Kyokushin Olomouc

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RBR » ned 07. lis, 2010 20:55

wordsworth píše:Ne, tys nepochopil, co jsem se snažila říct. Kdys byl naposledy v tělocvičně? Nechcu, aby to skončilo hádkou o principech karate. Jen když se někde začne spárovat, je jedno v jakém BU/BS, tak se tréninkové metody a používané techniky dost podobají. Lowkick má určitě nějaký japonský název a nácvik probíhá stejně nebo podobně u karatisty či thaiboxera.


V tělocvičně jsem byl v pátek. :D Bohužel se mýlíš, nepodobají, tsuky prostě není direkt, low kick není gedan mawashigeri atd. Těch rozdílů je tam samozřejmě mnohem více (postoje, pohyb, kryt rukou atd.).
Jediné co rozdíly potlačuje jsou boxerské rukavice, špatně se v nich dělá rotace zápěstím, což je charakteristické pro většinu karatistických úderů.
O pricipech karate s tebou nehodlám diskutovat, protože o nich nic nevíš. Sparink je jiný v karate (gohon kumite, džiu ipon kumite atd.) i v kickboxu. Rozhodující pro sparink je co dovolují pravidla daných sportů (povolené techniky, ochranné pomůcky atd.).
Takže příště si něco zjisti o tématu než se začneš do někoho navážet.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod luen » pon 08. lis, 2010 7:27

Nevim, ale mozna je prinosnejsi hledat spolecne jmenovatele, nez neustale hledat vnejsi rozdilnosti. Ono vetsinou je to s boxem tak, ze ma daleko bliz k BU nez samotna BU. Jen se tomu z nepochopitelnych duvodu sami tradicnaci brani :idea:
Informace, ktere koluji mezi lidmi o tzv BU a BS byvaji casto hrozne kraviny, ktere rikaji nepraktikanti a turisti po klubech.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod DaveStone » pon 08. lis, 2010 10:37

luen píše:Informace, ktere koluji mezi lidmi o tzv BU a BS byvaji casto hrozne kraviny, ktere rikaji nepraktikanti a turisti po klubech.


Ano, je to tak. Taky jsem měl dřív zkreslené představy o rozdílu mezi BU a BS. Nutno podotknout, že tyto představy ve mě (v té době nepraktikantovi) vytvořily média (pořady o BU/BS v televizi a časopisy s tematikou BU) a také někteří trenéři BU.
Teď už třeba vím, že když je někdo mistrem světa v kung fu ve cvičení sestav, nedělá to z něj dobrého bojovníka. Nebo to, že když někdo X let dělal kung fu a vystupoval i na Budoshow ještě neznamená, že se mi s ním bude dobře cvičit na tréninku (tak, aby mi trénink dal maximum).
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod cudles » pon 08. lis, 2010 16:58

Ja bých se přiklonil k tomu kickboxu, Smash gym bude podle mě na slušný úrovni, znam tam odsud dva kluky, jednoho z našeho soustředka, a druhej u nás trénoval pravidelně ještě než sem s thajskym začal já, teď jelikož už pár let studuje v Olomouci, trénuje tam, a sbírá úspěchy po turnajích, i nějaký ty K1,má fakt "našlapáno" :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod RBR » pon 08. lis, 2010 20:20

ukropcany píše:
RBR píše:Jediné co rozdíly potlačuje jsou boxerské rukavice, špatně se v nich dělá rotace zápěstím, což je charakteristické pro většinu karatistických úderů.
Tu len krátka reakcia - nie je to pravda... rotácia je možná a pre šupu aj nutná... 8)


TO Ukrop: Děláte stejnou rotaci předloktím jak v karate?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » úte 09. lis, 2010 20:46

ukropcany píše:Puf... no to fakt neviem, či je taká istá... :D tých rotácií som videl niekoľko, od úplne malej (kde pri pohľade na úder spredu si videl len zväčšujúcu sa ruku a potom bim do úsmevu), až po totálne vyhadzovaný lakeť do strany, hádam 20 cm vlna celou rukou... paradoxne tam kde sa takto bilo bol ten úder aj najrýchlejší a jednoznačne najostrejší... veľmi nezvyčajné, že veľký pohyb a predsa veľmi rýchly... dokonalá ukážka - http://www.youtube.com/watch?v=NSBnHJOiQ10


Pěkné, má ty ruce hezky uvolněné. Lítá mu to fakt rychle. I mě zatvrzelého antiboxéra jeho dynamický, ale uvolněný pohyb zaujal. Kéž bych se tak hýbal.
Jinak i karate je těch možných rotací více, s tím že se razí pravidlo, snažít se vždy dosáhnout největší možné. Samozřejmě, že lokty ustřelující do strany jsou v karate považovány za velký nedostatek, který by mohl vést i k neuznání techniky (nezabodování jinak dobrého úderu) při závodech. Záleželo by jak si vykládají pravidla v jednotlivých federací.

RBR

PS: Není Pavol Hlavačka na poslední zápas trochu mladý? Vypadá, že by mohl ještě pár let v ringu strávit
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » stř 10. lis, 2010 7:21

Jestli muzu lehce odbocit. Ve wing cheun zalezi na typu uderu a dle toho vypada i rotace uderu. Jinak u rotce jeste zalezi, kam treba onou rotaci souperuv uder vytlacuji, resp. jak se pracuje s kontaktem a napadem vytlacovani souperovo rukou atp... Mnoho rotacnich pohybu rukou jsou jen pripravou na zbrane atp...
Ne vzdy jde o to, aby uder rotoval kvuli bombe (navic duvod prekrucovani slach a svalu, muze byt i posilovani atd...).
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 10. lis, 2010 11:45

ukropcany píše:Ja karate (zjednodušujene) vnímam tak, že bum a koniec....


Tady to je podobný nedorozumění jakože v rukavicích nejde rotovat, jedna ze základních věcí kterou učí Karate je prásk, prásk a změnit polohu a distanc, protože nejspíš příjde odpověď.A není to žádná novinka.To je hodně stará zkušenost.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod toddb » stř 10. lis, 2010 13:17

RUNAR píše:
ukropcany píše:Ja karate (zjednodušujene) vnímam tak, že bum a koniec....


Tady to je podobný nedorozumění jakože v rukavicích nejde rotovat, jedna ze základních věcí kterou učí Karate je prásk, prásk a změnit polohu a distanc, protože nejspíš příjde odpověď.A není to žádná novinka.To je hodně stará zkušenost.


Včera jsme zrovna měli karatistu na tréninku a přesně jak říkáš, prásk,prásk a změnit polohu. Dobrej byl.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod RUNAR » stř 10. lis, 2010 13:42

Toddb:
Sem tuze rád že nejsem jedinej kdo sem píše a něco takovýho zažil a viděl.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » stř 10. lis, 2010 15:55

toddb píše:
RUNAR píše:
ukropcany píše:Ja karate (zjednodušujene) vnímam tak, že bum a koniec....


Tady to je podobný nedorozumění jakože v rukavicích nejde rotovat, jedna ze základních věcí kterou učí Karate je prásk, prásk a změnit polohu a distanc, protože nejspíš příjde odpověď.A není to žádná novinka.To je hodně stará zkušenost.


Včera jsme zrovna měli karatistu na tréninku a přesně jak říkáš, prásk,prásk a změnit polohu. Dobrej byl.


Jako z polohy ve stoje na polohu v leze :lol: :wink: 8) Joke 8)

Spousty tech rotacnich "jako uderu" jsou take casto ruzne paky a zapasnicke techniky...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 11. lis, 2010 18:07

ukropcany píše:Ty si zarytý antiboxer? :D


No od té doby co jsem objevil kouzlo thai-boxu, mě nějak klasický box přestal bavit (koukat se na něj). Palo je jeden z mála co mě zaujal. :lol:

Lakte vyletujúce do strany dohora sú chyba len pri pohľade veľmi zjednodušenom. Ja karate (zjednodušujene) vnímam tak, že bum a koniec. No lenže takto veci nefungujú, nie na tvrdých protivníkov. Tvrdí protivníci bijú kontry, špeciálne napr. tento štýl boxu ako robí Palo, tam ide všetko na kontry, kedy vyčkáva a bije rôzne overhandy. Na overhand však nie je lepšieho krytu ako vystrčený lakeť :idea: (kamaráti čo so mnou spárovali potvrdia). Takže to čo niekto berie ako chybu, druhému zachraňuje bradu. Na môj vkus karate s takýmito vecami vôbec neuvažuje a príliš striktne sa drží niektorých konceptov, ktoré sú už mimo. Napr. signalizácia úderu nie je vôbec problém, pretože ide 1. o kontru a 2. ten úder je tak rýchly, že ho nevidíš ani ako útok. Ja som pri Palovi ako spomalený film a to natriafam celkom dosť.


Koncepce "one shot one kill" je velmi obtížně realizovatelná idea proti trénovanému a zkušenému soupeři. Je to ideál, ke kterému se snažíme dostat.
Právě Palo svým pojetím boxu naprosto vystihuje jak by měl dobrý karateka bojovat, proto se mě zalíbil. Taky to není šíleny sypač kombinací. Co jsem sledoval, tak dal dva tři údery a šel zpět.
Ano také cítím jistou svázanost konceptu karate. Je pěkné, že se tolik dbá na přímé údery, ale pak je problém s obloukovými údery. Málokdo je umí a nejsme je zvyklý krýt.

No a čo sa týka jeho veku, k tomu toľko, že box je veľmi tvrdý šport a každá sranda niečo stojí... ja si teraz dávam niekoľkomesačnú prestávku, pretože niektoré súčiastky sa začali dostávať do stavu, kedy robia veľké problémy a je potrebné ich poopravovať...


Se nedá nic dělat, taky jsem měl pauzu a dával se dohromady. U mě to bylo i vyhoření, nějak mě karate přestalo uspokojovat, tak jsem upřednostnil cestu meče. Ale už se chuť vrací, takže se v klidu rozjíždím.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod NAIA » čtv 11. lis, 2010 19:34

RBR píše:
ukropcany píše:Ty si zarytý antiboxer? :D


No od té doby co jsem objevil kouzlo thai-boxu, mě nějak klasický box přestal bavit (koukat se na něj). Palo je jeden z mála co mě zaujal. :lol:

[quote]

Kde bouchas v Olomouci MT?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod TongPo » čtv 11. lis, 2010 21:31

RBR píše:...Koncepce "one shot one kill" je velmi obtížně realizovatelná idea proti trénovanému a zkušenému soupeři. Je to ideál, ke kterému se snažíme dostat...

Nechápu, proč i v dnešní době některý školy karate pořád inklinujou k tomuhle stupidnímu ideálu... :roll: Přece trénujete (teda rádoby jste trénovali :twisted: ) pro reálnej boj / sebeobranu, teda situaci, kde se na nějaký ideální podmínky umožňující vyřazení protivníka jednou ranou absolutně nemůžete spoléhat :!: :idea:

Podívej se například na vývoj bojový střelby z krátký ruční zbraně: Ještě v období před II. světovou válkou bylo v ozbrojených sborech standardním pojetím to, střílet jednoruč v elegantním bočním nebo předobočním postoji pečlivě mířený pomalý rány... Analýzou opravdových bojových poznatků se již za války tam, kde se touhle problematikou zabejvali, došlo k tomu, že: Jeden zásah k rychlýmu vyřazení nepřítele zpravidla nestačí. Trefit jedním výstřelem pohybujícího se nepřítele je obtížně dosažitelné. Střelba jednoruč neumožňuje dobrou kontrolu zbraně při potřebě rychlejší střelby. A tak dále... Logickým výsledkem bylo to, že se z pistolí a revolverů začalo střílet obouruč, v bojovým střehu přihrbeným směrem k nepříteli a minimálně dvě rány za sebou (přesněji tak dlouhá série výstřelů, jaká je potřeba) kvůli vyšší pravděpodobnosti zásahu a spolehlivýmu vyřazení nepřítele. A samozřejmě další nový principy, který víceméně platí a učí se do dnes. Že po válce soudruzi v ČSLA a SNB tyto zejména "imperialistický" poznatky jaksi plošně neaplikovali v našich poměrech, je věc jiná - měli jsme jinej vzor, že? :roll: Každopádně podobný poznatky na "poli" dlouhých vojenských zbraní ovlivnily ještě dříve, než techniku střelby krátkých zbraní, konstrukci dlouhých zbraní jednotlivce - od opakovaček se přešlo ke zbraním samonabíjecím, umožňujícím rychlou sérii jednotlivých výstřelů a ke zbraním plně automatickým, umožňujícím střelbu dávkou. Věta "one shot one kill" se vztahuje k odstřelovačům, tam ale nejde o přímej střetnej boj, ale útok ze zálohy na většinou nepohyblivej cíl. Sejmou někoho ze zálohy při troše šikovnosti taky dokážeš jedním úderem - ale jak už jsem napsal, to není střetnej boj.

Ohledně tý "špatný rotace v zápěstí" v boxerských rukavicich jsi mě fakt dostal... :lol: Ještě žes mi tohle karatistický tajemství vyzradil, já to do teďka normálně dělal, protože jsem nevěděl, že to vlastně nejde... :lol: :lol: :roll: S těma loktama "ustřelujícíma" do strany je to asi tak - účel světí prostředky. V čistý technice boxu je při direktu vyhazování loktů do strany braný jako chyba, trenéři občas při nácviku direktů drží začátečníkům, který s tím mají problém, druhou lapu tak, aby do ní tím loktem naráželi a uvědomovali si to... Jiná věc je aplikování tohodle vytočení úmyslně. Například jak psal Ukrop, obrana proti overhandům. Já osobně, boxující v obráceným garde, přetočení zápěstí a vyhození lokte úspěšně používám proti pravákům jako kontr - direkt vnitřkem do jejich předního (levýho) háku... Vůbec to nemají rádi... :twisted:

No jo no... Hodně lidí na celým světě už určitý věci pochopilo, ale některý karatisti pořád ne a ne... :lol: Trenovat se má to, co funguje v boji. Slepě lpět na striktní technice a taktice, několikrát předávaný bez náležitýho ověřování, je poněkud zpátečnický... :?

PS: Prostě jsem si zase musel do RBR rejpnout, aby nevypadnul ze cviku... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod luen » čtv 11. lis, 2010 22:22

TongPo píše:Nechápu, proč i v dnešní době některý školy karate pořád inklinujou k tomuhle stupidnímu ideálu... :roll: Přece trénujete (teda rádoby jste trénovali :twisted: ) pro reálnej boj / sebeobranu, teda situaci, kde se na nějaký ideální podmínky umožňující vyřazení protivníka jednou ranou absolutně nemůžete spoléhat :!: :idea:

tato otazka by se asi dala polozit ve vetsine skol BU. Neni to jen bolest karate - zase at jsme korektni :wink:

Ale samotneho me zajima odpoved.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 11. lis, 2010 22:30

NAIA píše:
RBR píše:
ukropcany píše:Ty si zarytý antiboxer? :D


No od té doby co jsem objevil kouzlo thai-boxu, mě nějak klasický box přestal bavit (koukat se na něj). Palo je jeden z mála co mě zaujal. :lol:


Kde bouchas v Olomouci MT?


Nebouchám, čumím na to v bedně. O žádným MT v Olmiku nevím, ty jo?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » čtv 11. lis, 2010 22:52

TongPo píše:
RBR píše:...Koncepce "one shot one kill" je velmi obtížně realizovatelná idea proti trénovanému a zkušenému soupeři. Je to ideál, ke kterému se snažíme dostat...

Nechápu, proč i v dnešní době některý školy karate pořád inklinujou k tomuhle stupidnímu ideálu... :roll: Přece trénujete (teda rádoby jste trénovali :twisted: ) pro reálnej boj / sebeobranu, teda situaci, kde se na nějaký ideální podmínky umožňující vyřazení protivníka jednou ranou absolutně nemůžete spoléhat :!: :idea:.......PS: Prostě jsem si zase musel do RBR rejpnout, aby nevypadnul ze cviku... :twisted:


Ani sis moc nerýpnul, je to dle mého názoru dobrý příspěvek do diskuze.
Jinak sis odpověděl sám, úspěch taktiky "one shot one kill" je založen na jednom základním požadavku - překvapit soupeře, nachytat jej nepřipraveného, pak může fungovat.
Abych použil vhodné přirovnání viz. útok Japonců na Pearl Harbor, načapali amíky nepřipravené a bylo zo toho slušné počítání. :wink:.
Jinak ani my zpozdilí karatisté nezapomínáme na nedostatky tohoto konceptu, proto máme v záloze to co předváděl ten šikovný slovenský boxér- kontry.
Zase se tak moc nelišíme od ostatních systémů. Je třeba ideu "one shot one kill" s jistým nadhledem. Když se ji podaří realizovat OK, když ne je třeba pružně reagovat na vývoj situace a přizpůsobit se.

S tou rotací a rukavicemi jsem si šlápl do h**** :oops: . Dobře mi tak nemám žvanit o něčem co nemám pořádně odzkoušené.

RBR

PS: Ty jsi levák?
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod TongPo » čtv 11. lis, 2010 23:10

luen píše:tato otazka by se asi dala polozit ve vetsine skol BU. Neni to jen bolest karate - zase at jsme korektni :wink:

No jasně, že se to netýká jen karate. Ale reagoval jsem na RBR a ten karatista je :wink:


RBR píše:PS: Ty jsi levák?

Nejsem. Ale z juda jsem si zvyknul na střeh s pravou rukou vepředu a zůstal jsem u něj i při x-boxu, protože se tak cítím líp. Ovšem dokážu boxovat i v klasickým garde, jako normální pravák a občas když mám náladu, někoho prohazovaním střehů při sparingu "poškádlím"... :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod josef2 » čtv 11. lis, 2010 23:16

to RBR: v OL jsou dva kluby MT (Tomáš Musil - Mamut, Peťa Dudek), připočteš-li i Křelov, tak 3... chceš dojít?
josef2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob 11. zář, 2010 23:00

Příspěvekod NAIA » pát 12. lis, 2010 8:07

Jeste v Gambare uci nekdo MT.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron