Jde to použít???

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod DMC » pát 22. čer, 2007 14:49

jd-man píše:4DMC: :lol:
Uz tak tem technikam v kata nikdo nerozumi, tak si jeste vymyslite dalsi, ktery ani nejsou videt, genialni.

:lol: :lol: :lol:



Sranda, co? :wink: Jestli se chces pobavit jeste vic, tak zkus primet pritomne karate-ka, aby nadhodili bunkai napr. pro Heian Sandan, techniku, kde delas krok vpred s rukama v bok (jak se to ma jmenovat japonsky nevim, nesdelili mi to spravne bullshite :-)).

Me to nereknou, a budou se ohanet tim, jakej jsem provokater, tak treba budes mit uspech ty.

A abyste nerekli, ze nejsem ani trochu konstruktivni, tak se jeste vratim k tem utokum, na ktery nikdo nereagoval - pratele, opravdu si myslite, ze lide, kteri tvorili kata, to delali s umyslem predat budoucim generacim "dvacet dumyslnych zpusobu, jak se ubranit oi-tsuki-dzodan"?
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod kik » pát 22. čer, 2007 15:39

co třeba odpověd ,že tě kope maegeri a ty mu tu nohu skopneš s mikacuki geri a pak útočí cuki ty ho srazíš loktem a šupneš mu tam uraken.hm
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » pát 22. čer, 2007 16:04

Egem píše:4 RBR: ty dokážeš rulou vykrýt ránu Bo?? Tak to máš můj upřímný obdiv. Btw. co u vás cvičíte za školu Bo? dík


Měl jsem tu čest když mi bylo něco okolo 18ti, tuhle zprávu píšu vlastnímy prsty a vzpomínám si že jsem s tím neměl větší problém.Modřina i naraženina byla ale toho jsem si všiml až později a za dva dni na ní zapomněl. Toliko osobní zkušenost :wink:
I když promiň, nebyla to bo, nebyla ze dřeva a nebylo to v dojo, takže má zkušenost nemá patrně vypovídající hodnotu 8)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jd-man » pát 22. čer, 2007 16:13

kik píše:co třeba odpověd ,že tě kope maegeri a ty mu tu nohu skopneš s mikacuki geri a pak útočí cuki ty ho srazíš loktem a šupneš mu tam uraken.hm


Podle mě celkem dobrá odpověď. Vidíš, že se v něčem i shodnem :lol:
jd-man
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 02. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Kid » pát 22. čer, 2007 16:36

Ghekone i když tě protivník nebude chtít chytit, ale bude ti chtít rozbít hubu tak se judo dá použít. Učí se to např. v některých katách. Na druhou stranu je pravda, že tyto katy jsou až na dany a sebeobrana judem se v ČR moc neučí, judo se tady bere spíše jako sport.
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

Příspěvekod DMC » pát 22. čer, 2007 20:07

jd-man píše:
kik píše:co třeba odpověd ,že tě kope maegeri a ty mu tu nohu skopneš s mikacuki geri a pak útočí cuki ty ho srazíš loktem a šupneš mu tam uraken.hm


Podle mě celkem dobrá odpověď. Vidíš, že se v něčem i shodnem :lol:


Podle me je ta odpoved klasicka, lec uplne mimo (sorry chlapi) a to z nekolika duvodu

1) zavisi na kombinaci dvou utoku, ktery takhle po sobe muzou, ale nemuseji prijit. Co kdyz te misto toho prasti do hlavy (a ty mas uz od zacatku techniky ruce v pest u boku, ze jo)

2) je neprakticka - skopnout primej kop mikacuki by snad jeste slo jako forma nejakyho krytu kolenem, ale ten "blok" loktem? I kdyby si to snad vyblokoval, mas uplne odkrytou hlavu - co kdyz si bude chtit jeste prastit druhou rukou? Opravdu verite tomu, ze by se nekdo obtezoval s vymyslenim katy, aby to ni ukryl takovou TEMER NEPOUZITELNOU techniku? Proc by tam nedal nejakej praktictejsi blok? A kam mu pak pujde ten uraken? Jeste jednou, proc by nekdo daval do kata takovyhle techniky, kdyz existuji tisice praktictejsich moznosti?

3) Nedovedu si predstavit, ze by nejpouzivanejsi utok na okinawe 19 stoleti byl "mae geri a tsuki na telo".


Zkratka, tahle aplikace je u me znouzectnost, neboli, ze nikdo nedokazal nic lepsiho vymyslet.

Premysleli jste nekdy nad tim, proc by katy mely byt plny podivnych bloku, kdyz napr. boxerum staci 2,3? A proc zadnej z tech tzv. bloku z kata neuvidite v kumite?

Jinak ocenuju, ze se nekdo ozval...asi mi to provokovani jde :wink:
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Egem » pát 22. čer, 2007 20:17

Měl jsem tu čest když mi bylo něco okolo 18ti, tuhle zprávu píšu vlastnímy prsty a vzpomínám si že jsem s tím neměl větší problém.Modřina i naraženina byla ale toho jsem si všiml až později a za dva dni na ní zapomněl. Toliko osobní zkušenost
I když promiň, nebyla to bo, nebyla ze dřeva a nebylo to v dojo, takže má zkušenost nemá patrně vypovídající hodnotu


A čím si se teda praštil?? Svěř se :lol: Jinak, když to není takovej problém, co to zkusit tentokrát s Bo?? :lol:
Egem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. črc, 2005 23:00

trochu praxe?????

Příspěvekod buchbuch » sob 23. čer, 2007 7:38

Dobrý den,zdravím všechny,náhodou jsem tu zabrousil a zaujalo mě vaše téma.Nejsem karatista,ani jsem nikdy nedělal žádný jiné BU, pracuji :lol: už nějaké roky jako vyhazovač, do svých pracovních postupů :o jsem zařadil různé techniky z různých BU.Ale k věci co dává karate svým adeptům,rychlost, sílu,obratnost, to samozřejmě ano také hromadu technik a postupů z nichž některé ani nepoužije a některé které se nedají ani mimo žíněnku použít.U některých přispívajícich mám dojem že se v baru nebo na diskotéce ani nepobili.............taková hromada technik.Takový mladý 18-letý kartista přijde na diskotéku, něco pod vlivem "kamarádů" popije,popřípadě vykouří,či jinak užije.Co následuje jeho "kamarád" rovněž pod vlivem,provokuje ostatní hosty, následně dostane na budku, mladý karatista se musí zastat "kamaráda",protože je na tom fyzicky dobře, nad tím druhým bambulou zvítězí,bohužel už je tu vyhazovač který,neví kdo za co může, každá strana má svoji verzi,mladý karatista vybuzený adrenalinem a předchozím vítěztvím je agresivní dále:( Co tady ten 30letý holahlavý tlustý "dědek" otravuje),dochází ke střetu a mladý karatista náhle zjišťuje že je něco špatně, "dědek" nečeká ve slušné vzdalenosti aby jej mohl kopnout,blokuje jeho ruce, už je u něj a úderem čela do tváře( míří do části pod oko, přece jenom nechce klukovi zlomit nos, to by policajtům špatně vysvětloval :P ale monokl to udělá slušný ) následuje smýknutí o stěnu a tlak palci pod čelist mladíka(to jsem si vypujčil z karaté :D ) bochnutí hlavou o dřevěné obložení(lehké ale opakované) a dvojitý nelson(zápas) v kterém je mladíček vyhozen za dveře.............Toto je jeden z případů, který jsem musel řešit za svoji kariéru :D.Já se nenavážím do karaté jako takového spíše do formy jakým se učí,ale jsem jenom tupý vyhazovač(vím že to od některých "karatistů"na tomto foru, pěkně slíznu) který o karaté nic neví.Bohužel zase ví jak to chodí v realitě............................. :wink:
buchbuch
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. čer, 2007 23:00

Re: trochu praxe?????

Příspěvekod graver » sob 23. čer, 2007 11:50

buchbuch píše:vím že to od některých "karatistů"na tomto foru, pěkně slíznu

Jo, asi to slízneš od těch, pro které je pohodlnější nevidět, kdo je tady vlastně nohama na zemi...
Takoví, jako jsi ty, by možná měli občas pořádat nějaké semináře. Já bych byl na vrcholu blaha, kdyby mi mé karate jednou pomohlo proti vylízanému ožralovi, kterému jsem zabral místo u barpultu (nebo proti tomu hrdinovi z dnešního rána, kterému se nelíbilo, že na něj troubím, když jede v protisměru :roll: ).
Ale on to s tím seminářem není zas tak blbý nápad, ne?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kik » sob 23. čer, 2007 12:08

[
Podle me je ta odpoved klasicka, lec uplne mimo (sorry chlapi) a to z nekolika duvodu


1) zavisi na kombinaci dvou utoku, ktery takhle po sobe muzou, ale nemuseji prijit. Co kdyz te misto toho prasti do hlavy (a ty mas uz od zacatku techniky ruce v pest u boku, ze jo)

2) je neprakticka - skopnout primej kop mikacuki by snad jeste slo jako forma nejakyho krytu kolenem, ale ten "blok" loktem? I kdyby si to snad vyblokoval, mas uplne odkrytou hlavu - co kdyz si bude chtit jeste prastit druhou rukou? Opravdu verite tomu, ze by se nekdo obtezoval s vymyslenim katy, aby to ni ukryl takovou TEMER NEPOUZITELNOU techniku? Proc by tam nedal nejakej praktictejsi blok? A kam mu pak pujde ten uraken? Jeste jednou, proc by nekdo daval do kata takovyhle techniky, kdyz existuji tisice praktictejsich moznosti?


asi se bavíš o tom ,že ho tím loktem kryješ a jsi vevnitř ,že? ale zkus to udělat tak ,mže ho vykryješ tím loktem a jsi na jeho ura straně tím vlastně jak ho trefíš tím loktem tak on se vychýlí a pootočí takže tou druhou rukou na tebe nemůže a pak tam dáš ten uraken.Jinak krýt loktem a být uvnitř ,kde je i ta druhá ruka se mi zdá strašně nebezpečné.


3) Nedovedu si predstavit, ze by nejpouzivanejsi utok na okinawe 19 stoleti byl "mae geri a tsuki na telo".

nemůžeš to brát podle naší mentality co děláme my dnes nemuseli dělat na okinave v 19 století .Třeba jsem četl ,že mawaši geri se dostalo až do karate díky Funakošiho synovi.


Zkratka, tahle aplikace je u me znouzectnost, neboli, ze nikdo nedokazal nic lepsiho vymyslet.

nechám se rád poučit víš o jiné aplikaci ?


jinak když jsem byl na semináři toho tradičního karate tak si myslím ,že tam ani žádné mikacukigeri nebylo.

Premysleli jste nekdy nad tim, proc by katy mely byt plny podivnych bloku, kdyz napr. boxerum staci 2,3? A proc zadnej z tech tzv. bloku z kata neuvidite v kumite?


Jo přemýšlel.A v kumite jsem to dooprovdy nikdy nepoužil a to z důvodu ,že je strašně rychlé a nemáš čas na nějaké kime v technice a pak úder tam je vše uvolněné .Za další máš dva druhy krytu měké a tvrdé.Tvrdé slouží nejen k vykrytí útočící končetiny ,ale také k jejímu zničení ,ale třeba jsem zažil kdy borec kopal maegeri a skončil po tvrdém gedan barai a nevím jestli by to nebylo bráno jako útok na končetinu.Kdy jsem použil tvrdých krytů ,když s klukama blbnem na tréniku a můžeme dělat úplně všechno full jen nejedeme na hlavu a bijeme se i na zemi tak dlouho dokud se jeden nevzdá a v momentě třeba kdy jel na mě ten úder fakt na tvrdo tak jsem udělal soto ikdyž jsem si myslel ,že ho nikdy nepoužiju.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Re: trochu praxe?????

Příspěvekod buchbuch » sob 23. čer, 2007 19:48

graver píše:
buchbuch píše:vím že to od některých "karatistů"na tomto foru, pěkně slíznu

Jo, asi to slízneš od těch, pro které je pohodlnější nevidět, kdo je tady vlastně nohama na zemi...
Takoví, jako jsi ty, by možná měli občas pořádat nějaké semináře. Já bych byl na vrcholu blaha, kdyby mi mé karate jednou pomohlo proti vylízanému ožralovi, kterému jsem zabral místo u barpultu (nebo proti tomu hrdinovi z dnešního rána, kterému se nelíbilo, že na něj troubím, když jede v protisměru :roll: ).
Ale on to s tím seminářem není zas tak blbý nápad, ne?
Ale on to s tím seminářem není zas tak blbý nápad, ne?[/quote] :lol:Z toho co si napsal vyplývá že s úrovní svého BU nejsi moc spokojen .Neblbni jen dělej karate dál,dobrá fyzická kondice, tělesná pružnost za to stojí.Nevím kolik ti je let ale chce to zřejmě ještě trochu praxe,nebo zkus něco jiného. Cose týká "seminářů", jediní dva lidé které jsem učil jak se o sebe postarat na ulici, byli moji synovci,jeden z nich se věnuje BU dál,už zkouší další styl, v tom prvním nemohl jeho mistr rozdýchat " techniky" které ho naučil "strýček".Pokud je "mistrovi" 28let nebudí ve mě moc důvěru.Měj se
buchbuch
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. čer, 2007 23:00

Příspěvekod DMC » ned 24. čer, 2007 17:09

kik píše:
asi se bavíš o tom ,že ho tím loktem kryješ a jsi vevnitř ,že? ale zkus to udělat tak ,mže ho vykryješ tím loktem a jsi na jeho ura straně tím vlastně jak ho trefíš tím loktem tak on se vychýlí a pootočí takže tou druhou rukou na tebe nemůže a pak tam dáš ten uraken.Jinak krýt loktem a být uvnitř ,kde je i ta druhá ruka se mi zdá strašně nebezpečné.


no jo, jenze to je porad jeste moc "kdyby" - nevim jak ty, ale myslim ze je clovek rad kdyz tu ranu vubec vyblokuje, ne tak aby jeste sledoval, jestli je utok vnitrni nebo vnejsi rukou - nehlede na to, ze pokud by si to souper v pulce rozmyslel, ty mas PORAD RUCE V BOK :twisted: Chyba je uz v tom tzv. krytu

kik píše:3) Nedovedu si predstavit, ze by nejpouzivanejsi utok na okinawe 19 stoleti byl "mae geri a tsuki na telo".

nemůžeš to brát podle naší mentality co děláme my dnes nemuseli dělat na okinave v 19 století .Třeba jsem četl ,že mawaši geri se dostalo až do karate díky Funakošiho synovi.


Ja to prave neberu podle nasi mentality. Ja se naopak snazim naznacit, ze predstava, ze aplikace v kata jsou postaveny jako obrany proti technikam moderniho sportovniho karate je zcestna, a nutne vede ke scestnym vysledkum.

kik píše: nechám se rád poučit víš o jiné aplikaci ?


Vim - ale nebude se ti libit :wink: Chces cervenou pilulku nebo modrou? :wink:


kik píše:jinak když jsem byl na semináři toho tradičního karate tak si myslím ,že tam ani žádné mikacukigeri nebylo.


Tak tak - taky jsem zaregistroval.

kik píše:Premysleli jste nekdy nad tim, proc by katy mely byt plny podivnych bloku, kdyz napr. boxerum staci 2,3? A proc zadnej z tech tzv. bloku z kata neuvidite v kumite?


Jo přemýšlel.A v kumite jsem to dooprovdy nikdy nepoužil a to z důvodu ,že je strašně rychlé a nemáš čas na nějaké kime v technice a pak úder tam je vše uvolněné .Za další máš dva druhy krytu měké a tvrdé.Tvrdé slouží nejen k vykrytí útočící končetiny ,ale také k jejímu zničení ,ale třeba jsem zažil kdy borec kopal maegeri a skončil po tvrdém gedan barai a nevím jestli by to nebylo bráno jako útok na končetinu.Kdy jsem použil tvrdých krytů ,když s klukama blbnem na tréniku a můžeme dělat úplně všechno full jen nejedeme na hlavu a bijeme se i na zemi tak dlouho dokud se jeden nevzdá a v momentě třeba kdy jel na mě ten úder fakt na tvrdo tak jsem udělal soto ikdyž jsem si myslel ,že ho nikdy nepoužiju.


Jo jo, taky jsem tomu kdysi takhle veril - ze az se pojede kumite natvrdo, tak jako zacnu hnedka pouzivat ty "tvrdy" bloky - zel bohu k tomu nikdy nedoslo, porad akorat placni sem-placni tam :twisted: Mimochodem proc teda zadne ty "mekke" bloky neuvidi clovek v kata?

Ale spis se mel na mysli "bloky" jako jsou vsechny druh morote-uke, mavashi-uke, soe-uke nebo (panbuh me netrestej) keito-uke... Vsechny ty exoticky, neprakticky bloky, kterych jsou kata plny a nikdy s nima nikdo nic neblokuje (pokud to tedy neni nejaka domluvena demonstrace).
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

odp

Příspěvekod karate007 » ned 24. čer, 2007 19:29

já si myslím následující: karate se dá použít na ulici úplně v pohodě jenom vědět co použít co má nejslabší nějakej namakanec kulky a oči. Když ho nakopneš do kulí a zamáčkneš mu oči myslim že si brzy rozmyslí jestli ještě bude machrovat je to ale pouze můj názor.
karate007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23. čer, 2007 23:00

Příspěvekod karate007 » ned 24. čer, 2007 19:32

jo a ještě kata je na rozvoj koordinace pohybů a udržení stablity zkus třeba yoko geri kekomi na hlavu a držet ho tam 5 min :)
karate007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23. čer, 2007 23:00

Příspěvekod CeLy » ned 24. čer, 2007 22:13

3) Nedovedu si predstavit, ze by nejpouzivanejsi utok na okinawe 19 stoleti byl "mae geri a tsuki na telo".


Hmm, tak to by si mal na tej predstave aspon trochu zapracovat pretoze to tak skutocne bolo :wink:
Kopanie na hlavu za zacalo pouzivat az neskor, hlavne vdaka sportovemu zapaseniu. :wink:
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod luen » ned 24. čer, 2007 22:45

CeLy píše:
3) Nedovedu si predstavit, ze by nejpouzivanejsi utok na okinawe 19 stoleti byl "mae geri a tsuki na telo".


Hmm, tak to by si mal na tej predstave aspon trochu zapracovat pretoze to tak skutocne bolo :wink:
Kopanie na hlavu za zacalo pouzivat az neskor, hlavne vdaka sportovemu zapaseniu. :wink:


V jedne knize o karate od Fr. Sebeje jsem se kdysi docetl, ze obloukove kopy Okinawate puvodne neznalo, nebot pochazelo z cinskeho wing chun bai hok kuen ... coz se ale naprosto rozchazi s realitou ... nejen wing chun bai hok kuen, ale i jine wing chun styly obloukove kopy maji :wink:

Nevim jak na Okinawe, ale co se Ciny tyka, tak je to strela vedle ... mozna by k tomu uvedl neco blizsiho nekdo, kdo nejaky Okinawsky styl dela :?:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pucmaz » pon 25. čer, 2007 4:17

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:30, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod luen » pon 25. čer, 2007 8:13

Ja si to myslel, takze dalsi fama vypustena do sveta a vsichni ji porad dokolecka opakuji jak papouskove :lol:
Naposledy upravil luen dne pon 25. čer, 2007 8:26, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod DMC » pon 25. čer, 2007 8:14

CeLy píše:
3) Nedovedu si predstavit, ze by nejpouzivanejsi utok na okinawe 19 stoleti byl "mae geri a tsuki na telo".


Hmm, tak to by si mal na tej predstave aspon trochu zapracovat pretoze to tak skutocne bolo :wink:
Kopanie na hlavu za zacalo pouzivat az neskor, hlavne vdaka sportovemu zapaseniu. :wink:


Eh...ninja please? Samozrejme jsem tim nemyslel, ze by tedy na okinawe mel byt nejpouzivanejsi utok "mae geri a tsuki NA HLAVU". Myslel jsem tim, ze primy kop a primy uder (nejlip oitsuki) nejspis tehdy nebyly techniky, se kteryma by se clovek pri sebeobrane nejcasteji setkal....ostatne podobne jako dnes.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Re: odp

Příspěvekod DMC » pon 25. čer, 2007 10:19

karate007 píše:já si myslím následující: karate se dá použít na ulici úplně v pohodě jenom vědět co použít co má nejslabší nějakej namakanec kulky a oči. Když ho nakopneš do kulí a zamáčkneš mu oči myslim že si brzy rozmyslí jestli ještě bude machrovat je to ale pouze můj názor.


Jeste ze nejsem nejakej namakanec, jinak uz bych se trasl strachy :lol:
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron