Co by jste mi doporucili za umeni?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod xavier » stř 10. led, 2007 18:44

ManiK píše:potrebuju se naucit sebeobranu abych aspon trosku mohl branit sam sebe a mit nejake cilevedome reakce.nez jen kryt,dostat,vratit,spadnout,ukopat me...chapes?:)nebranim se tvrdsim sportum ale nechci si na thaii zbytecne zlamat nos...bojim se o nej:D proto chci neco mirnejsiho na trening ale aby to take melo nejakou odezvu

Strucne: bez kontaktu a sparringu (s prislusnymi parametry) tohodle nebudes schopen. Jestli se bojis dostat lehkou ranu do nosu, co pak budes delat (pokud) az k necemu dojde v realu?

Dle meho nazoru by sis to mel vse jeste nechat poradne projit hlavou a zkusit se poptat treba za mesic :wink:
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod uniq » stř 10. led, 2007 22:46

Tomkins píše:když se naučíš dobře techniky, tak ani dvoumetrovej boxer nemá šanci

:D :D :lol:
uniq
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Baxxse » stř 10. led, 2007 22:48

ManiK píše:sakra ja tu ted vypadam jako nejakej sulin co se boji dostat po hube:)asi jsem to blbe vysvetlil...potrebuju se naucit sebeobranu abych aspon trosku mohl branit sam sebe a mit nejake cilevedome reakce.nez jen kryt,dostat,vratit,spadnout,ukopat me...chapes?:)nebranim se tvrdsim sportum ale nechci si na thaii zbytecne zlamat nos...bojim se o nej:D proto chci neco mirnejsiho na trening ale aby to take melo nejakou odezvu

Ono to bez toho nejde...tezko si muzes natrenovat tvrdy realny boj bez tvrdeho realneho treninku...takze pokud budes trenovat bez kontaktu nebo s lehkym,tak ti to bude na ulici k hov*u...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ManiK » čtv 11. led, 2007 3:45

jasny no..s tim uz se tak nejak teda smiruju..mam se rad no..nechci si zlamat nos:Dale rozhodne nejake b.u. delat chci..co se da delat myslel jsem ze se nejaky nevinny ale ucelny umeni najde...tak abych to shrnul a nehadalo se to tady:))chtel bych bojove umeni kde se pouzivaji kopy,pesti,technika,plus zbrane ale ne zadny street fight umeni .nebo jak se tomu rika..tak a je to;)..nekdo tu mluvil o tom goshindo..tak nevim
ManiK
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod xavier » čtv 11. led, 2007 6:55

ManiK píše:jasny no..s tim uz se tak nejak teda smiruju..mam se rad no..nechci si zlamat nos:Dale rozhodne nejake b.u. delat chci..co se da delat myslel jsem ze se nejaky nevinny ale ucelny umeni najde...

Hej, a zkusil jsi se mrknout na Wing Chun nebo Hung Ga?; Odkazy jsou v "www.odkazy" / čínská boj. umění / kung-fu.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 11. led, 2007 8:31

ManiK píše:sakra ja tu ted vypadam jako nejakej sulin co se boji dostat po hube:)
Neboj, nevyzeráš... :wink: Teraz vážne - pri plnokontaktných disciplínach si bolesť užiješ, ale o nos sa neboj - nikto nemá záujem Ti ho zlomiť, pretože keby to takto fungovalo, tak by nikto nemohol trénovať :idea: Zranenia síce sú, ale veľmi, ozaj veľmi zriedkavo paralizujúce. Nehovoriac o časovej náročnosti - MT 3x2 hodiny do týždňa z Teba spraví za 3 roky nabrúsenú žiletku, aikido (doplň si aj hocičo iné) po 7x2 hodiny za 10 rokov spraví tupú rybičku... :idea:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod xavier » čtv 11. led, 2007 8:47

ukropcany píše:
ManiK píše:sakra ja tu ted vypadam jako nejakej sulin co se boji dostat po hube:)
Neboj, nevyzeráš... :wink: Teraz vážne - pri plnokontaktných disciplínach si bolesť užiješ, ale o nos sa neboj - nikto nemá záujem Ti ho zlomiť, pretože keby to takto fungovalo, tak by nikto nemohol trénovať :idea: Zranenia síce sú, ale veľmi, ozaj veľmi zriedkavo paralizujúce. Nehovoriac o časovej náročnosti - MT 3x2 hodiny do týždňa z Teba spraví za 3 roky nabrúsenú žiletku, aikido (doplň si aj hocičo iné) po 7x2 hodiny za 10 rokov spraví tupú rybičku... :idea:

Urkopcany, ne ze bych s Tebou nesouhlasil, ale tu poznamku o Aikidu jsi mohl spis poslat ManiKovi do sz... obavam se, ze se to tady behem par dnu muze zvrhnout v klasicky flamewar :wink:
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod guerrero » čtv 11. led, 2007 9:03

Zdar
Jak tak čtu tvoje požadavky, tak bych ti poradil Bujinkan budo taijutsu.Naučíš se tam všechno o čem píšeš a ubránit se pomocí ninjutsu taky jde.Ale to chce stejně jako všude tvrdý a poctivý trénink.Však mrkni na stránky.www.bujinkan.cz
guerrero
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Sinister » čtv 11. led, 2007 9:19

k tomu Goshindu... je to bojové umění vytvořené Alainem Sailly, používají se tam techniky jiu jitsu... pokud vím, v Praze ho vyučují jenom v Tiger teamu ( http://www.goshindo.cz ). Pokud chceš nějaké větší info, pošli mi soukromou zprávu...
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod CeLy » čtv 11. led, 2007 11:53

2ukropcany:A to je prave to ze ty to porovnanvas podla vlastnej skusenosti, cize jedneho z MNOHA nazorov ktory mozno zabit opacnou skusenostou nejakeho aikidistu co sa ubranil na ulici pomocou Aikida - a verim ze takych ludi je na svete dost.Mozno ne tolko ako boxerov co sa ubranili na ulici pomocou boxu, ale nehovor mi ze :!: KVALITNY :!: dlhorocny trening v Aikide a hocijakom inom BU je ti na ho*no, lebo to urazis vsetkych bojovnikov co sa na ulici vdaka tomu ubranili. :wink: 8)

A co sa tyka treningu tak nemozes preboha posudzovat intenzitu trenovania jednotlivcov na treningoch BU a porovnavat to s intenzitou trenovania jednotlivcov v plnokontaktnych sportoch, lebo ty NEVIES kto kolko, jak tvrdo a jak casto trenuje doma, a potom to este vyratavat na percenta, pretoze to je zas "len" o tvojej osobnej skusenosti ktore sa mozu v tomto vyrazne lisit... :wink:

A tie tvoje 3 zasady poznam: 1.Srdce 2. Sila 3: Technika - Teda ak si to dobre pamatam, nechce sa mi to hladat, takze za prip. chybu sorry vopred :wink: :)
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » čtv 11. led, 2007 12:30

4Cely - ja som ale nepísal o tom, že sa človek s aikidom neubráni - napr. marvin viem, že krásne zauzlil sankyom nejakého naposilované fešáčika v priliehavom tričku... lenže marvin má 100 kíl a aj keď v posilke nebol niekoľko rokov, stále v pohode vytlačí stovku a spraví 15 zhybov... :idea: Takže ja nepíšem o tom, že sa s tým nedá ubrániť, ja píšem, že tréning je veľmi neefektívny a že v človeku môže vytvárať veľmi falošné predstavy o vlastných schopnostiach - toto viem aj z vlastnej skúsenosti, pretože keď som s aikidom končil, tak som si myslel (s ohľadom na moje skúsenosti z domácej a zahraničnej aikido/jj scény), že som celkom gut, až som zrazu prišiel na to, že som hovno. A bol som presne také isté hovno, ako hovorím, že sa z človeka môže stať... je to len varovanie, aby ak toto niekto číta mal zasadené aspoň malé zrnko pochybnosti... a teraz si zober, že nejaký chlapec 170/65 po vzore ©teva Segála si myslí, že to bude vedieť spraviť rovnako ako on, ktorý má (vymýšľam si) 190/110, čo je samozrejme blbosť... proste mu to tak nikdy nebude fungovať... ono s tými osobnými skúsenosťami je to ťažké, ľudia píšu ako sa ubrnáli a tak... ale nikde nie je vidieť proti komu... vieš, zosekať nejakého bezdomovca, alebo feťáka, ktorý má 55 kíl, no to je zrovna to, čo by som nazval obranou... toho človeka mal poľutovať a nie ho biť (akurát nedávno som bol svedkom podobného hnusobstva). A práve preto, že to nikto nikdy nevidel, tak natŕťčam vlastnú kožu a chcem si to nechať ukázať... bolo tu už x aikiďákov s podobnou argumentáciou a ani jeden na nič nepristúpil... tak ako trénujú ten život na život a na smrť, keď sa boja dať niekomu do huby? A toto nie je špecialita aikida (nech to pre Boha neskončí tigrovými príspevkami :oops: ), toto je presne o OYE u Luena a Mr. X u Rozu... oni jediný mali gule na to, aby prišli, dostali bitku a zaliezli... a kde sú tí ostatní... ? Prečo sa vyhýbajú priateľkému :!: zmeraniu síl, keď si myslia, že ich prax je dobrá?

Čo sa týka tých percent - tak nikde neprezentujem svoje názory ako nejaké absolútne, píšem len o VLASTNÝCH skúsenostiach, samozrejme, že iní budú mať skúsenosti iné, lenže práve vtedy nastupuje moje obligátne "ok, rád si to nechám na sparingu predviesť" a dotyčný sa už neozve... a to ide o trápny tréningový pidi-zápas, nie o nejaký boj... najlepšie na život a na smrť, tak ako sa to v (mnohých) tradičných BU chápe... :roll:

Čo sa týka pouličnej praxe - ja sa na ulici nebijem, vyhýbam sa tomu ako čert svätenej vode... k tej sa napr. prakticky nevyjadrujem, pretože s ňou nemám žiadne skúsenosti o ktoré by som sa vedel podeliť...

A čo sa týka Tvojej pamäte - tak si na tom super... :!: :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kurt78 » čtv 11. led, 2007 13:28

muj navrh, co takhle? :
1.srdce
2.timing
3.technika
4.sila

:wink: 8)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod rizek » čtv 11. led, 2007 13:43

Ukropcany: oye byl u luena? je o tom nekde neco podrobnejsiho? Nechci se vysmivat necimu neuspechu, spis me prekvapuje to, ze to byla skutecna osoba, ktera nekam dorazila :D
rizek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod graver » čtv 11. led, 2007 13:46

ukropcany píše:toto je presne o OYE u Luena a Mr. X u Rozu... oni jediný mali gule na to, aby prišli, dostali bitku a zaliezli

OYE někdy někam přišel? Něco mi uniklo?
Jinak kdybych měl posuzovat podle vlastní zkušenosti, tak aikidoka mě nechtěl praštit, ani když jsem ho 10 minut ukecával, zatímco boxer mi ji natáhl bez prošení a ani nečekal na díky :lol: :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Clodman » čtv 11. led, 2007 14:01

ManiK píše:sakra ja tu ted vypadam jako nejakej sulin co se boji dostat po hube:)asi jsem to blbe vysvetlil...potrebuju se naucit sebeobranu abych aspon trosku mohl branit sam sebe a mit nejake cilevedome reakce.nez jen kryt,dostat,vratit,spadnout,ukopat me...chapes?:)nebranim se tvrdsim sportum ale nechci si na thaii zbytecne zlamat nos...bojim se o nej:D proto chci neco mirnejsiho na trening ale aby to take melo nejakou odezvu

ty se bojis na thai dostat pres nos, a taeknwondo ty zas pripada moc brutalni:D... :lol: :lol:
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 11. led, 2007 14:23

4kurt - som 95+, tam je to trošku iné... :wink:

4ostatní - pýtajte sa luena.
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » čtv 11. led, 2007 14:24

kurt78 píše:muj navrh, co takhle? :
1.srdce
2.timing
3.technika
4.sila

:wink: 8)

Souhlas absolutní. Jsem 93+ 8)

graver: hahaha
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 11. led, 2007 14:53

Toman píše:Jsem 93+ 8)
Nepribral si?
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » čtv 11. led, 2007 15:25

Jo, tady: http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... &start=260 (post luen 5.1.2007) - sorry, tenhle thread jsem nesledoval. No, imho to nebyl pravý OYE (buď předtím nebo u luena :wink: ), ale Fantomas...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » čtv 11. led, 2007 15:40

ukropcany píše:
Toman píše:Jsem 93+ 8)
Nepribral si?

Jsem poměrně stabilně 92 ale běžně mi to lítá +-2 kg. 94kg moje váha na poslední soutěži.Ale už sem měl i 100 :lol: Obrázek
Ale sem vysokej.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...