TAOM Brno - Jaromír Pokorný

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

.

Příspěvekod kumori » pát 25. čer, 2010 16:52

[quote="KAMINARI"]Já tančím rád. Nevím kolik toho máš odzávoděno, nebo odboucháno v reálu, ale to co na mírově učí shihan L. Petráš je VŠ pohybu. CHce to akorát trochu studovat pohyb a přizpůsobit ho svému JÁ. Bojoval jsem s lidma snad všech BU. Není horší nebo lepší. neodsuzuj WJJKO. Jestli jezdíš na Mírov, tak tam můžem o tom hodit řeč.[/quote]

od Mírova raději dál :lol: jinak máš ode mně SZ
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod kamiwaza » sob 26. čer, 2010 9:32

Já osobně bych určitě na Mírov zajel, už kvůli Karlu Doležalovi, nicméně jsem jel na Lee Morrisona do Holomóca, kam jsem byl už přihlášen.
LP učí určitě VŠ pohybu, má to hlavu a patu, když tě něco nasadí, tak to stojí zato, ale otázkou je co z toho použiješ v reálu. Né že by to co učí bylo špatné, ale je tam až moc pohybu, málo úderovky a soupeř se chová jako tupá ovce. Chtělo by to alespoň z mého pohledu provázat s jednoduchými a účinnými technikami v duchu „minimální násilí, maximální účinek“ nebo tak nějak to říkal prof. Kano :wink: Na druhou stranu podotýkám, že si od LP můžete vzít co se vám líbí a nabalit na to další věci, tak aby vám to fungovalo a vyhovovalo, ale to už se myslím řešilo ve vláknu LP.
Ale chápu, že si LP jede svůj styl a zkrátka komu se to nelíbí, tak ať na něho nejezdí. Na druhou stranu si zve na Mírov KD a ten mu tam udělá výbornou úderovku, jednoduché kombinace na ulici a vše umocní tím, jak všechny stresuje svými připomínkami a prupovídkami v ostravském dialektu :D Jeho semináře z pohledu ulice jsou fenomenální, jeho cvičení s lapama, ve skupinách … mohou hravě konkurovat moderním „reálným sebeobranám“.
Ale protože tohle vlákno má být o panu Pokorném, tak můj názor na něj je, že je výborný metodik, vypravěč, ale ze všeho nejlepší byly jeho uvolňovací cvičení na konci seminářů. Rádi jsme poslouchávali jeho historky z cestování, o filozofii... Navíc se s ním dalo výborně pokecat, takže já mám na něj jen pozitivní vzpomínky. Co se týče sebeobrany, tak je to taková ta starší škola, druhá generace JJ v ČR, řekl bych.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod KAMINARI » sob 26. čer, 2010 14:41

Jardova SMUTEČNÍ VRBA je jedinečná. CHtěl bych v jeho letech mít jeho pohybovou schopnost.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron