Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: kendo

Příspěvekod Picard » sob 11. čer, 2011 23:02

skl píše:Jeste bych se zeptal, jak moc je v treningu kenda zastoupen Siai ? Pripadne jsou nejake skoly, kde ho do treningu zarazuji minimalne ?

dik


Shiai je soucasti treninku Kendo (nikoliv jeho cilem). Zastoupeno za normalnich okolnosti je. Jak moc asi zalezi na kazdem. IMHO by toho nemelo byt ani moc malo ani prilis mnoho.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Re: kenjutsu

Příspěvekod ingwe » úte 07. říj, 2014 9:32

Picard píše:Plus je tuslusna hromada ruznych podvodniku, fake masteru a sarlatanu, kterym radim se vyhnout.


Další takový (asi?) na obzoru. Pár citací z komunikace na FB, která po mých otázkách skončila tím, že pán přestal reagovat.

Na dotaz, co to vlastně cvičí: "Velice dobrou školu a vedení mi ukázal p.ing.Cervinka z Frýdlantu...to je už pár let zpátky....a potom hlavně už závisí na tobě jak stím naložíš....fotky budou....Co se týká tak máme hezkou ukázku nejen duely zbraní,ale i něco jako práce s vnitřní energií...."

Na prosbu o bližší informace o škole a panu Červinkovi: "má čtvrtý dan...škola Kento Ryu"

Školu Kento rjů jsem nenašel. Je to další podvodník?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod Picard » úte 07. říj, 2014 14:18

No jestli cvičí velice dobrou školu pana inženýra s vnitřní energií tak se jdu hnedka přihlásit :-D
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod Picard » úte 07. říj, 2014 14:21

BTW ingwe tebe to ještě baví :-D ?
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod ingwe » úte 07. říj, 2014 14:48

To víš, občas dostanu melancholický záchvat... :D
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod Tengu 77 » úte 14. dub, 2015 22:48

Chtěl bych se zeptat jestli se na cvičení tasení doporučuje bokuto se saiou ,jestli takové tasení nekazí techniku..
Díky
Tengu 77
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. dub, 2015 22:15

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod mysmys » stř 15. dub, 2015 6:34

Ahoj, obvykle ucitel v dodzo doporucuje zacatecnikovi v iaido pouzivat bokuto se sajou, dokud si neporidi iaito (iaito = mec na iai). Neni na tom nic spatneho. Nemyslim si, ze si tim kazis techniku, ona se pri cviceni bude tribit pak jeste s iaito. Sikovny ucitel ti to dokaze dobre ukazat, vysvetlit a odstranit chyby.
V dalsim stadiu, jakmile jsi rozhodnut dale cvicit iaido, je bezne si poridit iaito ( a, mogito - tupa napodobenina mece pro cviceni iaido, b, sinken - skutecny mec). Jsou na to ruzne pohledy dle ucitelu jak s cim ve cviceni postupovat: bokuto->mogito->sinken vs. bokuto->sinken). Oba pohledy maji sve pro a proti, je dobre to udelat tak, jak to delaji tam, kam chodis cvicit.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod Tengu 77 » stř 15. dub, 2015 10:22

Ahoj,nějaký základy tasení a seků jsem kdysi získal,teď bych rád začal zase procvičovat procvičovat a procvičovat:-)..
Jinak díky za informace
Ještě kdyby jsi nebo někdo věděl jakou katanu a nebo kde koupit na tasení a na tameshigiri?V tom uplně tápu :(
Tengu 77
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. dub, 2015 22:15

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod ingwe » čtv 23. dub, 2015 10:11

Tengu 77 píše:Ahoj,nějaký základy tasení a seků jsem kdysi získal,teď bych rád začal zase procvičovat procvičovat a procvičovat:-)..
Jinak díky za informace
Ještě kdyby jsi nebo někdo věděl jakou katanu a nebo kde koupit na tasení a na tameshigiri?V tom uplně tápu :(


Jestli Ti do toho můžu kecat, jako začátečník-samouk (pokud jsem Tvoji situaci dobře pochopil, protože jinak bys asi nekladl takové dotazy, pokud bys měl učitele) se vykašli na tamešigiri. Buď si najdi učitele (v ČR jich je spousta, z kteréhokoliv města to k nejbližšímu nebudeš mít dál než 100 km hádám...) a dopracuj se k tamešigiri studiem, nebo přistup k samostudiu meče z jiného směru. Když si seženeš parťáka a bezpečné vybavení, můžete spárovat a objevovat základní principy (vzdálenost, tempo...), které už sice byly objeveny a u učitele by ses je asi naučil rychleji a lépe (a nebo taky ne), ale je to sranda a poměrně bezpečné ;-)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod Tengu 77 » ned 03. kvě, 2015 9:52

INGWE:
Diky za radu..tak nejak jsem to myslel..nechce se mi jezdit nekam a platit za neco zbytecne..uz jsem to zazil.(tim nemyslim,ze vse je spatne-rad bych jel a zapl. za nejakej seminar zakladu-ale ne zbytecne)..
Jinak mam plno starych jap. vyukovek katori shinto ryu a jinych skol. a materialu...
Cetl jsem,ze musashi napsal: techniku,se muzes naucit z mych knih,ale jak to funguje v boji musis poznat sam..
Tengu 77
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. dub, 2015 22:15

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod ingwe » čtv 07. kvě, 2015 8:53

Tengu 77 píše:INGWE:
Diky za radu..tak nejak jsem to myslel..nechce se mi jezdit nekam a platit za neco zbytecne..uz jsem to zazil.(tim nemyslim,ze vse je spatne-rad bych jel a zapl. za nejakej seminar zakladu-ale ne zbytecne)..
Jinak mam plno starych jap. vyukovek katori shinto ryu a jinych skol. a materialu...
Cetl jsem,ze musashi napsal: techniku,se muzes naucit z mych knih,ale jak to funguje v boji musis poznat sam..


A co tedy přesně chceš dělat? Samozřejmě každý učitel je jiný, klade důraz na něco jiného a člověku se může stát, že odjíždí ze semináře s pocitem promarněného času a prostředků. Znám to. Ale to k tomu holt patří, žáci i učitelé jsou jen lidé. Jestli chceš doporučit nějaký seminář, který by nejlépe odpovídal Tvým představám, musíš nám tu co nejlépe popsat své představy :-) Místní znalci problematiky iai (ID Picard a Patrik) Ti jistě rádi poradí. A pokud neporadí, je poměrně jisté, že se u nás podle Tvých představ neučí...

Ohledně těch výukových videí a knih bych jen rád upozornil, že se z nich člověk sice může naučit vnější znaky nějakého stylu, ale neméně důležité jsou i ty vnitřní záležitosti (kdy a jak tlačit, na co se kdy soustředit, jak pracovat jednotlivými partiemi těla od zápěstí až po boky a nohy atd.) a to se prostě čověk jinak než od učitele nenaučí. Proto ty výukové materiály mnohem lépe slouží někomu, kdo už vnitřní znaky zná, a mohl by třeba zapomenout, jaké pohyby přesně následují ve které katě.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod Gusep » stř 10. čer, 2015 14:33

Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod ingwe » pát 03. čer, 2016 7:02

Hatashiai - an original 3D FTG game targeting to replicate realistic Sword Fighting (Kenjutsu)

https://www.indiegogo.com/projects/hata ... ing-game#/

Podle videa si můžete vybrat, za jakou rjů-ha budete bojovat. No to jsem teda zvědavý, ale moc bych od toho radši nečekal :-)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod Picard » pát 03. čer, 2016 21:00

no super! to uz vubec nebudu muset chodit na treninky!
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod ingwe » ned 05. čer, 2016 11:27

Já jsem teda ještě hru, kde by byl šerm ztvárněn nějak realisticky, nepotkal. A že jsem se jednu dobu fakt snažil :-) V poslední době jsem naděje vkládal do Kingdome Come - Deliverance (https://www.youtube.com/watch?v=RH8kHliy2uY), ale z mého pohledu bohužel plané :)

Prostě na tréninky ještě nějakou chvíli chodit budu :-)))
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod Picard » sob 11. čer, 2016 21:36

Jen si zůstavej u svých zastaralých metod ...
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod ingwe » pon 04. črc, 2016 13:26

Pro pobavení, doporučuju hlavně techniky v druhé půli videa.

https://www.youtube.com/watch?v=BWjZkCEBqmE
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod mysmys » pát 15. črc, 2016 13:36

Cvičení iaidó s tělesným hendicapem
http://www.kokkidojo.cz/?p=3833
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod ingwe » čtv 03. lis, 2016 10:00

Prosím Vás, mohl by mi někdo ze zdejších letitých diskutérů se zaměřením na japonský šerm v pár větách shrnout poučení z nekonečné debaty o "krytí japonským mečem"? Nechci tu debatu znovu otevírat, jen by mě zajímal její výsledek, v pár větách a s komentářem od někoho, kdo ví, o čem mluví.

V rámci školy, kterou jsem cvičil, se v podstatě tak nějak asi jako krylo, ale jestli je to ostřím, plochou nebo hřbetem čepele, to nám nikdo nikdy moc nevysvětloval a nikdo to neřešil, protože za spoustou pohybů v kata, kde se seká ostří do ostří, se ve skutečnosti skrývají jiné pohyby, kde se ty meče třeba ani nesetkají, a kdo ví, třeba za těmito se skrývají ještě další a další vrstvy naprosto tajných principů, které už dnes nikdo neučí. Takže vlastní zkušenost mi v této otázce vůbec nepomáhá :-)

Případně díky.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Japonský meč, jak ho ovládat, iaido a spol.

Příspěvekod Picard » pát 04. lis, 2016 14:14

ty vole ingwe, ty si nedáš pokoj ...
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 20 návštevníků