(kendó) nebo něco jiného??

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Jendis » úte 08. črc, 2008 11:28

Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Hosobiki » úte 08. črc, 2008 12:11

ukropcany píše:4hosobiky - no sorry, ale ten smajl si mala za "ne-kata"... keď si chceš robiť zo seba srandu, musíš veľmi dávať pozor ako to robíš, pretože keď píšeš o vyhýbaní sa konfrontácii, o videní len na seminári a len kata bez dostatočne veľkého množstva smajlov a evidentnej sebairónie, tak potom ťažko môžeš chcieť aby «a bral niekto vážne, resp. aby to pochopil ako vtip... robenie si srandy zo seba musíš ešte domakať, lebo takto sa to nerobí... :twisted: Na svojom písomnom prejave ešte musíš pomakať... :twisted:

já si myslím, že je můj písemný projev v pořádku - možná je chyba v čtenáři, který se raduje za každou možnost najít v tom něco jiného, než v tom doopravdy je... (udělala bych na konci příspěvku smajla, ale nejsem si jistá, jestli by byl spávně umístěn :D )
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Hosobiki » úte 08. črc, 2008 12:31

sakra.. budeme dělat, že tam není, jo? 8) ani tenhle...
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod RBR » úte 08. črc, 2008 13:41

Jendis píše:http://jentak.sandbox.cz/books/plch/

Zajímavá knížka. Chvilku jsem mrkal na dvojruční meč. Respektu hodná zbraň. Moc si nedokáži představit jeho použití po delší časový úsek. Naši předci co jej používali nemohli být žádné máčky.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » úte 08. črc, 2008 13:52

Ale jo....nosívala je elita....ochránci praporu...mimojiné.
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » úte 08. črc, 2008 13:54

Hosobiki píše:já si myslím, že je můj písemný projev v pořádku - možná je chyba v čtenáři, který se raduje za každou možnost najít v tom něco jiného, než v tom doopravdy je... (udělala bych na konci příspěvku smajla, ale nejsem si jistá, jestli by byl spávně umístěn :D )

Na toto téma sebedůvěry a BU nebo BS je zbytečné vést s Ukropem debaty. On si moc nepřipouští, že člověk může např. být silný introvert a proto nemá rád jakoukoliv prezentaci před neznámými lidmi. To nemá se sebedůvěrou nic společného. Osobně se tady většinou neznáme takže soudit o vlastnostech jiného člověka na základě jeho písemného projevu na fóru může být ošidné.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Hosobiki » úte 08. črc, 2008 14:11

to RBR: dík (i když možná víc než v tom, že bych byla introvert, je problém v tom, že na sebe mám moc vysoké nároky...)
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 08. črc, 2008 14:29

4hosobiki - OK, takže len malinkú odbočku - na veľkosti nárokov nezáleží. Podstatné je, ako sa človek vidí. Ak sa vidí zle len kvôli (povedzme nezmyselne) vysokým nárokom, tak je to o to väčší prúser, pretože niečo zlyhalo vo výchove (neber prosím osobne, toto myslím všeobecne, nechcem sa v Tebe prplať). S introvertnosťou to opäť myslím nesúvisí, pretože kľudne môžeš prísť so sklopenými očami a bez jediného slova všetkých strieskať na kopu a zase odísť... :idea: Človek nemusí byť exhibicionista na to, aby ukázal čo v ňom je... pekným príkladom je TongVonPo... iba malý úsmev a následne rana jak z dela...

4rbr - myslím, že aj Ty sa mýliš. Ja som veľmi citlivý človek. Nie v zmysle "citlivka", ale v zmysle "vycítim"... ja proste z ľudí ich "to" (naturel, alebo ako to nazvať) cítim. Proste to mám v sebe. Nezriedka po jedinom príspevku trvalejších prispievateľov tohoto fóra som vedel "čo sú zač" a môj názor na nich sa časom veľmi nezmenil a uzhodol som sa na nich aj s inými ľuďmi odtiaľto. Proste lustrácia mi ide :twisted: Ošidné to byť môže, ale v tomto sa mýlim len zriedkavo... (pár krát sa stalo, ale fakt málo) Takže v tomto si dovolím byť drzá opica, že myslím, že viem čo píšem... Je to tiež jeden z dôvodov, prečo sa snažím byť čitateľný, pretože neznášam pretvárku a klamstvo a okamžite ich vycítim... a nechcem byť z tých, ktorý by z týchto vecí mohli byť "obvinený"...

Ozaj - ako sa pracuje vo vašom šerme s klamstvom a pretvárkou? Nech nie som furt len OT...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » úte 08. črc, 2008 14:37

ukropcany píše:

Ozaj - ako sa pracuje vo vašom šerme s klamstvom a pretvárkou? Nech nie som furt len OT...

Mno...stejně,jako jinde(teď mluvím za sebe)......fintičky,lákání,předstírání slabosti......dneska už to není o boji o život....tak si chci "souboj" užít.A zrovna tak jiní...viz třeba Pandík....... :wink: :lol: ...však jsi něco malinko viděl.ALe na zbraňovém setkání byla větší sranda.....a šlehaná..... :wink: :twisted:
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Hosobiki » úte 08. črc, 2008 14:53

to ukrop: za všechno může výchova - alespoň z části, s tím souhlasím - takže v pohodě:)
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod luen » úte 08. črc, 2008 17:21

Jeziiis to je zase debata.

For teoretic people: ARGUMENT neni to, co dokazou vyslovit usta, ale predne to, co dokazu dolozit :wink:

Jinak jestli na sebe nekdo ma a nebo nema naroky, nema nic spolecneho s tim, ze se boji ... ano BOJI konfrontovat sve bu/bs resp. sve dovednosti s nekym jinym!!! Pak to neni bu, ale BŮŮŮ!!!

Lidi kolem ABU se vetsinou schovavaji za teorie, principy, poucky, doktriny, filozofie a dalsi jinak uzitecne veci, ktere ve svejch ustech tito promenuji v bullshity!!!

Bojovnik bojovani praktikuje! Pohadkar o nem povida a sni :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Hosobiki » úte 08. črc, 2008 17:26

no a? tak se stydím... zabij mě za to :lol:
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod RBR » stř 09. črc, 2008 9:05

ukropcany píše:4rbr - myslím, že aj Ty sa mýliš. Ja som veľmi citlivý človek. Nie v zmysle "citlivka", ale v zmysle "vycítim"... ja proste z ľudí ich "to" (naturel, alebo ako to nazvať) cítim. Proste to mám v sebe. Nezriedka po jedinom príspevku trvalejších prispievateľov tohoto fóra som vedel "čo sú zač" a môj názor na nich sa časom veľmi nezmenil a uzhodol som sa na nich aj s inými ľuďmi odtiaľto. Proste lustrácia mi ide :twisted: Ošidné to byť môže, ale v tomto sa mýlim len zriedkavo... (pár krát sa stalo, ale fakt málo) Takže v tomto si dovolím byť drzá opica, že myslím, že viem čo píšem... Je to tiež jeden z dôvodov, prečo sa snažím byť čitateľný, pretože neznášam pretvárku a klamstvo a okamžite ich vycítim... a nechcem byť z tých, ktorý by z týchto vecí mohli byť "obvinený"...

Je to sice mimo OT, ale pokud máš vyvinutý takový cit na odhad lidí nezbývá ti než gratulovat. Něco podobného dokáže moje žena a tiše ji závidím. Můj cit na "lidi" na tom není zdaleka tak dobře. Několikrát jsem lidi špatně odhadnul a později litoval, takže teď jsem opatrnější v hodnocení lidí, zvlášť pokud jde o písemný projev, tady se dá hodně zamaskovat.
Jinak pokud jde Hosobiki tak mám dojem (možná špatný), že dělá katori a tam to není v současné době o soubojích, ale spíš o studiu a dlouhodobé práci než se to dá použít v boji. Proto se ji nedivím, že se nechce pouštět do soubojů.
Možná má stejný komplex touhy po dokonalosti jako já :D, takže pokud nezvládá při cvičení vše dle svých představ tak se drží při zdi.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Hosobiki » stř 09. črc, 2008 9:19

to RBR: nic než souhlas..
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 09. črc, 2008 10:38

RBR píše:Možná má stejný komplex touhy po dokonalosti jako já :D, takže pokud nezvládá při cvičení vše dle svých představ tak se drží při zdi.
To by som sa musel držať pri stene do smrti... :D práve preto si svoje zápasy a občas tréningy točím, aby som bol nohami na zemi... časom si na seba človek zvykne a už sa nehanbí... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...