Co k Aikidu ?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Skromný dotaz :-)

Příspěvekod RBR » pát 18. zář, 2009 19:19

d4n01 píše:Zdravím, cvičím taky aikido a chtěl bych se zeptat co by jste spíš doporučili z těchto dvou umění. Mám totiž možnost se učit buď shotokan karate a nebo box. Jsou tu ještě jiné spolky (BS,BU), ale ty nejsou tak moc zaběhnuté. No a chtěl bych se zeptat ne čím bych se ubránil (takový typický dotaz tady) : -), ale co by bylo lepší jako pro zlepšení toho aikida. Jako myslím tím třeba načasování, aplikace technik a tak. Možná je taky dobré že se v tom karate naučím kopy, které pokud jsem se díval v aikidu taky sem tam objevují. Takže tak.
Jo a doufám že mě hned nesprasíte až uvidíte že jsem úplný nováček s jedním malým bezvýznamným příspěvkem. :oops:

Karate pro ty kopy, jinak je to jedno, pokud se na to dívám jako doplněk k aikido.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » pát 18. zář, 2009 19:49

na zaciatok Judo alebo Zapas,ale skor v tvojom pripade Judo..Judo a Aikido vychadzaju z jedneho pramena da sa povedat :wink:

No a este ti treba poriesit boj rukami,neskor nohami,kolenami a laktami..

..blbe coooo? Kedy to chces stihnut? Kazdy styl minimalne 3 roky..cize boxing-3r.+ thaiboxing-3 r. + to judo-3r. tak to mas 9 rokov roboty aby si bol v postoji akytaky komplexny fighter,no mas co robit a este to vyskladat aby to zapadlo cele do seba..no,caka ta kopec roboty :oops: :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Heike » pát 18. zář, 2009 21:20

Přesně tak.Je to na pár let.Záleží na intenzitě,ale nebýt turista po školách.Já například úplně minul capoeiru,nic mi to neříká.Je to o rozhodnutí.Já bych to na časovej úsek neuměl definovat,třeba aiki jsem nezvládl dodnes,ale pod tři roky bych nešel.I když je fakt,že nejtěžší je začátek a pak druhé období,kdy se něco nedaří.Například úraz může být důvod proč koukat po jiném stylu.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod d4n01 » sob 19. zář, 2009 18:23

:?
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod luen » ned 10. říj, 2010 18:13

marcelo píše:na zaciatok Judo alebo Zapas,ale skor v tvojom pripade Judo..Judo a Aikido vychadzaju z jedneho pramena da sa povedat :wink:

No a este ti treba poriesit boj rukami,neskor nohami,kolenami a laktami..

..blbe coooo? Kedy to chces stihnut? Kazdy styl minimalne 3 roky..cize boxing-3r.+ thaiboxing-3 r. + to judo-3r. tak to mas 9 rokov roboty aby si bol v postoji akytaky komplexny fighter,no mas co robit a este to vyskladat aby to zapadlo cele do seba..no,caka ta kopec roboty :oops: :lol:

:lol: tohle byla svinarna :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod MC_Sheriff » stř 13. říj, 2010 17:30

Hořčici a čerstvej chleba.
MC_Sheriff
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

aikido dojo bratislava

Příspěvekod john26 » ned 30. led, 2011 17:43

Ma niekto skusenost s aikido dojo bratislava? vedie ho roman lamos.
john26
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » ned 30. led, 2011 18:02

Video hovorí žiaľ samo za seba... http://www.aikidobratislava.sk/video.html
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Sante » ned 30. led, 2011 20:01

Jako já osobně nemám rád, jak se tu dost opíráte do aikida a bu jemu podobných ale tohle fakt přehnali. Jako hláška hned v tom prvním videu, že aikido je umění, jak nezničit svého nepřítele, ale spřátelit si ho mě fakt rozesmála. A to ani nekomentuju to o účinné sebeobraně. Začínám vás v tomhle pomalu chápat :)
Sante
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod john26 » ned 30. led, 2011 20:50

ukropcany píše:Video hovorí žiaľ samo za seba... http://www.aikidobratislava.sk/video.html

ma niekto aj osobnu skusenost? po roznych skusenostiach moc nedam na vselijake clanky v novinach, videa na nete
john26
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod cudles » pon 31. led, 2011 9:22

Co někdo má nebo nemá rád... :arrow: A já třeba mam bohužel dlouhodobou osobní zkušenost, i když ne přímo z tohohle klubu, ale právě kvůlli tý zkušenosti mi stačí vidět. A když do toho ty lidi ještě přidávají ty svoje moudra, pak se neni o čem bavit.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod john26 » pon 31. led, 2011 9:30

cudles píše:Co někdo má nebo nemá rád... :arrow: A já třeba mam bohužel dlouhodobou osobní zkušenost, i když ne přímo z tohohle klubu, ale právě kvůlli tý zkušenosti mi stačí vidět. A když do toho ty lidi ještě přidávají ty svoje moudra, pak se neni o čem bavit.

Aha, ok dakujem. Vy ste tu viaceri skusenejsi rad si necham poradit.
john26
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod NOKT » pon 31. led, 2011 10:11

BJJ je jasná volba když nechcete zranit protivníka 8)

Jedno zajímavé videjko od chlapců t 10th Planet Jiu Jitsu
http://www.youtube.com/watch?v=OKzxubqpCvA
Jedná se o techniku invisible collar
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 31. led, 2011 10:24

john26 píše:ma niekto aj osobnu skusenost? po roznych skusenostiach moc nedam na vselijake clanky v novinach, videa na nete
Áno, s džaponskými BU sme zahodili 8 rokov života...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » pon 31. led, 2011 10:26

NOKT píše:BJJ je jasná volba když nechcete zranit protivníka 8)

Jedno zajímavé videjko od chlapců t 10th Planet Jiu Jitsu
http://www.youtube.com/watch?v=OKzxubqpCvA
Jedná se o techniku invisible collar

..ano BJJ je dobre na "ferovku" 1 vs. 1...tych je dnes,ale ako safranu..kde inde by si ho chcel vyuzit?? ..ono ked sa ti niekto prebehne po ksichte pri graplingu na ulici,hlavne utocnikov partak a skoncis ako moj bracho kedysi na JIS s vykopanymi zubami a otrasom mozgu,tak ziadna sranda :?

..a hlavne Eddie Bravo style je vsetko mozne len nie sebaobrana..ani poulicna bitka..to skor Gracie JJ,ale jeho sebaobranna verzia ktora je old-school Judo sebaobrana..

..toto video je fake,neverim ze je to real...proste hned vliezat do zapasnickej bearhug pozicie, cisto bez uderu a ostat tam stat bez natlacovania na stenu,hodenia o zem atd,..ehmmm-ehmmm..je to casta pozicia,ale povacsinou do nej ludia vletia divoko ked premachnu udery,alebo sa zrazia v klinci atd..mne to pripada ako promo video pre danu skolu..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NOKT » pon 31. led, 2011 13:15

marcelo: ber můj přispěvek s rezervou a nadsázkou, se kterou byl i psán :)
Je jasný, že válení po zemi není zrovna skupinová taktika, ale pro tenhle moment to asi padlo. Ať je to fejk nebo není.

Bravo a jeho styl... sebeobrana to není a neřekl bych, že z toho někdo dělá sebeobranu, ale je to každopádně zajímavej systém. Mimochodem neviděl jsem video kde by zápasník od Brava dobře házel. Většina z jeho lidí naskakuje guard a začínají z nějaké šílené pozice.

Já bych to moc nerozebíral a nehrotil jak moc to je reálný nebo ne. Všichni necvičí aby byli největší zabijáci pod sluncem. Třeba ten borec nemá ani zkušenosti s údery, klinčováním atd. 8)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod john26 » pon 31. led, 2011 21:30

ukropcany píše:
john26 píše:ma niekto aj osobnu skusenost? po roznych skusenostiach moc nedam na vselijake clanky v novinach, videa na nete
Áno, s džaponskými BU sme zahodili 8 rokov života...

A co by si mi odporucal? podla toho co som tu zatial precital tipujem ze mi povies box alebo thajsky box. keby si mal vybrat este nieco okrem toho?
ta pernecka vraj uci kokkar. zaujalo ma to tym ze aj slabsi tam vraj ma znacne sance proti silnejsiemu (sila nie je taka dolezita) pozna to niekto?
john26
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » pon 31. led, 2011 22:07

Odhadol si to velice presne... :lol: 8)

Pozri, ono je to úplne jednoduché - choď sa pozrieť k nej na tréning, choď sa pozrieť na to aikido a potom sa prídi pozrieť (najlepšie vo štvrtok, to máme sparingy :D ) ku nám - www.hanumangym.sk (prečo ku nám? No lebo sme klub s najväčším počtom aktívnych zápasníkov na Slovensku) - no a potom sa rozhodni vlastným rozumom, že kto je blázon a kto rádio... :wink:

P.S. A ak by si si sa nechal nahovoriť - tak sa v oboch tých kluboch spýtaj, že ako by si asi poradili s vybúchaným x-boxerom... no a potom daj vedieť čo Ti povedali a my to pôjdeme preveriť... 8) taký malý sociálno-psychologický experiment... :twisted: :wink:
Naposledy upravil ukropcany dne pon 31. led, 2011 22:10, celkově upraveno 1
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod DrGlock » pon 31. led, 2011 22:10

john26 píše:A co by si mi odporucal? podla toho co som tu zatial precital tipujem ze mi povies box alebo thajsky box. keby si mal vybrat este nieco okrem toho?
ta pernecka vraj uci kokkar. zaujalo ma to tym ze aj slabsi tam vraj ma znacne sance proti silnejsiemu (sila nie je taka dolezita) pozna to niekto?

Že slabší má šanci proti silnějšímu je taková marketingová lež. V přírodě už milióny let vyhrává ten silnější (rychlejší, mazanější, atd.) a žádný člověk nemá šanci to změnit. Samozřejmě s trochou štěstí někdy i ten slabší vyhraje. Ale kdo rád hazarduje se životem a spoléhá na štěstí, nepotřebuje cvičit BU. V drtivé většině případů prostě vyhrává ten silnější.

Bojová umění a sporty jsou tu od toho (alespoň někde to stále platí), aby z tebe udělali toho silnějšího predátora a posunuli tě v té potravní pyramidě směrem vzhůru. Tím pádem během několika měsíců či let budeš mít navrch proti mnoha soupeřům, kteří by tě dnes porazili, a zásadně se tak sníží pravděpodobnost, že se dostaneš do konfliktu s nějakým silnějším predátorem.

A třeba zrovna ten Box, Thai Box, či jiné full-kontaktní BU jsou určitě dobrá volba, protože tam na to jdou přímočaře a toho predátora z tebe udělají. Samozřejmě můžeš narazit na školy spousty jiných BU, kde z tebe toho predátora udělají taky, ale to jsou dnes bohužel spíše výjimky.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod levakbob » úte 01. úno, 2011 8:14

Moc hezky řečeno :!:
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...