Deti a Karate a dalsi bojova umeni

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod graver » čtv 03. dub, 2008 14:17

roza píše:na trenink karate/BU se apriori hlasi lemplove a podelanci,kdezto na fotbal chodej normalni kluci,kterym neni zatezko se obcas porvat

Jo, jo - to musím potvrdit. Já jsem hroznej lempl a jen proto jsem se dal na karate, abych mohl lemplovat a podělávat se dál. Kdybych byl pořádnej rváč, dám se na fotbal - tam si ty rvačky užiju :roll:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod RUNAR » čtv 03. dub, 2008 14:23

Na to nemusíš chodit na tréninky fotbalu, stačí zajít na nějakej zápas a nebo "setkání" příznivců "kopané" :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod graver » čtv 03. dub, 2008 14:27

KAMINARI píše:když to jinak nejde, tak naco hned pěsti, jsou i jiné prostředky.

No, jsou, ale ty náboje taky nejsou zadarmo, že... :wink:

K tomu duchovnímu rozvoji: před časem jsem poslouchal, jak ve vedlejší šatně trenér (jakýsi míčový sport - jak se to hodí do toho koše a spodem to zas vypadne či co) duchovně rozvíjel své -náctileté svěřence. Z jeho rétoriky a terminologie bylo dost poznat, že má asi problémy se najíst příborem a používání toaletního papíru považuje za zšenštilost. Pak vypadl a hošíci pokračovali v samostudiu bez něj - inu, roztomilé to bylo. Tak možná tuším, co Kaminari myslel tím duchovním rozvojem, i když to neumím tak pěkně vyjádřit, jako vy :oops:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » čtv 03. dub, 2008 14:32

RUNAR píše:Na to nemusíš chodit na tréninky fotbalu, stačí zajít na nějakej zápas a nebo "setkání" příznivců "kopané" :D

Jo, jestli roza nemyslel spíš fanoušky, než hráče :idea:
Ostatně, implantovat do fotbalu některé xboxerské prvky by nebylo od věci. Lepší pohled, než na ty simulanty. To má společné fotbal s většinou BS/BU - taky se tam učí pády jako základ :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod KAMINARI » čtv 03. dub, 2008 16:32

graver píše:
KAMINARI píše:když to jinak nejde, tak naco hned pěsti, jsou i jiné prostředky.

No, jsou, ale ty náboje taky nejsou zadarmo, že... :wink:

K tomu duchovnímu rozvoji: před časem jsem poslouchal, jak ve vedlejší šatně trenér (jakýsi míčový sport - jak se to hodí do toho koše a spodem to zas vypadne či co) duchovně rozvíjel své -náctileté svěřence. Z jeho rétoriky a terminologie bylo dost poznat, že má asi problémy se najíst příborem a používání toaletního papíru považuje za zšenštilost. Pak vypadl a hošíci pokračovali v samostudiu bez něj - inu, roztomilé to bylo. Tak možná tuším, co Kaminari myslel tím duchovním rozvojem, i když to neumím tak pěkně vyjádřit, jako vy :oops:

Ahoj Gravere. Jsem rád že jsi se zapojil. Pozdravuj ode mně jirku.

Roza: Rád bych věděl tvuj názor na to co to je DUCHOVNÍ ROZVOJ. Asi jsem natvrdlej, ale nějak to v tvém psaní pořád nenalézám.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod patrik » čtv 03. dub, 2008 16:38

graver píše:K tomu duchovnímu rozvoji: před časem jsem poslouchal, jak ve vedlejší šatně trenér (jakýsi míčový sport - jak se to hodí do toho koše a spodem to zas vypadne či co) duchovně rozvíjel své -náctileté svěřence. Z jeho rétoriky a terminologie bylo dost poznat, že má asi problémy se najíst příborem a používání toaletního papíru považuje za zšenštilost.


Byl jsem svědkem tréninku JBU, který se nesl v podobném duchu :)

A to vůbec nemluvím o tom, zda nějakej ústní projev (byť před dětmi, kteří ostatně mluví takhle i hůř, třeba na základě těch ostatních vlivů) je to, na čem vše stojí. Jsou učitelé BU, kteří sice nemluví sprostě v šatně a používají toaletní papír, ale vedle toho taky podvadí, lžou apod.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Moto » čtv 03. dub, 2008 17:02

Co se tyce toho, kdy zacit, tak si myslim, ze v nasich podminkach s nasi mentalitou je idealni vek 10 a vys. Male deti jsou na tom s motorikou jeste dost spatne, ale samozrejme , ze existuji vyjimky. Ja si s detma v dojo zasadne nehraju, jelikoz si myslim, ze na hrani i pohyb jako takovy jsou pro male deti jine krouzky a pohybove hry. No a co se tyce duchovniho nebo dusevniho rozvoje, tak je dulezite, aby ucitel byl pro sve zaky vzorem. Aby nekazal vodu a pil vino. Sam jsem byl osobne svedkem, jak jeden "sensei" z moravy (radeji nebudu jmenovat) o prestavce jedne karatisticke akce sahl do kimona a v rohu dojo usrkaval rum z placatky. Pak tam svym zakum a nejen jim rozdaval moudra atd...Jsme lidi a urcite nejsme svati, ale pojdme BUDO brat i s tim vnitrnim obsahem, ktery v sobe urcite ma. Pak si myslim, ze kdyz budeme ucit sve zaky i vnitrnim hodnotam BUDO, takze je to urcite pozitivne ovlivni. Je krasny pocit, kdyz pak za vama prijde nekdo z rodicu a dekuje vam za to, ze se jeho dite zlepsilo ve skole, v chovani a ze treba pomaha ostatnim. Pak si rikam, ze byt ucitelem karate je krasne poslani. Ucit nekoho kopnout neni problem, ale ucit to, byt slusnym clovekem a jeste k tomu svym prikladem, to je vyzva. I o tom jsou nebo spis by mela byt bojova umeni.
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod graver » čtv 03. dub, 2008 17:04

4patrik: jasně, já to nechci paušalizovat, to byl jen příklad pro ilustraci toho "duchovního rozvoje". Chtěl jsem tím říct, že (ok, třeba bez ohledu na druh sportu) může dobrý trenér dát těm děckám víc, než jen fyzickou dovednost - a tohle asi Kaminari myslel.
(Jenom) na tom projevu (ústním či jiném) to skutečně nestojí, ale je to jedna z nožiček. Když začne žák pohrdat učitelem pro jeho chování, asi je něco blbě.
"Jsou učitelé BU, kteří sice nemluví sprostě v šatně a používají toaletní papír, ale vedle toho taky podvadí, lžou apod."
Souhlas. Lepší odkopaný buran než skrytý hajzl. Ale neomezoval bych to jen na učitele BU...

S tím pojmem "duchovní rozvoj" zacházejme opatrně, protože někdo si pod tím představí všechny ty esoterické kecy a začne hned rudnout - já jsem na tohle taky háklivý. Ale co třeba smysl pro odpovědnost, fair play, respekt, teamwork (u týmových sportů), komunikace, sebeovládání... - shodneme se , ne?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod patrik » čtv 03. dub, 2008 17:12

2graver OK

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod KAMINARI » čtv 03. dub, 2008 18:58

Graver SUPER.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 03. dub, 2008 19:38

MOTO a Graver: pěkně napsané

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Angus » pát 04. dub, 2008 9:22

KAMINARI píše:Máme tady celkem rozjetou diskuzi o dětech. CHci se zeptat. Kdo z vás má děti a jestli ty dědi cvičí BU nebo něco jiného? Popřípadě kdo se dětem aktivně věnuje v BU. Jen tak aby se vědělo.
PS: ja mám kluka 4roky, nedávno začal cvičit. / na jeho vlastní žádost / Děti trénuju cca. 16 let.

Děti (myslím tím mladší 15 let) trénuji něco přes 20 let.
5letá dcera a 4letý syn začínají cvičit, ale spíše pohybovku a strečink, zábavu, gymnastiku - aby měli pohybové základy pro cokoliv. Naše nejmladší dvouletá má ještě čas :lol:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod KAMINARI » stř 16. dub, 2008 9:50

Před 14 dny k nám do oddílu začal chodit 8 letej číňánek a za těch 14 dní toho umí více než ostatní za 3 metry. Oni to asi vážně mají v genech. Máte s tím podobné zkušenosti?
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Moto » stř 16. dub, 2008 13:12

Tak ono to asi nepujde takhle zevseobecnovat, ale mozne to je, ze k tomu maji nejak bliz. K nam chodi taky malej kluk, sice Cech, ale dela uzasne pokroky. Je velmi vnimavy a umi to motoricky pochytit, i kdyz se mu nevjenuju nejak specialne. Proste ma pro to cit... Vzpominam si na sebe, kdyz jsem byl maly a taky mi sla kazda pohybova aktivita, kterou jsem delal. Myslim, ze to clovek musi mit uz v sobe a pak to cvicenim zdokonalovat a zdokonalovat...Ale i naproste drevo muze poctivym treninkem udelat velky pokrok, jen se u toho vic nadre...
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod KAMINARI » čtv 17. dub, 2008 10:04

Omlouvám se jestli to viznělo že asiati ano a ostatní nic moc. Jen jsem byl z toho kluka unešenej.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod KAMINARI » čtv 15. kvě, 2008 8:48

CHtěl bych se zeptat na různá průpravná cvičení a hry pro děti i dospělé na trenálech BU. Občas mám dojem že na trenálu upadám do stereotipu a tak každá inspirace příjde vhod. Díky MOC :idea:
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron