Jde to použít???

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Angus » stř 27. čer, 2007 8:51

jox píše:... no prostě jako v aikido? :lol:

:lol:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

 

Příspěvekod Angus » stř 27. čer, 2007 8:54

luen píše:... Ale nebylo to mirene na tebe ...

OK, já to tak i pochopil :wink:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » stř 27. čer, 2007 8:56

jd-man píše:Stejně by mě zajímalo, jak to původně teda bylo? Jaký měli názor, jaký aplikace, proč, co a jak cvičili atd. původně před nějakýma 140-150 lety. Jenže to už se zřejmě nikdo nedoví...A výsledek/cena za masový rozšíření je tříštění, spousta škol, organizací, odpadu, teorií, variant, informací a dezinformací, fám, spousta "zaručeně" pravýho a "zaručeně" původního atd. atd. - viz. třeba tahle debata...

Quin sabe?
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » stř 27. čer, 2007 9:01

jd-man píše:Člověče, to by mě fakt nenapadlo.:roll: ...

Budeš se divit, ale spoustu internetových mistrů to opravdu nenapadne 8)

jd-man píše:S trochou fantazie by to i šlo. ...

:lol:

jd-man píše:Za dobrou považuju takovou aplikaci, která je logická, pochopitelná a dá se jakž takž použít (tj má i nějaký účinek). ©patná je opak. Tím pochopitelně vzniká více "správných" výsledků. Ale proč ne?

Souhlas :idea:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 05. črc, 2007 20:17

Egem píše:
4 RBR: ty dokážeš rulou vykrýt ránu Bo?? Tak to máš můj upřímný obdiv. Btw. co u vás cvičíte za školu Bo? dík


A čím to chceš krýt, když nemáš nic do ruky? To si myslíš, že všechno vyřešíš úhybama? To co výše tvrdím mám vyzkoušené (mnohdy to dost bolelo). U krytí Bo platí jedno pravidlo: krýt co nejblíže rukou protivníka, tam je síla nejmenší.
K té druhé otázce. Abych si udělal zcela reálnou představu jak se cvičí s různými zbraněmi, tak jsem začal trénovat jednu tradiční školu japonských BU. Takže se snažím stát nohama na zemi a Bo jako zbraň vůbec nepodceňuji naopak mám k ní respekt.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » čtv 05. črc, 2007 20:34

DMC píše:
A abyste nerekli, ze nejsem ani trochu konstruktivni, tak se jeste vratim k tem utokum, na ktery nikdo nereagoval - pratele, opravdu si myslite, ze lide, kteri tvorili kata, to delali s umyslem predat budoucim generacim "dvacet dumyslnych zpusobu, jak se ubranit oi-tsuki-dzodan"?


Nikoliv, to rozhodně nebyl cíl tvůrců kata. To je pouze dokonalá ukázka špatné prezentace bunkai nebo špatného pochopení principů karate. Mě také dokonale dokáže znechutit, když při nějakých ukázkách bunkai někdo útočí oi-tsuki. Naposledy jsem to viděl na videu ukázek aplikací kat jednoho nejnenovaného mistra světa v katách.
Řekl bych, že útoky oi-tsuky je oblíbené také proto, že tam máš jako obránce spoustu času a můžeš dokonale zmaskovat, že ti ta obraná technika nefunguje aniž by si toho laik všimnul. Význam oi-tsuky je ale někde úplně jinde.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » pát 06. črc, 2007 19:34

ukropcany píše:
RBR píše:Řekl bych, že útoky oi-tsuky je oblíbené také proto, že tam máš jako obránce spoustu času a můžeš dokonale zmaskovat, že ti ta obraná technika nefunguje aniž by si toho laik všimnul.
:D Dobrý postreh... len by som vymenil to slovo "také" za "hlavne" :wink:


Původně jsem to tam napsal, ale pak jsem si uvědomil, že z trénikových důvodů (pro začátečníky) je to dobrý útok. Mají dost času na reakci a provedení trénované obranné techniky, ale s přibývajícími zkušenostmi se musí vzdálenosti zkracovat. V karate platí od velké vzdalenosti k malé a od velkých pohybů k malým. Někteří na to zapomínají.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: Jde to použít???

Příspěvekod Sanshi9 » pát 06. črc, 2007 20:17

no hlavne nezatuhni, ked už sa niečo na ulici začne diať
Sanshi9
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 14. črc, 2006 23:00

Příspěvekod Sanshi9 » pát 06. črc, 2007 20:53

[img]C:\Documents and Settings\admin\Plocha\100OLYMP\P2080276.JPG[img]
Sanshi9
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 14. črc, 2006 23:00

Příspěvekod Sanshi9 » pát 06. črc, 2007 21:52

Obrázek
Sanshi9
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 14. črc, 2006 23:00

Příspěvekod madmax » sob 07. črc, 2007 14:27

Sanshi9 píše:[img]C:\Documents and Settings\admin\Plocha\100OLYMP\P2080276.JPG[img]


Prosimte, kolik je ti let? Uz tu mas nejmene 7 takovyhle "prazdnych" prispevku. Kdyz neco neumis, tak to laskave nepouzivej.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » sob 07. črc, 2007 16:17

Sanshi9 píše:[img]C:\Documents and Settings\admin\Plocha\100OLYMP\P2080276.JPG[img]


Obrázek
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod mademan » ned 08. črc, 2007 18:13

mozno keby ste miesto zhadzovania poradili ze ukoncujuci tag ma byt [/img] by ste boli napomocnejsi :wink:
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Příspěvekod TongPa » ned 08. črc, 2007 19:09

mademan píše:mozno keby ste miesto zhadzovania poradili ze ukoncujuci tag ma byt [/img] by ste boli napomocnejsi :wink:

Víš hochu, ono je dostalo hlavně to, že ten obrázek, který nám chtěl dotyčný expert zobrazit, má uložený lokálně na "ploše" ve vlastním PC... :lol:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod luen » ned 08. črc, 2007 21:08

TongPa píše:Víš hochu, ono je dostalo hlavně to, že ten obrázek, který nám chtěl dotyčný expert zobrazit, má uložený lokálně na "ploše" ve vlastním PC... :lol:


Asi tak :wink: A takhle je to se vsim ... nekdo se chce o neco podelit a bud nema o co a nebo nevi jak :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod mademan » ned 08. črc, 2007 21:47

TongPa>Plocha.. Tam na nej mam taku modru ikonku ze internet a mi zrazu zmizol jedneho dna ten internet.. Som hned volal poskytovatelovi ze co to ma znamenat ze mi nejde internet!
Tak prisiel technik, porobil nejake woodoo comu som vobec nerozumel(a) a uz mam internet zasa v pocitaci.

Take mam radsej :D
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron