Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod ghekon » stř 31. říj, 2007 15:56

Nerikal jsem ze jsem neco dokazal. Jen jsem se pousmal nad tim kolik je tam danu...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod severin » čtv 01. lis, 2007 11:46

24volt píše:
severin píše:Koukal jsem,že LP má 15.dan.Kolik jich v tom Bujinkanu je ? A to už LP lítá nebo něco takového ?

Měl bys projevit trochu víc slušnosti a hlavně úcty k něčemu, co neznáš. Jinak si tě lidi zařadí mezi další pitomce na tomto webu. Pro mě už tím dotazem o lítání pitomec jsi. Omluvil by tě snad jedině nízký, pubertální věk.
Danů je v Bujinkanu 15. Pan LP nemá ten nejvyšší jen tak pro nic za nic, je vážený jak v Japonsku, tak ve světě.

On to nebyl ani tak útok na LP,jako spíš neúmyslná ironie.Na druhou stranu jsem čekal nějakou fundovanější a věcnou odpověď než jen podrážděnou reakci slovního bodyguarda.Jestli se Bujinkanu trochu věnuješ,tak bych byl rád,kdybys mi osvětlil kolik těch danů je a co znamená 15.dan ? Chápu,že lítání je jen ve filmech,ale těch 38 disciplín snad není jen o fyzické technice .Za posledních 15let jsem slyšel a viděl o LP dost,abych se zdržel rozpoutat tu nějakou diskuzi.Normálně bych se tu ani neptal,ale dostal jsem nedávno kontakt na dalšího učitele Modern Arnisu,který má mimojiné 6.Dan Americké Ninjucu a 1.Dan Bujinkan.Dostal jsem na něj doporučení,abych ho pozval do Čech,protože je to dobrý fighter.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fox78 » pát 21. pro, 2007 8:42

videl som nedavno jedno video s hatsumim a teda som bol dost sklamany. vsetko bolo super, naozaj sa mi to pacilo az kym nezacali na neho utocit uderom. zastavovali uder asi 30 cm pred nim a na obranu pred takymto "smrtiacim" uderom nepotrebujete trenovat nic- uder tou istou rukou, ktora noha bola vpredu, telo predklonene dopredu. to ma teda dost sklamalo. a jedna obranna technika bola "brutalne realna"- hatsumi ustupil na bok a do udierajucej ruky kopol zospodu. no ja by som chcel videt ci by toto stihol proti nejakemu rychlemu boxerskemu alebo WT uderu. nechapem ze v takomto komplexnom bojovom umeni nemaju normalny uder.
fox78
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod cudles » pát 21. pro, 2007 15:25

fox78 píše:videl som nedavno jedno video s hatsumim a teda som bol dost sklamany. vsetko bolo super, naozaj sa mi to pacilo az kym nezacali na neho utocit uderom. zastavovali uder asi 30 cm pred nim a na obranu pred takymto "smrtiacim" uderom nepotrebujete trenovat nic- uder tou istou rukou, ktora noha bola vpredu, telo predklonene dopredu. to ma teda dost sklamalo. a jedna obranna technika bola "brutalne realna"- hatsumi ustupil na bok a do udierajucej ruky kopol zospodu. no ja by som chcel videt ci by toto stihol proti nejakemu rychlemu boxerskemu alebo WT uderu. nechapem ze v takomto komplexnom bojovom umeni nemaju normalny uder.

Z ceho tak soudis?z videa? 8O :lol: :lol: :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

realita je jiná

Příspěvekod HattoriHanzo » pát 21. pro, 2007 15:32

fox78 píše:videl som nedavno jedno video s hatsumim a teda som bol dost sklamany. vsetko bolo super, naozaj sa mi to pacilo az kym nezacali na neho utocit uderom. zastavovali uder asi 30 cm pred nim a na obranu pred takymto "smrtiacim" uderom nepotrebujete trenovat nic- uder tou istou rukou, ktora noha bola vpredu, telo predklonene dopredu. to ma teda dost sklamalo. a jedna obranna technika bola "brutalne realna"- hatsumi ustupil na bok a do udierajucej ruky kopol zospodu. no ja by som chcel videt ci by toto stihol proti nejakemu rychlemu boxerskemu alebo WT uderu. nechapem ze v takomto komplexnom bojovom umeni nemaju normalny uder.

Zdar moc se díváš na video a na moc filmu.
Realita je jiná.Dojdi na trénink za Lubošem a poznáš sám. :D
HattoriHanzo
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » pát 21. pro, 2007 15:56

Tak neviem, toto mi príde infantilné dosť teda... http://www.youtube.com/watch?v=Jev2PiLUq7Y

P.S. nič proti LP...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPa » pát 21. pro, 2007 17:12

ukropcany píše:Tak neviem, toto mi príde infantilné dosť teda... http://www.youtube.com/watch?v=Jev2PiLUq7Y

Jo, to mně taky... :roll: Realističnost útoků je velmi podobná tomu, co často předvádí Aikido.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér

realita

Příspěvekod HattoriHanzo » sob 22. pro, 2007 11:38

ukropcany píše:Tak neviem, toto mi príde infantilné dosť teda... http://www.youtube.com/watch?v=Jev2PiLUq7Y

P.S. nič proti LP...

Jenom chci říct že jsem to už viděl v reálu.
Tak nepomlouvejte. :D
HattoriHanzo
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » sob 22. pro, 2007 15:57

Tak nejak dúfam, že vyjadrenie názoru k videu nie je ohováranie... :wink: ®e si videl, veríme, tiež som veril, keď som o tom kedysi čítal ešte v BUDO... :D Potom som videl na Spektre :lol: 10 top bojových umení a bol tam aj Ó najsamvyšší a vtedy som skoro upadol od šoku do kómy... :roll: 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: realita

Příspěvekod Pepah » sob 22. pro, 2007 17:26

HattoriHanzo píše:Jenom chci říct že jsem to už viděl v reálu.
Tak nepomlouvejte. :D

Dalo by se rozvest co jsi videl ? Praxe ? Boxovaci pytle ? ... ?
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Emiel » sob 22. pro, 2007 20:18

Z videa bych vážně Bujinkan neposuzoval, stejně tak žádné jiné BU ani BS. realita je mnohem jiná.
Měl jsem a mám tu možnost vidět Bujinkan na živo a cvičit ho.
Nevím jak se to zdá vám ,ale mě to celkem neustále přesvědčuje o otm, že jsme si vybral dobře.
Je to komplexní BU s velice dlouhou tradicí, které se nebrání pokroku. - Sám soke Dr. Masaake Hatsumi říká, že dnešní doba je pro Ninjutsu (Bujinkan) ta nejlepší :), ale ot jsme odbočil. - Každopádně se zastávám toho, že Bujinkan je velice účinný a v realitě použitelný.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Pepah » sob 22. pro, 2007 20:42

Emiel píše:Z videa bych vážně Bujinkan neposuzoval, stejně tak žádné jiné BU ani BS. realita je mnohem jiná.
Měl jsem a mám tu možnost vidět Bujinkan na živo a cvičit ho.
Nevím jak se to zdá vám ,ale mě to celkem neustále přesvědčuje o otm, že jsme si vybral dobře.
Je to komplexní BU s velice dlouhou tradicí, které se nebrání pokroku. - Sám soke Dr. Masaake Hatsumi říká, že dnešní doba je pro Ninjutsu (Bujinkan) ta nejlepší :), ale ot jsme odbočil. - Každopádně se zastávám toho, že Bujinkan je velice účinný a v realitě použitelný.

A jak to teda mate s nacvikem treba prave uderu ? Pouzivate i nejake boxovaci pytle ? Co nejake cvicne zapasy ?
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Emiel » sob 22. pro, 2007 20:54

Pepah:
Předně, boxovací pytle nepoužíváme.. Nácviky úderu máme stínové nebo na partnerovi (samozřejmě ne plnou silou).
Nemůžu Ti to podrobně vysvětlit, protože jsem na Bujinkan začal chodit poměrně nedávno a příliš zkušensotí nemám. Takže ti říkám co jsem zatím zažil.
Letošním tématem bylo umění války, tedy boj proti někomu ve Zbroji se zbrojí, otmu odpovídalo i procvičování tehcnik a úderů - Vše zaměřené na slabiny zbroje, třeba údery do podpaží, do krku atd.. ) Je to hdoně obsáhlé a nedá se to moc jendoduše popsat. Ovšem ve zkratce se dá říct, že vše trénujeme s živou "hmotou" :) Snadj sem vyjádřil to co jsme chtěl torchu srozumitelně ;)[/quote]
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ghekon » sob 22. pro, 2007 21:23

Muzu mit takovy hloupy dotaz? Videl jsi nekdy nekoho utocit v dnesni dobe na nekoho ve zbroji? :lol: :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Emiel » sob 22. pro, 2007 21:42

ghekon:
Samozřejmě že ne, jenom jsem říkal, cobylo letošní téma ke cvičení :P Letošní téma bylo umění války, příští rok bude zase jiné, na jiný způsob boje..
Musíš to brát lehce s rezervnou. Na jendu stranu je to umění s tradicí sahající před náš letopočet na druhou se vyvíjí s dobou a jde s ní. Nějak se to mu skloubit ;)
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ghekon » sob 22. pro, 2007 21:50

Hmm, a ktera chytra hlava navrhla jako tema boj proti obrneme protivnikovi, kdyz brneni se nejakych 400 let uz nepouzivaji? Pokud jde bujinkan opravdu s dobou tak by se mozna mnel zamnerovat na aktualnejsi temata...
Nechci zase zacinat flame jako minule s Hattorim ( chran te ruka pane mi zas psat na sz o buzicich ) ale muj nazor na bujinkan je stale stejny, banda blbecku hrajicich si na ninje... Dodavam ze jsem nikdy nebyl na zadnem treninku a vse mam pouze z videi a doslechu.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Pepah » sob 22. pro, 2007 21:55

Emiel píše:Pepah:
Předně, boxovací pytle nepoužíváme.. Nácviky úderu máme stínové nebo na partnerovi (samozřejmě ne plnou silou).
Nemůžu Ti to podrobně vysvětlit, protože jsem na Bujinkan začal chodit poměrně nedávno a příliš zkušensotí nemám. Takže ti říkám co jsem zatím zažil.
Letošním tématem bylo umění války, tedy boj proti někomu ve Zbroji se zbrojí, otmu odpovídalo i procvičování tehcnik a úderů - Vše zaměřené na slabiny zbroje, třeba údery do podpaží, do krku atd.. ) Je to hdoně obsáhlé a nedá se to moc jendoduše popsat. Ovšem ve zkratce se dá říct, že vše trénujeme s živou "hmotou" :) Snadj sem vyjádřil to co jsme chtěl torchu srozumitelně ;)

Dik, myslim , ze ti rozumim. Za jak dlouho si myslis, ze to budes schopen pouzit realne ? Da se vubec naucit realnej uder jenom na "zive" hmote "ne naplno" ? Teda jestli se da obejit bez boxovacich pytlu ?
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Emiel » sob 22. pro, 2007 22:13

Pepah:
O tom se dá polemizovat. Některé prvky můžu používat už nyní. Avšak abych to plně využíval v reálném boji, bude trvat dýl...
Ano, myslím, že dá. V boji se nesoutředím, abych zastavil úder. Dnes, když jsem v hale cvičil a vzal si sebou tátu, abych mohl něco natrénovat, mi ujela ruka a omylem jsem mu jí natáhl. I když jsem do úderu nedal sílu, má na spánku modřinu a celkem ho to bolelo (a že to je kus chlapa - pravidleně cvičí v posilovně - ) Takže, myslím, že se to natrénovat dá. samozřejmě, mimo dojo můžeš údery cvičit i na pytli, aby sis to nacvičil, je to na tobě, ale v Dojo na tohle není kdy a halvně by ot bylo poměrně náročné ,aby si to tam všici zkoušeli :)
Já si to kombinuju, cvičím i stínově i na plno i na živém terči
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ghekon » sob 22. pro, 2007 22:16

Emiel: Jedete nekdy na treninku randori?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér

Ghekon

Příspěvekod HattoriHanzo » ned 23. pro, 2007 10:48

Pořád máš stupidní otazky kolik ti je 13.
A na to randori ti odpovím my neděláme sport,my děláme BU.
Jinak ty blbečky si odpusť. :D
HattoriHanzo
diskutér - nováček
diskutér - nováček

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...