Tradicní karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Tradicní karate

Příspěvekod will » úte 06. čer, 2017 16:46

Frajere všechno je to naopak :wink: , třeba jednou pochopíš zápal tam je. Tak co už jsi toho Egamiho dočet nebo to mám zase hledat já, čekám až to uvedeš na pravou míru :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Re: Tradicní karate

Příspěvekod will » stř 07. čer, 2017 8:20

Takže jsem se nemýlil a jednalo se z tvé strany o úmyslné překrucování a vytrhávání z kontextu, takže opětovné plácání nesmyslů :wink: Takže Shigeru Egami citace o úderu: v roce 1960, cizinec, který byl velkým příznivcem karate a přišel za mnou a požádal mne, abych udeřil do jeho holého břicha. Ohromný muž, který nechával ostatní studenty mlátit do svého odkrytého břicha aniž, by jak říkal cítil nějakou bolest. Nechtěl jsem jej porazit, tak jsem mu nechal zavázat břicho několika poduškami okolo jeho břicha. Můj první lehký úder na něj neučinil dojem. Ale druhý byl jiný "Šel zkrze!" prohlásil. Později uváděl, že musel mnohokrát vstávat a jít na záchod onu noc a tvrdil, že od té doby, jak říkal, by "uvěřil všemu", co bych řekl. Pointa je ta, že účinnost úderu nemůže být zjišťována jednoduše z jeho vzhledu. A v tomto spočívá jedna obtížnost cvičení.
A to je tvůj velký problém ty, protože karate nerozumíš všechno hodnotíš podle vzhledu jak jsem ti již dříve psal, v karate musíš vědět a ještě musíš praktikovat, a pak přijde pochopení skrze cvičení, u tebe obojí není pouze plácání nesmyslů bohužel, ale je to tak :wink: , nic proti tobě, je to hlubokým nepochopením, prostě máš hodně mírně řečeno zúžený pohled :wink: . Nechápeš základy, tak nemůžeš pochopit pokročilé věci. Nejsi to samozřejmě jenom ty, těch rádoby expertů na karate co tady plácají nesmysly je tady víc, mohl bych na všechny ty blbosti jako, že karatisti nepoužívají chrániče, kopy nefungují, nemají kondici, atd., dopodrobna reagovat, ale je to pro mne ztráta času. Spíš sem hodím třeba nějaké video :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 07. čer, 2017 13:59

will: Jojo, kdyz neni nic jineho, kazda vymluva je dobra :wink: A jinak, na soucasnem karate je k pochopeni jedina vec: Ze stoji za prd. Treba kdyz budes cvicit jeste 120 let, tak ti to dojde :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 07. čer, 2017 14:23

A propos, kdyby tem blbinam veril jenom Will, tak to pochopim - ten je od pohledu ducha mdleho. Ale ze uplne stejne tomu veri miliony dospelych lidi na celem svete - jenom to nepodavaji s takovou bezelstnou primitivnosti - to je fascinujici.

A:"Tady v kata cvicim dvojity uder."
FKM: "Dvojity uder je pitomost."
A:"To je jedno, me to tak naucil senzej".

Muj kamarad, co cvicil karate jako dite, podle svych slov vedel uz v deseti letech, ze to, co ho v karate uci jako 'bunkai', jsou voloviny. Viditelne to tedy nema nic spolecneho s vekem - clovek muze mit 60 a blby byt jako stoudev; nebo 10 a chapat to.

Kdyz uz tu vzpominam meho kamarada, napadla me dalsi naprosto pitoma technika 'karate': Nukite; neboli pichnuti spickami prstu do protivnikova bricha (napriklad).

http://www.nantanreikan.ca/Glossary/T/t ... kushin.jpg

Soudobi karatiste si predstavuji, ze nekdy nekde existoval asijsky mistr, co mel prsty z ocele a mohl nukite provadet jako bezny uder. To, ze kazdy normalni clovek by si tak zlomil prsty jim vubec nevadi, a vesele tuto 'techniku' vyucuji a cvici.

I kdyby nakrasne /slo/ otuzit prsty tak, ze clovek muze protivnika pichnout do solaru - proc by to kdo probuh delal? Uder pesti je daleko efektivnejsi a neni na nej treba supermanskeho treninku. Nehlede na to, ze staci treba nechte do drahy 'nukite' strcit loket, a tou rukou uz si karatisticky geroj nevytre ani zadek.

Potkal jsem dokonce 'mistra karate', ktery se domnival, ze jeho nukite zlomi protivnikovu kost, kdyz ji zasahne - rozumej, ze uderem spickami prstu rozdrti cloveku napr. panev.

Je tedy pravda, ze kdyby takto pouzil nukite, tak by se kost zlomila - ale asi uplne jina, nez si predstavoval :wink:

A takovi exoti uci karate a maji desitky, stovky zaku. Z toho plyne, ze podobne jako k aikidu jsou pritahovani vetsinou dychaci a mekkoty, k soudobemu karate jsou pritahovani tupi, racionalniho mysleni neschopni lide.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod hellas » stř 07. čer, 2017 19:12

pm píše:gravere et al, anonymita frajerKokoMihule nemění nic na tom, že postuje velmi zajímavé info.


To jo, ale takové miro svýho času taky postoval zajímavý info, že jo :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod frajerKokoMihule » čtv 08. čer, 2017 4:26

Panove, musim v zarodku zchladit vase nadseni stran me osoby :wink: Nejsem tu proto, abych si vybudoval fanklub; proto ani nemam duvod proskakovat skrz nejake ohnive kruhy, abych dokazal, ze jsem hoden vasi ctene pozornosti. Berte me tak, jak jsem a myslete si o me tez co chcete.

Jak to vidim ja, o karate tady vsichni vedi kulove. Tato mnozina se dale deli na ty, kteri se o nem chteji neco dovedet - a pro ty pisu, a pisu pro ne rad - a pak na ty, co se nic dovedet nechteji a jenom maji hloupe pindy. Ti mi mohou vylizat prdel, to rikam naprosto otevrene.

At si kazdy zvoli sam, do ktere z tech dvou grup bude nalezet :wink: Dekuji vam za pozornost.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod graver » čtv 08. čer, 2017 6:02

frajerKokoMihule píše:Jak to vidim ja, o karate tady vsichni vedi kulove.
- kromě tebe, že?
frajerKokoMihule píše:Tato mnozina se dale deli na ty, kteri se o nem chteji neco dovedet - a pro ty pisu
- leda hovno. Ty píšeš pro ty, kteří ti tvé teorie žerou. Dotěrní graverové s otázkami typu "co ty vlastně cvičíš" nejsou tvá cílová skupina a je nutné je prohlásit za "ty, co se nechtějí nic dozvědět", aby se nezačali množit. Chápu, že kdybys na otázku odpověděl, mohlo by to vyvolat další diskusi. Předpokládám reakce (if any) typu "to bys nepochopil, duševní mrzáku".
Jdi do hajzlu, frajere. Jsi jen další místní žvanil. A dost o tom řečí.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Tradicní karate

Příspěvekod will » čtv 08. čer, 2017 8:01

frajerKokoMihule píše:Muj kamarad, co cvicil karate jako dite, podle svych slov vedel uz v deseti letech, ze to, co ho v karate uci jako 'bunkai', jsou voloviny. Viditelne to tedy nema nic spolecneho s vekem - clovek muze mit 60 a blby byt jako stoudev; nebo 10 a chapat to.


Tak to je teda prča 8O , ty hodnotíš karate podle nějakého kamaráda, který někdy v 10 letech cvičil (možná) karate, no jestli to je "odborník" jako ty, tak se není čemu divit :D .

frajerKokoMihule píše:Jak to vidim ja, o karate tady vsichni vedi kulove. Tato mnozina se dale deli na ty, kteri se o nem chteji neco dovedet - a pro ty pisu, a pisu pro ne rad - a pak na ty, co se nic dovedet nechteji a jenom maji hloupe pindy. Ti mi mohou vylizat prdel, to rikam naprosto otevrene.


Frajere, frajere, faktem je, že tvoje znalosti jsou skutečně na úrovni prdele hlavně ty teoretické praktické nemáš žádné, jinak neboj, ti pro které píšeš ti jistě tvoje duchaplné příspěvky zveřejní :lol: :lol: :lol: . Jen houšť :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod cohen » čtv 08. čer, 2017 9:39

FKM: s tym nukite si zabil :lol:

Este si spominam, velmi zivo, ako sme nacvicovali rozne udery do tzv. makiwary, tvrda vzorkovana guma ktoru drzal sparing, co mala byt akoze nahrada za box. pytel. Bez rukavic, samozrejme. Po par uderoch sa mi vzdy dotrhala koza na hankoch a mohol som ist akurat tak do pr*ele. To bol asi zamer trenerov - nenaucit nas udierat. 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Tradicní karate

Příspěvekod frajerKokoMihule » čtv 08. čer, 2017 9:40

graver & will: Poznali jste se naprosto spravne :lol: Diky za pochopeni. Pro odpoved na vase namitky viz muj puvodni post.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod pm » čtv 08. čer, 2017 15:22

FKM, můžeš bejt třeba pětiletá holka, co jen desetkrát přečetla Matrase, ale info je to zajímací, takže pokračuj :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod frajerKokoMihule » pát 09. čer, 2017 13:48

Ok, tak dneska bychom se mohli zlehka mrknout na 'postoje' (dachi) v karate a pribuznych umenich.

Uz kdyz jsem s karate zacinal, tak me hrozne mrzelo, ze vsechny ty krasne postoje, jejichz cvicenim jsme travili tolik casu, nemuzu pouzit ve sparringu. A dokonce jsem to i zkousel; ale bylo to zbytecne, postoje se proste takto pouzit nedaji. Koho tato aporie - postoje se cvici, ale nepouzivaji - v karate jeste neprastila pres nos, ten je tupy a neni mu pomoci.

Nabizi se samozrejme takova ta klasicka karatisticka vymluva - "my to trenujeme takhle, abychom to pak mohli pouzit onakhle (rozumej, uplne jinak)". To je ale - v tomto i ve vsech ostatnich pripadech - pitomina; to je videt jak z hlediska telesne mechaniky, tak pri srovnani s ostatnimi (pouzitelnymi) bojovymi styly: Boxer nebo thaiboxer o kokutsu dachi v zivote neslysel, a presto mu zjevne nedela problem pohybovat se okolo protivnika, a to vetsinou lip, nez by to dokazal libovolny karatista, ktery kokutsu dachi cvici, az se z nej pot leje. Boxer naopak skace pres svihadlo apod. (o cemz zase v zivote neslyseli v karate :wink:)

Reseni teto aporie je opet proste: Postoje nikdy nebyly vytvoreny pro pouziti v boji s pohybujicim se souperem; ani k treninku takoveho boje. Presto tu jsou a budou cela stada karatistu, kteri je do zblbnuti (casto i po zblbnuti, viz mnohe pripady zde) cvici, ichi ni san shi, v kihonu i v kata, na trave i v dojo - aby pak kolem protivnika jako trotli poskakovali na spickach.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod graver » pát 09. čer, 2017 14:47

Já jsem v mezičase téhle diskusi udělal trochu publicitu, takže zájemců o ikonoklasmus je víc - piš, barde, střádej!
Zde už je tedy dokonce náznak konfese ("když jsem začínal s karate..."). Já jsem ovšem za svůj přístup byl pokárán - prý "i BU mají své praktiky a teoretiky" :mrgreen: .
Jinak ovšem nic nového - konkrétně u postojů (na rozdíl od krytů, kopů, úderů) snad nikdo netvrdí, že se používají stejně v kihonu a v boji). Zkus ještě pro komparaci vysvětlit proč.
Jinak byl mezi jedinci, kteří si tak úplně nemyslí, že o karate nic neví, docela zájem o něco konkrétnějšího k tomu, kde se to tedy posralo a jak vypadá to echt karate.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Tradicní karate

Příspěvekod frajerKokoMihule » pát 09. čer, 2017 15:09

Co vsechno budou muset nektere deti udelat, abychom si jich vsimli :wink:

Jinak se budu citovat:
...a pak na ty, co se nic dovedet nechteji a jenom maji hloupe pindy. Ti mi mohou vylizat prdel, to rikam naprosto otevrene.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod graver » pát 09. čer, 2017 15:25

Bull's eye. Musel jsem tomu trochu pomoct, ale nakonec si tě všimli. :mrgreen:
S touhle logikou by sis musel lízat prdel sám, synku. Ale to poselství jsi snad pochopil: pro mě to nepíšeš. Pokračovat v tom budeš stejně a asi se ti to nepodaří cílit selektivně, takže se nevyčerpávej antagonismy a dělej, že mě nevidíš.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Tradicní karate

Příspěvekod Sennin » pát 09. čer, 2017 16:24

pm píše:FKM, můžeš bejt třeba pětiletá holka, co jen desetkrát přečetla Matrase, ale info je to zajímací, takže pokračuj :-)

Taky se docela bavím :)
FKM: jen takovej poznatek, co mám od velice erudovaného učitele tradičního, původního, okinawského karate - "Postoje, co se v tradičním karate cvičí, mají úplně jiný význam, než se jim přikládá nebo co různí učitelé učí. Jde hlavně o posilování dolních končetin, držení těžiště dole a naučit se vnímat stabilitu. Pro boj se nepoužívají."
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Tradicní karate

Příspěvekod graver » pát 09. čer, 2017 16:35

Nevím, jestli se ti, kteří de facto totéž řekli mně, považují za erudované učitele tradičního původního (okinawského tedy ne) karate, ale nijak se s tím netajili. Ono by to ani nešlo - viděli jste snad někdo někdy tyhle postoje takto v boji používat?
Tady si prostě FKM vymyslel neexistující rozpor a navíc se (na rozdíl od tebe) vzmohl pouze na "že", přičemž "proč" vynechal (asi nás chtěl ušetřit šoku).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Tradicní karate

Příspěvekod will » pát 09. čer, 2017 20:01

frajerKokoMihule píše:Uz kdyz jsem s karate zacinal, tak me hrozne mrzelo, ze vsechny ty krasne postoje, jejichz cvicenim jsme travili tolik casu, nemuzu pouzit ve sparringu. A dokonce jsem to i zkousel; ale bylo to zbytecne, postoje se proste takto pouzit nedaji. Koho tato aporie - postoje se cvici, ale nepouzivaji - v karate jeste neprastila pres nos, ten je tupy a neni mu pomoci.


Tohle je jeden z jeho posledních příspěvků.

frajerKokoMihule píše:Muj kamarad, co cvicil karate jako dite, podle svych slov vedel uz v deseti letech, ze to, co ho v karate uci jako 'bunkai', jsou voloviny. Viditelne to tedy nema nic spolecneho s vekem - clovek muze mit 60 a blby byt jako stoudev; nebo 10 a chapat to.


Tohle je jeden z jeho předchozích příspěvků ??? Proč by kdyby sám karate cvičil odkazoval na kamaráda ?

No podle mě FMK nikdy karate necvičil, teď (jestli to dobře chápu :D) po konfrontaci s realitou se snaží naznačovat, že karate někdy cvičil, ale podle mě opak je pravdou, protože ta neznalost základních věcí je do očí bijící. Frajere ty jsi karate nikdy, nikdy, necvičil, pouze listuješ v knížkách. Jenže v knížkách jsou pouze formální věci, aspoň ve většině a toho se frajer drží, protože k obsahu se bez učitele nedostane :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 10. čer, 2017 0:07

Sennin: Potes koste, jestli 'velmi erudovany' ucitel karate tvrdi takove voloviny, co teprve tvrdi ti neerudovani? Ze cvicenim postoju se zbavite uhru? Ze vam vyroste o deset centimetru pero? Soudobe karate, jak te miluji! :lol:

will+graver: Docela me prekvapilo, ze oba pochazite z koutu Cech, kde prikaz 'vylizte mi prdel' znamena 'stalkujte me na foru jak desetilete skolacky' :wink: Donedavna jsem vedel jen, ze tam u vas vyraz 'karate' znamena 'bojove nepouzitelne nesmysly'. A co rybniky, mate tam taky? :wink:
Naposledy upravil frajerKokoMihule dne sob 10. čer, 2017 0:39, celkově upraveno 1
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 10. čer, 2017 0:30

ostatni: Ok, tak si to shrnme. Soudobe karate se sklada z:

-ctyrech-peti krytu, co se nehodi ke kryti a jsou veskrze mizernou bojovou taktikou
-kupy specialnich krytu, coz jsou z bojoveho pohledu uplne nesmysly a nikdo je nikdy nikde nepouzil(kosa-uka, morote-uke, keito-uke etc).
-uderu pesti, ktere jsou ve forme, v jake se cvici, mechanicky neefektivni a slabe
-specialnich uderu, coz uz jsou naproste voloviny (nukite)
-postoju, ktere jsou v boji, jak se v karate praktikuje, k nicemu
-kata, kterym nikdo nerozumi a akorat k nim vymysleji nesmyslne 'bunkai'

(cohen jeste doplnil neefektivni kopy a obrany proti nim; ale to me tu zase tak nepali).

Co z toho plyne? Tedy mimo toho, ze moderni karatiste jsou mentalni embrya, kdyz neco takoveho dobrovolne cvici?

Plyne z toho, ze bud
za a) tvurci puvodniho karate byli naprosti pitomci, co vytvorili ten nejneefektivnejsi system boje na svete,
ktery by se mel pravem ukazovat v muzeu kuriozit, oddeleni hovadin;
nebo za b) ze karate se dnes pouziva uplne jinak, nez bylo vytvoreno

Jelikoz vim, ze tvurci karate nebyli pitomci, co travili cas vymyslenim a cvicenim nesmyslu (narozdil od dnesnich karatistu), tak odpoved muze znit jen za (b).
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron