Učení BU za peníze ano nebo ne

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod pe25tr » čtv 26. črc, 2007 7:06

migli píše: A nebo jeste lepe, urcite to tady ctou zaci nekterych ucitelu - co kdybyste si mezi sebou trochu popovidali, a dohodli se o nejakych dobrovolnych prispevcich pro vase skoly - nemusi to byt jen penize, nekdo muze sehnat nove rukavice, jiny lapy (i jedna muze bodnout), dalsi prijde o pul hodky driv a zamete telocvicnu :idea: Timhle zpusobem nakonec ten komunismus vybudujeme :twisted:

Ty nectes klasiky? V "Luenovi" se jasne pise, ze tahle bachorka pro ufony nefunguje :idea: .
TongPa píše: :lol: Jó, kdyby mu jenom říkali mistře! :D Někde musí použít přesné oslovení "Ó sensei", mluvit jen tehdy, až jim božský sensei věnuje pozornost a milosrdně pokyne... Pak si ten nízký červ může s patřičnou úctou a s několika úklony dovolit promluvit... :roll: Tohle opravdu může správného egoistu naplnit štěstím... :twisted:

NJN. Tohle je ale jen a pouze dusledek poptavky. Nekteri lide k pocitu stesti potrebuji urcitou miru ponizeni... Bez poptavky neni nabydka, to prece chape kazdy, ze.

Mas nejaky konkretni priklad, kde to takhle chodi?
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod Makoto » čtv 26. črc, 2007 7:13

TongPa píše:
NAIA píše:A potom, důvody proč někdo učí zadarmo mohou být různé. Třeba ho hřeje ego když mu 20 lidí (co cvičí zadarmo) říká mistře :twisted:

:lol: Jó, kdyby mu jenom říkali mistře! :D Někde musí použít přesné oslovení "Ó sensei", mluvit jen tehdy, až jim božský sensei věnuje pozornost a milosrdně pokyne... Pak si ten nízký červ může s patřičnou úctou a s několika úklony dovolit promluvit... :roll: Tohle opravdu může správného egoistu naplnit štěstím... :twisted:

Souhlas a jeste k tomu pridam - nedavno jsem takove radoby mistry potkal na jednom nejmenovanem seminari. To bylo same Hai Sensei, Arigato, atd. a pritom neumel ani poradne kopnout natoz uderit. Prochazel se kolem cvicicich studentu, sem tam dokonce radil, jak maji udelat techniku, kterou on 100% neuci a tvaril se jako kdyby danou cast seminare vedl on....ale hlavne, ze mel hakamu ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod migli » čtv 26. črc, 2007 7:35

2 pe25tr:

ja tohle moc dobre vim, mel to byt spis vtip... Kdyz ma fungovat neco, kde jsou k provozu potreba penize, tak musi byt sef vzdycky obchodnik, jinak prodela kalhoty... Ale mam trochu dojem, ze luen si poridil za vlastni penize hezkou hracku na hrani - vlastni skolu BU :) (luene, no offense :lol:)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod luen » čtv 26. črc, 2007 7:43

Jian píše:Luen: moment, ja prece nikde neuvadel ze za nekym pujdu a reknu mu neco o sympatiich v tomhle smeru, nebo nejakou podobnou vetu. Ted jsem trochu na rozpacich jak jsi ten muj prispevek vlastne pochopil (nebo spise jaka jeho cast v tobe vzbudila podobny pocit). Neco jineho jiste je, kdyz by mi napriklad mistr sdelil nejakou castku a ja v te chvili vedel, ze si to proste momentalne nemuzu dovolit. Pak prece nebudu lhat, ale popravde priznam ze je to zkratka nad me soucasne moznosti a je to jen jeho volba, zda me presto prijme ci ne. Tak jako me nikdo nenuti abych u nekoho cvicil, tak jeho zase aby me jako zaka prijal. Muze me nakrasne odmitnout dokonce i tehdy, kdyz budu multimilionar a ani k tomu nakonec nemusi udavat duvod.

Ten zavazek o kterem pises ma pro me jen jinou hodnotu, nez takovou jakou lze vyjadrit pouze v penezich. Mozna to ale jen zbytecne komplikuju ja.


V pohode ... ja to uvedl jako priklad, aby i ostatni pochopili ..., ze je to v kazdem pripade zavazek a neni nutnou podminkou ho podminovat financne. Nekdo tady psal neco o slozenkach apod... Jen jsem chtel ukazat, ze ta naivne-experimentalni predstava, kterou se tady ohani ingwe a spol. je mimo misu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » čtv 26. črc, 2007 8:10

migli píše:2 pe25tr:

ja tohle moc dobre vim, mel to byt spis vtip... Kdyz ma fungovat neco, kde jsou k provozu potreba penize, tak musi byt sef vzdycky obchodnik, jinak prodela kalhoty... Ale mam trochu dojem, ze luen si poridil za vlastni penize hezkou hracku na hrani - vlastni skolu BU :) (luene, no offense :lol:)


A o to presne jde ... nemuzu stavet existenci skoly na penezich nekoho jineho ... kolik takovych pokusu tadu v Cechach uz bylo ... a jak to dopadlo :wink:

Ja chapu, ze nejakej Pepik Vocasku, kterej si treba sve BŮŮŮ vymyslel, si muze dovolit v Horni Dolni ucit zadarmo ... Tezko by hledal lidi, kteri by mu za to zaplatili (max. par do tela - aby se probral). Nikdo takoveho "lojzu" u nich na vesnici nikdy nebral vazne, ale po te co se stal MAHAGURU jsou z nej mistni babovky unesene. Coz ve vysledku pritahlo par dalsich zoufalcu, kteri mu zavideji uspesny zvrat v jeho zebricku popularity ... A tajne doufaji, ze s exotickym obleckem a mrmlanim neco o samurajich, Konfuciovi a Buddhismu, zacnou mistni sexbomby silhat i po nich :lol: :wink:

Byl to priklad, tak se potrefena housatka nemuseji hned rozcilovat :!:

Je velky rozdil mezi tim co jsem prave uvedl jako priklad a mezi tim jaka panuje situace v klubech s historii, jasnym a dlouhodobym zamerem a popr. s nejakejma vysledkama ... Ona je totiz UROVEN a "uroven" :!: :!: :!:

Ja bych se neucil u cloveka, ktery to dela bez zavazku ..., jednoho dne mi rekne ... vis milej Jendo ... ja uz jsem z toho unavenej, nic z toho vlastne nemam a hlavne nemam k zakum zadne zavazky, tak se s tebou loucim ...

Je seriozni, kdyz jsou jasny, pruhledny a funkcni pravidla hry ... Kdyz nema zavazky zak ... nema je ani ucitel a to by pak mohlo zamrzet i vycuranky, ne :wink: Mozna by stalo se nad tim zamyslet. Kolik tady po revoluci vyrostlo klubu z rad nadsencu, snilku a dobrodincu ... Kde vsichni jsou??? kde jsou jejich zaci??? Kde jsou jejich vysledky??? JJ vsem to doporucuji ... je to opravdu nejlepsi model a rozhodne se osvedcil :lol: :wink:

JEN NECHTE KAZDEHO "LOJZU" AT NA VAS EXPERIMENTUJE
Naposledy upravil luen dne čtv 26. črc, 2007 8:44, celkově upraveno 3
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Senior » čtv 26. črc, 2007 8:23

luen píše:...A tajne doufaji, ze s exotickym obleckem a mrmlanim neco o samurajich, Konfuciovi a Buddhismu, zacnou mistni sexbomby silhat i po nich :lol: :wink:

:lol: :lol:

Hmmm...tak Ti díky, málem jsi shodil mou imič, ještě že u nás na vsi mám internet jen já a starosta...
:lol:
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Philip » čtv 26. črc, 2007 8:47

Heh ludia , vzdelanie a ucenie je to najlepsie comozete za svoje peniaze dostat. Ked budete chodit na treningy zdarma , tak to nikam nebude viest, lebo ked si za to zaplatite budete sa niekde podvedome snazit aby ste tie prasulky len tak nevyhadzovali do vzduchu.
Mozete si najst trenera , ktory za treningy berie len naklady na prenajom a nejaku tu elektrinu , no potom to tak aj vyzera s urovnou treningov. Ucast ludi povacsinou ako v holubniku a ich odhodlanie niekde na bode mrazu. /tolko moja skusenost!/ Kdesto v normalnych kluboch , kde funguje nejake to clenske atd , sa aj dycha inak. Povacsinou sa ti ludia stavaju k BU troska serioznejsie a chcu nieco dosiahnut.

este ma dorazili tie niektore hlasky o poklonkovani , pseudoucte a "smiesnych japonskych zvykoch" , nechce sa mi hladat citacie som moc lenivy , ale jeden postreh si neodpustim... BEZ UCTY SA V BU DALEJ NEPOHNETE. Je to moj nazor , nemusite suhlasit , ale myslim ze vela ludi by vam to potvrdilo. Na treningu sme s trenerom vo vztahu ucitel - ziak , ide hlavne o vzajomne respektovanie avsak ked skonci trening zas sme dvaja normalni ludia a nikoho by nenapadlo hovorit mu majster.. koniec koncov on majster neni :D

dufam ze sa nebudem opakovat , al ten komu je luto dat peniaze za vyuku BU , neni hoden toho aby sa ucil.... veru lepsie bude ak preflamujete par piatkovych vecerov, budete z toho mat viac :D :D:D:D:D:D

have a nice day
Philip
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 01. čer, 2007 23:00

Příspěvekod patrik » čtv 26. črc, 2007 8:51

pe25tr píše:(...)Ty nectes klasiky? V "Luenovi" se jasne pise, (...)


Muhehe

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod sam-soi » čtv 26. črc, 2007 9:50

pe25tr píše:zkraceno ... Bez poptavky neni nabydka, to prece chape kazdy, ze.


hele když už jseš u toho čtení klasiků .... přečti pravidla pravopisu ... ustojím hodně, sám lecos nenapíšu zrovna správně , ale nabydka je hodně silný kafe ...
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » čtv 26. črc, 2007 9:52

migli píše: Ale mam trochu dojem, ze luen si poridil za vlastni penize hezkou hracku na hrani - vlastni skolu BU :) (luene, no offense :lol:)


hele to je uz trochu moc, nemyslis?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pe25tr » čtv 26. črc, 2007 9:59

sam-soi píše:
pe25tr píše:zkraceno ... Bez poptavky neni nabydka, to prece chape kazdy, ze.


hele když už jseš u toho čtení klasiků .... přečti pravidla pravopisu ... ustojím hodně, sám lecos nenapíšu zrovna správně , ale nabydka je hodně silný kafe ...

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marvin » čtv 26. črc, 2007 10:32

patrik kdes si ?

- zase niekto chvilku lezi na zemi pod si kopnut - "muhehe"
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod patrik » čtv 26. črc, 2007 10:51

marvin píše:patrik kdes si ?

- zase niekto chvilku lezi na zemi pod si kopnut - "muhehe"


Kdo myslíš, Marvine.
Luen? Pe25tr?

Neunikají Ti trochu souvislosti? Nebo jenom prostě potřebuješ něco napsat?

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » čtv 26. črc, 2007 10:53

Drzte se prosim tematu, osobni provokace tohohle druhu

luen si poridil za vlastni penize hezkou hracku na hrani - vlastni skolu BU
patrik kdes si ? - zase niekto chvilku lezi na zemi pod si kopnut - "muhehe"


jsou zbytecne a hloupe a nemaji tu co delat, reste si je v poste nebo v "pratele a nepratele". Dalsi podobne budu mazat. Diky za pochopeni.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » čtv 26. črc, 2007 11:47

Senior píše:
luen píše:...A tajne doufaji, ze s exotickym obleckem a mrmlanim neco o samurajich, Konfuciovi a Buddhismu, zacnou mistni sexbomby silhat i po nich :lol: :wink:

:lol: :lol:

Hmmm...tak Ti díky, málem jsi shodil mou imič, ještě že u nás na vsi mám internet jen já a starosta...
:lol:


Takhle jsem to nemyslel :wink: rostenkam vysvetlis, ze ty to myslis uprimne ... ne jako Standa Grossu :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod migli » čtv 26. črc, 2007 12:33

2 luen, pm, picard a dalsi, kterych se muj neomaleny humor dotkl:

To, co jsem napsal, bylo s usmevem, s dodatkem "bez urazky". Nemel to byt na luena utok - dost dobre si dovedu predstavit, jaky blazinec kolem vedeni vlastni skoly BU musi byt, k tomu doplneny celodenni praci za ucelem vlastni obzivy - ma muj obdiv. Sam nechapu, kde na to vsechno bere cas a energii.

K te hracce za vlastni penize - pokud vim, vsichni ji nejakou mame - nekdo znamky, nekdo BU, nekdo zenske, nekdo treba i firmu, kterou si vydelava na zivobyti. Rika se, ze i dospeli chlapi jsou uvnitr porad jenom kluci se spoustou hracek kolem sebe. A v tomhle duchu to melo byt mineno - v zadnem pripade nechci zlehcovat praci lidi, kteri tu vedou imho vyborne skoly BU a maji z toho prd. Zvlaste tady v tomhle state, kde maji lide pocit, ze musi dostat vse nejlepe zadarmo.

Pokud mate nekdo stale pocit, ze se do luena nebo nekoho jineho navazim, ci urazim vas osobne, poslete mi prosim SZ, velmi rad svuj nazor osvetlim i osobnim setkanim.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod pm » čtv 26. črc, 2007 12:54

ok, beru, no problem, jen na vysvetlenou proc me to nadzvedlo.

jedna vec je pro sebe si cvicit, druha vec je ucit (= venovat ostatnim cas, ktery jinak sam muze stravit cvicenim). pokud je "hracka"druha prace, na kterou clovek x let doplaci z jine 8,5 hodin denne Kolbenky, zodpovednost, MHD a nastvana manzelka (auto = 0, byt = 0, dovolena = 0, uspory = 0), tak teda diky, jinymi slovy, toto prirovnani mi neprislo dvakrat humorne.

nevadi, treba ztracim v teto diskuzi z Marsu i tu posletni spetku smyslu pro humor, mea culpa :?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » čtv 26. črc, 2007 13:52

migli píše:2 luen, pm, picard a dalsi, kterych se muj neomaleny humor dotkl:

To, co jsem napsal, bylo s usmevem, s dodatkem "bez urazky". Nemel to byt na luena utok - dost dobre si dovedu predstavit, jaky blazinec kolem vedeni vlastni skoly BU musi byt, k tomu doplneny celodenni praci za ucelem vlastni obzivy - ma muj obdiv. Sam nechapu, kde na to vsechno bere cas a energii.

K te hracce za vlastni penize - pokud vim, vsichni ji nejakou mame - nekdo znamky, nekdo BU, nekdo zenske, nekdo treba i firmu, kterou si vydelava na zivobyti. Rika se, ze i dospeli chlapi jsou uvnitr porad jenom kluci se spoustou hracek kolem sebe. A v tomhle duchu to melo byt mineno - v zadnem pripade nechci zlehcovat praci lidi, kteri tu vedou imho vyborne skoly BU a maji z toho prd. Zvlaste tady v tomhle state, kde maji lide pocit, ze musi dostat vse nejlepe zadarmo.

Pokud mate nekdo stale pocit, ze se do luena nebo nekoho jineho navazim, ci urazim vas osobne, poslete mi prosim SZ, velmi rad svuj nazor osvetlim i osobnim setkanim.


V poho ... ja tak nejak doufal, ze to myslis ze srandy a ze je to jen nejake nedorozumeni - proto jsem nereagoval.

for PM, Picard, Marvin a dalsim diky za jasne a rozumne prispevky v teto prazvlastni diskuzi a dik za podporu :wink:

Energii na to beru z qigongu :lol: ... ted vazne. Uz kdysi jsem psal, ze mi zalezi na tom, aby se u nas zvedla desiva uroven kung fu (ac jsem byl narcen z toho, ze trpim mesiaskym komplexem - zrovna nekym kdo ... vsak vite :wink:). Myslim, ze se nam dari se vyhranit vuci praktikam nekterych jedincu a ze nas odlisnej pristup (a nasich pratel z tohoto serveru) k veci brzo prinese i sve ovoce ... kung fu povazuji za vice nez jen prijemne rozptyleni ... Uz vice jak 26 roku nadsene ziji pro ruzne BU/BS a ac mi to bere veskery muj volny cas, tak mi to na druhou stranu, dava energii do vsedniho zivota ... ve svete plnyho zavisti, malomestactvi atd ... :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » čtv 26. črc, 2007 15:23

pe25tr píše:
NAIA píše:A potom, důvody proč někdo učí zadarmo mohou být různé. Třeba ho hřeje ego když mu 20 lidí (co cvičí zadarmo) říká mistře :twisted:

Trochu zcestne, ze. To jsi tady v diskuzi cetl kde? Ocituj to tady, plz. Nikdo tu nepsal o krouzku subtilnich fetisistu.

Kluci, o kterych psal marvin, naopak z etikety v dojo/telocvicne zpravidla vypousteji vse, co jim vzhledem k veku a znalostem neprislusi (predevsim pocty, uklony, osloveni, klekani atd.). Tot ma zkusenost. S hovadkama, kteri si hraji na cinany/japonce a nechavaji se oslovovat "mistre", presto ze mistry nejsou, zkusenost nemam. Ty ano?


Myslim ze Tong Po a Makoto me pochopili sparvne. Ja jsem jen chtel uvest dalsi pohled proc clovek muze ucit zadamo. A vubec si nemyslim ze tento pohled je az tak zcestny. Zamysli se nad tim.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod sun » pát 27. črc, 2007 9:24

luen píše:Energii na to beru z qigongu :lol: ... ted vazne.


Mám po dlouhé době trochu času, tak se zeptám, z čeho pramení tahle trochu ironická věta? Jaká zkušenost tě přiměla k tomu si myslet, že příjem energie z qigongu je legrační? Mohl bys to více rozvést?
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků