Začátečník

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod ArchEron » čtv 25. čer, 2009 13:22

neni dvolezite co cvicis ale ako cvicis
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod PyrotechniX » čtv 25. čer, 2009 17:21

Díky, to bych bez Tebe nevěděl. To byla reakce na můj poslední příspěvek? Trochu OT, nemyslíš? A neřekl bych že není důležité to, co cvičím :D .
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod ArchEron » ned 28. čer, 2009 11:02

ta veta je viac vyznamova :D trochu nad tym porozmyslaj a najdes vnej vseli co :wink:
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » ned 28. čer, 2009 19:07

ArchEron píše:ta veta je viac vyznamova :D trochu nad tym porozmyslaj a najdes vnej vseli co :wink:


Jo, ve větě skládající se ze 7 slov musí být těch významů přehršel. Je to na 50% pravda a na 50% totální blbost. Jediné plus na tom vidím v tom, že jsi mě skvěle pobavil. Bavili jsme se tu o úplnš něčem jiném a ty přijdeš s tímhle :-D. Je to nadčasový vtip, rozesmál mě i teď :-).

P.S.: Zamysli se nad tím, jestli existuje obecně méně učínné BU a obecně více účinné BU. Pokud podle Tebe existují, představ si že mě obě budou bavit stejně. Vyberu si tedy jedno z nich. Pokud si vyberu to obecně více účinné, zákonitě budu lepší. Pořád se Ti zdá že není důležité co cvičíš ale jak to cvičíš? Neplatí to vždycky, že ;-) ?
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » ned 28. čer, 2009 19:08

ArchEron píše:ta veta je viac vyznamova :D trochu nad tym porozmyslaj a najdes vnej vseli co :wink:


Jo, ve větě skládající se ze 7 slov musí být těch významů přehršel. Je to na 50% pravda a na 50% totální blbost. Jediné plus na tom vidím v tom, že jsi mě skvěle pobavil. Bavili jsme se tu o úplnš něčem jiném a ty přijdeš s tímhle :-D. Je to nadčasový vtip, rozesmál mě i teď :-).

P.S.: Zamysli se nad tím, jestli existuje obecně méně učínné BU a obecně více účinné BU. Pokud podle Tebe existují, představ si že mě obě budou bavit stejně. Vyberu si tedy jedno z nich. Pokud si vyberu to obecně více účinné, zákonitě budu lepší. Pořád se Ti zdá že není důležité co cvičíš ale jak to cvičíš? Neplatí to vždycky, že ;-) ?
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 28. čer, 2009 22:11

ArchEron píše:neni dvolezite co cvicis ale ako cvicis


..tato politicky-korektna srajda ktoru si tu vypustil je velmi zavadzajuca..platila by iba v tom pripade ak by sebaobranne systemy hocakeho druhu boli komplexne,zalozene na vykonnosti,realnych principoch,aplikovatelne plus minus u cvicencov rovnakej urovne po kratsom case co sa tyka pomeru vykon-cas-uspesnost napredovania..ale rozhodne to tak nie je..dalej ludia su povacsinou kombinaciou grapler- striker,popr. mixom medzi oboma s naklonostou k jednej zlozke viacej a to ti vo vacsine sebaobranno-bojovych BU nepovedia a nechaju sa ta serkat s kopec zbytocnymi vecmi ktore ti nebudu fungovat a musis to cvicit len preto lebo je to sucastou ich sylabusu..dalej zalezi na telesnych atributoch..napr. 170 cm jedinec vaziaci od 80 kg vyssie nikdy nebude dobry kicker,pretoze je krpaty a zavality..ale pokial sa zacne zaoberat viac rucnym strikingom,zapasovo-klincovymi zalezitostiami,popr. jiujitsu bude mat omnoho vacsi progres ako svina...chapes..to iste vice versa u dlhych pavukov,tito len tazko urobia dieru do sveta v zapasovo-strikingovych kombinaciach...ono treba vystrcit hlavu zo zadku a pozerat videa zo zapasov,z poulicnych stretov,analyzovat vo volnom case techniky ktore sa vysokopercente opakuju a su najcastejsie,to znamena prirodzene a vyjdu ti zaujimave veci :wink: ..je vhodne simulovat modelove situacie v prilbach s klietkou,rozne typy zurivych utokov,uchopov za satstvo a udery a zrazu zistis ze tie nadherne aikido paky mozes vyhodit von oknom,kopec blokov z TBU ako sa ucia u nas ti nefunguje, ze dobra hlavicka z klinca ta rozhodi tak ze zabudnes na technicke o-goshi atd...treba skusat a aplikovat to co ti funguje a je ti prirodzene..testovat a testovat :idea:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

...

Příspěvekod skl » pon 29. čer, 2009 9:23

Otazka je, jestli prave takovy pristup - zamerit se na jednoduche, nejcasteji pouzivane techniky, neni druh rezignace a spis upadek nez progres.
Jestli by uz pred 1000 lety vsechna BU nevypadala jako xbox, kdyz tenkrat ke konfrontacim dochazelo neustale. Jestli tento dnesni vseobecne prijimany nazor, ze slozitejsi a narocnejsi techniky nejsou vlastne v praxi pouzitelne, jestli tento nazor neni jenom takova berlicka a omluva pro spoustu lidi, aby se nemuseli ucit tyto tkzv. slozite techniky doopravdy pouzit i v praxi, na ulici, v ringu...
Porad se mi tak nejak nechce totiz verit, ze v dobe, kdy kazdy vedel ze ho takove stretnuti muze stat zivot, ze by se ucil stovku dalsich technik, ktere by mu byly vicemene na prd.
skl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. čer, 2009 23:00

Příspěvekod pm » pon 29. čer, 2009 11:22

- treninkova/vyukova metoda, instruktor a pristup cvicence hraji roli - aneb kdyz dva (zaci/ucitele) delaji totez (bojove umeni nebo sport), neni to totez

- treba zacit o ABC, ne XYZ, tj. od jednoduchych technik a postupovat k "slozitejsim", je-li duvod (a opravnene duvody mohou byt ledasjake)

- ve finale nejde o techniky, ale dovednosti, skills
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

...

Příspěvekod skl » pon 29. čer, 2009 12:13

to Ukropcany ... no to je mi jasne, kdyz nekdo dela profesionalne atletiku, nebo plavani, tak taky netrenuje 3x tydne 2h, ale dvoufazove kazdy den.
...............
Tak jsem to i myslel, ze se ten clovek flakat samozrejme nebude a bude to trenovat jako profik. Takze v takovem pripade tvrdite, ze v pripadnem boji to neskonci zase u boxu a nejakeho toho kopance ?
skl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. čer, 2009 23:00

Příspěvekod ArchEron » pon 29. čer, 2009 13:07

musim podotknut ze moje prispevky neberte doslovne jeto kazdeho vec ako to pochopi.
mozes cvicit jake koli BU a pride kickboxer ktori maka kazdodene na full a tomu rozumie a te zamete.
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod skl » pon 29. čer, 2009 13:31

ArchEron píše:musim podotknut ze moje prispevky neberte doslovne jeto kazdeho vec ako to pochopi.
mozes cvicit jake koli BU a pride kickboxer ktori maka kazdodene na full a tomu rozumie a te zamete.


no ne, vyskrtneme si z toho tu podminku, ze kickboxer maka 7 dni v tydnu a BU jen 3 dny v tydnu...a rovnou si vyskrtneme i podminku, ze to trenuji 5 let, protoze to je na osvojeni BU jiste malo...ale dejme tomu 20 let.

Protoze pokud i potom kickboxer zamete s tim co dela BU, tak porad nechapu, jak to, ze BU se za ta staleti jednoznacne nevyvinula v kickbox - jestli to je jen trvanim na tradicich nebo jak
(ikdyz mi nejde do hlavy, ze pokud by tam prisel nekdo s necim jako je kickbox a vsem by daval tak brutalne pres drzku, ze by to ostatni neokopirovali)
skl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. čer, 2009 23:00

...

Příspěvekod skl » pon 29. čer, 2009 14:08

,, Ďalšou vecou je to, že tréning x-boxu je neporovnateľnejšie náročnejší ako bežných BU, takže k masovému rozšíreniu nikdy nedôjde, pretože lempl sa tomu nikdy nevystaví...,,

- kurnik :D tohle prece neresime ;]] to je problem tech lemplu a ti si za to muzou sami, ze dostanou pres drzku...stejne tak dostane pres drzku kickobxer, ktery trenuje 1x tydne od nejakeho hospodskeho rvace, co v lese taha klady. A presto se shodneme na tom, ze pokud ten kickboxer zacne makat, ze toho chasnika zmakne casem taky - diky bojovemu treningu

no ten internet, televize atd. to me taky uz napadlo, ale porad mi to nezapada do toho vyvoje, tam kde se bojuje o zivot a vznika spousta ruznych stylu, musi prece neco jako kickbox vzniknout velice rychle taky a pokud ostatni styly o tolik prevysuje, tak je musi jednoznacne vytlacit.

mozna je to jeste tak, ze neco jako kickbox je vlastne tim prvnim BU co kdy existovalo a ostatni srandicky si pridavali jednotlivi ,,mistri kickboxu,, aby se nejak odlisili, pripadne upravovali svym telesnym dispozicim a proporcim...az se toho pridalo tolik, ze ne kickbox, ale stav dnesnich BU je vlastne konecna degenerace a je nacase opet objevit kickbox :DD
skl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. čer, 2009 23:00

Re: ...

Příspěvekod marcelo » pon 29. čer, 2009 16:17

skl píše:,, Ďalšou vecou je to, že tréning x-boxu je neporovnateľnejšie náročnejší ako bežných BU, takže k masovému rozšíreniu nikdy nedôjde, pretože lempl sa tomu nikdy nevystaví...,,

- kurnik :D tohle prece neresime ;]] to je problem tech lemplu a ti si za to muzou sami, ze dostanou pres drzku...stejne tak dostane pres drzku kickobxer, ktery trenuje 1x tydne od nejakeho hospodskeho rvace, co v lese taha klady. A presto se shodneme na tom, ze pokud ten kickboxer zacne makat, ze toho chasnika zmakne casem taky - diky bojovemu treningu

no ten internet, televize atd. to me taky uz napadlo, ale porad mi to nezapada do toho vyvoje, tam kde se bojuje o zivot a vznika spousta ruznych stylu, musi prece neco jako kickbox vzniknout velice rychle taky a pokud ostatni styly o tolik prevysuje, tak je musi jednoznacne vytlacit.

mozna je to jeste tak, ze neco jako kickbox je vlastne tim prvnim BU co kdy existovalo a ostatni srandicky si pridavali jednotlivi ,,mistri kickboxu,, aby se nejak odlisili, pripadne upravovali svym telesnym dispozicim a proporcim...az se toho pridalo tolik, ze ne kickbox, ale stav dnesnich BU je vlastne konecna degenerace a je nacase opet objevit kickbox :DD


..neviem ake prapovodne umenie bolo prve,ale kicbox to nebol, napr. stary Pankration bol hlavne o ohanani sa rukami a klincoch a hodoch so superom o zem..velmi sa v nom nekopalo,pretoze tak ako v dnesnych ultimatoch je lahke chytit nohu a strhnu ta k zemi,to iste platilo aj tam a mimo ine kopy nohami sa rozvijaju a udrziavaju omnoho tazsi ako udery rukami...boxovanie je prirodzene a intuitivne,kopanie oproti tomu az tak nie :wink: Inac vies o tom,ze napr. cinania maju nadherny zapasnicky system shuai jiao,tie iste hody sa nachadzaju v judo,zapaseni rozlicnym stylom, jiu jitsu atd. ,co sa tyka uderov rukami tak na male odchylky su uderi a haky z boxu podobne uderom z kung fu, karate atd... ludia maju len 2 ruky a 2 nohy...je pravda ze kopec TBU zdegenerovalo,stratili sa metody,ucitelia kvoli prachom znizuju naroky a kopec ludi si chodi na treningy oddychnut a pokecat...napr. v nasom meste je klub,ktori sa tvari ako seriozna sebaobranna zalezitost z japan nadychom a v dojo im visi jeden maly prasivy mech..nemaju ziadne lapy,ziadne velke thajske lapy, thajske pasy na vykopavanie kolien a frontkickov pocas drilu,nemaju tazke mechy aby ziskali bomby v koncatinach...nemaju nic doslova ale cvicia si svoju gymnastiku..aj keby to mali,nevedia metodiku ako lapovat spravne,ako buchat na mechu, aby tym nieco aj dosiahli a nie len stali staticky ako hovada v kravine :wink: Chapes tam ej problem...inac stiahol som si zo zaujimavosti vyukovku Lyota Machidu aby som si pozrel jeho treningove metody a ako to vlastne chlapec cvici,no a musim povedat ze chlapec sklbil shotokan z muaythai a bjj,ale co ja dolezite,ze bucha s takym thajskym vybavenim,sice svojou shotokan formou ale bucha a ide mu to..pouziva lapy,thajske lapy,pasy,vesty na MT..driluje a maka ako thaiboxeri,ziadne ojebavanie,proste makandelos :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

...

Příspěvekod skl » pon 29. čer, 2009 17:37

nj...na Machidovi je v ringu to karate docela videt, ale ta druha cast prispevku je zase o tom, ze BU se flakaj, xbox makaj a proto vyhrajou....otazka vsak zni co se stane kdyz makaji oba ?....vznikne Machido...nicmene i on co jsem koukal, pouziva zakladni udery
skl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. čer, 2009 23:00

Re: ...

Příspěvekod marcelo » pon 29. čer, 2009 17:48

skl píše:nj...na Machidovi je v ringu to karate docela videt, ale ta druha cast prispevku je zase o tom, ze BU se flakaj, xbox makaj a proto vyhrajou....otazka vsak zni co se stane kdyz makaji oba ?....vznikne Machido...nicmene i on co jsem koukal, pouziva zakladni udery


..no a co cakas,ze ked sa bude makat ze budu ludom vychadzat aikido paky,kopy z otociek vo vzduchu, udery chrtom ruky a podobne shity..nebud naivny..ked sa bude makat budu vychadzat tie iste veci ako teraz ale budu rychlejsie k.o.,lepsie nacasovania do kontier atd.atd...matematicky si to preber..ked budem 7 kar do tyzdna cvicit zakladne vysokopercentne veci,co vychadzaju uz od zaciatku a ty sa budes serkat s teatralnostami ala aikido a company, ako ma chces dohonit..je to nemozne..chapes.. ty si myslis ze realne bojove styly zo starych cias obsahovali zlozite a teatralne ftakoviny..zabudni..si zisti napr. nieco o talianskom serme a francuzskom..taliansky bol pramociari a zakerny streetfight serm,francuzsky serm sa serkal s eleganciou a ulietol si na tom..to iste si myslim ze sa stalo aj s kopec TBU..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

...

Příspěvekod skl » pon 29. čer, 2009 18:03

toMarcelo....no prave o to jde, proc jsou teda BU plna techto mozna asi ,,nepouzitelnych,, chvatu, uderu, pak, forem a kombinaci ? Proc tyto techniky vznikly v dobe, kdy pri souboji mohli zemrit ? Proc je teda sakra nekdo trenoval a vymyslel, kdyz mu stacilo mlatit 10 uderu a byl by na tom lip?


Co ja vim....treba mi nekdo rekne, ze to a to BU vlastne znalo jen techhle 15 uderu a dalsi pribyly az s postupem 500 let jen tak pro formu s tim, ze nemaji nejake extra vyuziti, ale vypada to efektne...
skl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. čer, 2009 23:00

Re: Začátečník

Příspěvekod littleass » pon 29. čer, 2009 20:01

PyrotechniX píše:Zdravím! Tohle je můj první příspěvek, tak ne že mě hned setřete, odradíte od všeho a zničíte tak kariéru budoucímu majstrovi :-D.

Je mi 15 let a chtěl bych (a velmi pravděpodobně budu) navštěvovat tréninky nějakého BU, ale ještě nevím kterého. Pokud se popíšu, tak měřím 177,5 cm a vážím 65 kilogramů. Nejsem těžkopádný, ale é přemety s otočkou a podobné zvrhlosti mi asi nikdy nepůjdou. Bohužel, bydlím ve Vítkově (jsem si jist že víte kde to je ;-)) a nejbližší možnost, kde trénovat je Opava. Tam se ale budu stěhovat krátce po prázdninách, takže bych chodil rád někam na tréninky. Zkouším doma 1 - 3 hodiny denně trénovat celkem intenzivně sám, ale bez někoho se zkušenostma to nemá cenu, což vy jistě sami dobře víte. Mám i boxovací pytel na trénování ran. No a teď k mému problému: Jsem takový průměrný sportovec a chtěl bych vědět co byste mi asi doporučili za bojové umění? Vím že jste mě neviděli a nemůžete soudit a navíc já sám bych si měl něco zkusit nebo sledovat a rozhodnout se, co se mi bude líbit a co mi bude vyhovovat, ale přesto, zkusil bych rád Aikido, Taekwondo nebo Jiu-Jitsu, co byste mi poradili vy?
Kromě toho, než někam začnu chodit, co byste mi doporučili dělat za cviky, abych měl aspoň částečný základ až někam začnu chodit? Zcela jistě tam budu nejhorší dost dlouho, ale aspoň ať to tak dlouho netrvá ;-).

Předem díky všem za rady ...


Hlavně proboha nedělej jestli to myslíš vážně nějaký Sport :!: :wink: Sport-to je zkáza lidstva.Najdi si školu opravdu Tradičního Bojového Umění ne nějakej sportovní klub kde tě budou z velké pravděpodobnosti tlačit k honění nějakých medailí,diplomů a jiných sraček :wink:
:wink: (sou samozřejmně výjimky ale musíš hledat)
Jinak dnešní Sport-to je žumpa nejhrubšího zrna :!: :idea:
Pokud budeš cvičit něco kde se nehoní medaile ani diplomy ani prachy a cvičí se jen tak pro zábavu a samozřejmně pro funkčnost tak je to fajn-zbytek-povrchní prospěchářskej šrot :!: :idea: :wink: kterej vytváří globální IDIOCII a pak to dopadne tak že totální blb kterej třeba ani neumí násobilku ale dobře kope do koule(míče)nebo do hlav je milionář.... :lol: :cry:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Dalt » pon 29. čer, 2009 22:04

:lol: :roll:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Začátečník

Příspěvekod PyrotechniX » pon 29. čer, 2009 22:41

littleass píše:Hlavně proboha nedělej jestli to myslíš vážně nějaký Sport :!: :wink: Sport-to je zkáza lidstva.Najdi si školu opravdu Tradičního Bojového Umění ne nějakej sportovní klub kde tě budou z velké pravděpodobnosti tlačit k honění nějakých medailí,diplomů a jiných sraček :wink:
:wink: (sou samozřejmně výjimky ale musíš hledat)
Jinak dnešní Sport-to je žumpa nejhrubšího zrna :!: :idea:
Pokud budeš cvičit něco kde se nehoní medaile ani diplomy ani prachy a cvičí se jen tak pro zábavu a samozřejmně pro funkčnost tak je to fajn-zbytek-povrchní prospěchářskej šrot :!: :idea: :wink: kterej vytváří globální IDIOCII a pak to dopadne tak že totální blb kterej třeba ani neumí násobilku ale dobře kope do koule(míče)nebo do hlav je milionář.... :lol: :cry:


Díky, konečně se objevil někdo, kdo přerušil polemizaci místních >veteránů< (tím nemyslím starých, nýbrž zkušených) nad tématem které NEMÁ řešení a vyjádřil se k tématu. To co jsi mi poradil jsem měl v plánu, ale i tak díky moc :-). Jinak vy ostatní se klidně bavte, je zajímavé hodnotit vaše názory :-).
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Re: Začátečník

Příspěvekod hellas » pon 29. čer, 2009 23:09

PyrotechniX píše:
littleass píše:Hlavně proboha nedělej jestli to myslíš vážně nějaký Sport :!: :wink: Sport-to je zkáza lidstva.Najdi si školu opravdu Tradičního Bojového Umění ne nějakej sportovní klub kde tě budou z velké pravděpodobnosti tlačit k honění nějakých medailí,diplomů a jiných sraček :wink:
:wink: (sou samozřejmně výjimky ale musíš hledat)
Jinak dnešní Sport-to je žumpa nejhrubšího zrna :!: :idea:
Pokud budeš cvičit něco kde se nehoní medaile ani diplomy ani prachy a cvičí se jen tak pro zábavu a samozřejmně pro funkčnost tak je to fajn-zbytek-povrchní prospěchářskej šrot :!: :idea: :wink: kterej vytváří globální IDIOCII a pak to dopadne tak že totální blb kterej třeba ani neumí násobilku ale dobře kope do koule(míče)nebo do hlav je milionář.... :lol: :cry:


Díky, konečně se objevil někdo, kdo přerušil polemizaci místních >veteránů< (tím nemyslím starých, nýbrž zkušených) nad tématem které NEMÁ řešení a vyjádřil se k tématu. To co jsi mi poradil jsem měl v plánu, ale i tak díky moc :-). Jinak vy ostatní se klidně bavte, je zajímavé hodnotit vaše názory :-).


Chceš závodit, ale bereš za svůj příspěvek od asse? 8O
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků