Co k Aikidu ?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod luen » pát 15. kvě, 2009 16:54

jeikob píše:to jo boxeři to mají zmaknutý to uhýbání:) ono to mimochodem musí toho druhýho pekně rozhodit


Rozhodi to zase jen loosera, kdo umi, ten necumi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Genesis » pát 15. kvě, 2009 18:11

Fujfuj: jestli sis pročítal nějaký topicy o Aikidu, tak tam je jasně a několikrát napsaný, co je na něm špatně.

A jak už ti tu psali mnozí, lepší a humánější je někomu zlámat nos než ruku. A navíc je to jednodušší, rychlejší a nemusíš z toho pak mít takový výčitky, ptže osobně bych radši žil s vědomím zlámal sem mu nos než zmršil sem mu ruku nadoživotí.

Takže doporučuju překousni to, že se tady lidi navážej do Aikida a zkus se nad tim, co píšou, zamyslet, není to ni proti tobě, je to proti Aikidu a tomu, že oblbuje lidi, lže a je nebezpečnýpro jeho cvičence.

4Luen: myslíš, že kdyby si k Aikidu přibral Fulnebrovo (nebo jak se ten páprda píše) Taichi, že by se zlepšil o 1000% ? :lol:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod ghekon » pát 15. kvě, 2009 18:47

No kdyz jsme u toho, tak s pakami z aikida a jejich pouzitelnosti nejake zmrseni ruky na dozivoti az tak moc nehrozi :lol: :lol: :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jox » pát 15. kvě, 2009 20:23

ghekon:
No tak to né. Doživotní následky můžes mít i z páky co tvuj kámoš viděl v telce.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod luen » pát 15. kvě, 2009 21:12

Genesis píše:Fujfuj: jestli sis pročítal nějaký topicy o Aikidu, tak tam je jasně a několikrát napsaný, co je na něm špatně.

A jak už ti tu psali mnozí, lepší a humánější je někomu zlámat nos než ruku. A navíc je to jednodušší, rychlejší a nemusíš z toho pak mít takový výčitky, ptže osobně bych radši žil s vědomím zlámal sem mu nos než zmršil sem mu ruku nadoživotí.

Takže doporučuju překousni to, že se tady lidi navážej do Aikida a zkus se nad tim, co píšou, zamyslet, není to ni proti tobě, je to proti Aikidu a tomu, že oblbuje lidi, lže a je nebezpečnýpro jeho cvičence.

4Luen: myslíš, že kdyby si k Aikidu přibral Fulnebrovo (nebo jak se ten páprda píše) Taichi, že by se zlepšil o 1000% ? :lol:


:lol: ha, ha no vidis, tohle jsem prehledl, ja totiz tyhle sekty do nasi kung fu sceny nepocitam :oops: resp. kvantova mechanika a magie neni muj salek kavy 8)

Ale mas pravdu, to by si asi nepomohl ... nicmene dovedu si predstavit, ze mi na stara kolena, take hrabne a take se ze me stane "hipik" :lol: - neee, delam si srandu, to radeji daruji vsechny sve organy nekam do vyzkumaku nez tohle :wink:

ghekon píše:No kdyz jsme u toho, tak s pakami z aikida a jejich pouzitelnosti nejake zmrseni ruky na dozivoti az tak moc nehrozi :lol: :lol: :lol: :lol:


Popravde receno, videt to na ulici neco takoveho:

http://www.youtube.com/watch?v=bCjySZuVDkQ

tak me by to rozhodne poskodilo na celej zivot ... poskodilo by to mou krehkou detskou dusicku :lol: :lol: :lol: :wink:

Zas je zabava a sranda musi byt i kdyby na chleba nebylo :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ghekon » pát 15. kvě, 2009 22:08

Luen: Gandalfeeee :lol: Mimochodem, zda se mi to, nebo v 0:10 odhodil toho zaka silou sveho "kyje"? :lol: :lol:

Fox: Tak samozrejmne ze jo, ale tezko takvou paku cos videl v televizi pouzijes na ulici ze... Jako bez legrace z celeho aikida mi prijdou pouzitelne jenom ruzne varianty wrist locku... Subjektivne
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Higen » pát 15. kvě, 2009 23:07

Vytvarite si nazor podle videi z youtube a mnohych fake masteru okolo vas. Kdybych znal z aikido pouze to co vy, nemel bych jinou, nez ze bych souhlasil. Jenze stejne jako v jinych systemech, neni vse ani v aikido jen cernobile. Sam mam zkusenosti s "kluby karate, jiujitsu, krav maga", ktere ac zni jakkoli efektivne a to jen uz z nazvu, nestali nakonec po osobni navsteve jako BU za nic. Jde o to cvicit to, co ma hlavu a patu u toho, kdo nemystifikuje a nevytvari jinym nebezpecne iluze + u toho, kdo zna a umi.

Aikido stejne jako jine bojove umeni, je jen o lidech. Pripoustim, ze je v aikido vice ubozaku nez kdekoli jinde, neni to ale znamka mensi kvality tohoto BU, je to jen vedlejsi efekt pohodlnosti, ke ktere aikido svadi, opomijenim fyzicke ci jine intenzivni pripravy. Te se venuje mimo, stejne jako jinym uzitecnym prvkum. V boxu se taky clovek neuci paky ci boj na zemi, ty se opravdovi zajemci o boj uci zase nekde jinde.

Box sam o sobe je stejne naprd jako aikido, kungfu nebo taichi ... kazdy druhy atlet ci gymnasta by ve rvacce diky sve zivocisnosti zvitezil, nebo byl alespon rovnocenym souperem.

Pokud nekdo chce neco srovnavat a kritizovat, at to dela objektivne. Budo je velky komplex znalosti a aikido je pouze jeho jedna mala cast. Fyzicka, judo, karate, iaido atd. to cele vytvari budo a budoka. Pokud se nekdo venuje karate a tvrdi o aikido ze je na hovno, popira a urazi sve ucitele a vubec zaklady toho cemu se venuje.

Box je sport, ktery sam o sobe neni dokonaly, to vime vsichni, stejne to tak je treba s win chun, kde samnotne dynamicke udery ci kopy bez "sily" (kime) v zapase napriklad proti tchai boxerovi budou celkem neefektivni. Clovek musi studovat z ocima otevrenyma, brat si uzitecne nejen z toho cemu se venuje ...

Omezenost a hloupost neni jen vlastnosti slepych "studentu" BU tady na foru, ale bohuzel u takovych jedincu mnohdy i v osobnim zivote...
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Higen » pát 15. kvě, 2009 23:13

mimochodem, nejsem ve sve kuzi po narocnem dni, takze omluvte chybky kterych jsem nadelal nemalo :-) + patrim mezi pohodlne jedince, ktery radeji alibisticky vypusti nejakou tu omluvu, nez aby se pustili do nejakych korekci ;-)
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ArchEron » sob 16. kvě, 2009 9:52

luen same chvaly :) co keby si tu hodil neake video z vasej skoly? :)
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Heike » sob 16. kvě, 2009 13:09

Problém aikida není v nějaký metodice ale bohužel v lidech kteří ho prezentují.Ai Ki Do je totiž název pro princip.Je to cesta nejmenšího odporu.takže když se budu snažit nasadit páku thaiboxerovi,odpor přinejmenším bude,pokud rovnou neprohraju.Jpro nasazení páky je dobré použít uvolnovací úder.A jsme u toho co řekl ukropcany.Považuji se za aikidistu,ale rozhodně odmítám přiřadit se k těm loutkám s napnutýma nohama.Problém je,že pokud chci umět obranu proti úderu,musím umět udeřit.u aiki zůstanu,ale musí mi fungovat nejen na ukázkový přímý úder,ale i na hák,a jiný běžný věci.V reálný rychlosti a síle.fujfuj:Zkus musado,uvidíš že musíš přidat do pák sílu,dopln ovládání zbraní.Aiki je podle mě vhodný pro security a pořadatele,na uklidnování,na ulici bych přitvrdil.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod Heike » sob 16. kvě, 2009 14:10

Myslim že nepopírá,jde mi o získánívýhody v nějaký úrovní,ten úder nemusí být rozhodující,nicméně platí pravidlo akce reakce.Spíš jde o to použít správný slova k popisu technik ,a to je v bu krapet problém.Odpovídal jsem fujfuj dle mého svědomí,k tvrdosti trenérů máš pravdu,ale jsou i výjimky.to máš asi jako ninjutsu.Pravý ninja tajil totožnost i před rodinou,protože odhalení znamenalo jeho konec.Myslim že to psal pokorný.Mýho trenéra taky neuvidíš na youtube.Ostatně,kdysi jsem viděl i špatný mt.poznal jsem to,ačkoliv se thai nevěnuju.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod Heike » sob 16. kvě, 2009 14:11

Myslim že nepopírá,jde mi o získánívýhody v nějaký úrovní,ten úder nemusí být rozhodující,nicméně platí pravidlo akce reakce.Spíš jde o to použít správný slova k popisu technik ,a to je v bu krapet problém.Odpovídal jsem fujfuj dle mého svědomí,k tvrdosti trenérů máš pravdu,ale jsou i výjimky.to máš asi jako ninjutsu.Pravý ninja tajil totožnost i před rodinou,protože odhalení znamenalo jeho konec.Myslim že to psal pokorný.Mýho trenéra taky neuvidíš na youtube.Ostatně,kdysi jsem viděl i špatný mt.poznal jsem to,ačkoliv se thai nevěnuju.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod luen » sob 16. kvě, 2009 14:43

Heike píše:Aiki je podle mě vhodný pro security a pořadatele,na uklidnování,na ulici bych přitvrdil.


Tak to rozhodne NEEEEE ... Leda bys chtel, aby v nasich podnicich nebylo vyhazovacu :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » sob 16. kvě, 2009 14:48

ArchEron píše:luen same chvaly :) co keby si tu hodil neake video z vasej skoly? :)


Jedina videa, ktera zatim mam zpracovana, jsou tady:

http://www.cfwckt.org/?q=videos/video

ale neni tam ani jedno video z nasi skoly :oops: v lete budu nejaka videa strihat a davat je na web.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dalt » sob 16. kvě, 2009 14:59

Higen:myslim ze o boxu vis velky kulovy - protoze prohlasovat cosi o atletech a gymnastech v pohode valcujicich boxery je zcestny. Sam nakej cas boxuju a musim rict ze se muj "fighting skill" zlepsil radove o 100vky procent :). vychazim i z toho, ze mam nekolik kamaradu gymnastu (dokonce jsou nekteri z nich verejnosti znami) - je pravdou ze kamarad vrcholvej "hrazdar" ma proti me dvakrat takovy osvaleni a vlastne i silu, ale kdyz si obcas prijde pinknout, tak je nemoznej - nema nacasovani, oko, rana taky neni top - proste bych ho sezral za 10 vterin. Chapu ale ze aikidistu by sestrelil i Venca ze ctvrty cenovy po desiti pivech :D - bohuzel jsem kdysi na aikido chtel chodit - vydrzelo mi to presne dva treninky. "Aikido znalci" by asi mleli cosi o tom ze za tak kratkou dobu nemam sanci do systemu :lol: proniknout, ale kdyz jsem jasne videl, jaky chudaci na ailkido chodej, tak mi bylo na bliti...
tvuj post je vlastne dukazem toho, ze aikido je na dve veci, pises-li ze aikido (box, kungfu,etc) je ve rvacce na prd a pises neco o atletech a gymnastech - me z toho vychazi ze jestli chci bejt dobrej bijec, tak sup do sokolovny...coz je samozrejme blbost - ja svemu BU verim (boxu), to ze ty tomu svemu ne (viz vyse) dokazuje akorat to ze aikido te nedokaze pripravit na stret a tedy selhava v tom bojovem aspektu...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Higen » sob 16. kvě, 2009 15:26

to Dalt:

Presne ten pripad omezene vnimajciho cloveka, jak jsem ho na konci sveho prispevku zminoval. Nikde jsem netvrdil, ze pokud nekdo chce byt jak ty rikas 'bijec', mel by travit svuj cas spise v telocvicne nebo posilovne.

Necetl pozorne ...

Nic ve zlym, zkus to jeste jednou
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod maxo » sob 16. kvě, 2009 17:39

Vytvarite si nazor podle videi z youtube a mnohych fake masteru okolo vas. Kdybych znal z aikido pouze to co vy, nemel bych jinou,


cau himen - ja som sa tu prave docital ze ty co najviacej do toho kriticky kecaju ako napr. ukropcany tak maju nejakych zopar rokov v aikide odmakanych a dokonca u nejakeho super mastra tak neviem o com to tocis ?
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 16. kvě, 2009 20:27

Ukrop: To bylo co za aikido? :lol: :lol:

Dneska jsem byl na amaterske lize mt a muzu s klidnym srdcem rict, ze ti ctrnactileti kluci co se tam ze zacatku rezali by z pokorneho udelali dva a pak dalsi dva, nemluve o ruznych aikidacich z vyse postnutych videi... S uplne klidnym srdcem :twisted:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod mirsv » sob 16. kvě, 2009 20:35

ghekon píše:Ukrop: To bylo co za aikido? :lol: :lol:

Dneska jsem byl na amaterske lize mt a muzu s klidnym srdcem rict, ze ti ctrnactileti kluci co se tam ze zacatku rezali by z pokorneho udelali dva a pak dalsi dva, nemluve o ruznych aikidacich z vyse postnutych videi... S uplne klidnym srdcem :twisted:


Nebyl jsi nahodou v Troubelicich?dneska tam byla am.liga
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod ghekon » sob 16. kvě, 2009 20:49

mirsv: Jo byl, je to strasny zapadakov :lol: Ty jsi tam byl?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků