Mistři Ju-jitsu v ČR

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Gino » pát 08. úno, 2008 11:48

Bui - ten odkaz od migliho ti nejake info poskytne, vic se tu asi nedozvis.

Ad seminar - nemusis se bat, je tam spousta kluku vice nez 20ti letych (z rad zaku) a seminare byvaji spolecne s jinyma skolama jujutsu (nejvice Krnov http://www.jiu-jitsu.euweb.cz/ ), aikido atp. A odtama je dost velkych a silnych chlapu :)

PS: na nedavnem seminari se mel objevit i uzivatel zm (Zdenek Minarik http://www.otokodate.com/ ), ale nevim, zda k tomu nakonec doslo.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

:-)

Příspěvekod kumori » sob 09. úno, 2008 7:09

4 makoto
řekněme, že tradiční je styl, který se řadí mezi tzv. kobudo (staré školy) a školy na toto přímo navazující
moderní styl, tzv. shinbudo jsou styly, které byly vytvořeny již na přelomu 19. a 20.století.
je to dost laicky, aspoň tak to chápu já.

4 gino, podívej, dnes má každá slušnější škola své webovky, kde najdeš vše z historie školy, životopis představitele školy, směru etc.také jsem hledalněco o Miura ryu a souhlasím s kolegou bui.Pan Zupka je velice podivný, myslím, že by bylo faj, pokud se veřejně prezentuje, hodin nějaký odkaz na své učitele...
koukám, že se nám to tu trošku "hladíkuje"...

jinak se omlouvám pokud dlouho neodepíšu, mám problémy se zády a jsem na kapačkách (píšu ze sesterny, hodná a příjemná mladá sestřička mne na chvilku pustila 8) )
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod ozz01 » stř 12. bře, 2008 13:09

Kuničiva,jelikož se nějakou dobu Jitsu zabývám,měl bych malou aktualizaci :lol:
Zbyńek Goralczyk 3DAN (Praha)
Tom Březný 3DAN (Ostrava)
Martin Schenk 3DAN (Ostrava)
Kamil Jaroš 2DAN (Ostrava)
Radek Klich 1DAN (Ostrava)

Zbytek odpovídá :P myslím...
ozz01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11. bře, 2008 0:00

Re: :-)

Příspěvekod Randy » ned 20. dub, 2008 21:34

kumori píše:4 gino, podívej, dnes má každá slušnější škola své webovky, kde najdeš vše z historie školy, životopis představitele školy, směru etc.také jsem hledalněco o Miura ryu a souhlasím s kolegou bui.Pan Zupka je velice podivný, myslím, že by bylo faj, pokud se veřejně prezentuje, hodin nějaký odkaz na své učitele...
koukám, že se nám to tu trošku "hladíkuje"..


:lol: Dlouho mně nikdo nepobavil, jako tento nesmysl. Je to vtip .Tohle přeci nemohu brát vážně.
Takže podivný? Slušnější škola? ®ivotopisy, historie ...
Mně přijde podivné a netaktní takové chování na internetu. Obzvláště na fóru. Ach ta diskuzní fóra.
Omlouvám se, že jsem si dovolil nedat na web školy svůj životopis. A ani to neudělám. Kdo chce, pozná mne. Ohledně Miura ryu - kdysi to pro mně bylo snadné "odlišit" se od sportovně zaměřených klubů. Nyní to vím. S Ginem jsme to dlouze probírali. To byla moje chyba. Uznávám. Chybami se člověk učí. Odkaz na mé učitele. Především je to můj otec, Rey Alison Garcia (odtud tedy mé jméno. Už chápete proboha?). Poté jsou to všichni učitelé, se kterými spolupracujeme. Jestli v tom hledáte něco záhadného?Hledejte. ®ádná záhada v tom není. A pokud jsem podivný tím, že prostě nemám zapotřebí neustále vypisovat jedno a to samé, pak se omlouvám, ale já jsem od toho, abych cvičil a učil (se) a ne abych vysedával pořád na webu. Cvičím ju jutsu. Tečka. ®ádné extra.
Veřejně se prezentuji a prezentovat budu. To je možná pro někoho trn v oku, ale hold tak to je.
Ohledně udělování stupňů a titulů. Vážený pane važte prosím slova. Mohlo by mrzet- každý stupeň jsem si poctivě vydřel a také jsem si jej vypotil. Pokud o tom pochybujete, přijděte. Pokud znáte technické stupně, jistě budete soudný na zhodnocení mého technického projevu. Ohledně aikido: takže - nevím, kde jste tuto šílenost četl. Ale je to takto: prvně jsem chodil do juda v Přerově, kde jsem odešel právě pro neshody s trenérem (vadilo, že nezávodím, nechtěl jsem - proto pak vznikla ta patálie s "Miura".) Chodil jsem i do aikida. Sem tam zacvičit si. Nevím o tom, že bych byl vyhozen. Pan Ilgner a já jsme problémy nikdy neměly. Přestal jsem cvičit, protože jsem se chtěl věnovat plně právě ju jutsu. Jelikož nejde dělat více věcí pořádně najednou. Problémy měla konkurence v Přerově. Ale za to já nemohu. A proto tyto pomluvy.
Věřte si čemu chcete - píšu to, protože věřím v soudnost lidí. Ale na druhou stranu vím, že když někdo bude chtít špinit, cestu si najde. Ohledně mých referencí - poptejte se třeba Renshiho Hermanna z Krnova. To je velice solidní a technicky nabitý člověk. Trošku ho znám a vím, že je spravedlivý a soudný natolik, aby řekl pravdu. Pochybuji, že by spolupráce měla tak dlouhého trvání, kdybych byl tak podivný jak píšete.

Na závěr. Nehrnu se na taková fóra a ani nejsem "s každým zadobře" jen proto, abych si ulehčil svou cestu. Neznám tady 99% lidí a ani po tom netoužím. Kdo chce a je slušný, má u mně dveře otevřené. Ti co mne znají ví, že nemám rád lež, sprosté a podrazácké jednání.
Mnoho klubů se ohání jmény "slavných" mistrů. Ale proč??Přeci - koho to bude zajímat, zeptá se do očí přímo. Člověk by se neměl schovávat za "své" učitele. nezáleží tedy na osobnosti učitele a nebo trenéra ale na tom, KDO mu "udělil" kyu/ dan? Měl by si (každý) všechno vyvzdorovat. Tak to vidím já. Je to složité, místy od lidí hnusné jednání. Ale člověk na to buď má, nebo ne. Buď je dostatečně silný, nebo není a musí a cítí potřebu být ve stínu. Každý má volbu.
"Japanisté" pokud to nutkavě potřebují, nechť vypisují rodokmen kam chtějí. Mě záleží na tom co umím. Jestli to umím a zda-li se vyvíjím. A podle toho také vybírám učitele a "spolupracovníky". To, že mám mistra a znám jeho historii až do pátého století nedělá z nikoho nic. Pouze je to na knížku. Třeba pěknou.
Celé výše popsané téma je pro mne tímto uzavřeno. Nemíním celý život promarnit hádkami, pomluvami atd., tady nebo na podobně šílených stránkách.

P.S.: byl jsem zde po dlouhé době (mrknul jsem do statistiky, adresa na link byla ve výpisu) a zase dlouho nebudu. Vlastně doufám, že nikdy. Pokud něco tedy budete potřebovat, napište mi. Nebráním se osobním setkáním ani diskuzi s normálními lidmi. Tím chci říci těmi, kteří nemají klapky na očích.

S pozdravem všem učitelům/trenérům i žákům
René (Alison Garcia) Zupka (jinak taky Randy víte?!)
4.Dan (ano - když cvičíte celý týden a neflákáte se, pak něco umíte)
Renshi (každý by se měl vzdělávat)
"Myšlení je nejtěžší práce, jaká existuje. To je pravděpodobně důvod, proč tak málo lidí myslí." Henry Ford
Randy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20. dub, 2004 23:00
Bydliště: Přerov

:-)

Příspěvekod kumori » čtv 08. kvě, 2008 16:23

4 Randy

jsem rád, že se tu najde i trochu té zábavy :lol: ...

...ale teď vážně.Milý příteli, Váš příspěvek je s mým velmi jemným citěním chápán jako "zmatečný".Vaše narážka na japanisty a vypisování rozsáhlých rodokmenů je dětinská, není náhodou "vaše" jujutsu právě japonské a Vy prezentujete, že cvičíte tradičně?Pak by se tedy slušelo v souvislosti s "tradičními" zvyklostmi uvést do své webové prezentace i něco o linii stylu (jako má například Judo, Aikido, Yoseikan nebo zde v ČR Hakko ryu a Yamaue ryu), tak víte s kým máte tu čest.Váše poznámka o konkurenci v Přerově je zajímavá.Komu jste proboha konkurovali?Sportovnímu karate či judo?Nebo aikido a kendo?Určitě došlo k minimálně tvrdému a podpásovému zákulisnímu boji v podobě nočního strhávání plákátků s pozvánkou na "nábor" 8)

Milý Randy, vážil jsem cestu do Tvého dojo a jen se koukal.V Tvém dojo jsem neviděl nikoho ve svém věku (40-tník) nebo mladšího, jen samé děti.Můj kamarád se byl již dřív podívat v dojo v Lipníku, nějak nepochopil co jste cvičili (asi to bude tím, že má jen 1.Kyu JJ :lol: ).Podívej, jezdil jsem 2 x týdně do dojo v Katowicích, můj učitel mi udělil 2.Dan a to bez jakýchkoliv zkoušek, prostě jsme cvičili a před ukončením cvičení jsme si nastoupili, on mne vyvolal a předal mi pás s tím, že mé schopnosti jsou dle jeho uvážení na téíto úrovni, takže žádná předem připravená show, jak je tady v ČR při "zkouškách na STV".

Takže abychom to nějak definitivně uzavřeli, máš zahraniční učitele, zkus se tedy inspirovat jak to mají v zahraničí, myslím, že prezentace učitelů v USA je na jejich webových stránkách "vyčerpávající"

BTW není Tvá organizace nebo Ty členy, či snad nespolupracujete s World Sijo Tarfu Federation?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Randy » pon 26. kvě, 2008 8:47

Jee a já si myslel, že jdu na pranýř :-D Tak pokud jsi byl v Přerově, o čemž pochybuji, tak bys viděl, že tam dospělí cvičí. Pravda, možná jsi přišel (?), když tam zrovna nebyl. Pravda. Tak "staří" tam nyní nejsou...
Dále - dětinské chování. Díky za uznání. Celé tohle fórum je dětinské. A kamaráda pozdravuj a řekni mu, ať nekecá. Pokud cvičí Ju jutsu (ale asi ne :-P), tak hold musí základní techniky a jejich varianty znát :-)))) Pokud to nepochopil, pak to svědčí o úrovni ... A mně tady budeš psát takové nesmysly. Ju jutsu má přes 700 podob. Nicméně určitý standard je asi všude stejný ...
Na mých oficiálních stránkách neprezentuji, že cvičím tradiční bojové umění. Neber to jako urážku, ale rozhodně máš mylné informace, nebo prostě jen "špatně" čteš :)))
Kdybys vážil cestu do Přerova - ehm, pročpak jsi se nepředstavil, nediskutoval atd.? To je divné :twisted:
Hele je to dobrá sranda si takto psát, nicméně je zvláštní, že taková negace a osobní útoky provázejí zdejší fórum mnoho lidí (myslím tím to, že si zde otírá hubu o koho kde může).
Jako samozřejmě ono udělování v Polsku známe 8) Je zvláštní kolik lidí právě tebou popisované udělování zatracuje. Ale slyšel jsem, že prý nějak podobně stupně z počátku uděloval i Ueshiba. Nevím, jen jsem to zaslechl.
Milý kolego učiteli, přijeď. Můj tel. je 728 478 858, můžeš si zacvičit. Můžeš se ptát. Tedy pokud chceš. Zavolej nebo mi napiš kdy přijedeš a rád tě osobně v dojo přivítám. A pak bude záležet na tobě a tvém egu. Buď už přijedeš s tím, že všechno víš, a jdeš sbírat jen "to co se ti hodí", nebo jsi čestný člověk, budeš tak jednat a pak svůj nezaujatý postoj vyjádříš, třeba i tady.
K těm školám ještě - konkurence v Přerově. Asi to nechceš pochopit ani uznat (to je tvůj problém), nicméně kdyby nebyla, vypadalo by to jistě jinak... Nebudu ti vysvětlovat "omáčku" kolem toho. Je to zbytečné. Ty máš přeci jasno. Máš kamarády a "zaručené" informace.

Ohledně webu: Až budu bydlet v USA, pak přizpůsobím i web. V nynější podobě mi tento web vyhovuje. Až to bude standard, pak se přidám. Do té doby nevidím důvod.

Na poslední tvůj dotaz odpovídám: NE, nejsme členy této organizace (
World Sijo Tarju Federation )

Na to, že jsme tak strašní mám pořád velmi dobré reference. Ale zas chápu, že se nemusíme líbit všem.

Celou věc považuji za uzavřenou. Měj se pěkně příteli a ahoj! :)

Pěkný den ;)
Randy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20. dub, 2004 23:00
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Jendis » pon 26. kvě, 2008 12:40

Hele....ale tohle je rovný jednání...nechť si myslím o cokoliv,tak tohle se mi pozdává....Randy na sebe nechal telefon a řekl natvrdku,ať si přijdete zacvičit(svolnost i ke sparringu?).....tomu se říká:" hodit rukavici"...zvednete ji někdo????? :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 01. čer, 2008 12:58

...to jsem mohl vědět...... :roll:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kumori » stř 04. čer, 2008 18:45

Jendis píše:...to jsem mohl vědět...... :roll:


a co navrhuješ?máš vůbec rálnou představu, jak tento problém uspokojivě vyřešit, když já i Randy máme oba diametrálně odlišnou představu o tom, jak má vypadat JJ?Ne, zde můžeme zůstat jen v teoretické rovině přátelské a věcné diskuze.Můžeš si o mně myslet co chceš, je mi to celkem jedno, ale vyzývat někoho ke sparingu v JJ, je nepochopení základní definice JJ jako OBRANNÉHO STYLU.

Já mám jasno a to stačí...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 04. čer, 2008 18:51

kumori píše: ale vyzývat někoho ke sparingu v JJ,



Ale já nikoho ke sparringu nevyzývám.... :wink: Randy navrhuje možnost si zacvičit-celkem na férovku zve,což se mi líbí(a já se zároveň PTAL,jestli je svolný i ke sparringu)....a řeči o nepochopení....mno.....v JJ se běžně spáruje,stačí chtít.
A to nemluvím o Fighting JJ.....

http://openmat.dk/video/csa/ian_nipponcup.wmv

http://openmat.dk/video/csa/nippon_0304.wmv


znovu opakuji,stačí jen chtít.A myslet si můžeš,co chceš.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » čtv 05. čer, 2008 11:30

kumori píše:[....je nepochopení základní definice JJ jako OBRANNÉHO STYLU. Já mám jasno a to stačí...

Dotaz (uprimne mineny) - jak je definovan obranny a utocny styl? Nejde preci jenom o otazku vzdalenosti a principu aplikovani techniky?
Priklad: Zrovna vcera jsme si pri sparringu overili, ze mohu vykryt direkt tim, ze ustoupim (prodlouzim vzdalenost - defenzivni princip), vstoupim do soupere s krytem (zkratim vzdalenost - ofenzivni princip). Oba principy maji sve vyhody a nevyhody, zalezi na vzdalenosti, co chces dal delat (utect nebo "hodit banan do mixeru"), apod. Proto mi neni jasne tvrzeni, ze JJ je obranny styl...neni...stejne tak jako neni utocny.
Podle me jde jen o marketink....military styly jsou utocne a civilni obranne...blbost. I vojak musi nekdy ustoupit a kryt se, aby mohl zautocit. Rozdil je v moznostech volby finalniho reseni.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » čtv 05. čer, 2008 11:49

No jo, to je ta zasadni mystifikace, co se lidem leje do hlav... ze BU jsou primarne tvorena proto, aby se slabsi (mensi, hubenejsi, blbejsi - dosadte si sami :D) ubranil silnejsimu (vetsimu, atd.).

BU jsou proste tvorena pro boj a jestli je nekdo slabsi, silnejsi, nebo jestli je nekdo utocnik a nekdo obrance - to je uplne jedno a rekl bych, ze pred xxx lety to bylo jeste vic fuk, nez dneska. Dneska uz nejde o zivot na kazdy zableseny ceste v lese. Clovek praktikujici BU by se mel snazit ucit bojovat, hybat se, takticky premyslet... a ne se snazit topit ve filosofii, ktere navic ani nerozumi a jenom papouskuje to, co papouskovali uz lidi pred nim.

Kdyz se nekdo chce umet branit, mel by i vedet, jak muze utocit - a naopak. Krom toho, nechavat utocnikovi tu nejvetsi vyhodu (moment prekvapeni) a cekat, dokud nezautoci on na me... to je podle meho to zasadni nepochopeni obrany :lol: Pak uz totiz muze byt v rade pripadu pozde.

Makoto... obecne receno - tezko muzes chtit, aby tohle pochopil nekdo, kdo se do konfliktni, stresove situace dostal (dostane) jenom jednou za zivot a pamatuje si z toho akorat to, ze si na*ral do gati.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Makoto » čtv 05. čer, 2008 12:05

Gino píše:Kdyz se nekdo chce umet branit, mel by i vedet, jak muze utocit - a naopak. Krom toho, nechavat utocnikovi tu nejvetsi vyhodu (moment prekvapeni) a cekat, dokud nezautoci on na me... to je podle meho to zasadni nepochopeni obrany :lol: Pak uz totiz muze byt v rade pripadu pozde..

To mi pripomnelo - mam kamarada, ktery studoval nejaky vietnamsky styl a nakonec po dvou letech odesel (byl tam snad uz starsi bratr nebo neco podobneho), protoze ho napadl bezvlasy a on byl schopen uhybat, nejak blokovat, ale nedokazal pry spacifikovat utocnika, uz si to moc nepamatuji, preci jenom to uz je par let. Nejde mi na rozum, co a jak se tam ucili (mozna nejake vietnamske aikido ;-) Mimochodem - dal se nakonec na MT a nestezuje si ;-) Chvili jsem s nim pak sparoval a on byl jednim z tech, kteri mi rychle a bolestive vysvetlili, kde udelali soudruzi, ucici JJ v Cechach, chybu ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » čtv 05. čer, 2008 12:12

Makoto píše:
Gino píše:Kdyz se nekdo chce umet branit, mel by i vedet, jak muze utocit - a naopak. Krom toho, nechavat utocnikovi tu nejvetsi vyhodu (moment prekvapeni) a cekat, dokud nezautoci on na me... to je podle meho to zasadni nepochopeni obrany :lol: Pak uz totiz muze byt v rade pripadu pozde..

To mi pripomnelo - mam kamarada, ktery studoval nejaky vietnamsky styl a nakonec po dvou letech odesel (byl tam snad uz starsi bratr nebo neco podobneho), protoze ho napadl bezvlasy a on byl schopen uhybat, nejak blokovat, ale nedokazal pry spacifikovat utocnika, uz si to moc nepamatuji, preci jenom to uz je par let. Nejde mi na rozum, co a jak se tam ucili (mozna nejake vietnamske aikido ;-) Mimochodem - dal se nakonec na MT a nestezuje si ;-) Chvili jsem s nim pak sparoval a on byl jednim z tech, kteri mi rychle a bolestive vysvetlili, kde udelali soudruzi, ucici JJ v Cechach, chybu ;-)

Tomu dobre rozumim :wink: Je az s podivem, ze takovemu cloveku pak staci doslova par mesicu na necem fullcontactnim a je schopen nasekat i o mnoho zkusenejsim lidem. Viz. tvuj pripad a pripady mnohych dalsich. Proste bylo (snad uz se to dari trochu potirat, uz se o JJ scenu nejakou dobu aktivne nezajimam) zvykem cvicit az prilis noblesne, bezkontaktne.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Toman » čtv 05. čer, 2008 13:12

Gino píše: uz se o JJ scenu nejakou dobu aktivne nezajimam) zvykem cvicit az prilis noblesne, bezkontaktne.


To je trošku škoda ne? Leg lock rulezz :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » čtv 05. čer, 2008 13:18

Toman - jak se to vezme, momentalne se snazim zlepsit v jinych vecech :) Ale klasicke JJ uz mne momentalne prilis nelaka, to uz spis to vase Jungle :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod KAMINARI » pát 06. čer, 2008 9:23

Jako mladej juhan jsem měl dojem že s tím co umím z Karate a Ju Jitsu jsem nepřemožitelný. Pak jsem párkrát dostal přez hubu a teprve tato zkušeost dala mému cvičení ten spřávný směr. V kontaktním zápase člověk reaguje na úder nebo páku poněkut jinak než když se jen naznačí. Kontakt je důležitý a bez něj je cvičení BU jen spartakiáda.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron