Klipy - karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RBR » stř 06. úno, 2008 22:31

Nakajama
- ukázka základních technik
- někdo se tu ptal na háky v karate tak tady jich pár je

http://www.youtube.com/watch?v=lT-A-xLHHNg&feature=related

- názorná ukázka úderových ploch+základní techniky

http://www.youtube.com/watch?v=visOc8TnU-s&feature=related

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod player » stř 06. úno, 2008 23:50

ja uz proste reagovat musim, celkem me fascinuje, jak karate neustale pocita jen s utokem jedne ruky, respektive s tim, ze druha ruka zustava v hikite.Pak se neni cemu divit, ze NAPRIKLAD ten uraken lze takto v zapase pouzit :roll:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 07. úno, 2008 9:05

player píše:ja uz proste reagovat musim, celkem me fascinuje, jak karate neustale pocita jen s utokem jedne ruky, respektive s tim, ze druha ruka zustava v hikite.Pak se neni cemu divit, ze NAPRIKLAD ten uraken lze takto v zapase pouzit :roll:


To neřeš. Jsou to ukázky nácviků technik. Řízené kumite. Útočník záměrně nechává prostor obránci pro protiútok.
Takřka vše co jsem postnul je různá forma nácviku použití technik. Útočník více či méně spolupracuje na své porážce.

RBR
Naposledy upravil RBR dne čtv 07. úno, 2008 9:58, celkově upraveno 1
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod KAMINARI » čtv 07. úno, 2008 9:18

Je taky soubor technik / Renzoku Kogeki Waza /, tzn. Zahlušení technikama . ®e se to skoro nikde necvičí je jejich chyba. K těm rukám/ v hikite/, u pasu: Je to nácvičná forma, aby se naučilo tělo pracovat po co nejdelší dráze. V normálním boji by ruka která nebouchá měla být v podobné pozici jako v boxu / to jest u hlavy.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 07. úno, 2008 10:45

Něco ze sportovního kumite. Opět popření tvrzení o bezkontaktnosti karate. Všechno bez chráničů naplno. Někteří borci tam občas tvrdě inkasují. Nic pro slabé povahy.

http://www.youtube.com/watch?v=292RJFjGCKA&feature=related

mix toho co může karate nabídnout. Některé akce jsou úsměvné jiné poučné. Každý ať si vybere sám

http://www.youtube.com/watch?v=292RJFjGCKA&feature=related

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod tekara » čtv 07. úno, 2008 11:09

Ukázky jsou to pěkné, ale v průměru jsou staré minimálně 20 let.
Kam se ale dostalo sportovní kumite dnes? :evil: :evil: :evil:
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod RBR » čtv 07. úno, 2008 11:39

tekara píše:Ukázky jsou to pěkné, ale v průměru jsou staré minimálně 20 let.
Kam se ale dostalo sportovní kumite dnes? :evil: :evil: :evil:


Zatím záměrně vybírám staré věci. Snažím se najít klipy, na kterých cvičí někdo z legend karate nebo něčím zajímavé. Moderní sportovní kumite mě nebere, ale pokud najdu nějakou perličku tak ji sem hodím.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » čtv 07. úno, 2008 22:25

Bunkai Kanku-dai
- místy překombinované, ale některé pasáže mohou inspirovat
- bunkai je velmi volně podaná

http://www.youtube.com/watch?v=xrkUYBQz9iE

RBR
Naposledy upravil RBR dne čtv 07. úno, 2008 23:07, celkově upraveno 1
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Panda » čtv 07. úno, 2008 22:53

Až na výběr hudby se mi to líbilo, (dát k bunkai na karate kata Man ought to be strong....no nevim jaky nazor by na to mel asi skladatel :) ) ...gulotine choke v 1:32 bych v kanku dai sice nehledal, ale jinak provedeno rychle a celkem i s nasazenim...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » čtv 07. úno, 2008 23:05

Něco pro Pucmaze, kata z Goju v podání sportovního karate (myslím, že anan). Nejvíc mě pobavil komentář pod videem. Jeden znalec v tom poznal shotokan.

Děvčata jsou secvičená perfektně, divadelní představení nejvyšší úrovně, škoda, že se karate někde ztratilo. Myslím, že Hollywood se může inspirovat.
Méně dramatických póz a více reality by tomu prospělo.

http://www.youtube.com/watch?v=4djPi1_aMfo&feature=related

Přídávám další tanec na motivy karate, tentokrát v mužském podání. Tady by to měl být shotokan kata godžušho šo.

http://www.youtube.com/watch?v=m8f3-vCQpRQ&feature=related

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » čtv 07. úno, 2008 23:06

Panda píše:Až na výběr hudby se mi to líbilo, (dát k bunkai na karate kata Man ought to be strong....no nevim jaky nazor by na to mel asi skladatel :) ) ...gulotine choke v 1:32 bych v kanku dai sice nehledal, ale jinak provedeno rychle a celkem i s nasazenim...


Mě se zdá až moc rychle, až mám podezdření na elektronickou výpomoc.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod player » čtv 07. úno, 2008 23:09

KAMINARI píše:Je taky soubor technik / Renzoku Kogeki Waza /, tzn. Zahlušení technikama . ®e se to skoro nikde necvičí je jejich chyba. K těm rukám/ v hikite/, u pasu: Je to nácvičná forma, aby se naučilo tělo pracovat po co nejdelší dráze. V normálním boji by ruka která nebouchá měla být v podobné pozici jako v boxu / to jest u hlavy.


coz prave moc videt neni, respektive v shotokanu vubec, jeli rec o kumite.
A docela by me zajimalo, jestli by to bylo brano za chybu, kdybych vedl uder uspesne na soupere, ale druhou ruku bych nemel zatazenou u pasu.Mate s tim nekdo zkusenost?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » čtv 07. úno, 2008 23:15

RBR píše:Bunkai Kanku-dai
- místy překombinované, ale některé pasáže mohou inspirovat
- bunkai je velmi volně podaná

http://www.youtube.com/watch?v=xrkUYBQz9iE

RBR


wow, pekny.Jen se mi zda, ze v te kate toho vidi vic nez v ni je, kdyby tam udelal kop ve vyskoku, tak bych si snad take myslel, ze to je v nejakem tom pohybu z kata "ukryte";)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod pucmaz » pát 08. úno, 2008 2:41

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:53, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pát 08. úno, 2008 7:43

player píše:
KAMINARI píše:coz prave moc videt neni, respektive v shotokanu vubec, jeli rec o kumite.
A docela by me zajimalo, jestli by to bylo brano za chybu, kdybych vedl uder uspesne na soupere, ale druhou ruku bych nemel zatazenou u pasu.Mate s tim nekdo zkusenost?


Nic se neděje. Neměl by to být důvod pro neudělení bodu. Hikite je v karate velmi volně podané. Máš spoustu kat kde je hikite velmi netradičně (ruka není u pasu. Např. hean jondan začátek katy, tam znám aspoň 3 možnosti jak můžeš mít ruky.
I ve spoustě zápasů vidíš, že si karateka jednou rukou drží soupeře a druhou provádí úder.
"Velké hikite" (tak tomu soukromě říkám) je zvyk z kihonu. U vyšších technických stupňů, kde už máš záruku správné techniky úderu by postavení druhé ruky nemělo mít vliv na techniku. Je podstatně důležitější co dělá druha ruka během úderu než její postavení po úderu.
Naopak do sebeobrany nebo sportovního boje je to nevhodný až sebevražedný návyk.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » pát 08. úno, 2008 7:46

pucmaz píše:
RBR píše:Něco pro Pucmaze, kata z Goju v podání sportovního karate (myslím, že anan). Nejvíc mě pobavil komentář pod videem. Jeden znalec v tom poznal shotokan.
RBR


Annan ale neni z Gojuryu, nybrz z Ryueiryu. I kdyz je to take nahate a s gojuryu ma spoustu spolecnych prvku, kata annan spolecna neni a v gojuryu se neuci. :wink:


Díky za upřesnění. Kamarád, který cvičil sportovní goju ji často předváděl na závodech, tak jsem nabyl špatného dojmu, že je to z goju. Ale pořád jsem blíže než ten odborník co to nazval shotokanem :wink:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Angus » pát 08. úno, 2008 8:12

RBR píše:Díky za upřesnění. Kamarád, který cvičil sportovní goju ji často předváděl na závodech, tak jsem nabyl špatného dojmu, že je to z goju. Ale pořád jsem blíže než ten odborník co to nazval shotokanem :wink:
RBR

Na soutěžích ji goju-ryaci a shito-ryaci často cvičí. Když jsem tuto kata před mnoha léty viděl poprvé, velmi mne nadchla. Připadla mi jako něco jiného, tak, jak je trochu atypická Unsu pro shotokan.
Děkuji za upřesnění k jejímu původu, protože mi jako klasická goju kata nepřipadala, ale nějak jsem po tom dále nikdy nepátral.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod player » pát 08. úno, 2008 13:59

RBR píše:Nic se neděje. Neměl by to být důvod pro neudělení bodu. Hikite je v karate velmi volně podané. Máš spoustu kat kde je hikite velmi netradičně (ruka není u pasu. Např. hean jondan začátek katy, tam znám aspoň 3 možnosti jak můžeš mít ruky.
I ve spoustě zápasů vidíš, že si karateka jednou rukou drží soupeře a druhou provádí úder.
"Velké hikite" (tak tomu soukromě říkám) je zvyk z kihonu. U vyšších technických stupňů, kde už máš záruku správné techniky úderu by postavení druhé ruky nemělo mít vliv na techniku. Je podstatně důležitější co dělá druha ruka během úderu než její postavení po úderu.
Naopak do sebeobrany nebo sportovního boje je to nevhodný až sebevražedný návyk.

RBR


Dik, presne tohle sem chtel vedet.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » pát 08. úno, 2008 23:05

player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » ned 10. úno, 2008 1:16

player píše:hele ho karatistu z Belgie;)

http://www.youtube.com/watch?v=_Zt-vBaz ... re=related


Van Krám a karate??? Myslel jsem, že dělal nějakou formu kick boxu. Nu což strom karate je košatý a občas se na něm urodí i pláňata.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků