Hledám parťáka z Prahy či okolí na Hakkoryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

.-)

Příspěvekod kumori » sob 08. zář, 2007 10:16

ukropcany píše:4zm - si zlatý, že nemám hovoriť o tom že je to choré a jedným dychom povieš, že je to šialenstvo... :D :roll: To, či ja praktikujem BU, alebo nie, nech posúdia tí, ktorí poznajú Teba aj mňa, pretože čo mi tak donieslo do uší (samo :D ), tak Ty si baleťák a nie bojovník...

Ale späť k téme...

Vidím to takto:
- pred 15 rokmi stál byt 100 000, dnes stojí 3 000 000+
- pred 15 rokmi stačilo mať auto za 50 000, dnes za 500 000+
- pred 15 rokmi sa pracovalo od 7:30 do 16:00 aj s obedom a všetci mali +/- rovnaký plat
- pred 15 rokmi nikto neplodil deti, pretože furt nikto nevedel, či sa socík vráti, alebo nie, alebo či bude vojna, alebo nie, proste vákuum
- mám vysedávať po krčmách, tak radšej budem chodiť do krúžku

Dnes však na to, aby človek mohol platiť 20 000 hypotéku, 5 000 za auto, 10 000 za stravu + decko, tak musí frčať trošku ináč, ako pred 15timi rokmi... to, že kedysi to bola romantika a ináč to ani nešlo beriem, rešpektujem tiež obete tých, ktorí to podstúpili, ale bola to ich voľba a určite im to nikto neradil :idea: To, že dnes to niekto prezentuje ako nutnosť mi príde skutočne keď nie choré, tak min. ťažko demagogické v duchu "keď som si to ja odsral, tak aj Ty môžeš" :evil: ... čo už teda na doktora je... BU sú o tréningu a nie o cestovaní... tradičných nekontaktných BU sa to týka samozrejme väčšiny, pretože už keď sa nerieši funkčnosť, tak je treba riešiť aspoň technické spracovanie a keďže najbližšia kapacita je až xxxx km ďaleko, tak šup do lietadla... lenže ak sa chce niekto naučiť dať bombu do nosa, resp. tresknúť s niekým o zem, tak v každej diere je nejaký klub a hnať sa džonym, ktorý má ten správny papier je podľa mňa... no... strata času? Ako povedal diablik - je to pánska zábavka... ale decku toto a podobné radiť je nezodpovedné, pretože dnes to už nefunguje... decko sa má hlavne učiť a nie o 11tej domov chodiť z nejakého tréningu... to by ma tiež zaujímalo, čo tomu chudákovi čo chodí domov o jednej v noci, povedia decká v puberte... určite to bude niečo v zmysle "ty debil, keby si na nás vtedy nesral, dnes sme si nemuseli šlahať herák... " :evil:

zajímavé cifry tam u vás na slovensku, kupoval jsem nový byt a stál mě 1,850 tis. auto si kupuji nové cca 2 roky (ale z bazaru-poslední 310.000)
makám od 7-17 a na cvičení si čas najdu, ikdyž mám rodinu.Můžu chodit v OV na MT, kung-fu, karate, jak se mi bude chtít a co mě bude bavit, mám totiž MO®NOST VOLBY, je tedy na každém jaké má možnosti-makáš-li od rána do večera a o víkendech nebo na směny, logicky ještě po práci sebou nebudeš mrskat v tělocvičně.
navíc se mě celkem dotklo to, že Ti kdo dojíždí cvičit, sú chorí, byl jsem v květnu na každoroční preventivní lékařské prohlídce a jsem dle lékaře naprosto zdráv ve všech ohledech (chvála bohu)

zajímá mě, jestli je na Slovensku také takovéto diskuzní fórum...rád bych trošku zčeřil vody slovenské budo scény 8)

BTW obdivuji Zdeněksan za jeho trpělivost :wink:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » sob 08. zář, 2007 12:10

4kumori - no, čo na to povedať... hádam «a poslať do 1. triedy Z© naučiť sa čítať... (robili Ti aj očné vyšetrenie? :twisted: ), napísal som toto "podľa mňa cestovať niekam pravidelne a hlavne často kvôli BU stovky až tisíce kilomentrov je na hlavu...", prípadne toto "decko sa má hlavne učiť a nie o 11tej domov chodiť z nejakého tréningu", takže Tvoj denný rozvrh je kapánek mimo... :idea:

Čo sa týka cien, tak ceny bytov v Bratislave nájdeš napr. tu http://www.mitan.sk/ , alebo tu http://www.reas.sk/byty_predaj.php a cena auta? No dobre, Ty chceš auto za 300k, lenže moje staré auto, ktoré mám už 5 rokov má dnes takú istú hodnotu a keď ho budem dúfam budúci rok meniť, tak mi 300k na druhé stačiť určite nebude... :x Keďže základný setup je +250 PS a 4x4...

Tú kreténsku poznámku ohľadom čerenia slovenskej budo scény ponechám radšej bez komentára... na takú k....u ani nie je čo napísať :evil:

Čo sa týka trpezlivosti, tak to zle vidíš - zamieňaš si s trpezlivosťou strach... a na tom teda nie je čo obdivovať... toho «a má budo práve zbaviť...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ingwe » sob 08. zář, 2007 14:11

ukropcany píše:...
Čo sa týka trpezlivosti, tak to zle vidíš - zamieňaš si s trpezlivosťou strach... a na tom teda nie je čo obdivovať... toho «a má budo práve zbaviť...

sory že vám do toho chlapci tak skáču ale jak je to myšlený s tim strachem? jak se může na relativně ANONYMNÍ netové DISKUZI projevit strach?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » sob 08. zář, 2007 16:27

ingwe píše:jak se může na relativně ANONYMNÍ netové DISKUZI projevit strach?
Vlastne vždy rovnako... popisovať to tu však sa mi nechce, ale za roky diskutovania to už rozoznám... všetci ľudia so strachom majú rovnaké atribúty... poznať ich však môžeš len vtedy, ak strach poznáš (nemyslím internetový)... jednak strach ktorý máš Ty a druhak strach, ktorý z Teba majú druhí... ak z Teba niekto niekedy strach mal, tak by si aj Ty mal toto ľahko rozoznať...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kumori » sob 08. zář, 2007 17:34

ukropcany píše:4kumori - no, čo na to povedať... hádam «a poslať do 1. triedy Z© naučiť sa čítať... (robili Ti aj očné vyšetrenie? :twisted: ), napísal som toto "podľa mňa cestovať niekam pravidelne a hlavne často kvôli BU stovky až tisíce kilomentrov je na hlavu...", prípadne toto "decko sa má hlavne učiť a nie o 11tej domov chodiť z nejakého tréningu", takže Tvoj denný rozvrh je kapánek mimo... :idea:

Čo sa týka cien, tak ceny bytov v Bratislave nájdeš napr. tu http://www.mitan.sk/ , alebo tu http://www.reas.sk/byty_predaj.php a cena auta? No dobre, Ty chceš auto za 300k, lenže moje staré auto, ktoré mám už 5 rokov má dnes takú istú hodnotu a keď ho budem dúfam budúci rok meniť, tak mi 300k na druhé stačiť určite nebude... :x Keďže základný setup je +250 PS a 4x4...

Tú kreténsku poznámku ohľadom čerenia slovenskej budo scény ponechám radšej bez komentára... na takú k....u ani nie je čo napísať :evil:

co s Tebou?máš celkem zajímavé názory, ale s tímhle jsi mi trochu vyrazil dech.Tvá kultura projevu je přímo úměrná Tvé inteligenci, která zřejmě není schopna reagovat na podněty mimo sféru BS, kde tak fundovaně reaguješ.

Zkus občas v cizích příspěvcích číst mezi řádky...a projevit trochu tolerance.Pokud to nepůjde, nezbývá, než se pousmát-igen?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod xiuwei » sob 08. zář, 2007 18:09

KUMORI :
BTW obdivuji Zdeněksan za jeho trpělivost

na webu jsem četl :
Zlaté pravidlo Hakko ryu jujutsu:

"Předejít střetu znamená střet vyhrát. Je lépe předcházet než léčit."
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » sob 08. zář, 2007 18:31

kumori píše:co s Tebou?máš celkem zajímavé názory, ale s tímhle jsi mi trochu vyrazil dech.
Ktorou časťou presne?

kumori píše:Tvá kultura projevu je přímo úměrná Tvé inteligenci, která zřejmě není schopna reagovat na podněty mimo sféru BS, kde tak fundovaně reaguješ.
Moja kultúra prejavu nie je daná mojou inteligenciou, ale mojimi motívmi... :idea: A tie nemusia byť priamo viditeľné... :idea: :idea: :idea: Byť slušnučký a dobručký a s každým dobre vychádzať síce viem, ale je mi to proti srsti s ľuďmi, ktorí na mňa bez priameho podnetu zaútočia (to sa stalo pred časom)... v takom prípade si idem za svojim a čo si ostatní za to o mne myslia je mi úprimne ukradnuté. Môj súkromný život tieto debaty nijako neovplyvňujú, nemám za svoje názory viac ani menej ani kamarátov, ani peňazí, ani detí ani nič...

kumori píše:Zkus občas v cizích příspěvcích číst mezi řádky...a projevit trochu tolerance.
Ja som človek tolerantný, lenže ak po mne niekto skočí, tak sa holt riadim heslom päť za jednu... má to svoje dobré dôvody...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ingwe » sob 08. zář, 2007 19:00

ukropcany píše:
Vlastne vždy rovnako... popisovať to tu však sa mi nechce, ale za roky diskutovania to už rozoznám... všetci ľudia so strachom majú rovnaké atribúty... poznať ich však môžeš len vtedy, ak strach poznáš (nemyslím internetový)... jednak strach ktorý máš Ty a druhak strach, ktorý z Teba majú druhí... ak z Teba niekto niekedy strach mal, tak by si aj Ty mal toto ľahko rozoznať...

no, přijde mi že na internetu se dá klamat x-krát snadněji než při osobní debatě, takže ten pocit co popisuješ fakt neznám, ale pokud jsi si jistý a funguje ti to... proč ne 8)
a prozradíš mi, jak s tím nakládáš, když cítíš že z tebe má někdo v diskuzi strach?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » sob 08. zář, 2007 19:02

ingwe píše:
ukropcany píše:

no, přijde mi že na internetu se dá klamat x-krát snadněji než při osobní debatě, takže ten pocit co popisuješ fakt neznám, ale pokud jsi si jistý a funguje ti to... proč ne 8)
a prozradíš mi, jak s tím nakládáš, když cítíš že z tebe má někdo v diskuzi strach?

Prijd toho 29.zari a treba to zazijes na vlastni kuzi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ingwe » sob 08. zář, 2007 19:21

luen píše:...

Prijd toho 29.zari a treba to zazijes na vlastni kuzi :wink:

fakt tam zažiju na vlastní kůži strach přes internet? :D
nepodceňuj mně tolik, strach už jsem poznal, i strach o život, každopádně obohacující zkušenost :wink:

a teď vážně: nevím co bych tam dělal, neozbrojené bu ani sebeobranu necvičím, nemám důvod nechat si zmalovat úsměv od všemožných i nemožných expertů. až někdo vymyslí nějaký rozumný sparing v boji s chladnými zbraněmi rád se zúčastním.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod majkx » sob 08. zář, 2007 19:35

ingwe píše: až někdo vymyslí nějaký rozumný sparing v boji s chladnými zbraněmi rád se zúčastním.

Se koukni do threadu Stretnutie BU, zrovna Jendis hledá někoho na rozumná zvěrstva se zbraní :lol: :wink: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » sob 08. zář, 2007 20:02

ingwe píše:a prozradíš mi, jak s tím nakládáš, když cítíš že z tebe má někdo v diskuzi strach?
Odkladám si to doma do krabičky... a počas dlhých nočných večerov keď sa nudím, tak na to pozerám a zvyšujem si sebavedomie... vieš, je pre mňa veľmi komické sledovať ako si domýšľaš veci... ja som nikde nepísal, že si myslím, že má snáď strach zo mňa... :idea: Fakt by sa muselo stať neviem čo, aby som skočil do auta a išiel internetovú debatu riešiť ručne-stručne... :roll: Práve to je na tom to komické :D ... ja proste neviem z čoho to je strach... ale je tam... ja to cítim... :twisted:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » sob 08. zář, 2007 21:37

majkx píše:
ingwe píše: až někdo vymyslí nějaký rozumný sparing v boji s chladnými zbraněmi rád se zúčastním.

Se koukni do threadu Stretnutie BU, zrovna Jendis hledá někoho na rozumná zvěrstva se zbraní :lol: :wink: .

Není třeba nic vymýšlet....PsíBratrstvo ( :twisted: ) to praktikuje už drahně let...prostě se poškádlit a večer být nadále,když ne přáteli,alespoň být schopni spolu komunikovat a dát pivko.
Kdo neznat DogBrothers,může nalézt na youtube,případně přímo na www.dogbrothers.com
Oni jdou do sebe hodně zvostra,nepředpokládám,že by někdo chtěl až tak,ale nějaká lehčí forma....... :?: :wink: :twisted:

Mimochodem,trošku OT,Rafani pořádaj ten svůj Gathering letos i in Europe......jedete někdo?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » sob 08. zář, 2007 22:21

ingwe píše:
fakt tam zažiju na vlastní kůži strach přes internet? :D
nepodceňuj mně tolik, strach už jsem poznal, i strach o život, každopádně obohacující zkušenost :wink:

a teď vážně: nevím co bych tam dělal, neozbrojené bu ani sebeobranu necvičím, nemám důvod nechat si zmalovat úsměv od všemožných i nemožných expertů. až někdo vymyslí nějaký rozumný sparing v boji s chladnými zbraněmi rád se zúčastním.

Malovat te nikdo nebude :lol: Pozvani a nabidku jsi dostal ... jak s tim nalozis je na tobe :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jian » ned 09. zář, 2007 0:18

ingwe: zadny problem, jak uz tu zaznelo... staci podivat se na prislusne forum a domluvit se na tom co povazujes za "rozumne"...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ingwe » ned 09. zář, 2007 8:39

Jendis píše:Není třeba nic vymýšlet....PsíBratrstvo ( :twisted: ) to praktikuje už drahně let...prostě se poškádlit a večer být nadále,když ne přáteli,alespoň být schopni spolu komunikovat a dát pivko.
Kdo neznat DogBrothers,může nalézt na youtube,případně přímo na www.dogbrothers.com
Oni jdou do sebe hodně zvostra,nepředpokládám,že by někdo chtěl až tak,ale nějaká lehčí forma....... :?: :wink: :twisted:
...

to co provozují dogbrothers není sparing s chladnými zbraněmi, ale bezhlavé mlácení se tyčkou/dvěma. máš pravdu že není třeba nic vymýšlet, kendo šiai už je vymyšlené, taky je to v podstatě mlácení se tyčkou ale díky pravidlům mnohem víc podobné šermu (jak já si ho představuju). až lidi z bu.cz uspořádají přátelský šiai, rád se zůčastním.
ale proti kordu se nepostavim, ať už se šinajem, bokkenem, bo, nebo naginatou. nejsem sebevrah. to že do toho nepůjdeš z vostra nevylučuje nešťastnou náhodu...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » ned 09. zář, 2007 10:29

ingwe píše:.....ale proti kordu se nepostavim, ať už se šinajem, bokkenem, bo, nebo naginatou. nejsem sebevrah. to že do toho nepůjdeš z vostra nevylučuje nešťastnou náhodu...

Mám tréninkový kord,něco jako boken,z duralu a s korkovou zátkou na konci....nejedná se o zbraň,která by mohla ublížit....s ostrou zbraní bych do volného boje bez ochrany nešel a se sportovním mne to neba.Takže není třeba se až tak bát...je to kulatý a nemá to špičku a je to velmi měkké.To už je horší boken.Ale nebudeš-li chtít,nutit Tě nebudu....proč taky,že?!

Co provozují DB není bezhlavé mlácení.....mrkni třeba na týpka s nickem LonelyDog :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jian » ned 09. zář, 2007 15:44

ingwe: uprimne receno mam dojem ze si uz tak trosicku zacinas vymyslet, jen abys nemusel nikam jezdit.... napred jsi psal neco o rozumnem sparringu s chladnymi zbranemi - kdyz jsme te odkazali na prislusne forum, zacnes tu psat o pratelskem siai. Jestli ti jde jen o kendo, tak uz jsme nekde trosku jinde, myslim ze si to muzes domluvit v rade telocvicen. Ja te samozrejme do niceho nenutim, myslim ale ze staci rovnou napsat ze nemas zajem sparovat s cimkoliv krome sinaju a je to vyresene...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ingwe » pon 10. zář, 2007 8:18

Jian píše:ingwe: uprimne receno mam dojem ze si uz tak trosicku zacinas vymyslet, jen abys nemusel nikam jezdit.... napred jsi psal neco o rozumnem sparringu s chladnymi zbranemi - kdyz jsme te odkazali na prislusne forum, zacnes tu psat o pratelskem siai. Jestli ti jde jen o kendo, tak uz jsme nekde trosku jinde, myslim ze si to muzes domluvit v rade telocvicen. Ja te samozrejme do niceho nenutim, myslim ale ze staci rovnou napsat ze nemas zajem sparovat s cimkoliv krome sinaju a je to vyresene...

z části máš pravdu, moc se mi do toho letošního sparingu nechce, mohl jsem to říct hned... (mam se ještě hodně co učit, delal bych škole ostudu, v mém studentském rozpočtu počítám každou korunu a jsou důležitější akce, atd atd), ale to že ještě nikdo nevymyslel lepší sparing než je šiai, to je prostě fakt. mám v hlavě představu něčeho kde váha zbraně je reálná a nejsou "zásahové plochy". ale na rozvíjení těchhle představ mám dost času, nejdřív je třeba něco umět...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod DaveStone » pon 10. zář, 2007 8:18

zm píše:
NOKT píše:Být z Prahy tak bych do toho šel. Nicméně bydlím 30 km od Brna tak jsem na tom trochu líp :D Nicméně ne o moc :?

To není zas až tak moc vtipný, zejména proto, když k nám na pravidelná cvičení 2x týdně mohli donedávna dojíždět - kluk z Rajhradu = cca 17 km - a stále opravdu pravidelně dojíždí kluk z Kyjova = cca 60 km (ani jednou nechybí a k tomu staví domek a má rodinu). Kdo chce, tak může; je zajímavý, co kdo je ochoten obětovat pro budo a jak si zrovna takoví lidé toho váží. Takových lidí si vážím. A ono se jim to vrátí.

Jsem tu na fóru nováček, ale toto mě přimělo reagovat. Já NOKTa plně chápu, moc dobře vím, že není jednoduché takto dojíždět za pravidelnými tréninky. Sám jsem to zažil, půl roku jsem jezdil na tréninky do Brna 40 km. Ze začátku to šlo. Jenže měl jsem práci kdy jsem do poslední chvíle nevěděl kdy skončím - jak se říká nedělám na houkačku. Nebyly výjimky kdy 10 minut před mým normálním odchodem z práce přišel šéf a řek ať udělám ještě tamto... Měl jsem třeba zaplacený měsíc tréninků a byl jen na jednom - kvůli přesčasům v práci + nemoci. Kupodivu cvičení BÚ mě v té době imunitu rozhodně moc neposílilo, pořád problémy s koleny, zády, nachlazení... To co psal ukropcany je prostě realita. Pokud má člověk práci na úrovni, k tomu 2x týdně jazykové kurzy, přítelkyni, která se o BÚ vůbec nezajímá a obtěžuje ji, že se tomu věnuju, pokud chce ještě chodit do posilovny, jelikož BÚ bez síly a fyzické kondice nejsou to pravé ořechové, tak je to nereálné stíhat. Ke konci už jsem tam sice dojížděl, ale to byly vždycky takové fofry, že jsem ani nestačil vnímat co se kolem mě děje.
Aspoň pro mě je teda obrovský rozdíl, kdybych přišel z práce v půl třetí, doma si v klidu oddechl, pak šel na pátou na trénink co mám u baráku, než když si v pět ráno musím napakovat dva batohy: věci do práce, na trénink, jídlo na celý den, pak pendlovat autem mezi třemi městy a dvěma okresy a přijet v 9 večer domů. Já něříkám, ono se to teoreticky dá, ale prakticky z takového životního stylu já nic nemám (shon, spěch, stres). Pak jsem změnil práci, abych na BÚ měl čas, jenže firma byla v p... tak jsem zas neměl peníze na to dojíždění. Tak jsem to vyřešil tak, že místo BÚ jsem chodil hrát fotbal do tělocvičny, která je 300 metrů od baráku.
NOKTE, pokud je ti 17, máš ještě dost času na cvičení a tréninky. Hlavně toho využij ve věku 18-25 let a hlavně na V©, protože potom až začneš pracovat toho času bude ještě míň.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...