Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Pepah » pon 24. pro, 2007 15:17

Bujin píše:hmm este tato rozprava neskoncila?
:cry:
je to uplne jedno sakra.... zalezi to na cloveku ...
nemoze Vas niekto vodit za rucicku...

Z toho plyne ze Bujinkan cvicit netreba ? :lol:
Bujin píše:
napr:
ukropcany si vybral svoju cestu... zvolil si MT atd...teda co mu chybalo na aikide .... OK ziadny problem tak by to malo byt

teraz ocom je tato rozprava?
o nesmrtelnosti chrusta?

Zalezi na tom jak tu rozpravu vedes...
Bujin píše:
HEH sranda je ze tieto rozpravy sa stale dookola opakuju ...ale staaale.
raz tu raz tam...a uuplne najlepsie je ze to vyvolavaju ludia co chodia na BU velmi malo cca 2-5 rokov
je to neistota ktorou trpia? neveria si ? pripadne neveria stylu?
tak nech robia nieco ine...

Gratuluju k mimosmyslovemu vnimani a cteni myslenek ... 8O
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Fukki » pon 24. pro, 2007 16:09

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 17:38, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 24. pro, 2007 16:28

Ale můj názor, je ten, že v rámci asijských bu nemá smysl po dvou měsících cvičit volný boj Koulející očima

Tak treba ja v Judu ( asijske bu :) ) sparoval od prvniho treninku a rozhodne to smysl mnelo.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Head2k » pon 24. pro, 2007 16:53

Pepah píše:A kdyz neni soucasti sparring vubec ? Ani bouchani do pytle ?
Tak je to podle mě špatně. Od určité úrovně cvičence by sparring měl být součástí tréninku. Bouchání a kopání do pytlě podle mě může být součástí tréninku již od chvíle, kdy se cvičenec naučí základy postojů. Nebo může být na tréninku vysvětleno a dáno za domácí úkol, a pak občas zkontrolováno. Mohou být doporučeny cviky pro zpevnění zápěstí a podobně. Jak říkám, bujikan neznám vůbec, ale úder pěstí patří téměř do všech bu a jen údery do vzduchu se nenacvičí.
Mrzačící a zabijácké techniky se samozřejmě musí pouze naznačovat. A to už dělá ze sparringu trochu divadlo. Sám jsem v bu začátečník a nemám ještě žádné zkušenosti, takže uvítám radu pokročilejších, jak do volného sparringu začlenit techniky, při kterých se třeba lámou ruce. A začlenit je tak, abych je mohl pouze naznačit, ale aby soupeř přesto reagoval tak, jak by reagoval ve skutečnosti. To podle mě už vyžaduje určitou dohodu. A určitá dohoda znamená určitý stupeň hraní. Soupeř se technice poddá. Ve skutečnosti by se ale třeba zachoval jinak. Jak říkám, to už se pak ze sparringu stává předem domluvené divadlo. Nebo pokud má sparring zůsta tak zvaně volný, musím se omezit na ty techniky, ve kterých nehrozí zranění s trvalejšími následky. A vyjdou mi z toho údery a kopy, a to ještě ne všechny.
Head2k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 16. pro, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 24. pro, 2007 17:04

Sám jsem v bu začátečník a nemám ještě žádné zkušenosti, takže uvítám radu pokročilejších, jak do volného sparringu začlenit techniky, při kterých se třeba lámou ruce.


Jdi se nekdy podivat na trenink juda nebo neceho podobneho. Normalne techniku nasadis a tlacis tak dlouho dokud oponent nezaplaca... Samozrejmne nekdy ti to ujede a dopadne to jako moje koleno :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Fukki » pon 24. pro, 2007 17:13

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 17:38, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 24. pro, 2007 17:18

Na prvni turnaj jsem sel po pul roce a jeste ani nebyl v judu, takze tim to asi nebude. Spise bych rekl ze sparring ti dava moznost otestovat nove techniky ktere jsi se naucil, i kdyby to mnela byt jen jedna technika, dava ti moznost naucit se neco od tveho soupere... Proste si nedokazu predstavit trenink bez sprringu.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Fukki » pon 24. pro, 2007 18:08

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 17:38, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 24. pro, 2007 21:12

Jak se muzes otlouct kdyz bijes do vzduchu? :lol: :lol: Neber to jako nejakou urazku nebo provokaci, proste mi to vrta hlavou
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Fukki » pon 24. pro, 2007 22:04

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 17:38, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 24. pro, 2007 22:13

Jasně, domluvime se na icq... Ale musis mi slibit ze se tam nebudeme smat moc nahlas :lol: :lol: :lol: At nas nezbijou :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Fukki » pon 24. pro, 2007 22:35

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 17:39, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod cudles » úte 25. pro, 2007 0:20

ghekon píše:
Ale můj názor, je ten, že v rámci asijských bu nemá smysl po dvou měsících cvičit volný boj Koulející očima

Tak treba ja v Judu ( asijske bu :) ) sparoval od prvniho treninku a rozhodne to smysl mnelo.

Co to je za blbost? To jsi nepotreboval se njdriv naucit nejake pady a zaklady? :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Pepah » úte 25. pro, 2007 8:28

Fukki píše:ghekone ty jsi ftipálek :lol: v pohodě, vím, že to není provokace, teď jsi mně totiž dostal protože jsem napsal hovadinu :lol: Jasně, to se týká něčeho jiného, jsem to prostě blbě napsal. Jsem z těch vánoc nějaký unavený.

Nic už, nechme toho, jsme řádně off-topic. Tady je thread o Bujinkanu. Jinak ghekon, až se pujdeš podívat na trénink Bujinkan v Ostravě, dej vědět, bych se přidal. Myslím to vážně, opravdu mne to zajímá ;-)


Jestli se tam dostanete, podelite ze pak o dojem ? :)
Klidne SZ. Jen by me to docela zajimalo :wink:
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Fukki » úte 25. pro, 2007 10:42

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 17:39, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod cudles » úte 25. pro, 2007 11:40

ukropcany píše:
cudles píše:Co to je za blbost? To jsi nepotreboval se njdriv naucit nejake pady a zaklady? :roll:
Otázka nebola na mňa, ale odpoviem za x-box - sú rôzne úrovne "sparingu". Nemá zmysel, aby sa úplná lama púšťala do nejakej bitky s niekým skúsenejším, mohlo by ju to zlomiť :wink: Najprv sa ide oplátka-plátka (niečo ako naháňačka), potom plný sparing, ale len do vzduchu, t.j. musia na seba reagovať, ale na 2 metre, alebo sa majú naopak kopírovať, že čo spraví jeden, musí hneď robiť aj druhý, potom sa môže ísť len jednou rukou a len napr. priame údery, potom sa môžu ísť aj rovné, aj zvedáky, ale len na brucho a podobne. No a takýmito srandovnými cvičeniami sa človek postupne dopracuje k tomu, že spáruje :D Na mechu, ani na lapách sa človek boxovať nenaučí... :idea: Na mechu získa bombu, na lapách presnosť a doladí techniku, ale furt to nie je živý špekulujúci a bijúci protivník...

Já to beru,a v podstatě k tomu nemám co dodat. Ale i nekde na x-boxu se pred jakoukoliv urovni sparringu jak pises musi neco naucit,nabo snad neco takoveho se jede od prvniho treninku? Ale vím jak jsi to myslel..Kazdopádně otázka byla směřována hlavně na ghekona a na ty jeho judo treninky, protože mě zajímá,co první trénink tam může spárovat...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Genesis » úte 25. pro, 2007 12:23

cudles píše:
ukropcany píše:
cudles píše:Co to je za blbost? To jsi nepotreboval se njdriv naucit nejake pady a zaklady? :roll:
Otázka nebola na mňa, ale odpoviem za x-box - sú rôzne úrovne "sparingu". Nemá zmysel, aby sa úplná lama púšťala do nejakej bitky s niekým skúsenejším, mohlo by ju to zlomiť :wink: Najprv sa ide oplátka-plátka (niečo ako naháňačka), potom plný sparing, ale len do vzduchu, t.j. musia na seba reagovať, ale na 2 metre, alebo sa majú naopak kopírovať, že čo spraví jeden, musí hneď robiť aj druhý, potom sa môže ísť len jednou rukou a len napr. priame údery, potom sa môžu ísť aj rovné, aj zvedáky, ale len na brucho a podobne. No a takýmito srandovnými cvičeniami sa človek postupne dopracuje k tomu, že spáruje :D Na mechu, ani na lapách sa človek boxovať nenaučí... :idea: Na mechu získa bombu, na lapách presnosť a doladí techniku, ale furt to nie je živý špekulujúci a bijúci protivník...

Já to beru,a v podstatě k tomu nemám co dodat. Ale i nekde na x-boxu se pred jakoukoliv urovni sparringu jak pises musi neco naucit,nabo snad neco takoveho se jede od prvniho treninku? Ale vím jak jsi to myslel..Kazdopádně otázka byla směřována hlavně na ghekona a na ty jeho judo treninky, protože mě zajímá,co první trénink tam může spárovat...


u nás na kickboxu to probíhá tak, že nejdřív se rozcvičíme, pak stínujem a lapujem a civčíme ve dvojicích a sparring je až naposled, takže i nováček už si může něco zkusit
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod ghekon » úte 25. pro, 2007 13:09

cudles: Muzu ti klidne popsat prvni trenink, prisel jsem se tam jakoze podivat, dostal jsem kimono, pul treninku jsem se ucil padat, pak dalsi pulhodinu prvni dve techniky v postoji a na zemi, ( O Soto Gari a nejake to gatame ) a zbylou pul hodinku jsme mneli trenink ve stoje a na zemi. A probihalo to asi jak popisoval ukropcany nejake to chytani za kimono, potom nejake to drzeni skrceni...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » úte 25. pro, 2007 13:28

ukropcany píše:
cudles píše:Ale i nekde na x-boxu se pred jakoukoliv urovni sparringu jak pises musi neco naucit,nabo snad neco takoveho se jede od prvniho treninku?
Ešte kedysi dávno, keď som začínal s JJ, tak vlastne tiež hneď na prvom tréningu sme na konci išli "akože sparing", bolo to samozrejme skôr také judistické randori, ale bolo... čo, trošku sa poťahať, pokvákať vie každý, nasadiť kravatu tiež... si asi príliš zaťažený tou technickosťou...

Nemyslím si že jsem prilis zatizen technicnosti,jen jsem o tom zatim nikde neslysel,tak proto se divim,proti sparringu nic nemam.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » úte 25. pro, 2007 14:58

ukropcany píše:
cudles píše:...jen jsem o tom zatim nikde neslysel,tak proto se divim...
Možno si sa ešte nestretol s BS... JJ síce nie je BS, ale keďže dotyčný máster bol bývalý judista, tak to tam holt bolo...

No nestretnul,asi proto jsem o tom neslysel,za ta leta co cvicim aikido jsem jen po ocku nahledl do MT,ale to nestoji absolutne za rec. Kazdopadne rikam,ja se sparringum nebranim,jen nemam tu moznost,snad zatim..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků