Mistři Ikeda a Asai

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Mistři Ikeda a Asai

Příspěvekod microElephant » pát 21. kvě, 2004 7:26

Nevíte někdo, jestli tito dva jmenovaní mistři (už nevím jaké školy Karate) mají nějaké vazby na slavné klany Ikeda a Asai?
Díky
microElephant [- cutted -]
microElephant
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00

 

Příspěvekod patrik » pát 21. kvě, 2004 7:46

mno nevím, jaký mistry karate konkrétně myslíš - já znám učitele aikidó Asaie a Ikedy minimálně dva (Masatomi a Hiroši) a řekl bych, že to jsou takový ty jména jako Novák a Kučera u nás....

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod microElephant » pát 21. kvě, 2004 9:24

Jo dík, asi to bylo aikidó. Viděl jsem to v jednom starším čísle Budo magazínu. Ta jména mě zaujala právě proto, že imho jsou leadery škol bojových umění v Japonsku potomci samurajů, což by odpovídalo (Ikedové byly věrnými vazaly Tokugawů, Asaiové zase spojenci Asakurů v alianci proti Odům). Hledám paralely.
microElephant [- cutted -]
microElephant
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod patrik » pát 21. kvě, 2004 9:27

microElephant píše:Jo dík, asi to bylo aikidó. Viděl jsem to v jednom starším čísle Budo magazínu. Ta jména mě zaujala právě proto, že imho jsou leadery škol bojových umění v Japonsku potomci samurajů, což by odpovídalo (Ikedové byly věrnými vazaly Tokugawů, Asaiové zase spojenci Asakurů v alianci proti Odům). Hledám paralely.


mno, toho bych se moc nedržel...

to se může týkat starých škol, ale né moderních jako je aikidó...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron