aikido ?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Anonymní » úte 13. zář, 2005 8:02

4 NONAME

Kamo pocuj opat si ma spatne pochopil. Ja som nehovoril o takej tvrdosti o akej ty vypravas. Nemyslim pod tvrdostou niekoho pritlacit, ked uz je paceny. Ved to je najvacsia hlupost aku som kedy pocul. Ty hovoris stale o tvrdosti prevadzania pak, hodov. Ja vsak hovorim nie o konci prevedenia ale o zaciatku prevedenia. To znamena vstup do protivnikovho utoku. A pod tymto si predstavujem roznu aplikaciu na rozny vstup. O pakach som nic ani nespomenul. Je velmi zle ze si takto cvicil. Ked je niekto paceny (samoska ak je paka dobra) tak vzpierat sa voci pake je totalna ... To nebolo rozumne. Ale podme pekne od pociatku. Stale si presvedceny ze si schopny v kazdej situacii dodrzat maai??

Velmi pochybujem. Hovoril som len o tom , ze kazdy (kto netrenuje) Aikido ma iny sposob utoku. Preto som ti hovoril o tom ze na AIkide sa ucis reagovat na pohyb, ale pokial nevies ako utocia aj iny (teda z inych BU) tak na takyto pohyb sotva zareagujes. O pakach stale nehovorim, pretoze najdolezitejsi je vstup a vychylenie protivnika nie paka. Paka je len ukoncenim agresie. Lenze pokial nebudes trenovat aj ine vstupy (teda utocnikov) nikdy sa pravdu nedozvies.

That´s all

Bye
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » úte 13. zář, 2005 23:09

Noname - nepises uplne sprostosti, len ti nie je rozumiet. Takze bud si to po sebe necitas, alebo si madar ;) a neuvedomujes si ako je to nehorazne zhovadela slovencina ktoru pouzivas ... keby si takto na mna rozpraval na intraku tak ta budem mlatit kym sa nenaucis poriadne po slovensky ... aspon nieco by si si z tade odniesol
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 14. zář, 2005 10:02

For NONAME

Este sa musim vratit k tym spominanym technikam,ktore si prevadzal tak ,,tvrdo,,. To sa ti prosimta ako podarilo pri technike irimi-nage pichnut niekomu prst do oka a dokonca 2 krat.?? Asi nebudes az taky skuseny ako to vyznieva z tvojich ,,basniciek,,. Nechcem si to radsej zivo predstavit ako prevadzas techniky. Praskanie kosti, prsty do oka , prepichnuty kamos drevennym nozom, pocuj bud si naozaj tak nemotorny alebo sa hras na velkeho hrdinu, ktory pocuva hlas svojho neporazitelneho senseia. Ja netvrdim, ze nedojde pri treningoch k urazu, ale stale si ma nejako nepresvedcil o svojich kvalitach , ktore ziskavas na seminaroch a snazis sa prevadzat techniky pomaly a ucinne a to dokonca aj na rychly tvrdy utok. Naozaj by som ta chcel vidiet. Kde vlastne trenujes?? Mozno si dam tolko namahy a dojdem ta pozriet a mozme osobne pokecat??
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Noname » stř 14. zář, 2005 12:31

Asi 1 alebo 1.5 pol roka som cvicil takto ako som Ti to písal. Chodieval som do dvoch rôznych klubov naraz.Väčsina zranení sa vyplynulo z velkej snahy (zhruba v 95% prípadov) a nie o tom, že sa nasilu robili páky. Ja mám zlomenú klúčnu kosť ktorá mi nezrastie a musím takto cvičiť. Posledné 3 roky cvicim (sa snažim) bez využitia mojho fyzického a rýchlostného potenciálu a hlavne zameraním na odstránenie tých problémov, ktorých som nabral za "prvý rok". (To neznamená ze balett ) Co sa týka mojho(ich) ucitela(ov) nie su zďaleka nepremozitelný :) ale aspon vie udierat a kopat. Každého sa nachytať, alebo zneužiť situáciu.

Dalej. Ci robim funkcné aikido ? A moje skúsenosti?
Viem čo nemám robiť a prečo - (túto vetu pochopíš až niekedy neskôr)

Z technik čo robíme sú všetky funkčné a bez obmedzenia. Ináč na čo by sme to robili ?.
Ked som si už svojho trénera "pochválil" - Prečo ... To čo ukáze je reprodukovatelné, má hlavu pätu, zaberá na každého aj pri rýchlosti aj pomaly... takze darí sa to zopakovať ... Velmi vela sa venujeme základnym veciam - pády - streching suwariwaza a kontrole tela. Čo sa týka techník ...
A ako som to písal na 1. mieste je účinnosť techniky s kontrolou (Kontrola)
Ako sa mi darí s lepsími ? S typom ktorý cvicí cez desať rokov goju ryu ma vychutnáva (ale uz menej - mal osemrocný náskokv BU) ked "ozaj"chce, ale zopárkrát on je na masle. A nemá moznosť ztiahnut si ruku alebo zmenit si útok. Ked sa technika podarí (zhruba 25% percentná úcinnosť z pokusov) tak je to ako vo velkej knihe - bez sily a lahko.
Ináč to ztiahnutie ruky - to nič iné nie je len správna práca so vzdialenosťou....

Ako cvičím , či som nemotorný ??? Priemerné pohybové schopnosti

Pýtal si sa, že ako pri rôznych bojových umeniach. Bez velkých reči. Maximálnu konfrontáciu čo som videl na tých mojich seminárov bol tréning na mawasi geri kde boli kopy + údery, kde kopal a udieral velmi šikovný typ (4.dan karate a bol z niakej elitnej policajnej skoly). Videl som aj pár "na doraz" randori, aj prezil som si ich zopár kde sme chceli nachytat uciteľa. V poslednej dobe ide mi hlavne "PRE®I« TO (a teraz som nesrandoval) takze už žiadne finty neskúšám. Vtedy som dostal jedného 80kg ukeho do hlavy a konec zábavy.

Dalej. Ja nie som zaslepený so svojimi ucitelmi (mám 30 rokov), som asi najväčší skeptik všetkých čias a hlavne vtedy ak vydím alebo počujem o zázračných učitelov a BU atď. Napríklad u nás ked·som začal chodievať alebo videl nášho vyššieho, som si myslel - hmmm je to asi niaký "niemand" lebo má iba 5.dan. Na Slovensko chodievaju aj vyššie stupňe, asi tam bude lepšie, a niektorý maju samé dobré školy diplomy .. Ja všetky moje "názory" mám z zvlastných skúseností, a ako som to aj ukropcánymu písal navštívil som si inkognito (alebo bez hakamy) v teplákoch pár klubov na zbieranie skúsenosti.

Potom trošku teorie - ako to vidím ja u Stevena.

Steven je vysoky a obrovsky. Na to aby si mu ublížil potrebuješ silu alebo hybnosť. On má neskutočný počet hodín odcvičených kde mohol narábat s utokmi, lebo bez hybnosti málokto sa odvázi zautočit nanho. Vychýlenie pri takýchto utokov nesie zo sebou "dynamické prevedenie" technik, co je uňho jednoznačné. Má asi najviac odcvičených hodín "traja na jedného"
Ked si menší toto vsetko je preč a si nahratý. Musíš vychýlenie spraviť iným spôsobom. Máš dve možnosti. Zobereš si zbraň do ruky alebo do opasku a okamzite všetky útoky na teba budú Dynamické ALEBO naučís sa KLAMA« TELOM. Nikto nebude skákat okolo teba a otukávať z vačšej vzdialenosti - alebo robiť sparing ak más nož v ruke alebo v kimone.
Ak nauciš to druhé (Klamať telom) so správnym mai-om tak zvládnes všetko. A to je tá vec ktoru nemožes riesit rýchlosťou a silou. Na osvojenie tohoto potrebuješ neskutocný počet hodín pri ktorých este musís zvládnut priamé vstupy.
Stevenove aikido možes robiť iba ak máš jeho postavu.

Ja počas moje "krátkej kariéry videl dvoch majstrov"
Jeden je pán Tamura - on je majstrom spôsobu klamania telom. Druhy bol Nishio sensei - ale on riesil túto problematiku pomocou karate. Jeho celé aikido je plných atemi. Ja osobne toto nemozem robit nemám odvicené roky v karate. Príliž komplikované. A o aplikovanie prácu meča v technikách som este nič nepísal.

Teraz chodievame do Senca cvičiť. Keď máš technické otázky tak kludne obráť na mojho trénera, ešte sa nestalo že by nevedel odpovedať a velmi rád odpovie + znázorňuje s príkladmi. Aj väčšími silnejšími .... rýchlejšími (???)

a vsetko čo som ti písal sú moje myšlienky názory a nie mojich trénerov a učiteľov.

Počúvať hlas svojho senseia ??? ... :)
Nikdy nikomu never, nauč si vytvoriť vlastný názor, + MUSÍ© OSTA« OTVORENÝ PRE NOVÉ VECI

Iriminage - vypychnuť oko ??? Iriminage má X foriem podľa pohybu útočnika. Netreba ostať pri šablónoch ...

Noname
Noname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 14. dub, 2005 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » stř 14. zář, 2005 17:39

noname - jesisi ty sa nauc po slovensky, pretoze polovica tvojich myslienok ide do hajzla ked takto pises ... to sa proste fakt neda citat, je to ako po prasati takze tvoj "prispevok" no comment
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron