Aiki

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Aiki

Příspěvekod Gusep » úte 04. bře, 2014 10:05

will píše:opak je pravdou ve většině případů je k úspěšnému nasazení páky potřeba i tzv. hrubá síla, tzn. síla svalů a je třeba překonat sílu svalů toho druhého


Absolutny nesuhlas. Paku budes predsa vzdy nasadzovat iba na supera ktory je v kyo, cize navolneny po nejakej inkasovanej rane/hode, nie uplne 100% pri zmysloch. Nejake silove pretlacanie sa v BU podla mna nema miesto.
Podobny si myslim ze by to malo fungovat s hodmi, kde vychylenim dostanes supera do kyo a nasledne hadzes.
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Re: Aiki

Příspěvekod will » úte 04. bře, 2014 11:12

To ti řek kdo, že bude soupeř vždy na volněný, může nastat spousta situací, kdy na volněný nebude, já ti říkám loserové nasazují páky akorát na tatami, když jim mistr řekne ty ruce si nebudete držet :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Aiki

Příspěvekod Gusep » úte 04. bře, 2014 11:56

will píše:To ti řek kdo, že bude soupeř vždy na volněný, může nastat spousta situací, kdy na volněný nebude, já ti říkám loserové nasazují páky akorát na tatami, když jim mistr řekne ty ruce si nebudete držet :D .


Ne, nebude vzdy navolneny, ale na pripraveneho cloveka paku nasazovat nebudem. Ak si myslis, ze to funguje a ty to pretlacis silou a medzicasom neinkasujes, good luck.
A podotykam, ze sa bavime o paceni v postoji (reagujem na to co nacal frajerKokoMihule).

Ja osobne som "loser" presne podla tvojej definicie - paky iba v nacviku na tatami.
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Aiki

Příspěvekod will » úte 04. bře, 2014 12:41

No, já zase loser nejsem, páky aplikuji aktivně přímo na ulici (žádný tatami), jak na připraveného, tak nepřipraveného protivníka + pasivní odpor, cca 20 let, tak 1 krát nebo dvakrát do měsíce, když se zadaří, tak třeba 2 krát za den. Good Luck :D No, a aby jsme si rozuměli Loserem jsem myslel člověka bez aspoň dobré fyzické kondice respektive síly.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Aiki

Příspěvekod frajerKokoMihule » úte 04. bře, 2014 12:55

will píše:No to záleží, kdo a co považuje za bojové umění, je tedy páka součástí bojového umění, odpovím si sám, vzhledem k tomu, že v některých karate katách jsou obrany proti různým druhům tzv. pák, lze z toho dovodit, že páky jsou součástí různých bojových umění.


To je fakt novinka, ze paky jsou soucasti bojovych umeni :lol: Ovsem paky, ktere funguji jenom pokud jsem schopen protivnika pretlacit v arm-wrestlingu, do nej nepatri :wink:

Jestli si někdo myslí, že na nasazení páky nepotřebuje fyzickou sílu tzn. sílu svalů, tak je silně na omylu, opak je pravdou ve většině případů je k úspěšnému nasazení páky potřeba i tzv. hrubá síla, tzn. síla svalů a je třeba překonat sílu svalů toho druhého , protože často nastávají situace, kdy protivník zatne a k nasazení páky je potřeba hrubé síly nebo zatne např. v polovině nasazení páky a musí se přecházet do jiné páky, kdy opětovně se částečně překonává síla svalů. Troskám fungují páky, tak akorát na tatami :D .


Nasazovat paku proti 'zatnutym svalum' tim, ze vic tlacim, je analogii toho, kdyz se snazim knockoutovat protivnika pres dvojity kryt. Pokud jsem o hodne silnejsi nez protivnik, tak mi to bude fungovat, ale je to proste nesmysl uz od podstaty. Je to boj neandrtalcu - kdyz prijde vetsi neandrtalec, tak mensi neandrtalec je v haji :mrgreen: Tim se samozrejme nechci nikoho dotknout - urcite jsou tu lide, kteri jsou temi nejvetsimi neandrtalci v celem sirokem okoli, ba mozna v cele CR, takze jim to vyhovuje :wink:

Do kategorie pindu patri i stesky, jak ze teda nasadim paku, kdyz protivnik zrovna 'neni na volneny'(sic). Tez v dnesnim vydani:
"Jak mam prastit protivnika do hlavy, kdyz si ji zrovna kryje."
"Jak mam protivnika hodit, kdyz zrovna neni vyvedeny z rovnovahy."

Use more force, Luke!
Conclusion: Paka, pro jejiz fungovani musim byt fyzicky silnejsi nez souper, se hodi do variete, ne do bojoveho umeni.

PS: Loseri (fyzicti) na tatami jsou zabavni, ale rozhodne nemene zabavni jsou loseri mentalni :twisted:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Aiki

Příspěvekod Gusep » úte 04. bře, 2014 13:09

frajerKokoMihule: big like za neandertalcov! :)

will: ty sa tu prezentujes ako karateka - odkedy je karate o hrubej svalovej sile? nemusis odpovedat, sme uplne OT..
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: mec

Příspěvekod dandax » úte 04. bře, 2014 13:28

mysmys píše:K tomu pozadavku ohledne technik mece. Dle meho i lidem, co se tomu venuji primo, trva podstatnou dobu nez zvladnou zaklady nejak obstojne. Je to beh na dlouhou trat, ne neco, co lze kratce nabyt.
Chces se to naucit nezbyva nez u iaidistu, kendistu, dzodistu. K aikidistum bych kvuli technikam mece nesel.

ja necekam ze se na to podivam a budu sekat jednoho nepritele za druhym, asi bychmel utnout nadsazku nebo se od Saegalla dostanem k Sarutobimu...libi se mi kenjutsu, pravda, a nechci bejt ignorant co ma na stene katanu a nic o tom nevi, k prakticky casti, prijde mi to jako fajn posilovani, u kteryho se clovek odreaguje -klidne si tomu rikejte meditace ^^

K pakam ste to celkem vystihli, a musim se priklonit k variance, pouziti ve vhodne chvile a ne 'proti srsti', paka na predlokti, zapesti, rameno, loket a jejiho vyuziti k hodu... budu uprimnej k moralistum, myslim ze se clovek dokaze vyhnout vetsine boju verbalne za pouziti inteligence, pokud ale narazim na individuum ktery si zjevne neprislo honit ego, ten loket mu zlomim- a zapesti k tomu, pokud mu tu ruku chytnu, udelam to mnohem radsi nez ho prastit do jater a doufat ze sem je neponicil a chudackovi nebudu muset platit tekutou stravu, nebo hur si jit sednout...takze zadny odvadeni, kontrolovani a jiny ucelovosti neplanuju :)
dandax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 24. úno, 2014 12:21

Re: mec

Příspěvekod frajerKokoMihule » úte 04. bře, 2014 13:42

dandax píše:budu uprimnej k moralistum, myslim ze se clovek dokaze vyhnout vetsine boju verbalne za pouziti inteligence, pokud ale narazim na individuum ktery si zjevne neprislo honit ego, ten loket mu zlomim- a zapesti k tomu, pokud mu tu ruku chytnu, udelam to mnohem radsi nez ho prastit do jater a doufat ze sem je neponicil a chudackovi nebudu muset platit tekutou stravu, nebo hur si jit sednout...takze zadny odvadeni, kontrolovani a jiny ucelovosti neplanuju :)


V tomto pripade si nemyslim ze by mel nekdo problem po strance eticke (pokud nekomu v sebeobrane zlomis ruku, nevidim v tom moralni pochybeni), ale problem muze nastat:
-po strance fyzicke (abys vubec byl tu paku schopne nasadit)
-po strance zakonne.

Priznam se, ze nevim, jak se dnesni soudy divaji na vykloubene rameno vs treba rana do nosu z pohledu 'nutne obrany'. A docela by me to i zajimalo....
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Aiki

Příspěvekod will » úte 04. bře, 2014 13:51

Gusep píše:frajerKokoMihule: big like za neandertalcov! :)

will: ty sa tu prezentujes ako karateka - odkedy je karate o hrubej svalovej sile? nemusis odpovedat, sme uplne OT..


Jak já se prezentuju neřeš, jestli někdy třeba tu páku budeš muset skutečně použit v reálu na pořádného chlapa ne na nějakého 40 kg lósra, tak pochopíš, o co go :D . Zatím cvič dál.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: mec

Příspěvekod dandax » úte 04. bře, 2014 14:45

Priznam se, ze nevim, jak se dnesni soudy divaji na vykloubene rameno vs treba rana do nosu z pohledu 'nutne obrany'. A docela by me to i zajimalo....[/quote]

nedavno sem se bavil s klukem, co vlez parkrat do provazu v muai thai na soutezi, nic vic, pak nekomu -kdo mu dal par ran za to ze neodevzdal penezenku- zlomil par zeber a vykloupil rameno, a popotahovali ho za tezky ublizeni na zdravi - bojim se ze takovej zlomenej loket uz bude jednomyslne hodnocenej jako neprimerena sebeobrana, minimalne! tim spis ze to nejspis rukou neskonci -.-
moralne sem to myslel spis tak, ze tohle je thread tzv mekkyho stylu, a zlamat nekomu nohu a ruku, za to ze te v noci otravuje s rukou v kapse by se tu nekomu nemuselo libit
dandax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 24. úno, 2014 12:21

Re: Aiki

Příspěvekod majkx » úte 04. bře, 2014 14:54

Musíš být wille výjmečně silný neandrtálec, nasazování pák byl můj denní chleba a i v době kdy jsem udělal pouze cca 80 poctivých kliku na jeden zátah při 100 kg váze jsem nenasadil jakoukoliv páku nikomu, kdo předtím nedostal tonfou, bombu, nebo jsem ho psychicky nezlomil a on se podal, anebo jsem ho neparalizoval např oddělováním tricepsového svalu od kosti (což např na feťáky nezabíralo). Jenom pro pořádek 2m vysoký, 120kg vážicí horník co rube na čelbě a celý den tahá 50kg hajcmany je u mě pořádný chlap. Já se z vlastní praxe ztotožňuji s tím co napsal mysmys a frajerKokoMihule. Tobě se bud všichni pod dali, anebo jsi to fyzicky urval ale u toho se divím, že si nedostal do drźky. Neber to jako útok, ale jeden můj bývalý kolega, bench 180 kg, dřep 260 kg, mrtvolu už nevím ale kuwa hodnĕ při výšce 178 měl silu jak býk a nikdy bez výše uvedených prostředků páku nedal. To by mě opravdu zajímalo jak to děláš já když byl dobrý den jsem jich nasazoval při fotbale i 10.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: mec

Příspěvekod mysmys » úte 04. bře, 2014 15:27

to Dandax:
v tvem pripade, se mi zda nejlepsi bude v Praze se prihlasit na kurz kendo do Sandomonu Praha http://www.sandomon.cz - delka kurzu 3.5 mesice - http://sandomon.cz/kurzy.html , pripadne Kacubohttp://www.kacubo.cz/jakzacit_kdykde.htm

Koukni, uvidis.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Aiki

Příspěvekod will » úte 04. bře, 2014 15:48

Mohou nastat situace, že se musí na volnit. Osobně se tomu vyhýbám, využívám taktiku a už jsem měl v páce i 130 Kg, chlapa, ruce jak lopaty zápěstí jak u některých lidí nohy, i když nejsem sračka měl jsem co dělat, abych ho v ní udržel, jeho váha byla o cca 40 kg víc než já, i když se mi ho podařilo dostat do páky a parťák na něj taky lehnul, tak se s námi normálně zvednul ze země jak nic, i když jsem ho měl pořád v páce, takže dá se říct, že chlápek dal cca 180 kg, jenom to, že jsem napoprvé nasadil dobře páku na jeho loket a pak ho narazil na takový plůtek, kdy se mi podařilo mu druhou rukou zalomit hlavu silou dopředu, aby se nám nevzepřel,nás zachránilo před tím, aby nás zmasakroval, což prohlašoval :D . Takže tohle je realita což teoretici z tatami nemohou pochopit :wink: . Na ulici to je jiné kafe můžeš narazit na různý týpky nažraný, s fetovaný, tito bolest moc nevnímají, a kolikrát jsou i dost fyzicky zdatný. Setkávám se i hodně podle mě z amaterizmem, že třeba proti pasivnímu dávají navolňováky, různě mordujou krk teleskopem, já to zatím nepotřeboval a vždycky jsem ty lidi udělal na páku a někteří i uznali, že to umím, hlavně, když je zákazník spokojený, že ano :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Aiki

Příspěvekod majkx » úte 04. bře, 2014 17:32

Takže opravdu musíš mít páru. Mockrát jsme to zkoušeli při tréninku, nakonec hodně silný jedinec toho slabšího prostě fyzicky vyčerpal a ten mu tu ruku nakonec povolil, ale bezpečnost nula. Ten páčený stačil rozdat tolik ran tužkou (jehlou, nůź), že by si vykrvácel dřív než by si ho do té páky dostal. Takže já z hlediska bezpečnosti, preferuji to co jsem napsal výše.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: Aiki

Příspěvekod will » úte 04. bře, 2014 22:31

Nemá šanci nic udělat, dělám to, tak že po něm skočím, když třeba někoho mlátí, chytnu ho za předloktí druhou rukou tlačím na loket použiju břicho a celou váhou svého těla ho kolem boku táhnu k zemi, kde mu fixuju loket celým tělem na zemi někdy se točím ještě kolem své osy, pak když mám jistotu, že mi z toho neuteče mu ruku kroutím za záda zaklekávám, atd. V 90 procentech se jde na zem. Jednou to byl takovej fofr, že mi "parťák" říká, abych ho už nemlátil 8O . Když se nedá svést na zem počkám si, když nedává úplně pozor drapnu ho stejně a narazím ho na zeď, kde zase kroutím ruku a fixuju loket pak zase lámu za záda, dávám páku na loket vyvádím, atd. Nemám žádnou extra velkou sílu, není čas udržovat se ve špičkové formě, spíš využívám moment překvapení. Občas, když není věší než já a dělá bordel, tak ho chytnu do kravaty a přiškrtím ho, úbytek kyslíku ho uklidní, nesmí ti ovšem z druhé strany na krk skočit jeho stará :D . Všechno se snažím řešit takto vlastně hrubou sílou, je to lepší než mlátit.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: mec

Příspěvekod dandax » stř 05. bře, 2014 9:18

mysmys píše:to Dandax:
v tvem pripade, se mi zda nejlepsi bude v Praze se prihlasit na kurz kendo do Sandomonu Praha http://www.sandomon.cz - delka kurzu 3.5 mesice - http://sandomon.cz/kurzy.html , pripadne Kacubohttp://www.kacubo.cz/jakzacit_kdykde.htm

Koukni, uvidis.


Díky, ale to neni co sem chtel

a koukam paky se tky odrthli jinym smerem, nez sem planoval...porad ale doufam ze prijde nekdo a rekne 'jo, tohle delame taky, misto lezeni po kolenou' ^^
dandax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 24. úno, 2014 12:21

Re: Aiki

Příspěvekod Gusep » stř 05. bře, 2014 9:32

will píše:Jak já se prezentuju neřeš, jestli někdy třeba tu páku budeš muset skutečně použit v reálu na pořádného chlapa ne na nějakého 40 kg lósra, tak pochopíš, o co go :D . Zatím cvič dál.


Ja paky pouzivat nemusim, nieje to moja profesia aby som pacil, znehybnoval a vyvadzal nejakych testosteronovych debilkov. A v pripade sebaobrany u mna na paky urcite nedojde :)
Kazdopadne z toho co pises v dalsich postoch mi pride, ze ani ty nepouzivas paky na pripraveneho cloveka a uz tym ze nanho skocis z prekvapenia, dostavas ho do stavu, kedy je mozne tu paku nasadit. A to, ze ho nedokazes v pake udrzat moze byt aj zalezitost nespravneho nasadenia paky ;) Poznam aj par ludi, ktorych napr. nieje mozne upacit na zapestie, proste z gumy..
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

paky

Příspěvekod mysmys » stř 05. bře, 2014 10:19

dandax píše:l...porad ale doufam ze prijde nekdo a rekne 'jo, tohle delame taky, misto lezeni po kolenou' ^^


Zkus v Praze Štěpána Bencu - osobně jej neznám - http://www.benca.cz/Benca-Ultimate-Streetfight.html

Projdi si ten web, rekne ti toho vic, co muzes ocekavat.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Aiki

Příspěvekod dandax » stř 05. bře, 2014 11:25

ve skutecnosti pesimista- nihilista, ale tenhle napad uz muselo mit nekolik lidi prede mnou, vlastne me ho tky vnukla kniha...nekdy vyskocit musi :)
dandax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 24. úno, 2014 12:21

Re: paky

Příspěvekod dandax » stř 05. bře, 2014 11:37

mysmys píše:
dandax píše:l...porad ale doufam ze prijde nekdo a rekne 'jo, tohle delame taky, misto lezeni po kolenou' ^^


Zkus v Praze Štěpána Bencu - osobně jej neznám - http://www.benca.cz/Benca-Ultimate-Streetfight.html

Projdi si ten web, rekne ti toho vic, co muzes ocekavat.


wow, kdyz vidim cestu jakou se k jujutsu dopracoval, mohla by to bejt dobra trefa, diky....mate nekdo osobni zkusenosti s temahle konkretnima seminarema / obecne -staci vikend k tomu se neco naucit?
dandax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 24. úno, 2014 12:21

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron