Karate z knizek a dalsi

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Karate v Brně

Příspěvekod kik » sob 27. říj, 2007 18:49

spider píše:Prosil bych brňáky o tip na dobrý oddíl karate... Je jich tu spousta a pár jsem jich už stihl navštívit, ale zatím jsem nenašel, co hledám. Jde mi především o tohle:
1) Rozumný přístup trenéra, který na mě hned od začátku dohlédne a nenechá mě bez bližšího vysvětlení a potřebných korekcí fixovat si v houfu ostatních začátečníku parodie na techniky, jak se to bohužel často děje...
2) Vybavení a zázemí dojo: Tady se asi nesetkám s pochopením hardcorových karatéků, ale opravdu nechci chodit z tréninku zpocený a celý ulepený ... takže takové ty školní tělocvičny s do bosých nohou zeboucí palubkou, bez možnosti se na místě osprchovat, to už vážně neee.
Klidně bych si i připlatil za osobního trenéra, myslím, že ten rozdíl v progresu by za to stál, ale nevím, nakolik je to v této oblasti obvyklé/možné.
Víte někdo o takovým, zřejmě slušným oddílu? :wink:


ahoj já ti neporadím žádný oddíl protože Brno neznám ,ale ty hledáš nějakého trenéra který ti opraví chyby od začátku. A to asi nenajdeš zažil jsem tolik mistrů se zažitýma chybama ,kteří sy myslí ,že cvičí správně. Já bych ti doporučil jít přímo ke zdroji a to je nejlepší si přečíst nejakou knihu třeba Dynamické karate nebo něco jiného od nějakého japonského mistra a sám si pak ty chyby korigovat a pak zjistíš ,že vlastně znáš více detailů než tvůj mistr a jde právě o to aby jsi je znal teoreticky a snažil se je provádět a dostat do těla .
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

 

Re: Karate v Brně

Příspěvekod Genesis » sob 27. říj, 2007 19:11

kik píše:
spider píše:Prosil bych brňáky o tip na dobrý oddíl karate... Je jich tu spousta a pár jsem jich už stihl navštívit, ale zatím jsem nenašel, co hledám. Jde mi především o tohle:
1) Rozumný přístup trenéra, který na mě hned od začátku dohlédne a nenechá mě bez bližšího vysvětlení a potřebných korekcí fixovat si v houfu ostatních začátečníku parodie na techniky, jak se to bohužel často děje...
2) Vybavení a zázemí dojo: Tady se asi nesetkám s pochopením hardcorových karatéků, ale opravdu nechci chodit z tréninku zpocený a celý ulepený ... takže takové ty školní tělocvičny s do bosých nohou zeboucí palubkou, bez možnosti se na místě osprchovat, to už vážně neee.
Klidně bych si i připlatil za osobního trenéra, myslím, že ten rozdíl v progresu by za to stál, ale nevím, nakolik je to v této oblasti obvyklé/možné.
Víte někdo o takovým, zřejmě slušným oddílu? :wink:


ahoj já ti neporadím žádný oddíl protože Brno neznám ,ale ty hledáš nějakého trenéra který ti opraví chyby od začátku. A to asi nenajdeš zažil jsem tolik mistrů se zažitýma chybama ,kteří sy myslí ,že cvičí správně. Já bych ti doporučil jít přímo ke zdroji a to je nejlepší si přečíst nejakou knihu třeba Dynamické karate nebo něco jiného od nějakého japonského mistra a sám si pak ty chyby korigovat a pak zjistíš ,že vlastně znáš více detailů než tvůj mistr a jde právě o to aby jsi je znal teoreticky a snažil se je provádět a dostat do těla .


tohle myslíš vážně? já sice karate nikdy nedělal, ale učit se něco z knížky? to snad nemůžeš bejt vůbec srovnatelný s realitou tréninku. tam ti mistr/trenér chyby opraví, ukáže co a jak, přímo by ti taky měl bejt schopnej ukázat, jestli to co ti ukazuje funguje. ale knížka nic z toho nezvládne. to máš tak blbou zkušenost s nějakym pochybnym mistrem že všechny zatracuješ?
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Karate v Brně

Příspěvekod majkx » sob 27. říj, 2007 19:12

kik píše: Já bych ti doporučil jít přímo ke zdroji a to je nejlepší si přečíst nejakou knihu třeba Dynamické karate nebo něco jiného od nějakého japonského mistra a sám si pak ty chyby korigovat a pak zjistíš ,že vlastně znáš více detailů než tvůj mistr a jde právě o to aby jsi je znal teoreticky a snažil se je provádět a dostat do těla .


4 spider, tak přesně tohle je tak maximálně cesta do řádné p.če!!!

4 kik, co mu to podsouváš za kraviny, jestli tvůj trenér(ři) stojí za ho.no a ty to řešíš způsobem jakým píšeš, tak to aspoň nikomu neraď!!
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: Karate v Brně

Příspěvekod kik » ned 28. říj, 2007 12:26

Genesis píše:
kik píše:
spider píše:Prosil bych brňáky o tip na dobrý oddíl karate... Je jich tu spousta a pár jsem jich už stihl navštívit, ale zatím jsem nenašel, co hledám. Jde mi především o tohle:
1) Rozumný přístup trenéra, který na mě hned od začátku dohlédne a nenechá mě bez bližšího vysvětlení a potřebných korekcí fixovat si v houfu ostatních začátečníku parodie na techniky, jak se to bohužel často děje...
2) Vybavení a zázemí dojo: Tady se asi nesetkám s pochopením hardcorových karatéků, ale opravdu nechci chodit z tréninku zpocený a celý ulepený ... takže takové ty školní tělocvičny s do bosých nohou zeboucí palubkou, bez možnosti se na místě osprchovat, to už vážně neee.
Klidně bych si i připlatil za osobního trenéra, myslím, že ten rozdíl v progresu by za to stál, ale nevím, nakolik je to v této oblasti obvyklé/možné.
Víte někdo o takovým, zřejmě slušným oddílu? :wink:


ahoj já ti neporadím žádný oddíl protože Brno neznám ,ale ty hledáš nějakého trenéra který ti opraví chyby od začátku. A to asi nenajdeš zažil jsem tolik mistrů se zažitýma chybama ,kteří sy myslí ,že cvičí správně. Já bych ti doporučil jít přímo ke zdroji a to je nejlepší si přečíst nejakou knihu třeba Dynamické karate nebo něco jiného od nějakého japonského mistra a sám si pak ty chyby korigovat a pak zjistíš ,že vlastně znáš více detailů než tvůj mistr a jde právě o to aby jsi je znal teoreticky a snažil se je provádět a dostat do těla .


tohle myslíš vážně? já sice karate nikdy nedělal, ale učit se něco z knížky? to snad nemůžeš bejt vůbec srovnatelný s realitou tréninku. tam ti mistr/trenér chyby opraví, ukáže co a jak, přímo by ti taky měl bejt schopnej ukázat, jestli to co ti ukazuje funguje. ale knížka nic z toho nezvládne. to máš tak blbou zkušenost s nějakym pochybnym mistrem že všechny zatracuješ?


Nevím jestli jsem to nenapsal špatně ,že jsi nepochopil co jsem napsal,možná je to tím , že karate neděláš já ti to teda vysvětlím ještě jednou a trochu jinak. Takže začnu tím že v karate máš kihon ,kata a kumite. Má rada byla spíše myšlena na záležitost kihonu tj. nácvik základních technik. Třeba chůze v postoji atd. To co třeba ty myslíš ,že ti trenér ukáže co funguje to je třeba nácvik ve dvojicích třeba ukáže ti proč ti páka nefunguje vysvětlit páku v knize to třeba je těžké vysvětlit to s tebou souhlasím na 100%,ale v kihonu to lze máš tam popsanou techniku třeba postoj v knize máš popsáno kolik procent má být na které noze ,jak mají být vytočené boky a špičky,pozice ramen...to jsou všechno teoretické znalosti které by měl každý znát a logicky když je znáš tak se je snažíš tak cvičit správně.Tak nechápu proč ses mě ptal jestli to myslím vážně? Já si myslím ,že tady funguje princip tiché pošty kdy jde jedna věta přejde přes sto lidí každý si ji upraví a nakonci je to úplně jiná věta a tak to funguje i s karate lidi si předávají znalosti mezi sebou to je v pořádku ,ale představ si že někdo udělá drobnou změnu na začátku třeba nechtěně a pak to předá dál a pak se to předává a předává a ten rozdíl roste a roste. Fakt je to těžké vysvětlovat když neděláš karate ,ale konkrétně já si byl zacvičit skoro ve všech oddílech v ostravě a nenašel jsem jediný oddíl kde by se kihon jel stejně.To je jako kdyby se učila násobilka všude jinak. Prostě kihon by měl zůstat neměnným oproti třeba kumite nebo jinému sparingu třeba např.boxuje se jinak dnes a před 50ti lety. Tak proto jsem zde napsal tuto radu ,že nejlepší je jít ke zdroji a protože vím ,že japonci tady nejezdí každý den tak jsem doporučil knihu ,kde vlastně jsou ty znalosti napsány.Napíšu to raději ještě jednou mým úmyslem nebylo doporučit knihu tak ,že si začátečník stoupne sám v tělocvičně a bude se podle ní učit ,ale že z ní bude čerpat teoretické znalosti ,které bude využívat při svém tréninku se svým mistrem v dojo a jelikož i mistr je člověk a dělá chyby (to je normální každý chybuje) tak je dobré to vědět. Pak nastane ta situace kdy se ho zeptáš na tu věc ukážeš mu ji ,ale většinou to dopadne tak ,že to nepřijme a raději to oargumentuje atd. proto já raději nic neříkám cvičím a vím ,jak to má být a to mě těší . Toť všo co jsem chtěl napsat pokud ti něco co jsem napsal bylo nejasné tak mi pisni SZ.čus
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Re: Karate v Brně

Příspěvekod kik » ned 28. říj, 2007 12:34

majkx píše:
kik píše: Já bych ti doporučil jít přímo ke zdroji a to je nejlepší si přečíst nejakou knihu třeba Dynamické karate nebo něco jiného od nějakého japonského mistra a sám si pak ty chyby korigovat a pak zjistíš ,že vlastně znáš více detailů než tvůj mistr a jde právě o to aby jsi je znal teoreticky a snažil se je provádět a dostat do těla .


4 spider, tak přesně tohle je tak maximálně cesta do řádné p.če!!!

4 kik, co mu to podsouváš za kraviny, jestli tvůj trenér(ři) stojí za ho.no a ty to řešíš způsobem jakým píšeš, tak to aspoň nikomu neraď!!


Ahoj chtěl jsem se zeptat jak dlouho cvičíš karate a jaký styl? Když říkáš ,že píšu kraviny tak aspon doufám ,že ho aktivně cvičíš,ale pokud děláš nějaké bs kde se nehledí na kihon tak jako v karate tak potom píšeš kraviny ty a nevíš ani o čem píšeš.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Re: Karate v Brně

Příspěvekod majkx » ned 28. říj, 2007 19:28

kik píše:
majkx píše:
kik píše: Já bych ti doporučil jít přímo ke zdroji a to je nejlepší si přečíst nejakou knihu třeba Dynamické karate nebo něco jiného od nějakého japonského mistra a sám si pak ty chyby korigovat a pak zjistíš ,že vlastně znáš více detailů než tvůj mistr a jde právě o to aby jsi je znal teoreticky a snažil se je provádět a dostat do těla .


4 spider, tak přesně tohle je tak maximálně cesta do řádné p.če!!!

4 kik, co mu to podsouváš za kraviny, jestli tvůj trenér(ři) stojí za ho.no a ty to řešíš způsobem jakým píšeš, tak to aspoň nikomu neraď!!


Ahoj chtěl jsem se zeptat jak dlouho cvičíš karate a jaký styl? Když říkáš ,že píšu kraviny tak aspon doufám ,že ho aktivně cvičíš,ale pokud děláš nějaké bs kde se nehledí na kihon tak jako v karate tak potom píšeš kraviny ty a nevíš ani o čem píšeš.


Ahoj, cvičil jsem shotokan cca. 2 roky před cca. 15 lety u odchovance pana ®ižky, jen kumite. Ddyby si to hned napsal, tak jak si odepsal Genesis o příspěvek výše, nemusel jsem zbytečně reagovat .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: Karate v Brně

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 8:55

kik píše:
spider píše:Prosil bych brňáky o tip na dobrý oddíl karate... Je jich tu spousta a pár jsem jich už stihl navštívit, ale zatím jsem nenašel, co hledám. Jde mi především o tohle:
1) Rozumný přístup trenéra, který na mě hned od začátku dohlédne a nenechá mě bez bližšího vysvětlení a potřebných korekcí fixovat si v houfu ostatních začátečníku parodie na techniky, jak se to bohužel často děje...
2) Vybavení a zázemí dojo: Tady se asi nesetkám s pochopením hardcorových karatéků, ale opravdu nechci chodit z tréninku zpocený a celý ulepený ... takže takové ty školní tělocvičny s do bosých nohou zeboucí palubkou, bez možnosti se na místě osprchovat, to už vážně neee.
Klidně bych si i připlatil za osobního trenéra, myslím, že ten rozdíl v progresu by za to stál, ale nevím, nakolik je to v této oblasti obvyklé/možné.
Víte někdo o takovým, zřejmě slušným oddílu? :wink:


ahoj já ti neporadím žádný oddíl protože Brno neznám ,ale ty hledáš nějakého trenéra který ti opraví chyby od začátku. A to asi nenajdeš zažil jsem tolik mistrů se zažitýma chybama ,kteří sy myslí ,že cvičí správně. Já bych ti doporučil jít přímo ke zdroji a to je nejlepší si přečíst nejakou knihu třeba Dynamické karate nebo něco jiného od nějakého japonského mistra a sám si pak ty chyby korigovat a pak zjistíš ,že vlastně znáš více detailů než tvůj mistr a jde právě o to aby jsi je znal teoreticky a snažil se je provádět a dostat do těla .


Jezis co je tohle za kecy :?: Jak nekdo muze poznat ze jeho mistr dela chyby kdyz se ten clovek toto prohlasujice sam jeste uci :!: A precist si knizku a ze budes znat detailu vic nez trener 8O No tohle 8O 8O 8O
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Re: Karate v Brně

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 11:42

ukropcany píše:
cudles píše:Jezis co je tohle za kecy :?: Jak nekdo muze poznat ze jeho mistr dela chyby kdyz se ten clovek toto prohlasujice sam jeste uci :!: A precist si knizku a ze budes znat detailu vic nez trener 8O No tohle 8O 8O 8O
Kika tu síce viacerí nemusíme :twisted: , ale to, že tréner nie je ten "najväčší Johny" v klube je podľa mňa normálne... V BS je bežný jav, že zverenci sú lepší bijci ako tréner... :idea: Tréner má hlavne učiť...
ano,ale ja spise myslel BU, ted ne bojovou stranku,ale v ramci tech veci co popsal kik,jako postoje atd...samozrejme,trener je jen clovek,zadnej buh, a v podstate souhlasim s tim ze zak nema byt jen prikyvujici ovce, ale ten trener to cvici o x let dele nez mi,nekdo ho to naucil a ten cvici jeste dyl,a tak pristup typu misto treneroych oprav si precti knizku a oprav si to sam 8O mi prijde mirne receno hodne divny :idea: Nvic i kdyz si to zafixuje z knizky jak to ma byt,nikdy nevi jestli to dela opravddu tak pokud to neuvidi clovek ktery to ma ,,zmaknute´´ nebo kdyz sam nebude stat pred zrcadlem.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Re: Karate v Brně

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 12:13

ukropcany píše:
cudles píše:...tak pristup typu misto treneroych oprav si precti knizku a oprav si to sam 8O mi prijde mirne receno hodne divny
©ak je... ale keď iné nemáš... :wink:
No to uz ale clovek musi byt hodne zoufaly,ale kdyz je nouze,,fnatazii se meze nekladou :lol: :lol:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Re: Karate v Brně

Příspěvekod kik » pon 29. říj, 2007 15:49

cudles píše:
kik píše:
spider píše:Prosil bych brňáky o tip na dobrý oddíl karate... Je jich tu spousta a pár jsem jich už stihl navštívit, ale zatím jsem nenašel, co hledám. Jde mi především o tohle:
1) Rozumný přístup trenéra, který na mě hned od začátku dohlédne a nenechá mě bez bližšího vysvětlení a potřebných korekcí fixovat si v houfu ostatních začátečníku parodie na techniky, jak se to bohužel často děje...
2) Vybavení a zázemí dojo: Tady se asi nesetkám s pochopením hardcorových karatéků, ale opravdu nechci chodit z tréninku zpocený a celý ulepený ... takže takové ty školní tělocvičny s do bosých nohou zeboucí palubkou, bez možnosti se na místě osprchovat, to už vážně neee.
Klidně bych si i připlatil za osobního trenéra, myslím, že ten rozdíl v progresu by za to stál, ale nevím, nakolik je to v této oblasti obvyklé/možné.
Víte někdo o takovým, zřejmě slušným oddílu? :wink:


ahoj já ti neporadím žádný oddíl protože Brno neznám ,ale ty hledáš nějakého trenéra který ti opraví chyby od začátku. A to asi nenajdeš zažil jsem tolik mistrů se zažitýma chybama ,kteří sy myslí ,že cvičí správně. Já bych ti doporučil jít přímo ke zdroji a to je nejlepší si přečíst nejakou knihu třeba Dynamické karate nebo něco jiného od nějakého japonského mistra a sám si pak ty chyby korigovat a pak zjistíš ,že vlastně znáš více detailů než tvůj mistr a jde právě o to aby jsi je znal teoreticky a snažil se je provádět a dostat do těla .


Jezis co je tohle za kecy :?: Jak nekdo muze poznat ze jeho mistr dela chyby kdyz se ten clovek toto prohlasujice sam jeste uci :!: A precist si knizku a ze budes znat detailu vic nez trener 8O No tohle 8O 8O 8O



a to znamená ,ze mistr nemuze delat chyby? A kdo z nas se neuci? i ten mistr co tady vede oddíl by se mel snazit ucit dal a neusnout na vavrinech ,ze uz vse zná.A co je na tom spatneho precist si knihu a zjistit neco do hloubky o detailech? fakt tomu nerozumím o co ti jde?Ty se chovás jako ,kdyby mistr byl nejvetsí guru nasvete bez chyb a bez vad co vse zna a ví. Obzvlast tady u nás, pamatuj ze nasi mistri co tady vedou oddíly by se treba v Japonsku mohli toho jeste hodne naucit a zlepsit.Jestli si to myslís tak jsi dost naivní. Já jsem jen popsal ze je nejlepsí získat teoretické znalosti prímo od zdroje a jelikoz tady Kanazawa nejezdí kazdý den tak jsem navrhl jako alternativu knihu a to jen na získání teoretickych znalostí ,které jsou treba v kihonu nesmirne dulezité.

ps-omlouvam se ,ze nepisu hacky ,ale mam poblbnutou klavesnici.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

 

Re: Karate v Brně

Příspěvekod kik » pon 29. říj, 2007 15:54

majkx píše:
kik píše:
majkx píše:
kik píše: Já bych ti doporučil jít přímo ke zdroji a to je nejlepší si přečíst nejakou knihu třeba Dynamické karate nebo něco jiného od nějakého japonského mistra a sám si pak ty chyby korigovat a pak zjistíš ,že vlastně znáš více detailů než tvůj mistr a jde právě o to aby jsi je znal teoreticky a snažil se je provádět a dostat do těla .


4 spider, tak přesně tohle je tak maximálně cesta do řádné p.če!!!

4 kik, co mu to podsouváš za kraviny, jestli tvůj trenér(ři) stojí za ho.no a ty to řešíš způsobem jakým píšeš, tak to aspoň nikomu neraď!!


Ahoj chtěl jsem se zeptat jak dlouho cvičíš karate a jaký styl? Když říkáš ,že píšu kraviny tak aspon doufám ,že ho aktivně cvičíš,ale pokud děláš nějaké bs kde se nehledí na kihon tak jako v karate tak potom píšeš kraviny ty a nevíš ani o čem píšeš.


Ahoj, cvičil jsem shotokan cca. 2 roky před cca. 15 lety u odchovance pana ®ižky, jen kumite. Ddyby si to hned napsal, tak jak si odepsal Genesis o příspěvek výše, nemusel jsem zbytečně reagovat .


Hoj tak to jo ,kdyz jsi cvicil jen kumite tak to chapu ,ale kdyby ses zabyval do detailu kihonem tak by jsi zjistil kolik tam je vecí a vecí.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Re: Karate v Brně

Příspěvekod kik » pon 29. říj, 2007 15:58

Nvic i kdyz si to zafixuje z knizky jak to ma byt,nikdy nevi jestli to dela opravddu tak pokud to neuvidi clovek ktery to ma ,,zmaknute´´ nebo kdyz sam nebude stat pred zrcadlem.[/quote]

od toho jsou seminare ,kde muzes zajit za mistrem a zeptat se jej jestli to cvicís správne nebo zeptat se ho na urcity detail atd.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kik » pon 29. říj, 2007 16:12

Jinak abych to uzavrel toto bylo tema karate v Brne tak by bylo treba ,aby mi argumentovali borci co delají karate pokud mi podají spravný argument tak uznám svou chybu ,ale kdyz se do debaty vlozí nekaratisti tak potom to je o nicem ,protoze tato metoda se da vyuzít treba v karate u kihonu ,ale uz by se nedala vyuzít treba v aikido ,které je spise o osobním cítení ,kdy paka se musí cítit ,zazít atd.tam by byly spís lepsí precíst si veci o historii a filosofii.

A pro tebe Cudles ty cvicís karate?
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Re: Karate v Brně

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 16:25

a to znamená ,ze mistr nemuze delat chyby? A kdo z nas se neuci? i ten mistr co tady vede oddíl by se mel snazit ucit dal a neusnout na vavrinech ,ze uz vse zná.A co je na tom spatneho precist si knihu a zjistit neco do hloubky o detailech? fakt tomu nerozumím o co ti jde?Ty se chovás jako ,kdyby mistr byl nejvetsí guru nasvete bez chyb a bez vad co vse zna a ví. Obzvlast tady u nás, pamatuj ze nasi mistri co tady vedou oddíly by se treba v Japonsku mohli toho jeste hodne naucit a zlepsit.Jestli si to myslís tak jsi dost naivní. Já jsem jen popsal ze je nejlepsí získat teoretické znalosti prímo od zdroje a jelikoz tady Kanazawa nejezdí kazdý den tak jsem navrhl jako alternativu knihu a to jen na získání teoretickych znalostí ,které jsou treba v kihonu nesmirne dulezité.

ps-omlouvam se ,ze nepisu hacky ,ale mam poblbnutou klavesnici.[/quote]Takze poporade...Nerekl jsem ze mistr nemuze delat chyby.s tim ze i trener by se mel nadale ucit,s tim souhlasim. Zkus si muj prispevek precist jeste jednou,pozorneji :wink: to ze mistr vse vi a zna a je guru,to jsem nerekl,sam jsem psal ze je jen clovek,a ze v podstate souhlasim s tim ze by zak nemel byt je nprikyvujici ovce :!: ale to si zrejme asi taky ,,prehledl´´ :lol: :lol: Pokud jina moznost neni, tak treba i knihu,ale to je dle me az ta nejnouzovejsi varianta,se dle ni ucit :roll: Sam se nemuzes zkontrolovat zda to delas spraavne,leda ze bys byl pred zrcadlem s knizkou,a korigoval to...ale tak kdyz ti to vyhovuje proc ne 8)
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 16:26

Nejak se mi nepovedla citace,ma odpoved je az za quote :oops:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod kik » pon 29. říj, 2007 16:27

ted jsem se dival ty cvicis akido ze?delal jsi nekdy karate?posla jsem ti SZ
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Re: Karate v Brně

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 16:30

kik píše:Nvic i kdyz si to zafixuje z knizky jak to ma byt,nikdy nevi jestli to dela opravddu tak pokud to neuvidi clovek ktery to ma ,,zmaknute´´ nebo kdyz sam nebude stat pred zrcadlem.


od toho jsou seminare ,kde muzes zajit za mistrem a zeptat se jej jestli to cvicís správne nebo zeptat se ho na urcity detail atd.[/quote

Od toho je i trener..ale to je jedno,zrejme si to chces overit. Btw ja kdykoliv jsem byl na staci tak kazdy sensei prochazel mezi lidma a kontroloval...a kdyz ne,nebyl problem se zeptat pokazde kdyz cvicis s nekym pokrocilym....
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 16:32

kik píše:ted jsem se dival ty cvicis akido ze?delal jsi nekdy karate?posla jsem ti SZ


Nedelal...a pripada ti ze to jestli je dobre se ucit s knizky umi posoudit jen karatiste? nebo jestli soudit chyby svych treneru umi jen karatiste?ja to myslel vseobecne,tak nevidim duvod proc se k tomu nevyjadrovat :idea:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Re: Karate v Brně

Příspěvekod kik » pon 29. říj, 2007 16:36

cudles píše:
kik píše:Nvic i kdyz si to zafixuje z knizky jak to ma byt,nikdy nevi jestli to dela opravddu tak pokud to neuvidi clovek ktery to ma ,,zmaknute´´ nebo kdyz sam nebude stat pred zrcadlem.


od toho jsou seminare ,kde muzes zajit za mistrem a zeptat se jej jestli to cvicís správne nebo zeptat se ho na urcity detail atd.[/quote

Od toho je i trener..ale to je jedno,zrejme si to chces overit. Btw ja kdykoliv jsem byl na staci tak kazdy sensei prochazel mezi lidma a kontroloval...a kdyz ne,nebyl problem se zeptat pokazde kdyz cvicis s nekym pokrocilym....


ano je ,ale pamatuj trener se jde taky ucit na seminar a to ze kazdy trener prochazi mezi lidma tak to je nejake divne od toho je ten co vede ten seminar,ale at se tu nebavime o koze a ty o voze bavime se o karate seminari doufam ,tady nepletes aikido seminar :wink:
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kik » pon 29. říj, 2007 16:40

cudles píše:
kik píše:ted jsem se dival ty cvicis akido ze?delal jsi nekdy karate?posla jsem ti SZ


Nedelal...a pripada ti ze to jestli je dobre se ucit s knizky umi posoudit jen karatiste? nebo jestli soudit chyby svych treneru umi jen karatiste?ja to myslel vseobecne,tak nevidim duvod proc se k tomu nevyjadrovat :idea:




aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a jeste a kurna jak se muzes bavit o necem co jsi nikdy nedelal? Aikido a karate to je neco uplne jineho chapes to? To je mezi nama rozdil ja svou odpoved specifikoval na kihon v karate a na nic jiného!!!!!!!!! karate bavím se o (shotokanu) je spís podobne vojenskému drilu ,klikuje se ,rve se a vse je stejné celá skupina jede stejne techniku do detailu oproti aikido (ikdyz jsou situace v aikido kdy jedou vsichni to same stejne treba seky s mecem ...)ale v aikidu sto lidí sto podání stejné techniky a karate sto lidí jedno podání techniky(v ideálním pripade ze nikdo nedela chyby)
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron