Klipy - karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod ukropcany » stř 31. říj, 2012 21:54

TongPo píše:Safra, tohle mi NĚCO připomnělo... :twisted: :lol: :wink:
8) 8) 8)

Dúfam, že za toto povyšovanie sa zhora nedostanem nafackované... :oops:

4RBR - tak z postoja to ako karate pre mňa (!!!) vôbec nevyzerá... tak ale čo ja o tom viem ako to má vyzerať... 8) a možno sú to len začiatočníci...

4ranař - :wink:

No a už kušujem, nech sa to nezvrhne... :wink:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » stř 31. říj, 2012 22:00

TongPo píše:
ukropcany píše:...som oveľa skúsenejší, silnejší, mám lepšiu kondičku, som rýchlejší, lepšie všetko...

Safra, tohle mi NĚCO připomnělo... :twisted: :lol: :wink:

LMAO :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pucmaz » stř 31. říj, 2012 23:35

.
Naposledy upravil pucmaz dne pát 20. úno, 2015 12:42, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » čtv 01. lis, 2012 4:09

No já si myslím, že tyhle interní videa z tréninků by neměli na veřejnost vůbec proniknout, protože to nemusí vypovídat o všem co se, tam ve skutečnosti děje. Někdo si může video vybavit jako bojové gro školy, což nemusí být šťastné, protože na tom videu skutečně není žádná akce myslím tím nasazení, srdce atd., přirovnal bych to k přátelskému setkání nikoliv ke kumite. Co se týče rozdílného bojového vzorce šotokanu a goju, tak ano, ale pouze co se týče sportu a tradičního karate, ale nikoliv bojového kumite.
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pucmaz » čtv 01. lis, 2012 11:01

.
Naposledy upravil pucmaz dne pát 20. úno, 2015 12:43, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Araver » čtv 01. lis, 2012 14:05

Líbí se mi, jaká je tu snaha o předávání informacé méně zkušeným cvičencům. Jen mi to dost často přijde jako propagace vlastního ega. Jen namátkou:

1. Dotazy na věk cvičenců - proč ne, ale je rozdíl zeptat se s vážností a zeptat se jízlivě. A pak vyšší věk přece často neznamená vyšší moudrost nebo více zkušeností.

2. Dotazy na trenéry, mistry - také proč ne. Ale aby tu nějaký, s prominutím, smrad, co se motá mezi hromadou oddílů a zkusí od každého něco, hanil práci člověka, který si musel školu BU vystudovat a vlastní oddíl si založit, popř. byl pověřen jeho šéfem... To je docela dětinské.

3. "Nekoukej na ty filmy tolik" - tak to je zase další kapitola. Jeden člověk haní druhého protože sleduje filmy BU (přitom si to vymyslí, páč toho jedince ani nezná) a na druhé straně ten samý člověk nadšeně píše na foru "filmy".

4. A v neposlední řadě je úžasné, kolik odborníků tu máme. Jestli si všímáte, jedná se o ty samé lidi - ví vše o každém stylu a poučují, co to jde. A vzájemně se dokáží poplácet po ramenou.

Omlouvám se za odbočení z diskuse, o karate vím jen to, co znám z krátké desetileté praxe 2 stylů. Nějaké srovnávání, co je původní a co je původnější, nechám raději na šéfech honbu dojo. Myslím, že spousta lidí by se z Evropy chytla za nos a sundali pásy, kdyby mohli alespoň pár let cvičit právě v honbu dojo...

A taky si myslím, že každý rozumný člověk sklopí hlavu, zavře hubu a cvičí. Nekteré otázky jsou zkrátka pro teoretiky, kteří tu mají stovky a tisíce příspěvků na každém foru.
Araver
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod will » čtv 01. lis, 2012 19:32

pucmaz píše:Ten odlišný pohyb se projeví jak v kata, tak ve všech formách kumite. Šótókan je nastavený prostě jinak, netvrdím hůř, nebo líp. Problém je pouze v tom, že v našich končinách styly karate prostě splývají. Prakticky celou střední Evropu zastřešuje samouk, který tvrdí, že dělá Gódžú, ale přitom je to takový nepěkný mix Šótókanu a někde okoukaných Gódžú kata :-(
Nakouknutí pod pokličku a odhalení toho, kdo se kde učil a kolik času strávil se svým učitelem (dnes je v módě vyrazit na Okinawu na víkend a nechat se tam zastřešit nějakým karate učitelem a jeho organizací... a rázem máme původní karate na každym rohu) ale není populární a lidé na dotazy reagují popudlivě, místo toho, aby na to byli hrdí.

Původní okinawské irikumí vypadalo velmi podobně tomu, jak ho dnes děláme (ovšem máme lepší chrániče). Ruce u pasu, bradu nahoře a lehký záklon dozadu v dlouhém postoji byste před 100 lety na Okinawě nenašli.

Nikdy bych nevěřil, že tenhle typ argumentu někdy použiju, protože svýho času mě tady na fóru docela vadil... ale: Pánové RBR a will, nechcete místo diskutování na netu k nám přijít na irikumí? Vysvětlilo by se to všechno a hned. ;-)

No argument si použil zbytečně a sám si uvědomuješ, že to je hovadina, to ti přičítám k dobru. Nebudu se tady rozepisovat co jsem tady stokrát napsal, ale ty jsi začal, tak si tady přidám taky, ta ruka v hikite, atd., ta je pouze pro cvičební účely, tohle už věděli a chápali staří mistři a Funakošiho následovníci. Jinak co se týče pohybu, tak připouštím, že tam jisté rozdíly budou, to vyplýva z rozdílnosti stylu. Ale ve skutečném boji (neplést si to se sportovním karate) již ten pohyb nebude, tak dramaticky rozdílný. Jinak proti Vašemu kumite nic nemám, jak si cvičíte je Vaše věc šlo mi pouze o to konkrétní video v konkrétním čase, nic jiného. Jinak se určitě u Vás stavím, až bude někdy chuť a čas.
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 01. lis, 2012 20:37

pucmaz píše:Ten odlišný pohyb se projeví jak v kata, tak ve všech formách kumite. Šótókan je nastavený prostě jinak, netvrdím hůř, nebo líp. Problém je pouze v tom, že v našich končinách styly karate prostě splývají. Prakticky celou střední Evropu zastřešuje samouk, který tvrdí, že dělá Gódžú, ale přitom je to takový nepěkný mix Šótókanu a někde okoukaných Gódžú kata :-(
Nakouknutí pod pokličku a odhalení toho, kdo se kde učil a kolik času strávil se svým učitelem (dnes je v módě vyrazit na Okinawu na víkend a nechat se tam zastřešit nějakým karate učitelem a jeho organizací... a rázem máme původní karate na každym rohu) ale není populární a lidé na dotazy reagují popudlivě, místo toho, aby na to byli hrdí.

:D Co to má společného s tématem?

ůvodní okinawské irikumí vypadalo velmi podobně tomu, jak ho dnes děláme (ovšem máme lepší chrániče). Ruce u pasu, bradu nahoře a lehký záklon dozadu v dlouhém postoji byste před 100 lety na Okinawě nenašli.

Proč jsem taháš sportovní karate?

Nikdy bych nevěřil, že tenhle typ argumentu někdy použiju, protože svýho času mě tady na fóru docela vadil... ale: Pánové RBR a will, nechcete místo diskutování na netu k nám přijít na irikumí? Vysvětlilo by se to všechno a hned. ;-)

Došli argumenty co? Co by se vysvětlilo?

RBR

PS: Taky tě nemusím.
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 01. lis, 2012 20:41

pucmaz píše:.....
O přípravě útoku, či co, odmítám na netu diskutovat, sorry.

Proč?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 01. lis, 2012 21:23

4araver - asi nevies, ze uz bolo 6 rocnikov sparingovych stretnuti ucastnikov tohoto fora a ze vacsina z nas vie kto na tom ako asi je a pocet prispevkov tym padom vyjadruje prd...

No a k tomu kumite - mne sa to ako prezentacia skoly paci. Je to jasnou znamkou toho, ze sa za svoju pracu nehambia a to mi pride dolezitejsie ako samotna uroven parsekundoveho videa. Druha vec je neochota diskutovat o vlastnom vykone voci tomu v priamom protiklade, ale na to sme ai uz zvykli 8)
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » čtv 01. lis, 2012 21:48

:lol:

will: jak trénuješ, tak bojuješ :idea: :!:

RBR: není snad hodnotnější argumentovat v propoceném gi? :wink: :idea: :!:

Všem: nežerte to tak, kucí :wink: Radši makejte, ať v tom skutečným boji nepohoříte :!: :!:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 01. lis, 2012 22:54

Gino píše::lol:

will: jak trénuješ, tak bojuješ :idea: :!:

RBR: není snad hodnotnější argumentovat v propoceném gi? :wink: :idea: :!:

Všem: nežerte to tak, kucí :wink: Radši makejte, ať v tom skutečným boji nepohoříte :!: :!:

Jeden souboj nic neřeší. Podstatně hodnotnější je společný trénink.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » pát 02. lis, 2012 10:19

for. Gino

No, tak to mi je novina :D . Hele pucmaz moc dobře ví o co jde. Není třeba vyvolávat žabo myší války o ničem. Takže se jedná pouze o věc aplikace nebo jak to napsat srozumitelně - přístupu, někdo má rád vdolky a někdo zase holky, a tak je to i v karate. I když třeba cvičím sportovní shotokan, tak to neznamná, že se třeba nezajímám o bojové využití karate. Nekdo ho dělá kvůli sportovnímu kumite někdo kvůli kata a někdo kvůli sebeobraně, atd., každý má volnou působnost. Mohl bych ti donekonečna odvůdoňovat přoč to je v karate tak a tak, ale už mě to moc nebaví. Je pravda, že je třeba hlavně cvičit a získávat skušenosti třeba i z jiných stylů karate. Je důležité, aby člověk měl rozhled, proto jsem i napsal, že k pucmazovi klidně zajdu. No a taky záleží na učiteli, že má někdo x tý dan nebo, že byl v japonsku ještě neznamená, že to dokáže dobře předat.
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pucmaz » pát 02. lis, 2012 10:35

.
Naposledy upravil pucmaz dne pát 20. úno, 2015 12:43, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pucmaz » pát 02. lis, 2012 10:43

will: souhlas
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pát 02. lis, 2012 10:49

Nooo, hezká ruská ťukačka, to se mi líbí.

wille, až budeš mít cestu, dej echo, přijdu taky a dáme pak klidně nějaké pivko :wink: - toho není nikdy dost :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » pát 02. lis, 2012 11:04

Jenom k Shotokanu, když už tu padlo něco o pohybových vzorcích:

V echt Shotokanu je situace následující je mnoho směrů, Nakayama JKA(odtud je třeba Machida klan), Nishiyama ITKF, Kanazawa SKIF, Asai JKS & IJKA, Kase ha Shotokan, Yahara Karate no Michi,
Enoeda KUGB, Kasuya WSKF. Ani snad nebudu dlouze psát že se celkem liší i Keio Shotokan.
Všichni tyhle pánové:
- učí trochu nebo trochu více jinak.
- jejich pohyb je torchu nebo trochu víc jinej.
- a víte co? Je to tak trochu více v pořádku.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Sennin » pát 02. lis, 2012 11:32

To ruský video mi spíše připomíná MT :wink: hodně lowkicků, přímý direkty.
Myslím, že ve sparringu se rozdíly mezi styly docela mažou, protože každej používá těch pár přímejch, rychlejch a účinnejch technik a těch je jen pár.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » pát 02. lis, 2012 15:17

Sennin píše:To ruský video mi spíše připomíná MT :wink: hodně lowkicků, přímý direkty.
Myslím, že ve sparringu se rozdíly mezi styly docela mažou, protože každej používá těch pár přímejch, rychlejch a účinnejch technik a těch je jen pár.

Tak, tak, už jsem to tady taky psal, že využití karate ve skutečném boji bude velmi podobné muy-tai, jsem rád, že jsi to napsal, mám stejný názor, bylo to provázeno i s rozvojem svalů, atd.. Ono je totiž velmi jednoduché říct to máme jenom my (techniky), ale ve skutečnosti to, tak není, hodně se to prolíná, protože ve skutečnosti to pochází z jednoho kotle. Ale třeba lowkick není jenom u go-ju, je taky u uechi-ryu, koyokushin, a určitě bude i u shorin, atd. Třeba zvedáky a háky jsou v katách, je třeba mít otevřené oči a nevnímat karate čistě jenom jako sport (já vim,že spousta lidí to tak nevnímá a je to jen politika 8) ). Podle mě ve skutečném boji bylo karate velmi, ale velmi brutální záležitost za použití všech částí těla dnes k tomu má opravdu nejblíže MT a jemu podobné asijské systémy.
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gusep » pát 02. lis, 2012 15:49

lowkick je nejaky uplne konkretny kop ktory splna nejake konkretne technicke kriteria?

ja mam za to, ze lowkick v ziadnom pripade nemoze byt domenou jedneho stylu, uz z prekladu je jasne o co ide - nizky kop/ kop na spodne pasmo - takze ako lowkick je mozne kopat mawashi geri, mikacuki geri,...
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...