Tlakové body

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Panda » čtv 06. bře, 2008 11:56

luen píše:
Trochu bych to odlehcil. Je tu krome Senina, Makota ... nekdo jinej, kdo si mysli, ze to funguje a je ochoten to v pratelske atmosce ukazat???


Já klidně :wink: jen nezaručuju že to bude fungovat :lol:

Ale vážně, přece útok na citlivá místa má každý, i když já na ně moc nevěřím (především jsem velmi skeptický vůči tvrzením že někdo se úplně obejde bez boje na zemi proto že mě na zemi vydloubne oko případně kousne do rozkroku) tak snad nikdo nepochybuje že existují,ať jím řílkáš jak chceš?
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod kurt78 » čtv 06. bře, 2008 12:11

FUU som docital az sem, a teda:
-dokazovat ci taketo body existuju mi pride ako, dokazovat ci existuju duchovia.... su nejake naznaky, ale daju sa vysvetlit aj inac a prakticky za existenciu ludstva neexistuje ziadny priamy dokaz......

-to sa tyka najma takych pravych tlakovych bodov ala xena alebo teoria 1-2-3,

Urcite existuju na tele miesta ktorych zasiahnutie sposobuje neprijemnejsiu bolest ako ine miesto na tele myslim- vid:

severin píše:Tlakové body taky nepřeceňuju,ale základní znalosti by ......
http://www.abanico.de/shop/product_info ... -PSNA.html


+ existuju este nejake zaujimave miesta napr aj priamo na ruke /2/ ktorych stlacenie vyvola velku povedal by som ,,nervovu,, bolest...

nevyhoda toho je , ze je to pre boj 99,999 percent NEVYUZITELNE, lebo miesto sa musi stlacit relativne presne a po dobu niekolkych sekund, a najme na niektore typy ludi /maksia valka ruka, nebo extra slachovita/ to nefunguje moc dobre.... preto je to Shit.... /snazit sa aplikovat stlacenie miesta ked existuje x-inych technik ako sa s tej situacie dostanem a pritom nebudem riskovat svoje zdravie/zivot/ ...

ked som zacal pisat tento prispevok bol som rozhodnuty, ze popisem severinov obrazok, co tam ti typci predvadzaju a taky, ze napisem o tych bodech na rukach, aby ste si to mohli vskusat.... ale teraz mi doslo , ze pak by se mohli objavit novy mistri tlakovych bodu ktory by lakali na tieto pi*oviny nove ovecky, ..... tak snad na nejakom stretnuti BU vol X. niekde pobliz..SK
Naposledy upravil kurt78 dne čtv 06. bře, 2008 12:28, celkově upraveno 1
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod pe25tr » čtv 06. bře, 2008 12:17

Nazev tohoto vlakna je "Tlakove body", viz. odkaz:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2716&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=.

Prectete si uvodni dotaz do tohoto vlakna:
Aspire píše:Zdravím všechny na foru!
Chci se zeptat jestli náhodou nemáte někdo více informací k této záležitosti?
Díky za odpověď..
Zajímá mě historie a vůbec všechno :)
.

Luene, proc jsi sem zatahnul "vypinani/resetovani" cloveka nejakym "energetickym tlacitkem"? Proc jsi sem zatahl vycvik policie CR?

Aspire se neptal ani na jedno ani na druhe.

Aspiruv druhy dotaz byl:
Aspire píše:Ta akupresura je pro me prioritni abych to uvedl na pravou míru!
resp. zajímá mě využití tlakových bodu a bojová umění která se tím zabývají
.

O bojovych umenich, ktera se tim zabyvaji jsi toho uz napsal dost. Ackoliv to cim jsi popsal nekolik stranek, by se dalo napsat jednou az dvema vetama, kazdy uz tvuj postoj k te veci pochopil. Ve vsem cos napsal (a co bylo k veci) jsou ukryte jen tyto dve informace:
1) Neni mozne "dotknouti se/zmacnouti" utocnikovych/protivnikovych mist, at uz "tlakovych" nebo jakyhkoliv jinych, bez znalosti "obycejneho" bouchani/kopani/zapaseni/...
2) Dotykem/zmacknutim "tlakovych" mist/bodu neni mozne cloveka vyradit z boje.

Celkem jasne (ja si myslim to same). Proc ale proboha vsechen ten tiatr kolem?????

Prvni cast dotazu/tematu je akupresura:
Aspire píše:Ta akupresura je pro me prioritni...
.

Bojova umeni a predevsim jejich trenink souvisi s prvni pomoci a to velice uzce. Prvni pomoc zase souvisi s akupresurou, ackoliv asi ne tak uzce, jako spis jen okrajove.

Ja o tomhle nic nevim. Na reiki neverim, ale vim, ze kdyz mam obycejnou ale silnou rymu, tak mi hodne zcitlivy nektere klouby a nadocnicove oblouky. Kdysi jsem mel v ruce knizku o akupresure a psalo se tam i o jinych aplikacich, nez jen o "
zahaneni" rymy. Bylo tam i cosi o prvni pomoci, ale uz si nepamatuju co to bylo konkretne.

Vis o tom luene neco?

Myslim neco K VECI. Kontrakty s ministerstvem vnitra do toho netahej, jo...

Ne s bojovym umenim to opravdu nema nic spolecneho, ale soucasti uvodniho dotazu v tomhle vlaknu to je.
Naposledy upravil pe25tr dne čtv 06. bře, 2008 12:37, celkově upraveno 1
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 06. bře, 2008 12:35

Panda píše:
luen píše:
Trochu bych to odlehcil. Je tu krome Senina, Makota ... nekdo jinej, kdo si mysli, ze to funguje a je ochoten to v pratelske atmosce ukazat???


Já klidně :wink: jen nezaručuju že to bude fungovat :lol:

Ale vážně, přece útok na citlivá místa má každý, i když já na ně moc nevěřím (především jsem velmi skeptický vůči tvrzením že někdo se úplně obejde bez boje na zemi proto že mě na zemi vydloubne oko případně kousne do rozkroku) tak snad nikdo nepochybuje že existují,ať jím řílkáš jak chceš?


Citliva cast tela, ale preci neni akupunkturni bod, energeticky bod ... porad nevis kam mirim, vid? Ok tak ja to reknu ... chtel se tady dohadovat nekdo kdo si plete zakladni pojmy. Nervove pletene, cevni reciste atd ... to prece neni to same. A o tom, ze kdyz nekoho chytnu za genitalie a zmacknu o tom se nehovori jako o energetickem bode, nebo ano? Tomu preci kazdej rozumi!!! A proto neni treba z toho delat mysterium nejakeho vychodoasijskeho ... bla ... bla ... bla :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 06. bře, 2008 13:07

migli píše:
Mozna jsem blbej a ctu neco jineho nez ostatni, ale nikde jsem nevidel, ze by Jarda prohlasil, ze tomu veri, natoz ze by to umel... nebo snad ano :?:


a podíval ses do odkazů,které jsem vyhledal a hodil na pátou stranu tohoto threadu????Tam Jarda ohledně KI a p.Yamaueho mluví úplně jinak...a hovoří o VLASTNÍ zkušenosti......když už se teda Luenovi vytýká to,že jen útočí a vozí se po někom....Luen mluvil o Jardových postech i v jiných vláknech...tak jsem si sednul a dal si tu práci to najít.Protože se mi taky tón Luenových příspěvků moc nelíbil.....a ejhle....on měl Luen pravdu.Tady Jarda píše,že netvrdil,že tomu nevěří....a v těch odkazech jsou jeho příspěvky,kdy popisuje,co si prožil a jak to p.Yamaue dělá.......ale však si to přečtěte,ať něco neinterpretuju zle......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPa » čtv 06. bře, 2008 13:13

Dlouho jsem váhal, zda se vyjádřit k "nosnému" tématu, protože už se tady toho napsalo hodně... Můj osobní názor je takový, že na aktivně bojujícího protivníka je útočit mačkáním prsty na nějaké "tlakové" body absolutně nereálné, takže zabývat se tím v rámci bu mi přijde poněkud nesmyslné. Jsou to jen pohádky pro srá*e, kteří sní o tom, jak bez toho, aby prošli tvrdým tréninkem, dokážou elegantně "vypnout" útočícího svalovce jen stiskem prstu na "tajné" místo.

Pro Makota:
Hele já osobně jako bývalý judista a občasný praktikant tehdejší chabé verze JJ té vaší "rekonstrukci systému" celkem fandím. Ale jak už jsem kdysi psal, otázkou bude, nakolik to pak ještě bude JJ... :lol: Ohledně tvého písemného "duelu" s luenem: Při vašem nabírání zkušeností na seminářích rozličných BU se evidentně občas pohybujete ve slepé uličce. Časem na to sice přijdete, ale do té doby zaníceně tvrdíš něco ve smyslu že to zaručeně funguje, viz. tvé dřívější příspěvky ohledně Yamaueho, které jsem odkazoval Jendis. Pak se ale nediv, že taková "vykopávka" jako je luen si to pamatuje a při tvém opětovném zmínění výše uvedeného jména reaguje poněkud rozlíceně... Já vím, že luen je trochu radikál, ale nemyslí to zle. On měl to štěstí, že se dostal do školy BU, kde už vše, k čemu se vy sami postupně metodou pokus - omyl dopracováváte, mají už dávno vyřešené a odzkoušené v praxi. Proto se mu asi z některých příspěvků na tomhle fóru občas protáčejí panenky... :D Na druhou stranu oceňuju jeho vytrvalý boj s různými báchorkami, mýty a šaškárnami vydávané v rozličných bu za realitu.

Pro luena:
Klídek chlape, dej si dobrej čajík a trochu relaxuj... Jen mě tak napadá - zkoušel sis při čtení rozličných příspěvků měřit tep? :twisted:

Pro Sennina:
Nemůžu si pomoct, ale jak čtu tvé příspěvky, působí to na mě jako spousta teorie a skutek utek... Je dojemné, že by ses setkání bu.cz č.3 rád zůčastnil jako fotograf / reportér, ale jakmile dojde na aktivní účast - rázem je tvá účast nejistá, jsi hrozně zaneprázdněný, nevíš, co bude za týden... Fuj. :evil:

Pro migliho:
Je sympatické, že se Makota zastáváš. Některé věci, na které narážel luen, teď Makoto opravdu aktuálně nepsal, v tom se nemýlíš. Ale on je napsal dříve (viz. odkazy od Jendise) a nikde už nenapsal, že to byl omyl... A to náš místní věčný bijec za pravdivé informace (luen) evidentně nehodlá tolerovat... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod cudles » čtv 06. bře, 2008 13:25

4Luen:Asi jsme se špatně pochopili..kolikrát od tebe a i od jiných padají výzvy,když chceš od někoho něco dokázat,o čemž většina lidí pochybuje,pak s tím nemám problém...ale někdy mi přijde že některé tvé výzvy jsou v osobní rovině. S tou návštěvou,docela rád bych viděl jak se u vás trénuje,atd,atd, a tak jsem si řekl,že jakmile se alespoň na pár hodin podívám do Prahy,zašel bych k vám. Tím jsem však nemyslel konkrétní termín,teď se snažím skloubit školu se slečnou, a zatím mi padá vše na hlavu,ale své tréninky stíhám. Takže co jsem chtěl říct,až bude možnost se do Prahy podívat,kontaktuji tě s tím jestli by nebylo možno se přijít podívat(případně další věci,nevím co máš v úmyslu)...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

.

Příspěvekod luen » čtv 06. bře, 2008 13:33

Co dodat? Jsem se zase nechal unest :oops: , ale opravdu me vytaci, kdyz nekdo ... jak je ted "IN" rikat mlzi ... ja jsem ze stare skoly a nejsem politik, tak tomu rikam porad po staru lhani ...

Zajimava je jedna vec nekdo tady se mnou otevrene jakobojuje, dojde na urazky, protoze blbost proste porad nazyvam blbosti a ejhle ... prijde SZ, kde se to snazi uhrat outu a zase se distancovat od svejch tvrzeni ...

Tak nejak nehodlam bejt podlej a zverejnovat to, ale doufam, ze z toho priste ponauci a prestane se chovat jak ... vsak vite co bych napsal :wink:

Tim povazuji celou vec za vyjasnenou a doufam, ze se brzo najde tema kde se zase ukaze neci znalost problematiky bu/bs a "profesionalita" nasich korespondentu ... preji prijemnou zabavu na tomto serveru :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod migli » čtv 06. bře, 2008 13:36

ehm...

ja mel na mysli luenovu vyzvu k prezentaci tlakovych bodu - tam pokud vim makoto nic takoveho nerikal. To, ze se Jardy v necem zastanu, neznamena prece zes boxuju za vse, co kdy napsal, ne?

Co se tyka ki - jen opakuji - kdo chce vedet muj nazor, at si projde starsi vlakna diskusi, ktere se tomu venuji. Ale tahle diskuse se IMHO ki/chi netyka, resi se tu nejake "vypinaci-tlakove-energeticke-akupersurni" body.

Hele, kluci, tahle diskuse se opet zvrhla ve flame, ktery tu driv byval v diskusich ucrop vs aikido apod. Ja na jednu stranu chapu luena, ze ho bavi uskvarit na neznalosti veci urcite lidi :twisted:(nebyvam obcas jiny), ale obcas take staci rici, ze akupresura, akupunktura, shiatsu a podobne veci patri do lekarstvi a ne do BU. Pridat upozorneni ze filmy nejsou realita, a pripadne pozvanku do skoly, at to nekdo predvede na nespolupracujici osobe. No a kdo i tak bude dal plkat kraviny, tak at si je plka, ona ho ta realita driv nebo pozdeji dozene....
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod luen » čtv 06. bře, 2008 13:38

cudles píše:4Luen:Asi jsme se špatně pochopili..kolikrát od tebe a i od jiných padají výzvy,když chceš od někoho něco dokázat,o čemž většina lidí pochybuje,pak s tím nemám problém...ale někdy mi přijde že některé tvé výzvy jsou v osobní rovině. S tou návštěvou,docela rád bych viděl jak se u vás trénuje,atd,atd, a tak jsem si řekl,že jakmile se alespoň na pár hodin podívám do Prahy,zašel bych k vám. Tím jsem však nemyslel konkrétní termín,teď se snažím skloubit školu se slečnou, a zatím mi padá vše na hlavu,ale své tréninky stíhám. Takže co jsem chtěl říct,až bude možnost se do Prahy podívat,kontaktuji tě s tím jestli by nebylo možno se přijít podívat(případně další věci,nevím co máš v úmyslu)...


Ano mozna trochu hloupe bojuji proti blbosti osobne a tim padem v osobni rovine ... hold jsem uz takovej a kdyz se me vec osobne tyka, tak neumim byt resp. nechci byt neosobni. Dlouho radu let ucim a stavim to na osobnim vztahu zaka-ucitele/trenera/sifu/sensei ... dopln co hrdlo raci. Kdyzsi jsem na tomto serveru napsal, ze si beru osobne na strost bullshity kolem bu ... jen drzim slovo a to i prez to, ze se mi to casto vraci negativne ... jsem s tim smireny :wink:

Jinak jak uz jsem napsal, klidne se prijd podivat, klidne si prijd zacvicit, klidne muzes prijit otestovat ... necham na tobe na co se citis :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » čtv 06. bře, 2008 13:41

migli píše:ehm...

j
Hele, kluci, tahle diskuse se opet zvrhla ve flame, ktery tu driv byval v diskusich ucrop vs aikido apod. Ja na jednu stranu chapu luena, ze ho bavi uskvarit na neznalosti veci urcite lidi :twisted:(nebyvam obcas jiny), ale obcas take staci rici, ze akupresura, akupunktura, shiatsu a podobne veci patri do lekarstvi a ne do BU. Pridat upozorneni ze filmy nejsou realita, a pripadne pozvanku do skoly, at to nekdo predvede na nespolupracujici osobe. No a kdo i tak bude dal plkat kraviny, tak at si je plka, ona ho ta realita driv nebo pozdeji dozene....


Nemas pocit, ze jsou tyto informace v temer kazdem vlaknu? V kazdem vlaknu ctu neco jako ... Lidi nebudte pitomci a budte nohama na zemi ... Proc to nekdo necte? Proc nekdo dela, ze neumi cist, kdyz nema problem s tim psat? (neodpovidej byla to jen recnicka otazka) :wink:

Vis, cele mi to pripomina televizni reklamu kde znamej herec-ka rekne tento krem je zarucene nejlepsi na zhubnuti, tato (synteticka) kava ma zarucene nejlepsi kavove aroma, tato pilulka je zarucene nejlepsi na to ci ono a 9 z 10 lidi to voli take ... pak si vecer zapnes bednu znovu a ti sami herci se v nejakem poradu tomuto smeji a na svou omluvu reknou: "nojo ja vim, ale nejak se zivit musim, ne?" Neprijde ti to jako farizejstvi??? Me ano a vyhlasil jsem tomu valku ... asi jsem naivni, ale nemam pocit, ze ja jsem ten kdo ma popel na hlave :wink:
Naposledy upravil luen dne čtv 06. bře, 2008 13:49, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod migli » čtv 06. bře, 2008 13:47

luen: :wink: mas to tezky.... ale nekdo musi hazet perly svinim :twisted:, karma je karma, te se nevyhnes :lol:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod luen » čtv 06. bře, 2008 13:55

migli píše:luen: :wink: mas to tezky.... ale nekdo musi hazet perly svinim :twisted:, karma je karma, te se nevyhnes :lol:


Plynove topeni :lol: njn taky topim plynem ... je to drahe jak svina :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » čtv 06. bře, 2008 14:07

patrik

diky za prispevek, alespon nejaka reakce.

v cinstine je to dim yut (v mand. dian xue) 点穴, dosl. neci jako "bod - dutina". ty ktere se pouzivaly/ji v c.b.u. jsou totozne s temi v akupunkture, ale pouziva se jich zlomek. jak si psal, zadne tlaceni, hlavne udery. za "vitalni body" se povazuji i bezne vypinace - spanek, brada, solar, zebra, rozkrok... pomerne seriozni info o vitlanich bodech ma Yang Jwing-Ming ve svojich knihach o qinna

problem tzv. vitalnich bodu je ten, ze lidi teoreticky studuji nesmysly a veri pohadkam, misto aby pracovali na rozvoji sily a "ostreni zbrani", prip. chteji rovnou postgradual, misto aby dreli abecedu. jinak jasne ze je rozdil, jeslti clovek nekoho trefi do ramene nebo na solar, a je celkem jedno jak se tomu rika.

pro jistotu jsme se jeste dneska ptal svyho ucitele, odpoved byla jasna - "99% bullshit, co se tyce uchopu, posiluj prsty", a chytnul me po zapestim prstama za zily, az jsem se posadil na prdel.

cinske znaky jsou


offtopic, sorry, ale pobavilo me to

Sennin napsal:

Tak už konečně na lidi vybal třeba ty Tvoje informace o Ueshibovi - že to byl nájemný vrah a Aikido vymyslel až ve stáří, aby se nějak vůči svému svědomí ospravedlnil, o mniších v čínských klášterech, kteří vlastně mniši nebyli a byli to převlečení vrahové, lupiči a násilníci, kteří utíkali před spravedlností a jejich převlek jim umožnil se skrýt, o Tibeťanech, kteří jí dodneška lidi a Číňané je považují za stejnou verbež, jako my "naše nepřizpůsobivé občany"


hele, a ono je to jinak? ja si o tehle vecech myslim do puntiku to samy co Honza :D , (o Ueshibovi treba neopravnene, i kdyz muj feeling z jeho zivotopisu a dnesniho aikido je fakt ten, ze po letech hustyho treninku daitorju aikidzucu a mlaceni pesti do skaly na stara kolena vytvoril aikido predevsim jako duchovni system kultivace cloveka, a dnesni aikido manici zacinaji tam kam on dospel po x letech driny... a proto problem), ale s "mnichama" v Shaolinu (byvaly generalove, lapkove, rebelove... ) je to presne tak, a s Tibetanama do puntiku, nic proti Cikanum, vedlejsi vchod meho mladi byli samy Romove, moji nejlepsi kamosi, vyrostl jsem mezi nima, ale Tibetani, to je fakt neco

uved jeste nejakou skanndalni skutecnost :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod patrik » čtv 06. bře, 2008 14:23

pm píše:patrik

diky za prispevek, alespon nejaka reakce.

v cinstine je to dim yut (v mand. dian xue) 点穴, dosl. neci jako "bod - dutina". ty ktere se pouzivaly/ji v c.b.u. jsou totozne s temi v akupunkture, ale pouziva se jich zlomek. jak si psal, zadne tlaceni, hlavne udery. za "vitalni body" se povazuji i bezne vypinace - spanek, brada, solar, zebra, rozkrok... pomerne seriozni info o vitlanich bodech ma Yang Jwing-Ming ve svojich knihach o qinna

problem tzv. vitalnich bodu je ten, ze lidi teoreticky studuji nesmysly a veri pohadkam, misto aby pracovali na rozvoji sily a "ostreni zbrani", prip. chteji rovnou postgradual, misto aby dreli abecedu. jinak jasne ze je rozdil, jeslti clovek nekoho trefi do ramene nebo na solar, a je celkem jedno jak se tomu rika.


Super díky, za odpověď.

I z toho prvního příspěvku mi plyne, že je to asi podobné, jako v těch JPN BU. Část jednoho celku, většinou silné útoky... s ohledem na to, že v těch JPN školách šlo především o "něco v ruce" což vychází logidky z historie.

_________________

pm píše:hele, a ono je to jinak? ja si o tehle vecech myslim do puntiku to samy co Honza :D , (o Ueshibovi treba neopravnene, i kdyz muj feeling z jeho zivotopisu a dnesniho aikido je fakt ten, ze po letech hustyho treninku daitorju aikidzucu a mlaceni pesti do skaly na stara kolena vytvoril aikido predevsim jako duchovni system kultivace cloveka, a dnesni aikido manici zacinaji tam kam on dospel po x letech driny...


Já vím, že se pouštím na tenký led a zase se tu objeví, kdovíco na téma vitálních bodů ;)
Ale právě daitó rjú, které zmiňuješ, je podobných radostí "plné" :)
http://youtube.com/watch?v=4M579s8Gni0
http://youtube.com/watch?v=-PgzD0hacLE

(jen pro představu - já tomu nerozumím)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod luen » čtv 06. bře, 2008 14:37

patrik píše:
Já vím, že se pouštím na tenký led a zase se tu objeví, kdovíco na téma vitálních bodů ;)
Ale právě daitó rjú, které zmiňuješ, je podobných radostí "plné" :)
http://youtube.com/watch?v=4M579s8Gni0
http://youtube.com/watch?v=-PgzD0hacLE

(jen pro představu - já tomu nerozumím)

Patrik


Nepoustis akorat Pavel myslel neco jineho ... to s tim tematem o bodech nesouviselo :wink: To se vaze k jednomu memu rozhovoru se Seninem ..., ale znovu bych asi otevrel flame, protoze by zase rikal, ze to nerekl a nebo, ze to myslel jinak nez to rekl ... Leda bych vytahnul nahravku toho rozhovoru :lol: :lol: :lol:

Delam si srandu
















nevytahnu :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pe25tr » čtv 06. bře, 2008 14:42

patrik píše:Já vím, že se pouštím na tenký led a zase se tu objeví, kdovíco na téma vitálních bodů ;)
Ale právě daitó rjú, které zmiňuješ, je podobných radostí "plné" :)
[url]
http://youtube.com/watch?v=4M579s8Gni0
http://youtube.com/watch?v=-PgzD0hacLE
[/url]

(jen pro představu - já tomu nerozumím)

Patriki


Ja tomu taky nerozumim. Nikdy jsem nepochopil co a proc vlastne predvadeji. O co v tehto cvicenich/technikach (a z nich odvozenych cvicenich/technikach obsazenych v jinych aikixxdo/dzucu) vlastne jde...
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod patrik » čtv 06. bře, 2008 14:43

jj luene, dal jsem to sem jako OT, jen pro představu, páč si hodně lidí to Daitó rjú spojuje s něčím trošku jiným. Přesně jako reakci na pm´s OT a jeho zmínku o DR. Jak jsem napsal, jen pro představu. Jdu od toho :)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pm » čtv 06. bře, 2008 14:43

podly cinan zdravi zradne japonce :wink:

jasne, i v cbu byl kdysi duraz jednoznacne kladen na zbrane, ostatne i (a dnes? no.... proc bych ho mlatil pesti, kdyz ho muzu vzit pulitrem po kebuli)

Ueshiba - jj, to se vitlanich bodu netykalo, to byl jen offtopic, muj dojem z cetby Ueshibova zivotopisu a dnesniho aikido... anebo rekneme i taijiquan, abych jen nesil do japiku, ale i do nas cizku. ale vratme se k tematu
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 06. bře, 2008 16:11

Jsem sluzebne v Nemecku, proto jsem nemohl reagovat drive…aspon jsem vychladl a peclive promyslel svou odpoved. Koukal jsem, ze se z toho uz podruhe stala diskuse o Makotovi :-/, proto mi dovolte tu sepsat sumar vsech veci, co se v posledni dobe diskutovaly a timto to budu povazovat za vyrizene. Bohuzel nemam cas ani trpelivost dohledavat vsechny svoje tvrzeni v minulych threadech a navic ani neverim, ze to pomuze, protoze mi pripada, ze kdo chce psa biti, si hul vzdycky najde. Kdyz vyvratim omyl nebo lepe “nedorozumeni”, hned jsem narcen z unikani a klickovani. Stojim si za tim, ze kdyz jsem neco vedel jiste, napsal jsem to bez jakychkoliv dalsich smyslu. Kdyz jsem si vsak necim nebyl jisty, pouzil jsem slova jako “asi, pravdepodobne, mozna, apod.” Jestli kvuli tomu budu obvinen z klickovani, OK, pak si rozumime a beru to. Pro me to bude jen dalsi dukaz, ze autor techto tvrzeni vidi svet cerrnobile….Snazil jsem prispet svou troskou do mlyna kdyz jsem mel pocit, ze prispet mohu…nejakou hodnotnou informaci misto jednoduche soudu “To je kravina” a to jsem udelal naposled napriklad ve vlaknu Rohovani. A nyni k jednotlivym tematum, ktere se tu zminily:

Tlakove body
- popsal jsem prihodu, ktera se mi stala a obratem jsem byl osocen, ze placam hlouposti, ze to nefunguje. Tehdy jsem si znovu precetl 2x svuj prispevek a protoze jsem nenasel zadny dukaz toho, kde bych tvrdil, ze verim, ze to funguje na ulici ozval jsem se a opet jsem byl hystericky prervan. Takze jeste jednou a naposledy – popsal jsem co se mi stalo, co mi sdelil finsky mistr Kyusho jutsu. Nepresvedcil me, ze by to dokazal pouzit na ulici, ani kdyz na me aplikoval onen sucker kick, jak to tu jeden clovek, asi spravne, pojmenoval. Osobne si myslim, ze tlakove body lze pri boji pouzit, ale ve smyslu drzeni, ci uderu, jak to tu popsal jiny clovek, ktery u nas trenuje. Nicmene dvou ci vice bodovy system podle me nefunguje. Vyjadril jsem se jasne?

Hruska
- jelikoz jsem si poridil tento treninkovy nastroj domu, poprosil jsem pritomne, aby mi poradili, jak se s tim zachazi. Opet jsme byl hystericky prervan, ze je to kravina a jak mohu vest trenink, kdyz delam podobne blbosti. Opet jsem si precetl svuj prispevek, zjistil, ze tam nepisu nic o tom, ze bych vedl trenink a navic tam tuto hrusku pouzival a ozval jsem se. Opet podobna reakce, takze jeste jednou a naposledy – hrusku mam pro vlastni potrebu, myslel jsem si, ze mi to pomuze. Nemam vlastni skolu, necvicime to s ostatnimi. Optal jsem se, protoze neznam vsechno a domnival jsem se, ze bych tu mohl zjistit potrebne informace. Jediny clovek, ktery mi dal relevantni informaci byl Yahoma (prostrednictvim SZ), ktery ackoliv jsem se do neho, priznavam, ze dost drsne, navazel jinde, mel dost profesionalni cti (ci co to je) a poradil.

Soke Yamaue a Ki
- Soke Yamaueho jsem mel moznost nekolikrat osobne videt, hovorit s nim a cvicit pod jeho vedenim na seminarich nicmene nejsem stale presvedcen, ze Aikijutsu lze pouzit i na ulici a ostatne to ani on nerika. Navic Aikijutsu se nevenuji, protoze chci nejdrive zvladnout jujutsu a ziskat v nem mistrovsky stupen. Co se tyka Ki energie….tam uz si tak jisty nejsem. Pocitil jsem na vlastni kuzi ucinky a verte mi, ze jsem nikterak nespolupracoval. Krome Makota a Sennina tu jsou tedy i dalsi, kteri potvrdili existenci fungovani Ki – clovek, ktery chodi k nam do oddilu a pak jeste dalsi, ktery studuje v Brne Hakko ryu jutsu. Zamerne je nebudu jmenovat, ale kdo chce, urcite najde jejich prispevky v patricnem vlaknu. Hovoril jsem s lidmi, kterym verim a vim, ze nemaji zadny duvod spolupracovat, spise naopak a na ne to take funguje. Naproti tomu jsou argumenty druhe strany – “videl jsem to na videu, at to vyzkousi na me”. Jelikoz nejde o zadne cirkusacke cislo, je tezke je presvedcit, tak se pojdme domluvit, ze to neni cernobile a mozna to funguje. Mozna taky ne. Ale jednoznacny soud, ze je to kravina, protoze to tvrdi nejaky Cinan, ci protoze jste si to sami nemohli osahat….proste vzhledem k tomu, co jsem napsal vyse, mi to nepripada dostatecne padny argument….ale jde o muj nazor. Co se tyka osoby samotne – kazdy ma pratele a nepratele….najdete mi mistra, ktereho kazdy chvali a absolutne nikdo nehani. Nezname duvody a troufam si tvrdit, ze drtiva vetsina z vas jen slepe prebira nazory jinych bez toho, aby ziskali osobni zkusenost. X-krat jsem zval na Aikijutsu seminar….kdo z vas se tam ukazal? Pokud jste i pote meli stejny nazor, pak teprve to beru.

KFM
- Nekdo tu kdysi zalozil vlakno, aby o Keysi zjistil vice informaci. Ozval jsem se, protoze jsme meli moznost s nimi navazat spolupraci a pozdeji si i s nimi zacvicit osobne. Opet se tu zvedl hystericky povyk, ze jde o podvod, ze to nefunguje a ze je to “vytvorene jen kvuli filmu Batman”. Nejdrive jsem tento argument zlehcoval, abych dal autorovi sanci vycouvat, ale protoze autor neustale trval na svem, predlozil jsem mu podobnou logiku – Box vznikl proto, aby mohl byt natocen film Zurici byk s deNirem, Rocky, apod. Karate vzniklo proto, aby byl natocen Karate Kid, atd, atd. Kdyby si dal autor trochu prace, zjistil by, ze KFM vzniklo daleko drive a toto je pouze zpusob reklamy, promotion....nic vic. Jestli je to vhodna propagace nebo ne, je off topic. Informoval jsem, ze jsme se s nimi dohodli na instruktorech, takze snad za rok ci dva bude sance si to vyzkouset i v Cechach. Do te doby se to bude cvicit v uzavrene skupine v ramci pripravy na instruktory.

Kurzy sebeobrany pro zeny
- Kdyz jsme zacali organizovat kurzy, cilem bylo venovat cast toho, co nam studium BU dalo, zpet (reagovat na vykriky, ze jsme zacali organizovat kurzy kvuli tomu, abychom mohli balit baby ci si sahnout….je pod mou uroven). Nejdrive jsme nastudovali teorii a pote prevedli teorii do praxe a vysledky jste jiz videli. Navic behem kazdeho kurzu se ptame a za pochodu zlepsujeme. Proto kazdy kurz bude jiny a ja jen doufam, ze lepsi od toho predchoziho. A podobne je to i v jinych oblastech treninku, na ktere se v soucasnosti zamerujeme. Slibuji, ze casem uvidite vysledky. Tim vsim chci rici, ze nezijeme jen v teorii, ze na sobe neustale pracujeme a hlavne….skutecne delame misto toho, abychom sedeli na zadku a ostatni kritizovali, jak to delaji blbe. X-krat jsem rikal, pokud se vam nelibi, jak to delame, ukazte jak to delate vy. Kolik novych kurzu pro zeny tu je od te doby?

Real street fight
- Zacal jsem se zajimat o toto tema, protoze to co delame pro divky, chceme prinest i pro studenty jujutsu. Pokladal jsem mnoho teoretickych dotazu, protoze verim, ze nejdrive musim nastudovat teorii, abych mohl prejit k praxi. Me osobne nestaci jen vedet kam uderit,chci vedet, co se v tele po zasahu stane atd. Kvuli tomu jsem byl narcen z toho, ze jsem jen teoretik, at se na to vykaslu a jdu se mlatit....Stale verim, ze teorie je nezbytna uz kvuli tomu, ze chci byt pripraven na podobne dotazy od svych budoucich studentu a nechci je odbyt ”To neni dulezite, proste ho svacni po hlave ci kopni do kouli a je vymalovano”....Nicmene jsme zacali jezdit za dalsimi lidmi (nejen) do Olomouce - spolupracujeme spolu, oboustranna vymena informaci a funguje to. Jeden z nich byl prave i zminovany Gazdik, ale ukazalo se, ze rekneme kazal vodu a pil vino…abych se nesnizil k jeho praktikam. Pristupujeme ke studiu fungujici sebeobrany zodpovedne a verime, ze je to spravna cesta. Pokud si nekdo mysli, ze je to kravina, OK jeho nazor.

Jujutsu
- O to vsechno jsme se zacali zajimat, protoze jsme se zjistili, ze jujutsu tak, jak je vyucovane v CR, je na ulici nefunkcni. Kompletne jsme prekopali trenink a vyuku. Nejsme tak egocentricti, abychom si mysleli ze v JJ je obsazeno vsechno. Cast z toho se ztratila v case, cast byla spatne pochopena, cast jiz nefunguje. Na to jsme prisli konzultaci s jinymi styly. Hovorim tu o konkretnich technikach, ne o principech. Proto jsme zacali jezdit a hledat. A nehledali jsme techniky, ale spise zpusoby treninku te ci one zrucnosti. Hned jsme byli obvinovani, ze ku.vime JJ, ze uz to neni JJ, protoze do neho zanasime jine zbrane, ci postupy a pritom to jen svedcilo o neznalosti historie jujutsu a vlastne obecne vsech BU. System (sebeobrany) se musi vyvijet, aby reagoval na menici se svet. Kdo to nepochopil, skonci v lepsim pripade pouze s ukazkami na budoshow ve slusive hakame.

Tak, to je snad vse. Asi jste si vsimli, ze se tu v drtive vetsine opakuji. Doufam, ze to prinese sve ovoce. Pojdme se vsak uz bavit o necem jinem. Ocenuji, ze se tolik lidi zajima o mou osobu a staraji se o me blaho, nicmene puvodni dotaz byl o necem jinem. Snad jen posledni vec – nekdy jsem reagoval vcelku podrazdene, ne vsak kvuli tomu, ze nemam rad kritiku (a lidi, kteri me osobne znaji, to mohou dosvedcit), ale protoze me iritovalo to (nekdy zamerne) nepochopeni jazyka ceskeho. Verim, ze diskuse tvari v tvar by mnohe vyresila, protoze zde jsem jako mnozi z nas obcas daleko militantnejsi nez v civilu. Verim take, ze vyse jsem to jiz dostatecne objasnil a tuto kapitolu minimalne pro sebe uzaviram, protoze dalsi diskuse by byla jiz opakovanim vyse uvedeneho. Snad se mi podarilo to vysvetlit, pokud ne, vzdavam to a venuji cas necemu prinosnejsimu. Mejte se vsichni skvele, uzivejte zivota a snad se opet v nejakych vlaknech opet uvidime. A treba ne pouze na strankach teto diskuse.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků