlídal nějakou technoakci v Jihlavě v "Áčku".....a před půlnocí přišla banda vojáků,notně posilnění alkoholem a chtěli za každou cenu dovnitř,bez placení vstupného,páč chtěli jen chlastat,produkce je nezajímalo....po 3/4 hodiny (z jejich strany) nadávek a výhrůžek,(z mé strany)trpělivé vysvětlování "nejde to,nemohu,omlouvám se,fakt to nejde".....a jednom pokusu projít,kdy jsem hocha chytil,odstrčil zpět a znovu "litanie" odešli.......dobře mi nebylo,nas*anej jsem byl do běla,ale nedal jsem to znát.......lidi se chodili koukat,jak se tam s nima dohaduju,ty jsem zase vyhazoval dovnitř,že tam nemaj co dělat........


Já nevím,nějak si to přeber..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Clodman » stř 22. lis, 2006 16:44

henk píše:Clodman - co by ,pockal jsem ,az me vesnicani zase pusti ,sezbiral jsem ze zeme zbytky obou prazaku a odnesl je na parking k jejich nalestenejm dvojkovejm golfum.A cestou jsem mavnul na DJFerdu ,at zase pusti Jacksona....
Se mnou se nikdo nepral ,proste me jenom nekolik traktoristu ucpalo v rohu ,nez jejich kamosi vyresili na place nejake nedorozumeni.....mezi tim se dalsi postarali o "tunning" zminenych auticek.....i kdyz ,ted si nejsem jist ,jestli se tomu da rikat tunning ,kdyz se to udela vidlema ,kamenem a nezanedbatelnou roli v tom hraje asi 7 litru lidsky moci.....

V jednom nedoporucuju ,specialne na vesnicky dyze....nikdy nevis,ci deda komu pred lety sezral nebo osukal ovci....nebo oboje.... :wink:

Henk


mas recht....:D
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod defendu » stř 22. lis, 2006 18:24

Nevím Clodmane kolik ti za tuhle práci nabízí,ale já bych to nevzal ani za zlatý prase :!: .
Profesionalita ti na vesnické zábavě NEPOMŮ®E :!: :!:
Můžeš být asertivní,nekompromisní,může z tebe jít strach,ale ve 2 v noci kdy už jsou všichni na plech,to jaksi nebudou vnímat ani řešit :wink:

Na jednom rock. koncertu s katastrofální účastí (30 platících) se mezi sebou začli rvát dvě 120-ti kilový gorily.Vletěl jsem mezi ně a odtrhl je od sebe a...Správně,okamžitě vyjeli společně po mě,nakonec jsme je s kolegou,hlavně toho agresivnějšího neskutečně sflákali.Ti hošani tam přišli zapít to,že se konečně po letech zase vrátili z basy :lol:

Jak budeš sám řešit skupinovou rvačku?Co když se něco stane na dvou místech na jednou?Jak se tam odsud potom na konci dostaneš?Venku budeš lehkou obětí.Co když tam přijde chasník s rozbitou hubou,dvouma svědkama a bengama s tim,žes mu to udělal ty?(Stalo se mi to už třikrát a to jsem ty lidi viděl prvně v životě :roll: )Parťáka na svědectví mít nebudeš.

Samozřejmě,že se ti tam nic takového stát nemusí,ale náhoda je....Nedávno jsem zrovna podobnou nabídku taky dostal,ale odmítl jsem ji a po mě všichni ostatní vyhazovači s mnohaletou praxí,které znám.Takže se tam dnes střídají mladí kluci,judisti,kteří podle mě jen čekají na svého řezníka :cry:

Pokud bys měl zájem vyměnit si zkušenosti tak mi napiš SZ.

Jen tak mimochodem - profík se pozná právě podle toho,že by do podobné akce nešel :!: A proč :?: ,protože by se tam právě profesionálně chovat nemohl :wink:

Každopádně ti přeju mnoho zdaru a když tak napiš jak to probíhalo a jak jsi to zvládl.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod TongPa » stř 22. lis, 2006 18:52

Jó, vesnický akce... :D

Před lety jsem se jednou výjimečně nechal ukecat od kámošů z oddílu, kteří si přivydělávali "vyhazováním", abych jim jel pomoci na jednu větší vesnickou akci... Potřebovali být čtyři, ale jeden jim onemocněl. Tak jsem si řekl, že to pro jednou zkusím, protože by to mohla být zajímavá zkušenost. A taky byla...8O Z počátku to probíhalo klidně, kluci pouze vyvedli jednoho otravného opilce, jinak pohoda... Ale tak v jedné třetině akce dorazila parta devíti chlapů, kteří se dožadovali vstupu zdarma, protože už je to podle jejich názoru skoro v půlce a tak dále. V klidu jsme jim vysvětlovali, že organizátoři akce zatím na výběru plného vstupného rozhodně trvají, takže je nám líto, ale nejde to. Zkoušeli nám vyhrožovat, nadávat a i se protlačit dovnitř. Ale to se jim nepovedlo, takže nakonec odjeli. Mí zkušenější kolegové prohlásili, že ještě není vyhráno, protože se ti vidláci mohou někde posilnit chlastem a zkusit to znovu. Takže na to raději upozornili organizátory, že pokud by vypukla nějaká větší mela, ať zavolají policajty. A co se nestalo - oni "problémáři" byli po nějaké době zpět, jenže jich už nebylo devět, ale přes dvacet...:? I cíle už měli evidentně jiné... Nejen se dostat dovnitř, ale hlavně dát pořádně přes hubu těm opovážlivcům, co si je dovolili tam nepustit. Takže se na nás hned vrhli. Čekali jsme, že jich pár vyřadíme a zbytek toho nechá, ale nebylo tomu tak... Alkohol v kombinaci s vesnickou zarputilostí způsobil, že jsme je museli "dobít" prakticky všechny a některé z nich dokonce dvakrát, neboť se za chvíli zvedali znovu a s výkřiky "ty hajzle" a podobně se potáceli zpět do boje. Něco takového jsem nikdy nezažil... Než jsme to definitivně srovnali a vyházeli ven, byli jsme už pěkně otlučení, zejména ruce. Když se ti pitomci venku začali sbírat, částečně nalezli a částečně se naložili do aut, tak odjeli s výhrůžkou: "Ještě se uvidíme!" A pak přišel bonus - organizátoři žádný policajty nezavolali, protože to přece nevypadalo tak zle a oni nechtějí zbytečné oplétačky... V tu chvíli jsme mysleli, že jim snad "naložíme" taky...:evil: Museli jsme vypadat hodně nasraně, protože nám hned zaplatili a my odjeli domů s tím, že už to určitě zvládnou sami, protože když "tohle" nevypadalo tak zle, tak už jim vůbec nic nehrozí...

Pro mě osobně to bylo jen utvrzením v tom, že tato "práce" rozhodně není pro mě. Na své straně nemáš žádnou zákonnou oporu a tak neustále balancuješ na tenké hranici, kdy na jedné straně trochu "přitlačíš" a budeš mít problémy u soudu a nebo naopak někdo může sejmout tebe...:?

To Clodman: Tohle byla i pro mé tehdejší zkušené kolegy "vyhazovače" naprosto nestandardní situace... Tak neboj, ty to zvládneš... Tedy snad...:twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Emanuele » stř 22. lis, 2006 19:55

Můj názor ti asi k ničemu nebude ,ale přidám taky svou trošku do mlýna:
Snad každé léto jezdím k babce na prázdniny na vesnici Salaš ,relax pohoda znáš to,všichni mě jakž takž znajou(To mi vůbec nepomohlo později)jednou mě poprosili abych jim šel dělat sudího(vyhazovače)na tu jejich vesnickou ,,pařbu,, abych tam vyhazoval jen ty ožralí že tam žádná rvačka stejně nebude,no do půl noci nebyla...pak se začalo rozkřikovat že Lojzkova Anča ,,šuká,, s Janošíkem a už bylo všecko v prdeli,půlka vesnice všecko příbuzní proti druhé půlce kteří byli zase příbuzní...už bych v téhle situaci být nechtěl,naštěstí sem udělal první ,,pičovinu co mě napadla,, vzal se prvního do klinče a lámal mu ruku dokud neřval tak že se na mě všichni otočili ..pak sem jim řekl že jestli chcou aby se jejich kamarád mohl ještě podepisovat tak se rozejdou ,rozešli,ja dostal malou výpatu ,v kostce asi 500Kč a šel sem přes celou vesnici domů ,tak v půlce mě dva Lojzkové napadli ale protože už nakej ten sparring mam za sebou a oni měli 3 promile v krvi tak to nebyl problém je utišit,horší bylo když sem jich před babičiným barákem potkam 7 ,od mího ležícího těla je rozehnali až babičiny psy...příští den když sem se šel projít,všichni se usmívali a zdvořile zdravili pokrytci zasranní... :wink: :!: od té doby uplynuly 4 roky a dnes už s jistotou vím že bez partaka nikam...jak se to říká,ve dvou se to lépe táhne :!:
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Clodman » stř 22. lis, 2006 21:36

Kluci diky, ale abysme si rozumeli, to neni zadna neznama diskoteka, kde sem nikdy nebyl, do toho bych taky sam nesel....je to dyza kam obcas chodim sam parit a i naky kamosi tam 100%budou, ale jak tak posloucham ty vase zkusenosti, to abych si vzal chranic na zuby.....:D ale ja se nedam:D, maximalne zavolam posily:D a kdyby neco budu to krejt telem....:D, jako tam chodi spis omladina....tak diky moc za rady a mejte se....:D
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Jendis » stř 22. lis, 2006 21:46

Vždycky jde o to kam,kde,co a jak,proč atd......univerzální návod neexistuje...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Clodman » stř 22. lis, 2006 22:14

Jendis píše:Vždycky jde o to kam,kde,co a jak,proč atd......univerzální návod neexistuje...... :wink:


jj už mi to taky doslo, vlastne sem ani zadny rady nechtel vedet, je to uplne jednoduchy, spis sem se chtel rozptylit a zjistit ze nejsem sam kdo takhle nastavuje krk, dik, uz se cejtim klidnejc :D
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

 

Příspěvekod Dalt » stř 22. lis, 2006 23:24

TongPa: neber to jako provokaci ale...Jak se da ve ctyrech lidech zmlatit dvacet lidi??? to jste meli paralyzery, tonfy a vodni delo??? A vubec (otazka do plenu) - jak se nejlip zachovat pri blizicim se stretu s "davem" (5 a vic lidi) a primo v nem? mate nekdo takovou zkusenost? (jak z toho ven,taktika boje-kdyz se neda zdrhnout atp.
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod player » stř 22. lis, 2006 23:30

Svym zpusobem si vzdycky sam, ikdyz mas partaka.
Ne kazdy partak ja takovy letity kamos, aby ti v opravdu vazne situaci schopne pomohl(vim o cem mluvim, bohuzel).
Je to spis psychicka zalezitost, cim vic "vyhazovacu", tim vetsi to budi respekt pro navstevniky a tim spis se chovaj umirnene.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Baxxse » stř 22. lis, 2006 23:51

Dalt píše:TongPa: neber to jako provokaci ale...Jak se da ve ctyrech lidech zmlatit dvacet lidi??? to jste meli paralyzery, tonfy a vodni delo??? A vubec (otazka do plenu) - jak se nejlip zachovat pri blizicim se stretu s "davem" (5 a vic lidi) a primo v nem? mate nekdo takovou zkusenost? (jak z toho ven,taktika boje-kdyz se neda zdrhnout atp.


Myslim ze pet lidi co mam v krvi pet promile(nejlepe kazdej) se da zvladnout a to z toho clanku vyplynulo,teda to o tich promilich...moje taktika pri stretu peti lidi je jasna - slzny plyn a nebo rychle setrit dva a oni si to docela casto ti zbyli rozmysli,tedy pokud nemam uniku. Nestava se mi to kazdy den ale uz jsem se do par konfliktu dostal a vyhnout se jim nedalo...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 23. lis, 2006 7:16

Dalt píše:TongPa: neber to jako provokaci ale...Jak se da ve ctyrech lidech zmlatit dvacet lidi??? to jste meli paralyzery, tonfy a vodni delo??? A vubec (otazka do plenu) - jak se nejlip zachovat pri blizicim se stretu s "davem" (5 a vic lidi) a primo v nem? mate nekdo takovou zkusenost? (jak z toho ven,taktika boje-kdyz se neda zdrhnout atp.


zase,nedá se paušalizovat,neexistuje univerzální postup....přijde na to,kde to je,proč se melou,co je to za lidi...atd??

V rámci práce jsme s kolegou hlídali ples....cca 650 lidí ve dvou.....partička 20 lidí (mladíci 17-20 let) se tam začala rvát.....vletěli jsme mezi ně,největší rváče rozkopali kanadama od sebe,hodně jsme řvali,ať se táhnou rvát ven,tam že je nám to jedno.....kdyby chtěli,tak nás pak smázli.....nestalo se,nakonec jsme jednu z těch partiček dostali ven a pak už byl (relativně) klid.Je ale fakt,že chtěli jít po sobě,ne po nás.....to by,zřejmě,vypadalo trošku jinak....
Ten ples hlídáme pravidelně rok co rok a od téhle zkušenosti chodíme minimálně ve čtyřech.....a loni tam bylo skoro 2000 lidí,nebylo tam k hnutí.....ale byl klid.

Taktika je taky různá....ale asi platí,nenechat nikoho stojícího za zády,navzájem si pomáhat a nepřekážet......on dav není až tak problém,pokud to není parta sehraných bijců....lidi si většinou překážejí,ty se naopak nemusíš ohlížet,kam tlučeš......prostě,situace od situace je různá.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Clodman » čtv 23. lis, 2006 14:31

diky moc za vase prispevky, dik, mimichodem myslim si, ze sme tema vycerpali, takze timto prosim admina at laskave uzavre toto forum dik
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků