Kendo a fyzická náročnost

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Kendo a fyzická náročnost

Příspěvekod Mononoke » čtv 23. bře, 2017 7:03

Ahoj
dělá z Vás někdo Kendo? Moc se mi toto bojové umění líbí a chtěla bych ho zkusit, a tak bych se chtěla zeptat jak moc je fyzicky náročné? ( náročnost je pro mě jen plus :D ) Chodí k vám také ženy? a jak probíhá takový klasický trenink? Děkuji
Mononoke
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 16. říj, 2013 16:09

 

Re: Kendo a fyzická náročnost

Příspěvekod Picard » pát 24. bře, 2017 13:34

Ahoj,

Kendó je podle mě náročné dost, ale ze začátku to není tak hrozné, a zátěž se zvyšuje postupně.

Je to samozřejmě také odvislé od toho v jakém režimu člověk cvičí, jde dělat jen tak jako zájmovou aktivitu nebo třeba jako člen nějakého týmu např pro mistrovství světa, rozdíl v zátěži tam bude velký.

Ženy samozřejmě chodí taky, výhoda oproti jiným kontaktním disciplínám je v tom, že zde síla a váha nehrají zas tak velkou roli, což ženy často oceňují.

Trénink, aspoň jak ho děláme u nás, velmi zjednodušeně:
- zahájení, nástup
- cvičení Kendó kata, sestav s dřevěnými meči (jen na některých trénincích)
- rozcvička
- suburi (seková cvičení "na sucho" bez soupeře)
- cvičení kihonu (základů) s partnerem nebo bez, většinou nějaké drily na práci nohou, koordinaci, fyzičku (načasování, vzdálenst, přesnost atd.)
- kontantní cvičení s partnerem, základní zásahy, různé kombinace, cvičení různých obranných a útočných technik, zase různé tréninkové drily na přesnost, rychlost, načasování atd.
- volné souboje
- ukončení, nástup, poděkování
- jde se do "druhého dódžó" (hospody vedle) doplnit tekutiny a pracovat na teoretické přípravě :-D

Tady je o tom stručný text, kdyby tě to zajímalo http://www.kacubo.cz/okendo_trenink.htm

U nás začátečníci cvičí jen 1 - 5 zhruba prvních 3 - 6 měsíců, než získají zkušenosti a teprv pak začnou trénovat konktaktně v plné výstroji.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků