Kyokushin Olomouc

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod luen » čtv 11. lis, 2010 22:22

TongPo píše:Nechápu, proč i v dnešní době některý školy karate pořád inklinujou k tomuhle stupidnímu ideálu... :roll: Přece trénujete (teda rádoby jste trénovali :twisted: ) pro reálnej boj / sebeobranu, teda situaci, kde se na nějaký ideální podmínky umožňující vyřazení protivníka jednou ranou absolutně nemůžete spoléhat :!: :idea:

tato otazka by se asi dala polozit ve vetsine skol BU. Neni to jen bolest karate - zase at jsme korektni :wink:

Ale samotneho me zajima odpoved.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 11. lis, 2010 22:30

NAIA píše:
RBR píše:
ukropcany píše:Ty si zarytý antiboxer? :D

No od té doby co jsem objevil kouzlo thai-boxu, mě nějak klasický box přestal bavit (koukat se na něj). Palo je jeden z mála co mě zaujal. :lol:

Kde bouchas v Olomouci MT?

Nebouchám, čumím na to v bedně. O žádným MT v Olmiku nevím, ty jo?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » čtv 11. lis, 2010 22:52

TongPo píše:
RBR píše:...Koncepce "one shot one kill" je velmi obtížně realizovatelná idea proti trénovanému a zkušenému soupeři. Je to ideál, ke kterému se snažíme dostat...

Nechápu, proč i v dnešní době některý školy karate pořád inklinujou k tomuhle stupidnímu ideálu... :roll: Přece trénujete (teda rádoby jste trénovali :twisted: ) pro reálnej boj / sebeobranu, teda situaci, kde se na nějaký ideální podmínky umožňující vyřazení protivníka jednou ranou absolutně nemůžete spoléhat :!: :idea:.......PS: Prostě jsem si zase musel do RBR rejpnout, aby nevypadnul ze cviku... :twisted:

Ani sis moc nerýpnul, je to dle mého názoru dobrý příspěvek do diskuze.
Jinak sis odpověděl sám, úspěch taktiky "one shot one kill" je založen na jednom základním požadavku - překvapit soupeře, nachytat jej nepřipraveného, pak může fungovat.
Abych použil vhodné přirovnání viz. útok Japonců na Pearl Harbor, načapali amíky nepřipravené a bylo zo toho slušné počítání. :wink:.
Jinak ani my zpozdilí karatisté nezapomínáme na nedostatky tohoto konceptu, proto máme v záloze to co předváděl ten šikovný slovenský boxér- kontry.
Zase se tak moc nelišíme od ostatních systémů. Je třeba ideu "one shot one kill" s jistým nadhledem. Když se ji podaří realizovat OK, když ne je třeba pružně reagovat na vývoj situace a přizpůsobit se.

S tou rotací a rukavicemi jsem si šlápl do h**** :oops: . Dobře mi tak nemám žvanit o něčem co nemám pořádně odzkoušené.

RBR

PS: Ty jsi levák?
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » čtv 11. lis, 2010 23:10

luen píše:tato otazka by se asi dala polozit ve vetsine skol BU. Neni to jen bolest karate - zase at jsme korektni :wink:

No jasně, že se to netýká jen karate. Ale reagoval jsem na RBR a ten karatista je :wink:

RBR píše:PS: Ty jsi levák?

Nejsem. Ale z juda jsem si zvyknul na střeh s pravou rukou vepředu a zůstal jsem u něj i při x-boxu, protože se tak cítím líp. Ovšem dokážu boxovat i v klasickým garde, jako normální pravák a občas když mám náladu, někoho prohazovaním střehů při sparingu "poškádlím"... :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod josef2 » čtv 11. lis, 2010 23:16

to RBR: v OL jsou dva kluby MT (Tomáš Musil - Mamut, Peťa Dudek), připočteš-li i Křelov, tak 3... chceš dojít?
josef2
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod NAIA » pát 12. lis, 2010 8:07

Jeste v Gambare uci nekdo MT.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod josef2 » pát 12. lis, 2010 8:16

NAIA píše:Jeste v Gambare uci nekdo MT.

Ti jedou kick. moc pry neloktujou a neklincujou (rika agentura JBONP - jeden borec od nich povidal)
josef2
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod NAIA » pát 12. lis, 2010 8:57

josef2 píše:
NAIA píše:Jeste v Gambare uci nekdo MT.

Ti jedou kick. moc pry neloktujou a neklincujou (rika agentura JBONP - jeden borec od nich povidal)

Jasan, slysel jsem to taky.

RBR: kdyby jsi chtel se chtel zamilovat do MT i fyzicky tak urcite Peta Dudek. Tak jak mas rad techniku v karate tak Peta ji ma namaklou v MT a jeste ji umi prodat v zapase. At se dari
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod josef2 » pát 12. lis, 2010 9:11

NAIA píše:RBR: kdyby jsi chtel se chtel zamilovat do MT i fyzicky tak urcite Peta Dudek. Tak jak mas rad technimu v karate tak Peta ji ma namaklou v MT a jeste ji umi prodat v zapase. At se dari

jj Peta Dudek (Nak Muay) je moc sikovnej, Mamut jede holandskou skolu, je navazanej na Machacka, a 19.2. v Olmiku porada ligu MT
josef2
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...