trenink karatedo v japonsku

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod player » čtv 27. pro, 2007 15:27

RUNAR píše:Player : opět se úplně pleteš ,nechtěl jsem to komentovat ale tohle už je příliš, bylo by fajn kdyby jsi se vyjadřoval k tématům o kterých alespoň trochu něco víš, trénink aplikací je nácvik obrany v určitý situaci ,
není to volný sparring tak to nemíchej dohromady.
Nepřeji ti aby na tebe nějakej borec co umí dobře Shotokan Karate zaútočil naplno úderem klíďo s rukou v hikite.


A copak tvrdim, ze aplikace kata je volny sparring?Ja jen tvrdim, ze to co ta kata obsahuje, viz vystrihla ukazka, je daleko, predaleko praktickemu pouziti.Tak jaky to ma pak smysl cvicit?
Ja si naopak moc preju, aby na me nekdo takovy zautocil, proto se budu snazit najit si cas na treninky karate a casem si to povime.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod TongPa » čtv 27. pro, 2007 15:27

defendu píše:Tak to by mě zajímalo co o mě kde ten mizera navykládal :lol: :lol:


ukropcany píše:Ani sa nepýtaj... :twisted: :wink: :lol:


Neboj, moc jsem jim toho neřekl, kdybych na ně "vybalil" úplně všechno, tak se mnozí z nich dodnes ve spánku pomočují... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod player » čtv 27. pro, 2007 15:31

Gino : tys mi nedokazal odpovedet na prostou otazku, tak ji tedy jeste jednou zopakuju.Skutecne veris funkcnosti takove obrany, co je v te aplikaci ukazana?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 27. pro, 2007 16:07

Player:Je to ukázka nácviku aplikace, ukázka pro začátečníky a žáky aby jasně a přehledně viděli jak to mají žáci ze začátku nacvičovat,
je to metodika nácviku od lehkého postupně k náročnýmu nácviku,
dřív se jedna kata teda i aplikace cvičily třeba 3 roky i víc,postupně se nácvik zrychluje a přitvrzuje,taky se hlavně zrychluje sled kryt-úder,kterej je u dobrých borců hodně bleskovej,takže nikam neuhneš ani neutečeš.
Jakou metodikou jsi se učil základy kumite ty?
Jestli si vymyslel něco lepšího než řízený kumite pak jsem velmi zvědavý.
Jaký to má smysl cvičit?Stejný jako má smysl cvičit techniku nejdřív i pomalu a uvolněně.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod player » čtv 27. pro, 2007 16:18

RUNAR : sice chapu, ze zakem je covek cely zivot, ale preci jen pri zkouskach na 1. dan bych ocekaval jinou uroven, nez nejakou ukazku pro zacatecniky :roll:
V shotokanu ver nebo ne, jsem za 1,5 roku pri 2h tydne(posledni pul rok 4h tydne) k zadnemu rizenemu kumite vubec nedostal.Pekne, ze?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » čtv 27. pro, 2007 16:52

player píše:Angus : myslis to WKF, kde se hraje jen na naznaky a za sebemensi kontakt na souperovu hlavu dostavas napomenuti?O to zajem nemam.

A v jakém kumite tedy chceš soutěžit? Myslíš, že v jiném karate je to s kontakty na hlavu jinak? Já soutěžil jednak ještě podle původních pravidel (kterým prakticky zůstala věrná JKA) na parketách, tak podle nových WKF na tatami.
Uveď mi, prosím, sportovní karatistickou soutěž, kde je povoleno na hlavu něco více, rád se nechám poučit.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 27. pro, 2007 16:59

Player:U zkoušek na kterýkoliv dan by každej měl cvičit i základní kihon,
i základní provedení aplikací.
Je to jenom kousek nějakýho videjka, který ukazuje základní nácvik.
Mě spíš hodně zajímalo jakou metodiku máš ty na nácvik základů a aplikací?
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 27. pro, 2007 17:21

Player: Třeba by tady někdo mohl poslat ukázku jak se drilujou kolena v thai boxu nebo vale tudu, třeba útočník jede přední zadní direkt, obránce povolí blokuje třeba dvojákem a jede dva direkty a kolena.
A někdo napíše:
Proč to jedou tak volně a pomalu?
Proč ten útočník přestane útočit, proč neuhýbá?
Proč jede pořád jenom ty direkty a né i háky a zvedáky a kolena a kopy a porazy a co kdyby ještě začal klinčovat?
A neni ten útočník nějakej malej co kdyby tam byl 2,5 metrovej a nebo 120 kilovej?
To je jasný tohle je pro rvačku naprosto nepoužitelnej trénink :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod player » čtv 27. pro, 2007 18:34

Angus píše:
player píše:Angus : myslis to WKF, kde se hraje jen na naznaky a za sebemensi kontakt na souperovu hlavu dostavas napomenuti?O to zajem nemam.

A v jakém kumite tedy chceš soutěžit? Myslíš, že v jiném karate je to s kontakty na hlavu jinak? Já soutěžil jednak ještě podle původních pravidel (kterým prakticky zůstala věrná JKA) na parketách, tak podle nových WKF na tatami.
Uveď mi, prosím, sportovní karatistickou soutěž, kde je povoleno na hlavu něco více, rád se nechám poučit.


Neco vice neznamena povoleny zamerny plny kontakt, to doufam chapes.
Jinak jsem sem tusim daval odkaz na fotky z narodaku, tam krev z rypaku nebyla vubec vyjimkou a jen vyjimecne to bylo posouzeno jako neprimerena technika s napomenutim.
Pro pripomenuti:
Obrázek

Obrázek
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » čtv 27. pro, 2007 18:40

RUNAR píše:Player: Třeba by tady někdo mohl poslat ukázku jak se drilujou kolena v thai boxu nebo vale tudu, třeba útočník jede přední zadní direkt, obránce povolí blokuje třeba dvojákem a jede dva direkty a kolena.
A někdo napíše:
Proč to jedou tak volně a pomalu?
Proč ten útočník přestane útočit, proč neuhýbá?
Proč jede pořád jenom ty direkty a né i háky a zvedáky a kolena a kopy a porazy a co kdyby ještě začal klinčovat?
A neni ten útočník nějakej malej co kdyby tam byl 2,5 metrovej a nebo 120 kilovej?
To je jasný tohle je pro rvačku naprosto nepoužitelnej trénink :lol:


Ja o jablkach, ty o hruskach.
Copak nekde kritizuju rychlost technik paneboze?Ukaz mi kde, cituj me, nebo si ty sarkastickyt poznamky laskave odpust.
Kritizuju techniku samotnou, protoze kryt rukou kop, ktery jde na me zezadu tak, jak je to videt v te kata je volovina prvniho stupne!A funguje to jen pro to, protoze ten co kope tou nozkou zustava laxne na miste, misto aby v tom kopu byl patricny duraz s pohybem vpred, jaky by tam ve skutecnosti byl, kdyz by nekdo nekoho chtel zezadu nakopnout.
To co je na tom videu a co se mi nelibi, neni zakladni kihon, ale ukazka aplikace kata.Tak mi nepredhazuj neco, o cem sem ani nemluvil.
Nicmene kihon se cvici pomalu pri nacviku, ne kdyz chci nekoho vyzkouset.Pak se covek divi, co za lidi ma cerne pasky, kdyz zkousky vypadaj takhle :roll:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » čtv 27. pro, 2007 18:44

player píše:Neco vice neznamena povoleny zamerny plny kontakt, to doufam chapes.

Dle pravidel je to totéž, ostatně velká část klubů JKA jsou současně členem WKF a startují pravidelně v soutěžích WKF včetně národních pohárů a ligy.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 27. pro, 2007 19:00

Player: Dával jsem to jako příklad, tohle jsi napsal a na tohle jsem REAGOVAL:
player píše:Ty aplikace kata jsou sice uzasne efektivni na pohled, ale zrovna tak uzasne neprakticky do realneho fajtu.Ledaze by na tebe utocil nekdo, kdo vystreli uder/kop a zustane cekat na miste, jestli mi neco nahodou neprovedes.


Spíš bych řekl že hrušky a jabka mícháš ty, jak říkám nácvik aplikací není sparring.
Mohl by jsi napsat tu svou nebo vaší metodiku?
Naposledy upravil RUNAR dne čtv 27. pro, 2007 19:34, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Angus » čtv 27. pro, 2007 19:11

player píše:To co je na tom videu a co se mi nelibi, neni zakladni kihon, ale ukazka aplikace kata.Tak mi nepredhazuj neco, o cem sem ani nemluvil.
Nicmene kihon se cvici pomalu pri nacviku, ne kdyz chci nekoho vyzkouset.Pak se covek divi, co za lidi ma cerne pasky, kdyz zkousky vypadaj takhle :roll:

Playere, bohužel dokazuješ, že o karate opravdu nemáš až tak velký přehled. Nic ve zlém, ale tohle vše je opravdu mnohem komplexnější a složitější, na to nestačí dva roky tréninku shotokanu.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Gino » čtv 27. pro, 2007 19:49

player - promin, ale asi bych opisoval od RUNARA :)
Takze asi tak...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod player » čtv 27. pro, 2007 20:04

Odpovim naraz.

Kdyz nekoho neco ucim, pak je namiste ukazat si to pomalu, stinove.Pote se prejde k aplikaci se souperem, opet pomalu, aby si to clovek zazil.Az si to zazije, prejde se do plne rychlosti, bez durazu.Kdyz to clovek zacne zvladat i v rychlosti, prida se duraz, aby se covek neucil obranu jen na pul plynu, ale aby mel skutecne pocit, ze dostane lidove receno po hube, pokud neudela to co ma a to jednak technicky spravne, druhak rychle a durazne.

Takze jestlize se mam jeste vyjadrit k tem zkouskam na 1. dan, je pro me naprosto neprijatelne, abych tam sledoval kihon nebo aplikace kata jen na pul plynu.Tam uz to musi litat jak kdyz bicem mrska.

To je jak s tou systemou, kde vidim uzasne aplikace proti vsem moznym utokum, dokonce proti nozi, ale nikde ne v plnem nasazeni od utocnika.K cemu to pak je?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » čtv 27. pro, 2007 20:11

Gino píše:player - promin, ale asi bych opisoval od RUNARA :)
Takze asi tak...


ale tak tos mohl rict rovnou, ze nemas vlastni nazor.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 27. pro, 2007 22:01

wader píše:Na to není třeba žádných důkazů, má to prostě logiku... Samostatné techniky nebo kombinace jsou každopádně dobré pro boj s nějakým křupanem v hospodě nebo proti někomu, kdo umí jiné BU. Naproti tomu KATA má uplatnění v boji dvou karatistů, protože jsou oba řekněme na stejné technické úrovni, mají stejný základ a budou tudíž bojovat podobně. Tím se dostávám k jádru. Jestliže by jeden z nich znal a ovládal více nebo všechny katy, má taktickou výhodu v tom, že zná modelové situace útoku jiného karatisty atp. Doufám, že je to celkem srozumitelné a pochopitelné.


Wandere jak dlouho cvičíš nějaký systém mající v sobě zakomponovaný systém kat?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » čtv 27. pro, 2007 22:57

RUNAR píše:Player:Je to ukázka nácviku aplikace, ukázka pro začátečníky a žáky aby jasně a přehledně viděli jak to mají žáci ze začátku nacvičovat,
je to metodika nácviku od lehkého postupně k náročnýmu nácviku,
dřív se jedna kata teda i aplikace cvičily třeba 3 roky i víc,postupně se nácvik zrychluje a přitvrzuje,taky se hlavně zrychluje sled kryt-úder,kterej je u dobrých borců hodně bleskovej,takže nikam neuhneš ani neutečeš.
Jakou metodikou jsi se učil základy kumite ty?
Jestli si vymyslel něco lepšího než řízený kumite pak jsem velmi zvědavý.
Jaký to má smysl cvičit?Stejný jako má smysl cvičit techniku nejdřív i pomalu a uvolněně.


Řízené kumite nikdo nezpochybňuje. Ale fakt nechápu proč se začátečníkům ukazuje aplikace katy jinak než pokročilým. Jakou to má logiku? Nejdříve to zacvičím blbě a pak až se to naučí tak jim to ukážu jinak, tentokrát správně.
Mám asi zkreslené představy o výuce karate.
Další věc co mě udivuje. Jak si přišel na to, že tá ukázka je pro začátečníky. Všichni tam měli černý nebo hnědý hadr, takže to začátečnící určitě nebyli. Což podle toho co jsi napsal, tak mohli jet naplno a ukázat něco víc než ukázku pro začátečníky. :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » pát 28. pro, 2007 6:12

player píše:Odpovim naraz.

Kdyz nekoho neco ucim, pak je namiste ukazat si to pomalu, stinove.Pote se prejde k aplikaci se souperem, opet pomalu, aby si to clovek zazil.Az si to zazije, prejde se do plne rychlosti, bez durazu.Kdyz to clovek zacne zvladat i v rychlosti, prida se duraz, aby se covek neucil obranu jen na pul plynu, ale aby mel skutecne pocit, ze dostane lidove receno po hube, pokud neudela to co ma a to jednak technicky spravne, druhak rychle a durazne.

Takze jestlize se mam jeste vyjadrit k tem zkouskam na 1. dan, je pro me naprosto neprijatelne, abych tam sledoval kihon nebo aplikace kata jen na pul plynu.Tam uz to musi litat jak kdyz bicem mrska.

To je jak s tou systemou, kde vidim uzasne aplikace proti vsem moznym utokum, dokonce proti nozi, ale nikde ne v plnem nasazeni od utocnika.K cemu to pak je?



jo,tohle má hlavu a patu....souhlas. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » pát 28. pro, 2007 9:26

RBR:No že se aplikace ukazuje jinak?Vždyť jsem to v tom příspěvku napsal, není to jinak ale nácvik od lehkého k náročnému neboli metodika hmm.
Ale mě udivuje že víte co všechno na tom videu je prostě někdo postne kousek nějakýho videa, nazve to dan test a hned se tady najde spousta brutálních expertů co poznaj z krátkýho videa jaká je úroveň karate u pana Kagawi :lol: .
No byla tady fundovaná kritika metodiky že útočník zůstane po útoku stát a že má ruku v hikite,že takový nácvik aplikace je určitě špatně :lol: , na tohle jsem reagoval a už to píšu po desátý.
Naposledy upravil RUNAR dne pát 28. pro, 2007 10:26, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron