Učení BU za peníze ano nebo ne

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod defendu » stř 25. črc, 2007 14:17

Romantik nejsem a sympaťák už vůbec ne :wink:
Chtěl jsem svým příspěvkem právě ukázat,že nemám romantiky rád,jsou totiž nebezpeční.....sami sobě :D
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod jeikob » stř 25. črc, 2007 14:31

Pokud někdo chce mistra,kterýho bude učit zadarmo at si ho najde.Ale postavit to tak ,že učení bu je za peníze špatný to je projev přinejmenším blbosti.
He i za komoušu se docela slušně cálovalo v karate praha se platilo za čtvrt roku 350!!! a to se cvičilo v normální školní tělocvičně.
A školy jaký jsou dispozici ted o tom se nám mohlo jen zdát. Vybavení zbraně,ale hlavně odbornost a přístup. Jinak že někdo cvičí zadarmo tak jsem to pochopil tak,že třeba do té školy již chodí aspon rok a momentálně třeba nemá peníze.Kdybych měl nějakou školu čehokoliv a živil bych se tím a zároven platil provoz a přišel někdo,že chce učit zadarmo tak ho pošlu do háje.kdyby to byl třeba 12 kluk evidentně ze slabý socialní rodiny tak to je něco jiného.Tak by ho třeba clovek vzal na zkoušku a když by o to stál,tak by třeba pak uklidil tělocvičnu nebo tak něco
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ingwe » stř 25. črc, 2007 14:46

pucmaz píše:ingwe: hlasis se ke Katori Shinto ryu, tak mi dovol dotaz. Uci Ootake sensei, nebo kdokoliv jiny v JPN taky zadarmo? :wink:


hahaha, velmi srovnatelné, Otake sensei a český učitel který má asi tak 20 žáků. jak hodnotná informace :roll: ...

luen píše:ale take je dobre vedet, ze kdyz je nemam, tak nikoho nemuzu obtezovat s tim, ze chci vse zadaco ... to by mel asi milej ingwe vedet uz ted


ukaž kde někoho obtěžuju s tim, že chci vše zadarmo. ukaž a nebo si nech tohle plácání do vody od cesty laskavě.

luen píše:Proste doba 20,- KCS rocnich clenskych prispevku uz je pryc cca 17 roku ...


jak kolovrátek...

luen píše:Slintate u filmu, kde je to nabito zakovou absolutni oddanosti a takhle vypada v praxi to co nam tady kazete


mluv o tom co jak kdo dělá v praxi až ho potkáš v praxi, co ty na to...

defendu píše:Dokážu si totiž představit,že trávím svůj volný čas lepším způsobem než učením někoho jak obstát v pouliční rvačce


o tom přesně mluvím. (jak už jsem psal) mně nejsou učitelé živící se BU (ti které jsem potkal, od toho se odvíjí můj předsudek) nesympatičtí proto, že se tím živí, ale proto, jak ke cvičení přistupují a jak se při tom tváří... přesně jak píšeš. Jako že je to pro ně ztráta jejich volného času... (luene, když si budeš číst tenhle odstavec dokola a dokola a furt dokola, věřím že mě nakonec pochopíš)
Naposledy upravil ingwe dne stř 25. črc, 2007 14:52, celkově upraveno 1
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Rainbird » stř 25. črc, 2007 14:49

defendu píše:Romantik nejsem a sympaťák už vůbec ne :wink:
Chtěl jsem svým příspěvkem právě ukázat,že nemám romantiky rád,jsou totiž nebezpeční.....sami sobě :D


Možná už někdo tuší :) … kam zařadit lidi, kteří cvičí “boj” a to hlavní co je hřeje u srdéčka je, kolik na “taťkovi” trenérovi ušetří… na hřbitov.. nebo do knihovny??

Moje zkušenost:
Taky jsem cvičíval za zlámanej groš ve školním “dojo” a trenér byl taky sympaťák (kyž neměl zrovna blbej den v práci,,, na jeho následném chování bylo vidět, že opravdu z toho školného nic nemá). Ale časem sem si nějak sám od sebe začal říkat, že bych klidně i něco připlatil a měl tam nějaký lapy, činky, rukavice, chrániče… či pokaždé spokojenýho a zapálenýho trenéra.... něco čim by se “dojo” a to co se v něm děje lišilo od tanečního či ochotnického klubu…..

Hodně zdaru všem se “sympatickým” mistrem
Rainbird
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04. bře, 2005 0:00

Příspěvekod luen » stř 25. črc, 2007 14:56

Rainbird píše:Moje zkušenost:
Taky jsem cvičíval za zlámanej groš ve školním “dojo” a trenér byl taky sympaťák (kyž neměl zrovna blbej den v práci,,, na jeho následném chování bylo vidět, že opravdu z toho školného nic nemá). Ale časem sem si nějak sám od sebe začal říkat, že bych klidně i něco připlatil a měl tam nějaký lapy, činky, rukavice, chrániče… či pokaždé spokojenýho a zapálenýho trenéra.... něco čim by se “dojo” a to co se v něm děje lišilo od tanečního či ochotnického klubu…..

Hodně zdaru všem se “sympatickým” mistrem


Lepe bych to nenapsal!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod sam-soi » stř 25. črc, 2007 15:08

ingwe > :roll:
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pucmaz » stř 25. črc, 2007 15:54

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:23, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Jian » stř 25. črc, 2007 16:16

Luen: moment, ja prece nikde neuvadel ze za nekym pujdu a reknu mu neco o sympatiich v tomhle smeru, nebo nejakou podobnou vetu. Ted jsem trochu na rozpacich jak jsi ten muj prispevek vlastne pochopil (nebo spise jaka jeho cast v tobe vzbudila podobny pocit). Neco jineho jiste je, kdyz by mi napriklad mistr sdelil nejakou castku a ja v te chvili vedel, ze si to proste momentalne nemuzu dovolit. Pak prece nebudu lhat, ale popravde priznam ze je to zkratka nad me soucasne moznosti a je to jen jeho volba, zda me presto prijme ci ne. Tak jako me nikdo nenuti abych u nekoho cvicil, tak jeho zase aby me jako zaka prijal. Muze me nakrasne odmitnout dokonce i tehdy, kdyz budu multimilionar a ani k tomu nakonec nemusi udavat duvod.

Ten zavazek o kterem pises ma pro me jen jinou hodnotu, nez takovou jakou lze vyjadrit pouze v penezich. Mozna to ale jen zbytecne komplikuju ja.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod ingwe » stř 25. črc, 2007 16:38

pucmaz píše:
ingwe píše:hahaha, velmi srovnatelné, Otake sensei a český učitel který má asi tak 20 žáků. jak hodnotná informace :roll: ...


Takze Japonec si za uceni penize brat muze a Cech ne? Nebo Cech taky, ale pouze pokud bude mit 20 a vic zaku? Ponekud nechapu... Mimochodem v JPN je spousta kvalitnich dojo, ktere maji mene nez 20 zaku a ve vsech se plati... tak jak to tedy je? :wink:


Víš kolik zhruba má Otake žáků? Kolik dojo se k němu zhruba hlásí? Celou dobu píšu o učitelích, se kterými jsem se setkal. Max několik desítek žáků, jedno dojo.

Jak to mimochodem vypadá v jpn, to je mi úplně jedno. žiju v evropě. až pojedu do jpn, bude mě to zajímat.

A to samý co jsem psal luenovi - buďto používej citace, nebo nech toho plácání do vody. ®e si někdo peníze brát může a někdo ne, to jsem fakt nenapsal. Můžou si je brát všichni. Logicky. Od začátku píšu o něčem jinym. Najdi si to :wink:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod marvin » stř 25. črc, 2007 17:02

aj na tuto diskusiu sa celkom hodi hlaska co som nedavno niekde zachytil:

víš co se říká o diskutování na internetu - je to stejné jako závod retardů. I když vyhraješ, pořád jsi retard.

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

takze len pripomienka ziadne preteky ;) o zivot ...

ingwe - Je to tak, ze tvoj ucitel vlastne nema co predavat ?
Myslim tym to, ze v porovnani s majstrom z japonska toho vela nevie a to co vam akoze dava je prave ta kamaratska atmosfera a pohoda. Sam sa tak rozhodol lebo si uvedomuje, ze jeho vedomosti zatial nie su na urovni aby na nich zarabal ?
Potom by som to pochopil ... ja tiez neplatim kamosom za to ked ideme na pivo, ze idu so mnou to by bolo fakt akoze blbe ;) ;) ;) a tiez sme si navzajom vela krat kde co poradili a nikto nechce po nikom za to peniaze, ze ano ;)

- tak mozno je to o tom, ze ludia co ti tu nieco dokola vysvetluju si predstavuju pod vyukou a vedomostami b.u./b.s. ktore uz stoja za predavanie nieco ine ako ty ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Jian » stř 25. črc, 2007 17:45

pucmaz: "A uci pan Akai zdarmo jen seminare a prilezitosne zaky, nebo ma dojo, do ktereho mu denne dochazi studenti a on je vsechny uci jen tak? To je docela rozdil... "

Pro me osobne to neni rozdil. I kdyz samozrejme chapu jak to myslis ty. Ale pokud mi sensei Akai predava neco, co je v reci penez nevyjadritelne, tak jsem maximalne vdecny za seminar stejne jako za pripadnou denni navstevu jeho doja. Jinak Akai-san v CR zadne vlastni dojo kde by denne ucil mit ani nemuze, neb tu trvale nezije. Zda jeho zaci v Japonsku mu plati, na to jsem se ho osobne netazal. Me "vnitrne" vyhovuje spise ten model ktery tu tak trochu nastinil PM, tedy kdy je mistr soucasti rodiny a podle toho se k nemu chovam - nikoliv ryze obchodni vztah "zakaznik-poskytovatel sluzeb", ktery dle me i vice odpovida nekterym prirovnanim ktera se zde objevily. Kuprikladu at mi uz prostitutka predava co chce, tak za soucast sve rodiny ji opravdu nepovazuji. :)
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod NAIA » stř 25. črc, 2007 17:48

To Defendu: A proč taky učit za darmo když sis ty informace co budeš předávat pořádně zaplatil nebo odmakal na dveřích že? :wink:

Pro "rádoby zadarmo cvičící romatiky". Vy už taky učíte? Já jen jestli jste si to zkusili obětovat třeba 3 večery v týdnu někomu jen tak?

A potom, důvody proč někdo učí zadarmo mohou být různé. Třeba ho hřeje ego když mu 20 lidí (co cvičí zadarmo) říká mistře :twisted:
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jian » stř 25. črc, 2007 17:59

Jeste abych byl uplne konkretni, myslim prave tuhle vetu "svemu uciteli neplatim skolne, ale davam mu penize, aby mel z ceho zit, aby se mohl b.u. venovat tak jako se venuje, vdecny za to, ze mi venuje tolik casu a pece."

To je to o cem mluvim, ciste z toho hlediska penez (respektive konkretnich financnich castek) muze jiste kazdy namitnout, ze je prece uplne jedno zda "platim skolne", nebo "davam penize, aby mel z ceho zit", kdyz tak jako tak vydavam pravidelne nejakou konkretni sumu. Ale ja to vnitrne citim jinak. Proto vztah "mistr-zak" podle me take neni zcela analogicky vztahu "zakaznik-prodejce" a srovnani s psychology ci prostitutkami jsou opodstatnena jen do jiste miry...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod pe25tr » stř 25. črc, 2007 19:39

marvin píše:aj na tuto diskusiu sa celkom hodi hlaska co som nedavno niekde zachytil:

víš co se říká o diskutování na internetu - je to stejné jako závod retardů. I když vyhraješ, pořád jsi retard.

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

takze len pripomienka ziadne preteky ;) o zivot ...


Za tohle dik. To je nejcennejsi myslenka, kterou sem kdo napsal.
marvin píše:
ingwe - Je to tak, ze tvoj ucitel vlastne nema co predavat ?
Myslim tym to, ze v porovnani s majstrom z japonska toho vela nevie a to co vam akoze dava je prave ta kamaratska atmosfera a pohoda. Sam sa tak rozhodol lebo si uvedomuje, ze jeho vedomosti zatial nie su na urovni aby na nich zarabal ?
Potom by som to pochopil ...

Jo. Tomu se rika uhodit hrebicek na hlavicku.

Kluk co uci v Horni Dolni devet kamosu v pronajate sokolovne (ne za flasku rumu, ale za 5000/mesic min.) a nic pro sebe za to nechce, to dela presne z tech duvodu, ktere ted marvin popsal.

Mit za trenera pet/sest dni v tydnu chlapika, na jehoz seminar muzu jet maximalne parkrat do roka, protoze ho v Cechach proste nemame, tak klidne svuj mesicni prispevek zdeseti - ba i zdvacetinasobim. Bez vahani.


NAIA píše:A potom, důvody proč někdo učí zadarmo mohou být různé. Třeba ho hřeje ego když mu 20 lidí (co cvičí zadarmo) říká mistře :twisted:

Trochu zcestne, ze. To jsi tady v diskuzi cetl kde? Ocituj to tady, plz. Nikdo tu nepsal o krouzku subtilnich fetisistu.

Kluci, o kterych psal marvin, naopak z etikety v dojo/telocvicne zpravidla vypousteji vse, co jim vzhledem k veku a znalostem neprislusi (predevsim pocty, uklony, osloveni, klekani atd.). Tot ma zkusenost. S hovadkama, kteri si hraji na cinany/japonce a nechavaji se oslovovat "mistre", presto ze mistry nejsou, zkusenost nemam. Ty ano?
Naposledy upravil pe25tr dne stř 25. črc, 2007 19:45, celkově upraveno 1
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod pe25tr » stř 25. črc, 2007 19:44

pe25tr píše:Mit za trenera pet/sest dni v tydnu chlapika, na jehoz seminar muzu jet maximalne parkrat do roka, protoze ho v Cechach proste nemame, tak klidne svuj mesicni prispevek zdeseti - ba i zdvacetinasobim. Bez vahani.

No, to by uz bylo dost penez, vzhedem k memu prijmu, takze jedine se souhlasem manzelky... :wink: :oops: :lol:
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » stř 25. črc, 2007 20:10

Pro ingwe:

Původně jsem uvedl, že ti píšu ten jeden jediný příspěvek k tomuto tématu, jestli chápu, o čem píše luen. Ale nedá mi to, píšu další, protože jsem asi nějak natvrdlej a stále nechápu tebe... :?

Pochopil jsem, že nemáš nic proti poplatkům, které pokrývají provozní náklady oddílu (klubu, dojo...), tedy nájem, elektřinu, údržbu vybavení a podobně. Ovšem nelíbí se ti, když se platí za výuku trenérovi.

Někteří ti tady napsali, že nic není zadarmo a pokud má trenér patřičnou úroveň a opravdu umí, proč by si nemohl nechat za to zaplatit? Trenér neinvestuje svůj čas jen do samotných tréninků, často jsou v pozadí i různé organizační záležitosti, údržba atd. Proč by měl x hodin týdně po práci někoho učit jen tak, když svůj čas může využít jen sám pro sebe? (®e z toho mnozí trenéři v ČR opravdu vůbec nic nemají, protože vybrané finance sotva pokryjí provozní náklady, je věc jiná.) Vždyť i ten trenér sám mnohdy ty znalosti co má v minulosti pracně získával na placených seminářích a také investoval spoustu času a peněz dojížděním na vzdálené tréninky... Realita není stejná jako v asijských filmech, kde mistr z různých pohnutek přijme žáka, kterého pak bezplatně trénuje a živí několik let... :roll:

ingwe píše:...®e si někdo peníze brát může a někdo ne, to jsem fakt nenapsal. Můžou si je brát všichni. Logicky. Od začátku píšu o něčem jinym. Najdi si to :wink:

Tomuhle už vůbec nerozumím... 8O Mohl bys přestat s tím nic neříkajícím "zmrdovským" tlacháním a napsat nějaké jasné stanovisko, které by pochopil i prostý člověk, jako jsem já? :evil: Podle údajů ke tvému nicku budeš pravděpodobně chlapec z Liberce, který v Brně studuje V©, takže jsem přesvědčen, že budeš dostatečně inteligentní na to, abys to zvládl. Jen se trochu pochlapit.


NAIA píše:A potom, důvody proč někdo učí zadarmo mohou být různé. Třeba ho hřeje ego když mu 20 lidí (co cvičí zadarmo) říká mistře :twisted:

:lol: Jó, kdyby mu jenom říkali mistře! :D Někde musí použít přesné oslovení "Ó sensei", mluvit jen tehdy, až jim božský sensei věnuje pozornost a milosrdně pokyne... Pak si ten nízký červ může s patřičnou úctou a s několika úklony dovolit promluvit... :roll: Tohle opravdu může správného egoistu naplnit štěstím... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » stř 25. črc, 2007 20:15

pe25tr píše:
NAIA píše:A potom, důvody proč někdo učí zadarmo mohou být různé. Třeba ho hřeje ego když mu 20 lidí (co cvičí zadarmo) říká mistře :twisted:

Trochu zcestne, ze. To jsi tady v diskuzi cetl kde? Ocituj to tady, plz. Nikdo tu nepsal o krouzku subtilnich fetisistu.

Kluci, o kterych psal marvin, naopak z etikety v dojo/telocvicne zpravidla vypousteji vse, co jim vzhledem k veku a znalostem neprislusi (predevsim pocty, uklony, osloveni, klekani atd.). Tot ma zkusenost. S hovadkama, kteri si hraji na cinany/japonce a nechavaji se oslovovat "mistre", presto ze mistry nejsou, zkusenost nemam. Ty ano?

Myslím, že to NAIA směřoval právě na tyto na asiaty si hrající mistry - nemistry... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod toddb » stř 25. črc, 2007 21:23

luen píše:
Senior píše:Zadarmo dostaneš tak leda syfilis.


Jsou taci, kteri i za to zacvakali :lol: :wink:
:lol: :lol:
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod migli » stř 25. črc, 2007 22:43

Je zvlastni, jak zcestnou ideu "trener uci zadarmo" maji hlavne ti, co se motaji kolem ABU.... Podivejte se na nektere nase (ceske) boxery - R. Osicka, L. Konecny - take uci za penize. A sakra odvadeji super praci, praci ktera neni lehka - fyzicky mozna jo, ale vsadim se ze jsou po treninku jak vyzdimany citron :idea:. Troufli byste si jim rici o trenink za cenu, ktera pokryje jen naklady na telocvicnu? No, mozna byste dostali jeden expresni trenink okamzite a zadarmo :lol:

Clovek nezije ze vzduchu, nejsme tu v komunismu :), abychom dostavali vse podle svych potreb... Pokud nekdo uci, a plati se jen za pronajem telocvicny, je to sice zajimave, ale dlouhodobe to neni udrzitelne, a jednou to skonci, a co pak?. Krome toho - dostanes vzdy to, co zaplatis - kdyz nezaplatis nic, co asi nakonec budes mit ... :?: :idea: :!:

Ted nechci shazovat nadsence, kteri dlouhodobe uci v podstate za nulu. Pokud to vidite jako napriklad vraceni toho, co vam BU/BS prineslo, proc ne... Bohuzel v CR jeste nejakou chvili potrva, nez si lide budou moci dovolit trochu vice utracet, pak to holt nekteri dotuji ze sveho... Mate muj obdiv za kazdy takhle odvedeny trenink... Ale pokud mate reputaci, myslim ze by vam zaci radi odpustili trochu vyssi platby za vyuku :) A nebo jeste lepe, urcite to tady ctou zaci nekterych ucitelu - co kdybyste si mezi sebou trochu popovidali, a dohodli se o nejakych dobrovolnych prispevcich pro vase skoly - nemusi to byt jen penize, nekdo muze sehnat nove rukavice, jiny lapy (i jedna muze bodnout), dalsi prijde o pul hodky driv a zamete telocvicnu :idea: Timhle zpusobem nakonec ten komunismus vybudujeme :twisted:

Ale ted vazne - ucitel nam neco dava. A to, co od nej ziskame, bychom meli oplatit. A pokud budeme obdivovat pouze ty, kteri si nic nevezmou, pak tu nakonec jednou nebude nikdo, kdo by nas mohl cokoli naucit.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » čtv 26. črc, 2007 7:02

ingwe: proč to dělat? Ve skupině se ti schází různá sorta lidí, každý může cvičit z různých důvodů, někdo se chce prát, někdo relaxovat, někdo to bere jako zdravotní posilování, někdo prostě jako společnou zábavu s kemošema. A teprve takováhle větší skupina si může dovolit hezké prostory na cvičení, pomůcky, organizovat pro sebe větší akce, trénink je víc různorodý. Aby to všecko šlapalo, musí tam bejt super šéf,co to má všecko na slovo a potřebuje k životu nějakej cash :)
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron