Kakie

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » sob 24. dub, 2010 10:03

Gino píše: A, pro všechny... s náznaky typu "kdo chtěl pochopit - pochopil, kdo nechtěl pochopit, ať nechá být" jděte normálně do háje, protože buď máte co říct, a potom to řekněte, nebo nemáte co říct a tyhle pseudorozumy si nechte.


Já svoje řekl a myslím si, že srozumitelně, ale nehodlám se tady s někým hádat, když jsou ty hádky pořád o tom samém a hlavně o ničem a nevede to k nějakému konci. Protože tohle konec nemá do té doby, dokud nepřijde nějaká konfrontace, která jasně řekne, zda daný aktér je lepší než druhý aktér.

Jsou tu nebetyčné diskuze o tom, jaký styl je efektivnější, což se porovná jenom přímou konfrontací. Ničím jiným. = můj názor.

Co se týká historie, tak každý čerpá z něčeho ( knihy, diskuze, osobní setkání, atd. ). Kdo z nich může říct, jak to doopravdy bylo? Já věřím svému strejdovi a proto to bylo tak, jak říká on? Nebo jsem četl tu knihu, která pochází ze zaručeně originálních a pravdivých informací? Všichni hádají a nakonec to stejně skončí na tom, zda jim daný "historický" atribut funguje nebo ne. A tím jsme zpátky u té efektivity.

Historie vývoje je super k pochopení daných principu, technik, atd. a proč a za jakým účelem vlastně vznikly. Je to důležité pro instruktory, učitele, atd., aby mohli fundovaně odpovědět na dotazy žáků a nakonec sami sobě, proč vlastně danou věc dělají.

Lépe už to asi říct neumím.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Jian » sob 24. dub, 2010 10:09

BizonCZ:

1) a proc se tu takove posty vubec objevily? Tohle melo byt puvodne jen o kakie/karate - z cehoz plyne, ze vic stylu se tu ani resit nemelo... Jinak ale v tom puvodnim prispevku jsi to bohuzel tak trochu pomichal dohromady, takze se nemuzes me reakci divit.
2) cetl jsem ho cely, neboj, ostatne citaci jsem pouzil dost... jinak "ačkoli se přiznám, že jsem přesně tyto dvě slova chtěl napsat do několika topicu"... porad mi nejde do hlavy proc ti tak vadi, kdyz se na toto tema nekdo nekde dohaduje/diskutuje. Me kdyz neco nezajima, tak si toho spis nevsimam, nez ze bych hned dostal chut provokovat.
3) neni... napr. tady RUNAR se hada mnohem spis kvuli tomu, ze mu proste vadi, kdyz se nekdo radobyzasvecene vyjadruje k tematu o kterem toho ve skutecnosti vlastne nic moc nevi. A tohle ja do jiste miry chapu, jelikoz mam bohate zkusenosti z vlastniho oboru. Pokud se te jakozto.. rekneme biologa... snazi opravovat a kritizovat clovek, ktery studoval prava/stavebni inzenyrstvi, nebudes asi take reagovat moc nadsene. Timto soucasne nechci tvrdit, ze RUNARa povazuji za studovaneho experta na Shotokan - jenom to, ze rozumim jeho motivaci a tou motivaci dle me rozhodne neni snaha dokazat, ze Shotokan je lepsi nez vsechny ostatni styly...
4) pres stromy nevidis les


Jeste co se toho xboxu tyce - cetl jsem par zajimavych veci (knizek, clanku) i o historii thaiboxu, ktery co tu pak zminoval TongPo. Prokazatelne tedy existuji i lide, ktere stejne tak zajima historie techto stylu a jsou schopni se pripadne stejne tak dohadovat na tema co, kdo, kdy, kde... Z toho, ze tyhle veci nezajimaji napr. Ukropa a dalsi co s nim jezdi v aute jeste automaticky neplyne, ze nezajimaji vubec nikoho na svete.

Gino:

Vzpomen na Lidi.cz a zachovej paniku, totiz klid... :) Kdyz dojdou argumenty... Jinak s tim "pochopenim", okecavanim, mlzenim a chozenim kolem horke kase bych to sam nenapsal lip - diky.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » sob 24. dub, 2010 10:14

8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » sob 24. dub, 2010 10:21

:idea:
Naposledy upravil Gino dne sob 28. kvě, 2011 12:25, celkově upraveno 1
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » sob 24. dub, 2010 10:32

Gino píše:Pánové prominou, když si vypůjčím některé jejich nicky, ale dejme tomu, že se sejdou ucrop, Toman a luen... pojede-li se podle MT pravidel a v boxerkách, tak je (pardon kluci) ucrop sestřílí jako prd, když bude chtít. Pojede-li se grappling, tak nebude mít konkurenci Toman. Pojede-li se bitka prasácká, patrně vyleze s nejmenšími šrámy luen.


Vím jak to Gino myslíš, vím cos chtěl říct ale s nejmenšími šrámy by odešel v pohodě Toman, jeho soupeři by odešli do kanafásu nebo byli zlámaný. :wink:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » sob 24. dub, 2010 11:01

Gino:

Tohle nemá cenu. Došli mi argumenty a psát pořád dokola to samé nemám sil.

Tak si tady pěkně povídejte dál. A až to tady skončíte, tak se těším na další topic, který začne o něčem a skončí to zase u hoven jako tenhle. Jako by jich tu už nebylo dost. Tohle je "Neverending story". :roll:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » sob 24. dub, 2010 11:14

panove, jedete :D

co si zalozit thread "moje Kamasutra je nejlepsi, moje pero nejvetsi, vsichni ostatni jste impotentni kockomrdi" a pokracovat v diskusi o metode kakie v karate? :D do noveho threadu muzeme presunout majoritu "diskusi" zde na serveru, o prispevovatele nebude nouze :D

sorry, mozna misty zajimaci offtopic, dalsi vazne ubohej flame

pardon my language
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Chrobi » sob 24. dub, 2010 11:47

Ucrop - buchnúť kam? Já to tu čtu celkem pravidelně, ale píšu jen když jsem např. psal diplomku nebo když teď mám velkou hlavu (včera mi řezali zuby) a nemůžu ven ;o)
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » sob 24. dub, 2010 12:34

pm píše: a pokracovat v diskusi o metode kakie v karate? :D


Jestli nebude problém v tom,že o tématu "Kakie" tu může napsat něco pouze Pučmaz a ten se k nějakému většímu rozepisování evidentně nemá......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » sob 24. dub, 2010 12:41

x dalsich muze prispet - vsi co si placaji nejake chi sau, hyun sau, kiu sau, tui shou, clinch etc.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

.

Příspěvekod luen » sob 24. dub, 2010 17:17

Tak z toho hnoje nakonec jeste muze byt pekny setkanicko :wink:

PS: urco dejte vedet :!:

4PM: na tema chisau - kakie bych pokecal rad, ale nejak to neklaplo. Takze budu dal krafat a konfrontovat s tuisau a klincovanim ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Chrobi » sob 24. dub, 2010 18:21

Ucrop, Luen: když budou držet záda, tak rád přijdu ;o)
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků