Aiki

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Aiki

Příspěvekod ukropcany » pon 10. bře, 2014 21:46

Kľudne vymýšľaj koleso... 8)

To, že sa niečo učíš neznamená, že sa to nevyvíja. Ale vyvíjať niečo o čom nevieš ani ťuk je tuposť. Sorry...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Asanoth » úte 11. bře, 2014 0:26

Vyvíjela, ale ne pomocí mladíků experimentátorů, který se chtěli učit páky z aikida ;) .
Já Ti rozumím, sám sem taky dlouho hledal a "vymejšlel", a taky se mi líbily aiki-styl-páky/hody, byť jsem se k ničemu takovýmu na dýl nedostal. Asi Ti to nikdo nevymluví, člověk k tomu musí dospět sám :) . Dostal jsi tip na dobrý školy, každá nabízí něco trochu jinýho z hlediska přístupu a filozofie, pokud se Ti nic z toho nelíbí, začni chodit na box. Podle mě, i když nejsem ve srovnání s mnoha zdejšíma diskutujícíma nijak zkušenej, je nejlepší kontrola protivníka pecka na bradu :D

Jenom, nějak mi uniklo, proč se chceš naučit právě páky a hody?
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod will » úte 11. bře, 2014 8:22

for. Dandax

Vyvíjet nebo zefektivňovat styl lze, ale to není tvůj případ, toto dělají lidé, kteří již v daném stylu něčeho dosáhly tzn., že v daném stylu byli minimálně mistři a vytáhli si z toho původního stylu věci, na kterých založili svůj nový styl. Já jsem ti už jednou napsal jak se to dělá, takže ještě jednou, jestli chceš dělat hody, páky, ala aikido, tak bys měl to aikido, dělat a u toho chodit k někomu na soukromé hodiny, kde cvičit pouze to o co máš zájem, toto je běžná věc a funguje to takhle třeba v boxu, ale i v jiných BU. Jenže jedna věc je tady o tom tlachat na fóru a jiná věc je skutečnost, protože, když někdo něco chce, tak si k tomu cestu najde, ale !!!. Realita je ovšem trochu jiná, většina lidí dělá nakonec bu, které má např. v dosahu svého bydliště, protože nastupují další aspekty např. chci cvičit hody, páky ala aikido, musím cestovat za člověkem, který mě to naučí, toto stojí čas, peníze za cestu + peníze za soukromé hodiny + tam musím taky něco pít a jíst, když se jedná např. o semináře někde být ubytován, atd., to všechno stojí peníze ,takže musím obětovat jiné aktivity, atd. Takže výsledek je nakonec takový, že se tlachá na fóru a necvičí se nebo maximálně se chodí na to aikido, který mám za barákem. Já znám osobně člověka, který se takto sám naučil bojové umění jezdil 1 x ročně na týdenní seminář + každý měsíc 1 krát za mistrem a cvičil doma sám nebo občas s pár dalšími nadšenci a dnes je tuším už 3 dan., takže to lze, ale je otázka máš na to a to nemyslím jenom peníze, ale třeba i vůli, atd. :wink:
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelinho » úte 11. bře, 2014 10:04

will píše:for. Dandax

Vyvíjet nebo zefektivňovat styl lze, ale to není tvůj případ, toto dělají lidé, kteří již v daném stylu něčeho dosáhly tzn., že v daném stylu byli minimálně mistři a vytáhli si z toho původního stylu věci, na kterých založili svůj nový styl. Já jsem ti už jednou napsal jak se to dělá, takže ještě jednou, jestli chceš dělat hody, páky, ala aikido, tak bys měl to aikido, dělat a u toho chodit k někomu na soukromé hodiny, kde cvičit pouze to o co máš zájem, toto je běžná věc a funguje to takhle třeba v boxu, ale i v jiných BU. Jenže jedna věc je tady o tom tlachat na fóru a jiná věc je skutečnost, protože, když někdo něco chce, tak si k tomu cestu najde, ale !!!. Realita je ovšem trochu jiná, většina lidí dělá nakonec bu, které má např. v dosahu svého bydliště, protože nastupují další aspekty např. chci cvičit hody, páky ala aikido, musím cestovat za člověkem, který mě to naučí, toto stojí čas, peníze za cestu + peníze za soukromé hodiny + tam musím taky něco pít a jíst, když se jedná např. o semináře někde být ubytován, atd., to všechno stojí peníze ,takže musím obětovat jiné aktivity, atd. Takže výsledek je nakonec takový, že se tlachá na fóru a necvičí se nebo maximálně se chodí na to aikido, který mám za barákem. Já znám osobně člověka, který se takto sám naučil bojové umění jezdil 1 x ročně na týdenní seminář + každý měsíc 1 krát za mistrem a cvičil doma sám nebo občas s pár dalšími nadšenci a dnes je tuším už 3 dan., takže to lze, ale je otázka máš na to a to nemyslím jenom peníze, ale třeba i vůli, atd. :wink:

Asi tak nejak to v tomto pripade vidim ako Will.. kto chce hlada sposob ako sa to da,kto nie hlada dovod ako sa to neda :wink:
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 11. bře, 2014 10:20

marcelinho píše:Asi tak nejak to v tomto pripade vidim ako Will.. kto chce hlada sposob ako sa to da,kto nie hlada dovod ako sa to neda :wink:

No a potom zistí, že chodil na aikido a nakopal ho pripitý "študent v podkolienkach"... :lol: :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » úte 11. bře, 2014 14:09

To je možný, ale když ho miluje není co řešit :D . Že tobě na tom aikidu minimálně vykloubili rameno :lol: . Pokud jsem se dobře díval o sebeobraně z jeho strany nepadlo ani slovo, pouze, že se chce učit.
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod dandax » stř 12. bře, 2014 9:10

2 Asanoth, will:
nic nevyvijim, jenom sem argumentoval proti tomu ze kombinovat je blbost, hledal sem nekoho kdo uz tim prosel a zkusenosti ma, aby mi je predal tak jak jsou...

Vule mi snad vydrzi, jenom sem nechtel postupovat metodou pokus-omyl a radsi se zeptal, cas a penize tomu klidne obetuju, ale aikido samo o sobe mi moc uzitecny neprijde proto to musim s necim spojit, jinak vazne dostanu od Rakouskyho turisty (podkolenky) :)
dandax
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » stř 12. bře, 2014 12:44

Pozri, choď na MMA, tam dostaneš 3in1 riešenie, ktoré 100%ne funguje. Zápasiť nemusíš, ak nechceš, tréning zvládne každý nie-telesne-a-hlavne-nie-egovo-postihnutý.
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelinho » stř 12. bře, 2014 12:55

ukropcany píše:
marcelinho píše:Asi tak nejak to v tomto pripade vidim ako Will.. kto chce hlada sposob ako sa to da,kto nie hlada dovod ako sa to neda :wink:

No a potom zistí, že chodil na aikido a nakopal ho pripitý "študent v podkolienkach"... :lol: :wink:

:lol:
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod hellas » stř 12. bře, 2014 14:43

Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Dalt » stř 12. bře, 2014 16:24

hellas: nejlepsi je ta diskuze pod videem... :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelinho » stř 12. bře, 2014 16:29

Videjko pekne..skoda ze to tak nefunguje aj v reali :D
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 13. bře, 2014 8:36

Perfektné videjko... Aj Seagal by čumel... škoda, že to takto nefunguje aj v reáli... :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod majkx » čtv 13. bře, 2014 11:00

Opravdu povedené video. Musíte kluci vydržet až do konce tam ten real ukážou :wink:

for Dandax

Najdi si něco takového http://www.youtube.com/watch?v=hIcm9cfU3HE v Praze, tam už je vše smysluplně nakombinováno.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 14. bře, 2014 8:09

Presne, len im tam chýba tá cica... :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod dandax » pát 14. bře, 2014 13:49

majkx píše:Opravdu povedené video. Musíte kluci vydržet až do konce tam ten real ukážou :wink:

for Dandax

Najdi si něco takového http://www.youtube.com/watch?v=hIcm9cfU3HE v Praze, tam už je vše smysluplně nakombinováno.

dik, skoda ze tam neni nic co bych rad
dandax
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Dalt » pát 14. bře, 2014 15:52

8O dyt je tam vsechno - paky/hody/udery...marne premejslim, co bys chtel v Bu ci Bs dalsiho...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Sennin » pát 14. bře, 2014 17:37

Jak tak tuhle diskuzi sleduji, tak uživatel dandax vlastně neví, co hledá. Rady od velice zkušených bojovníků zcela ignoruje... Tihle lidé jen hledají, ale nenacházejí. Jak už zde bylo na fóru mnohokrát řečeno: "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody."
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » pát 14. bře, 2014 19:00

nekrmte trolla :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod majkx » pát 14. bře, 2014 20:03

dandax píše:
majkx píše:Opravdu povedené video. Musíte kluci vydržet až do konce tam ten real ukážou :wink:

for Dandax

dik, skoda ze tam neni nic co bych rad

Zkus postnout nějaké video ty, kde bude předvedené bu/bs, které se přibližuje tvojí představě toho co by si chtěl trénovat. Od toho se dá pak odvodit nějaká rada na klub bu/bs.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...