Co k Aikidu ?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Vrozkrokkop » pon 18. kvě, 2009 15:28

Jendis: Promiň, napsal jsem to blbě, tou podobností jsem myslel samotný techniky, ne vzhled - jasně, stejný to zdaleka nebylo, ale člověk má stejný klouby, ať už je odkudkoliv.
Přijde mi, že těch teorií a zkazek o vzniku jedenapůle je příšerná hromada, neumim posoudit, která je pravda a která ne, ale zajímalo by mě, co myslíš těma anglickejma příšernostma, nevim, co si pod tím mám představit:)

Osobně se mi zdá ta soubojová možnost 1/2lek tak nejpravděpodobnější, protože - vzdát se v bitvě štítu? Kvůli obouručáku, to snad i jo (teda pro toho kdo s nim umí mávat :D ), ale kvůli 1/2, to se mi nějak nezdá.

V souvislosti s Aikidem je to opravdu docela kiks, jestli mi chceš, Jendisi, odpovědět, pošli mi dyžtak zprávu.
Omlouvám se ostatním
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Jendis » pon 18. kvě, 2009 15:31

Boreas píše:Nicméně pokud by samuraj dostal do ruky 1/2 ručák, určitě by byl radši než kdyby obdržel kord.


O tom polemizovat nechci a nebudu. Jedná se o natolik odlišné zbraně(i použitím),že to nemá smysl.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Heike » pon 18. kvě, 2009 17:56

Boreas:Nechápu že mě upozornuje člověk schopný trefit mečem sám sebe.Jo,katana a jedena půla je rozdíl.Tím jsi napsal moudrost.Dík za upřímnost.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod Boreas » pon 18. kvě, 2009 19:02

Heike píše:Boreas:Nechápu že mě upozornuje člověk schopný trefit mečem sám sebe.Jo,katana a jedena půla je rozdíl.Tím jsi napsal moudrost.Dík za upřímnost.


No vidíš, já pro změnu nechápal proč tu háže moudra o šermu člověk, který nevzal meč do ruky.

Já vím, tenhle server je nepříjemnej tím, že tady nikdo nemůže říct nic, co by neměl ověřený. Co se stalo, stalo se. Jak jsi řekl tohle téma je o aikidu. Přihazovat sem srovnání z jiných bu je lákavé, ovšem k ničemu, když o něm vím kulový. :D
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Heike » pon 18. kvě, 2009 20:05

Já ale měl v ruce katanu i jedenapůlák.Jen o sobě netvrdím že jsem šermíř.Katana se nedrží dvěma rukama,stačí přečíst pár věcí od musašiho.Navíc se neužívala proti kovovému brnění.Pár věcí s mečem a jinými zbraněmi jsem odcvičil,nicméně jsem si nerozbil hlavu příčkou gotického meče v rámci evropského šermu,abych ho odlišil od katany.stejně jako si nenarvu nunčaky do vajec,abych věděl že řemdih je na jinym principu.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod Picard » pon 18. kvě, 2009 20:11

Heike píše:Já ale měl v ruce katanu i jedenapůlák.Jen o sobě netvrdím že jsem šermíř.Katana se nedrží dvěma rukama,stačí přečíst pár věcí od musašiho.Navíc se neužívala proti kovovému brnění.Pár věcí s mečem a jinými zbraněmi jsem odcvičil,nicméně jsem si nerozbil hlavu příčkou gotického meče v rámci evropského šermu,abych ho odlišil od katany.stejně jako si nenarvu nunčaky do vajec,abych věděl že řemdih je na jinym principu.


Heike ty teda jedes :-) (teda zdaleka nejen abych byl ferovy :-) )
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Heike » pon 18. kvě, 2009 20:26

Picard:No,férový můžeš být,pouze se bráním představě,že člověk věnující se aikidu musí být papír odmítající pistoli nebo jánevimco třebe boxer či zminovanou jednapůlu se slovy,To v tý době v Japonsku nebylo.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Skromný dotaz :-)

Příspěvekod d4n01 » pát 18. zář, 2009 18:17

:?
Naposledy upravil d4n01 dne pát 25. čer, 2010 20:03, celkově upraveno 1
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Heike » pát 18. zář, 2009 19:04

Kopy v klasickém aiki nejsou moc použitelné,co jsem viděl nejde se moc do hloubky co se týká času jejich nácviku.Na doplnění aiki jsem vyzkoušel víc jiných přístupů,např. na kickboxu jsem byl velice zklamaný,že to jaksi nefunguje a to mě donutilo hledat dál,protože soupeř jaksi nespolupracuje jak je na aiki bohužel zvykem..Karate mi přijde bližší pohybovým modelem technik-kime je zde jiné než v boxu stejně jako práce s dechem.Na stranu druhou myslím že je dobré strávit u svého stylu pár let a pak jít dál,sám sem začal cvičit ze stejného důvodu řeckořímský zápas.Z odstupu času mi přijde velmi podobný aiki,co se týče práce s těžištěm,ale dalo mi práci nemíchat do jednoho tréninku naučené věci z druhého stylu,zápas klade velký důraz na silovou přípravu,v aiki spíše uvolnění.K věci:Zkus se nejprv podívat a pak chvíli cvičit obojí.Nejdřív třeba karate,pak box.Třeba se dostaneš do fáze kdy aikido opustíš,což je také cesta nejmenšího odporu.Záleží na trenérech a hlavně na tobě.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Re: Skromný dotaz :-)

Příspěvekod RBR » pát 18. zář, 2009 19:19

d4n01 píše:Zdravím, cvičím taky aikido a chtěl bych se zeptat co by jste spíš doporučili z těchto dvou umění. Mám totiž možnost se učit buď shotokan karate a nebo box. Jsou tu ještě jiné spolky (BS,BU), ale ty nejsou tak moc zaběhnuté. No a chtěl bych se zeptat ne čím bych se ubránil (takový typický dotaz tady) : -), ale co by bylo lepší jako pro zlepšení toho aikida. Jako myslím tím třeba načasování, aplikace technik a tak. Možná je taky dobré že se v tom karate naučím kopy, které pokud jsem se díval v aikidu taky sem tam objevují. Takže tak.
Jo a doufám že mě hned nesprasíte až uvidíte že jsem úplný nováček s jedním malým bezvýznamným příspěvkem. :oops:


Karate pro ty kopy, jinak je to jedno, pokud se na to dívám jako doplněk k aikido.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod marcelo » pát 18. zář, 2009 19:49

na zaciatok Judo alebo Zapas,ale skor v tvojom pripade Judo..Judo a Aikido vychadzaju z jedneho pramena da sa povedat :wink:

No a este ti treba poriesit boj rukami,neskor nohami,kolenami a laktami..

..blbe coooo? Kedy to chces stihnut? Kazdy styl minimalne 3 roky..cize boxing-3r.+ thaiboxing-3 r. + to judo-3r. tak to mas 9 rokov roboty aby si bol v postoji akytaky komplexny fighter,no mas co robit a este to vyskladat aby to zapadlo cele do seba..no,caka ta kopec roboty :oops: :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Heike » pát 18. zář, 2009 21:20

Přesně tak.Je to na pár let.Záleží na intenzitě,ale nebýt turista po školách.Já například úplně minul capoeiru,nic mi to neříká.Je to o rozhodnutí.Já bych to na časovej úsek neuměl definovat,třeba aiki jsem nezvládl dodnes,ale pod tři roky bych nešel.I když je fakt,že nejtěžší je začátek a pak druhé období,kdy se něco nedaří.Například úraz může být důvod proč koukat po jiném stylu.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod d4n01 » sob 19. zář, 2009 18:23

:?
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 10. říj, 2010 18:13

marcelo píše:na zaciatok Judo alebo Zapas,ale skor v tvojom pripade Judo..Judo a Aikido vychadzaju z jedneho pramena da sa povedat :wink:

No a este ti treba poriesit boj rukami,neskor nohami,kolenami a laktami..

..blbe coooo? Kedy to chces stihnut? Kazdy styl minimalne 3 roky..cize boxing-3r.+ thaiboxing-3 r. + to judo-3r. tak to mas 9 rokov roboty aby si bol v postoji akytaky komplexny fighter,no mas co robit a este to vyskladat aby to zapadlo cele do seba..no,caka ta kopec roboty :oops: :lol:


:lol: tohle byla svinarna :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod MC_Sheriff » stř 13. říj, 2010 17:30

Hořčici a čerstvej chleba.
MC_Sheriff
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 15. čer, 2009 23:00

aikido dojo bratislava

Příspěvekod john26 » ned 30. led, 2011 17:43

Ma niekto skusenost s aikido dojo bratislava? vedie ho roman lamos.
john26
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. lis, 2009 0:00

Příspěvekod Sante » ned 30. led, 2011 20:01

Jako já osobně nemám rád, jak se tu dost opíráte do aikida a bu jemu podobných ale tohle fakt přehnali. Jako hláška hned v tom prvním videu, že aikido je umění, jak nezničit svého nepřítele, ale spřátelit si ho mě fakt rozesmála. A to ani nekomentuju to o účinné sebeobraně. Začínám vás v tomhle pomalu chápat :)
Sante
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 07. pro, 2010 0:00

Příspěvekod john26 » ned 30. led, 2011 20:50

ukropcany píše:Video hovorí žiaľ samo za seba... http://www.aikidobratislava.sk/video.html


ma niekto aj osobnu skusenost? po roznych skusenostiach moc nedam na vselijake clanky v novinach, videa na nete
john26
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. lis, 2009 0:00

Příspěvekod cudles » pon 31. led, 2011 9:22

Co někdo má nebo nemá rád... :arrow: A já třeba mam bohužel dlouhodobou osobní zkušenost, i když ne přímo z tohohle klubu, ale právě kvůlli tý zkušenosti mi stačí vidět. A když do toho ty lidi ještě přidávají ty svoje moudra, pak se neni o čem bavit.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod john26 » pon 31. led, 2011 9:30

cudles píše:Co někdo má nebo nemá rád... :arrow: A já třeba mam bohužel dlouhodobou osobní zkušenost, i když ne přímo z tohohle klubu, ale právě kvůlli tý zkušenosti mi stačí vidět. A když do toho ty lidi ještě přidávají ty svoje moudra, pak se neni o čem bavit.


Aha, ok dakujem. Vy ste tu viaceri skusenejsi rad si necham poradit.
john26
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. lis, 2009 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků