Ukážte pravé karty!!

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 13:48

Pokial ti to trener zakaze tak odid z doja. Pretoze ak niekto vie viac (napr. z karate, boxu, juda) a chce to aplikovat do AIKIDA nemal by byt obmedzovany. Tymto tradiciu AIKIDA urcite neporusis. Je len na trenerovi ci to oceni alebo ta zrusi. Ak ta zrusi tak je to hnup!!!! Kazda skusenost z ineho BU ti v AIKIDE moze byt prospesna. Moj nazor :P
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod nemea » úte 19. dub, 2005 12:42

to anonym: a ja neviem, prečo sa teda všeobecne tvrdí, že v aikide nejde o použitie sily, ale využitie súperovej energie :D aj ja už mám trochu lepšie /lepšie ako som mávala/ predlaktia, ale to bude asi od pevných úchopov, teda takých pevných, aké len viem použiť. aj tak si myslím, že sa v aikide bez posilovne zaobídem a vôbec to aikidu ako takému neuškodí.
to tiger: súhalsím, aikido je vždy aikido, aj keď použiješ rôzne útoky. veď čím viac si človek nacvičí pri tréningoch, tým je to lepšie. podľa mňa je dobré, keď sa dokáže aikido aplikovať na bežné útoky, nie iba tie, ktoré sú špedifické vyslovene pre tréningy.
nemea
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. dub, 2005 23:00

Příspěvekod daudi » stř 20. dub, 2005 18:14

ad Pucmaz: presne tak. uplnej souhlas.delam s prestavkama porad neco od svych 6ti let. zacal sem tenkrat v Uhelnejch dolech s karatem pak TKW hned jak prijel prvni mistr..pak ninjustsu...v nejaky jeho podivny forme..shaolinquan...taichi..nakonec wing chun u Brunnera a pak Jeet kune Do v L.A....a vim jen to, ze bych se nikdy neodvazil nazvat se zkusenym....tedka uz trenuju jen sam s kamosema...zacala me mnohem vic zajimat ta duchovni stranka veci
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod nemea » čtv 21. dub, 2005 12:52

to ukropcany: jasne, keď to podáš takto, má to určitý zmysel. mne zatiaľ stačí klikovanie pred tréningami a posilovanie s činkami pri kalanetike. ak by som sa chcela venovať nejakému intenzívnemu posilovaniu mimo tréningov, musela by som vstávať ráno o štvrtej, alebo nechodiť na aikido, nejako to už do harmonogramu nenatlačím :D takže sa bez intenzívneho posilovania zaobídem. ale pre mňa je aj klikovanie až dosť, hlavne, keď sa klikuje na pästiach a prstoch/ale na prstoch sa mi zatiaľ nedarí :D, hádam sa to časom poddá/ ale aj tak mám na to asi príliš ženský pohľad :D
s tou kŕčovitosťou je to pravda, lebo som videla a cvičila s chalanom, čo má na rukách doslova povrazy, od posilovania, ale je tak úžasne stuhnutý, že pol tréningu som sa bála, že mu ublížim.
a všimla som si, že aj ohybnosť a pružnosť sú na aikide dosť podceňované.
nemea
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. dub, 2005 23:00

Tai Ci

Příspěvekod Shoen » úte 21. úno, 2006 18:52

Caute vsetci neni tu niekto kto sa zaoberal Tai Ci? :?:
Shoen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 01. pro, 2005 0:00
Bydliště: Prievidza

Příspěvekod Snooorri » stř 22. úno, 2006 7:58

O tajii bich se taki rad neco dozvedel.... :P
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Snooorri » stř 22. úno, 2006 8:00

Prej je to nejnebezpecnejsi BU..... :lol:
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Snooorri » stř 22. úno, 2006 8:02

jinak poradne trenuju BU pul roku.
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Snooorri » stř 22. úno, 2006 8:02

Hung Gar kuen
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavela » stř 22. úno, 2006 9:30

Jo já se věnuju Tchaj «i Čchüan (ne tajči, to jsou podle výslovnosti obří šachy :lol: ...)
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Snooorri » stř 22. úno, 2006 9:45

Kolik let? Kdo je tvuj mistr Tai ťi quanu?
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavela » stř 22. úno, 2006 15:02

Snooorri píše:Kolik let? Kdo je tvuj mistr Tai ťi quanu?
Od r.95,to už je přes 10 let, ten čas letí... první základy od Du Fukuna, pak Chen styl u Li Zhong Yinga a Tian Jianhua(oba žáci Chenfake), u Qin Mingtanga henanský laojia, Guo shao henga, wu xing ba fa taiji, u Liu Guochena(žák Li Tianji) a paní Zhao (žákyně Cui Yishi) tradiční Yang stylu Yang Chenfu, a navrch styl Wu u mistra Jin Lian, místopředsedy Pekingské asociace Wu(Jianquan) stylu. Tak, to jsem se vytáhnul, až mi prdly kšandy :lol: Snad jsem na nikoho nezapoměl...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Raptor » stř 22. úno, 2006 16:10

Snooorri píše:O tajii bich se taki rad neco dozvedel.... :P


Chudák čeština, ta dostává na netu těžce na frak ...

pavela píše:
Snooorri píše:Kolik let? Kdo je tvuj mistr Tai ťi quanu?
Od r.95,to už je přes 10 let, ten čas letí... první základy od Du Fukuna, pak Chen styl u Li Zhong Yinga a Tian Jianhua(oba žáci Chenfake), u Qin Mingtanga henanský laojia, Guo shao henga, wu xing ba fa taiji, u Liu Guochena(žák Li Tianji) a paní Zhao (žákyně Cui Yishi) tradiční Yang stylu Yang Chenfu, a navrch styl Wu u mistra Jin Lian, místopředsedy Pekingské asociace Wu(Jianquan) stylu. Tak, to jsem se vytáhnul, až mi prdly kšandy :lol: Snad jsem na nikoho nezapoměl...


Pěkně pěkně ... a s kým cvičíš každý den? ;) Teda pokud zrovna nemáš prasklý kšandy :lol:
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod PC » stř 22. úno, 2006 17:11

pavela píše:
Snooorri píše:Kolik let? Kdo je tvuj mistr Tai ťi quanu?
Od r.95,to už je přes 10 let, ten čas letí... první základy od Du Fukuna, pak Chen styl u Li Zhong Yinga a Tian Jianhua(oba žáci Chenfake), u Qin Mingtanga henanský laojia, Guo shao henga, wu xing ba fa taiji, u Liu Guochena(žák Li Tianji) a paní Zhao (žákyně Cui Yishi) tradiční Yang stylu Yang Chenfu, a navrch styl Wu u mistra Jin Lian, místopředsedy Pekingské asociace Wu(Jianquan) stylu. Tak, to jsem se vytáhnul, až mi prdly kšandy :lol: Snad jsem na nikoho nezapoměl...


poslal jsem ti SZ, koukni na to a kdyz tak dej vedet jeslti to vubec prislo diky
PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod pavela » čtv 23. úno, 2006 3:45

Raptor píše:
Snooorri píše:O tajii bich se taki rad neco dozvedel.... :P


Chudák čeština, ta dostává na netu těžce na frak ...

pavela píše:
Snooorri píše:Kolik let? Kdo je tvuj mistr Tai ťi quanu?
Od r.95,to už je přes 10 let, ten čas letí... první základy od Du Fukuna, pak Chen styl u Li Zhong Yinga a Tian Jianhua(oba žáci Chenfake), u Qin Mingtanga henanský laojia, Guo shao henga, wu xing ba fa taiji, u Liu Guochena(žák Li Tianji) a paní Zhao (žákyně Cui Yishi) tradiční Yang stylu Yang Chenfu, a navrch styl Wu u mistra Jin Lian, místopředsedy Pekingské asociace Wu(Jianquan) stylu. Tak, to jsem se vytáhnul, až mi prdly kšandy :lol: Snad jsem na nikoho nezapoměl...


Pěkně pěkně ... a s kým cvičíš každý den? ;) Teda pokud zrovna nemáš prasklý kšandy :lol:
Pokud se jedná o Taiji a wudang meč tak teď hlavně s Jin Lianem(to je zajímavej pán,pochází z rodiny posledního císaře dynastie Čching a jeho pravé příjmení je Aisin Gioro, kdyby bylo císařství, byl by to jeden z Wang Fu :lol:) , paní Čao(žákyně Yang Zhenji) a Wu Binem, když dorazí. (Li Zhongzin umřel, Tian Jianhua cvičí moc daleko ode mě v Tientanu, malej Guo sice hodně blízko ale vidim se s nim málo, furt někde filmuje)
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod AikiBudo17 » úte 10. dub, 2007 22:57

ukropcany píše:V Čechách ani na Slovensku sa aikidu nemá zmysel venovať. Treba íst do Japonska. Ja by som doporučoval preštudovať si skúšobný poriadok tu http://www.aikido-france.net/grade/dan/ a hlavne poznámky typu "Starting from the third dan, the student may become a teacher and open his/her own dojo. Therefore, the student should be a good example for others." - potrebuje toto ďalší komentár? Učiť sa od niekoho, kto má menej ako 6. - 8. dan je strata času :idea:

P.S. Ešte toto je dôležité pri 4. dane "Kumijo and kentaijo should be performed first slowly then fast. Precision and power are required.". Nikoho koho som videl so 4. danom túto podmienku nesplňoval NIJAKO, vždy spĺňali iba jednu na úkor druhej.


inak fak som nadseny takymi ludmi co znevazuju snahu mojich a nie len mojich trenerov ze vsak pokial nema 6-8 dan tak je to strata casu. ja si myslim ze strata casu je tu taketo nezmysli vobec pisat. Keby sme sa mali drzat toho ze Dojo si moze otvorit len 6-8 dan tak tu dnes cvici asi 5%ludi.Alebo by sme mozno vsetci isli trenovat do Japonska, ved japonsky majstri nemaju co robit len ucit rozmaznanych europanov bojovat. U koho si preboha cvicil ked si prisiel k takym nazorom? Co mal tvoj trener 8 Dan? Ved M.Quaranta tento rok ziskal 6.Dan a akeby ta aj trenoval tak som si isty ze ten take somariny nedrista.
AikiBudo17
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. dub, 2007 23:00

Re: UZ som zpat

Příspěvekod villa15 » čtv 12. dub, 2007 14:09

REALAIKIDOKA píše:Sorry ze som dlho neodpisoval. Mal som kopec roboty. Ale uz sam Vam mozem opat venovat. Takze nie nevolam sa ONDRO. MV-SR nas posielalo na povinne treningy , kde sme museli chodit trenovat nejake BU. Pan S. Kurilla nam venoval osobny trening. Tento trening bol specialne pre Ministerstvo vnutra SR. Takze asi sme sa nemohli stretnut. Meno od teba nechcem ale urcite sme sa nestretli. Vies v nasej praci je nevyhnutna anonymita. Co sa tyka toho treningu pan Kurilla sa snazi kopirovat japonske AIKIDO - Iwama Ryu v plnom svetle. Takze nech sa nikdo nestazuje ze medzi ziakom a senseiom je dost velky odstup. Myslim ze nemam pravo hodnotit toto DOJO to nech obhajuju ini . Ja to urcite nie som. PUCMAZ dik za uprimnu odpoved. Ak to je naozaj tak ako hovoris tak cest Vasemu dojo, ze velku cast dna venuje poctivemu treningu. Ako som uz spominal u nas je takato dlzka nemyslitelna, vzhladom na tvrdy pristup. Sucastou treningu je samozrejme aj boxovanie, kopanie do vreca, plavanie, behanie. Dalej je uz len na kazdom zvazeni ci si k tomu nieco prida aby bol o nieco ,, dokonalejsi,,. Clovek pride domov a ma toho naozaj dost. Takze taky panak do nosa tiez raz za mesiac padne v celku fajn. Niet sa comu cudovat vsak? Clovek prichadza do kontaktu s kade kym verte mi!
Na to že děláš u jednotky rychlého nasazení a ktomu 6xtýdně trénink což si myslí že není možné.....
villa15
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 24. led, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zlomenakatana » čtv 14. čer, 2007 13:34

ukropcany píše:Nebudem Ti vypisovať celú svoju názorovú genézu - prečítaj si fóra. ®e sa Ti moje názory nepáčia mi je jasné, žiadnemu aikiďákovi sa moje názory nepáčia :D , avšak môžeš 3x hádať kde to mám :twisted: . Kdeže trénuješ?


Náhodou to nie je pravda. Ja som aikidak a tvoje nazory sa mi pacia. Rozmyslam vsak preco asi take su. No bud si mega aikido lama alebo si sa znepacil vodcovi buhaha :?:
zlomenakatana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 13. lis, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron