Galavečer k 20. výročí Bujinkanu v České republice

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Bujin » pát 21. led, 2011 11:51

tomike08 píše:
Bujin píše:http://www.youtube.com/watch?v=pkLjxgqCPZE&feature=related

takových lidí v celým Bujinkanu moc není

A v BCD je takovej týpek, jako na tom videu, všemi opovrhovanej, protože oni v BCD se přeci nemůžou snížit k "obyčejnýmu" mlácení do pytle a dělání kliků, to by bylo jak na karate, ale oni přece učí ten život. (to není můj výmysl, tak to v BCD opravdu je, tak se o tom mluví a i se to tak dělá !!!!)

8O :o :lol: :D :lol: :D :? 8) 8)

Mne je jedno - kto, ako, co, kedy preco, skym ...
Zapamataj si ze sa zvoj zivot si si zodpovedny ty sam...niekto ta moze naucit rozne veci...ale ak mas pocit ze buchanie a sparing potrebujes tak to skratka robis a nebudes to riesit cez fora, a spol.,...
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod tomike08 » pát 21. led, 2011 12:15

Bujin píše:
tomike08 píše:
Bujin píše:http://www.youtube.com/watch?v=pkLjxgqCPZE&feature=related

takových lidí v celým Bujinkanu moc není

A v BCD je takovej týpek, jako na tom videu, všemi opovrhovanej, protože oni v BCD se přeci nemůžou snížit k "obyčejnýmu" mlácení do pytle a dělání kliků, to by bylo jak na karate, ale oni přece učí ten život. (to není můj výmysl, tak to v BCD opravdu je, tak se o tom mluví a i se to tak dělá !!!!)

8O :o :lol: :D :lol: :D :? 8) 8)

Mne je jedno - kto, ako, co, kedy preco, skym ...
Zapamataj si ze sa zvoj zivot si si zodpovedny ty sam...niekto ta moze naucit rozne veci...ale ak mas pocit ze buchanie a sparing potrebujes tak to skratka robis a nebudes to riesit cez fora, a spol.,...

No díky, že mi radíš, co se životem, to jsi hodnej :D

Kritika na Bujinkan se tu snáší hlavně proto, co ti v Bujinkanu dají, jak tam cvičí a co o sobě prohlašují. Já kritizuju Bujinkan Czech Dojo.

S tím, co ten týpek na tom videu dělá, naprosto souhlasím. A je to výbornej způsob, jak si z Bujinkanu vzít to dobrý.

A vůbec nekritizuju Aikido, protože je to pěkný, člověk si v klídku zacvičí, vyrelaxuje se, naučí se nějaký páky a nikdo neprohlašuje, že to stačí do bitky na ulici nebo dokonce že je to boj na život a na smrt.

Bujinkan (to, co se učí v japonsku) má spoustu zajímavých technik, ale stává se z toho spíš takovej japonskej folklór, než výuka boje, což je škoda.
tomike08
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...