Aikido + Karate ?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Aikido + Karate ?

Příspěvekod Anonymní » sob 25. čer, 2005 13:54

Nazdar všem,chtěl bych se zeptat jest-li je dobré dělat zároven Aikido a Karate.A jest-li ne tak proč a jaké to má nevýhody.A potom bych se chtěl jěště zeptat ,co je výhodnější nebo lepší a v čem prostě klady a zápory Aikida a Karate.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Dener » sob 25. čer, 2005 14:02

Na aikido a karate se vykašli. Zkus raději Muay thai a jiu jitsu...mnohem účinnější!!!
Dener
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: sob 19. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » sob 25. čer, 2005 14:19

Myslím že je to ideální kombinace, i proto že k sobě mají hodně blízko.Ale nevím jak to chceš stíhat, alespoň 2krát týdně obojí, to už chce zápal.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Krokac » sob 25. čer, 2005 15:32

No lidičky asi tak, psal jsem to mnohokrát a zopakuji to znovu. ®ádné BU které se tělá s chutí, správně a s určitým zapálením + motivací. Není špatné a v realném boji určitě obstojí. Záleží jen na vašem přístupu.

Pro výběr BU si zhodnoť tvůj fyzický a zdravotní stav. Když to zaženu do extrému: je rozdíl, jestli děláš Taj-či nebo Musado. Nároky jsou všude jiné.

Proč nedoporučuji cvičit konkrétně Karate a Aikido dohromady? Protože v tom budeš mít bojový "guláš" jsou to zcela odlišné styly a každý má jinou filosofii boje. Aikido využívá energii soupeře a láme ruce atd. v protisměru pohybu agresora.

Jde prostě o to, že když Tě něco naučí v Karate, tak v Aikidu Ti řeknou přesný opak. Není špatné vědět něco o jiných BU a později nějaké začít cvičit. Ale dokud si nejsi alespoň trochu jistý v jednom a nechápeš podstatu jednoho stylu, pak při cvičení více stylů najednou budeš mít z toho hlavu jako dýně :D a nebudeš si umět vybrat co je lepší.
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Re: Aikido + Karate ?

Příspěvekod Empty_Bell » sob 25. čer, 2005 15:40

Radu píše:Nazdar všem,chtěl bych se zeptat jest-li je dobré dělat zároven Aikido a Karate.A jest-li ne tak proč a jaké to má nevýhody.A potom bych se chtěl jěště zeptat ,co je výhodnější nebo lepší a v čem prostě klady a zápory Aikida a Karate.


Netristil bych energii ucit se 2 BU naraz.

Aikido, diky svemu zakladateli, prevysuje vsachna BU diky sve filozofii neublizovani, a vsechny techniky jsou smerovane v principu k nenasilnemu ukonceni. Nema souteze. Zakladatel aikido Uyeshiba byl vsak ve sve dobe nepremozitelny mistr napric ruznymi BU. Aikido je jedno z nejvyssich forem Bu ktere existuji, podobne jako taici vyuziva ci usmernuje energii utoku. Cviceni karate jsem se jednu dobu venoval, zcela mne vsak naplnilo pozdejsi cviceni aikido. Lide, se kterymi jsem cvicil karate, meli zajem predevsim o vitezstvi. V aikido jsem vnimal vetsi "duch" spoluprace" a solidarity. To je ale uz osobni dojem.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Re: Aikido + Karate ?

Příspěvekod Riverman » sob 25. čer, 2005 16:01

Empty_Bell píše:
Radu píše:Nazdar všem,chtěl bych se zeptat jest-li je dobré dělat zároven Aikido a Karate.A jest-li ne tak proč a jaké to má nevýhody.A potom bych se chtěl jěště zeptat ,co je výhodnější nebo lepší a v čem prostě klady a zápory Aikida a Karate.


Netristil bych energii ucit se 2 BU naraz.

Aikido, diky svemu zakladateli, prevysuje vsachna BU diky sve filozofii neublizovani, a vsechny techniky jsou smerovane v principu k nenasilnemu ukonceni. Nema souteze. Zakladatel aikido Uyeshiba byl vsak ve sve dobe nepremozitelny mistr napric ruznymi BU. Aikido je jedno z nejvyssich forem Bu ktere existuji, podobne jako taici vyuziva ci usmernuje energii utoku. Cviceni karate jsem se jednu dobu venoval, zcela mne vsak naplnilo pozdejsi cviceni aikido. Lide, se kterymi jsem cvicil karate, meli zajem predevsim o vitezstvi. V aikido jsem vnimal vetsi "duch" spoluprace" a solidarity. To je ale uz osobni dojem.

ale no tak, jaka zase filozofie neublizovani?...kazdej styl ma svoje "nepremozitelny mistry" a vsichni do jednoho se vyznacuji jednou vlastnosti...v mladi se rvali a bojovali v jednom kuse....na stary kolena se sklidnili a svuj styl boje posunuly nekam dal....
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: Aikido + Karate ?

Příspěvekod Krokac » sob 25. čer, 2005 16:12

Empty_Bell píše:
Radu píše:Nazdar všem,chtěl bych se zeptat jest-li je dobré dělat zároven Aikido a Karate.A jest-li ne tak proč a jaké to má nevýhody.A potom bych se chtěl jěště zeptat ,co je výhodnější nebo lepší a v čem prostě klady a zápory Aikida a Karate.


Netristil bych energii ucit se 2 BU naraz.

Aikido, diky svemu zakladateli, prevysuje vsachna BU diky sve filozofii neublizovani, a vsechny techniky jsou smerovane v principu k nenasilnemu ukonceni. Nema souteze. Zakladatel aikido Uyeshiba byl vsak ve sve dobe nepremozitelny mistr napric ruznymi BU. Aikido je jedno z nejvyssich forem Bu ktere existuji, podobne jako taici vyuziva ci usmernuje energii utoku. Cviceni karate jsem se jednu dobu venoval, zcela mne vsak naplnilo pozdejsi cviceni aikido. Lide, se kterymi jsem cvicil karate, meli zajem predevsim o vitezstvi. V aikido jsem vnimal vetsi "duch" spoluprace" a solidarity. To je ale uz osobni dojem.


Sohlasím s Rivermanem.
Empty_Bell: Máš pravdu, že součástí výuky a tréninku by měla být i filosofická část, která se mnohdy opomíjí, jestli máš na mysli tohle. Ale jak psal Riverman. Každé BU mělo své rváče a pak na strá kolena posunovali svůj styl duchovním nebo filosofckým směrem (to ať si přbere každý sám) a dotahovali svůj styl k větší dokonolosti. Ale každý styl má své přednosti. Jde jen o to, jak je jako bojovník dokážeš využít a jak moc věříš tomu co cvičíš.
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Re: Aikido + Karate ?

Příspěvekod Empty_Bell » sob 25. čer, 2005 16:17

Každá technika v aikido má za cíl ukončení situace NEZRAŃUJÍCÍM ZPŮSOBEM. Aikido, vzhledem k předchozím formám, ze kterých vzniklo, je postavené na Osenseiově osvícené myšlence nezničení oponenta. ®ádné techniky lámající kosti a vaz, ale pacifikace agresivní mysli velmi účinnými prostředky. Odvážím se tvrdit, že na tomto principu je aikidó zcela vystavěno, na rozdíl od většiny BU.

Pro toho, kdo má zájem o BU, které nejvíce odpovídá buddhistické praxi "mettá a karuná", tedy v principu "ai-ki" - učení "harmonické, ke smíru směřující cestě, pro toho je aikido jako stvořené.

______________

Sabbé sattá bhavantu sukhitattá!
Nechť jsou všechny bytosti šťastny!
Naposledy upravil Empty_Bell dne sob 25. čer, 2005 16:36, celkově upraveno 1
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Krokac » sob 25. čer, 2005 16:29

S tím lámáním vazu atd jsem to zahnal do extrému, ale nic méně jsem takové video viděl a řeknu vám, že s aikiďákem bych si nechtěl začít, protože styl Aikido vás v boji totálně zdezorjentuje a využívá vašeho pohybu. Je to takový tanec, ve kterém se zamotáte a nemáte šanci předvídat co ten člověk s vámi bude dělat. Takže když vám bude chtit zlomit ruku jako v sebeobraně, která je přímoúměrná vašemu útoku, tak si pište, že i když si uvědomíte, že se vám to chastá udělat je již pozdě a musíte se smířit s tím, že pár dní budete nosit sádru.

Souhlasím, s tím, že aikido má v prvé řadě úmysl eliminovat násilí takovým tím měkčím způsobem odhoď, polož na zem a nech mě být nebo uvidíš. Ale jakmile dojde na lámání chleba věřte, že vám pořádně zatopí.
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Riverman » sob 25. čer, 2005 16:50

Stejne mekce jako aikidista te muze slozit klidne thaiboxer, to neni o stylu ale o dane situaci a lidech...ueshiba byl jiste expert, ale duvod proc mu to fungovalo byl hlavne v tom, ze mel "nabojovano" z drivejsich let....
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Re: Aikido + Karate ?

Příspěvekod Riverman » sob 25. čer, 2005 17:00

Radu píše:Nazdar všem,chtěl bych se zeptat jest-li je dobré dělat zároven Aikido a Karate.A jest-li ne tak proč a jaké to má nevýhody.A potom bych se chtěl jěště zeptat ,co je výhodnější nebo lepší a v čem prostě klady a zápory Aikida a Karate.

byt tebou, vyberu si jeden z tech stylu a tomu se venovat poradne, druhej jako doplnek...z karate budes tvrdej, aikido te bude zmekcovat a naopak...v boji potrebujes oboji...ja delam chen taiji a k tomu bokove sandu nebo thaibox.jako kombinace me to perfektne sedi, ale zalezi na kazdym jedinci zvlast...ale nemichal byl cinu s japonskem
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » sob 25. čer, 2005 18:50

riverman , z karate tvrdej :D njn ,ale z aikida měkkej to je myšleno ,jako jak? slbé tělo silný ůtok? :?:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Empty_Bell » sob 25. čer, 2005 19:56

ukropcany píše:Bez ohľadu na obrovské :!: rozdiely v chápaní aikida rôznymi majstrami je podstatné si uvedomiť, že v strednej európe nie je žiadny majster u ktorého by sa ho malo zmysel učiť. Aikido sa dá naučiť iba v Japonsku - bez ohľadu na organizáciu...


které mistry jsi poznal ve střední Evropě, se kterými jsi cvičil?
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Riverman » sob 25. čer, 2005 20:05

Radu píše:riverman , z karate tvrdej :D njn ,ale z aikida měkkej to je myšleno ,jako jak? slbé tělo silný ůtok? :?:

jde o to, abys byl v boji schopen naprosto prirozene menit maximalni uvolneni a maximalni tvrdost
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

EB

Příspěvekod roza » sob 25. čer, 2005 20:35

A je to tady zase.
EB jako neohrozeny advokat bezbranych se pousti do dalsiho dobrodruzstvi pohanen moralnim motorem.
Snazne te prosim ,i kdyz chapu ,ze si proste nemuzes pomoci ,precti si vedlejsi nekolikastrankove forum ,kde Ukropcany pise o sobe a Aikidu.
Snad nas potom usetris…….no….. asi ne.To zas budou perly.Staci ,cos tu splodil do ted.
Presto - prosim,prosim.

Roza
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: EB

Příspěvekod Empty_Bell » sob 25. čer, 2005 21:47

roza píše:A je to tady zase.
EB jako neohrozeny advokat bezbranych se pousti do dalsiho dobrodruzstvi pohanen moralnim motorem.
Snazne te prosim ,i kdyz chapu ,ze si proste nemuzes pomoci ,precti si vedlejsi nekolikastrankove forum ,kde Ukropcany pise o sobe a Aikidu.
Snad nas potom usetris…….no….. asi ne.To zas budou perly.Staci ,cos tu splodil do ted.
Presto - prosim,prosim.

Roza

Když Tě nevychovali rodiče, já už to nenapravím
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Jendis » ned 26. čer, 2005 7:16

Empty Bell-No,každopádně má ale Roza pravdu....projdi si těch pár odkazů,co jsem Ti hodil dolů(a pak můžeš projet Ukropčányho příspěvky všeobecně)....a dozvíš se,co a jak(uznávám,nemusí se jednat o směrodatné názory pro všechny,nicméně se domnívám,že jak Ukropčány,tak i Marvin vědí,o čem mluví).
Samozřejmě,jestli sám chceš rozumně debatovat.......pokud chceš jen prudit,tak asi náladu mít nebudeš :wink: 8)



http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... ght=#20166

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... ght=#19417

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... sc&start=0
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Empty_Bell » ned 26. čer, 2005 8:43

Opravdu nemám čas probírat se hromadou textů, když mi ukropcany může dát jednoduchou odpověď.

Jak dlouho cvičil aikidó, a u koho konkrétně.

Takže moje otázka pánové nesměřujovala k vám, nemusíte odpovídat za druhé, nejsou to malé děti.

Zopakuju něco, co jsem opakoval několikrát: Jestliže někoho prudí to co píšu, ať moje příspěvky nečte, nebudu měnit nicky, jako někteří, takže to bude mít zcela jednoduché - přeskočte příspěvky Empty_Bell.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Re: Aikido + Karate ?

Příspěvekod Empty_Bell » ned 26. čer, 2005 9:05

Radu píše:Nazdar všem,chtěl bych se zeptat jest-li je dobré dělat zároven Aikido a Karate.A jest-li ne tak proč a jaké to má nevýhody.A potom bych se chtěl jěště zeptat ,co je výhodnější nebo lepší a v čem prostě klady a zápory Aikida a Karate.


Radu, abych se obloukem vrátil k tomu podstatnému, kvalitní aikido zcela jistě můžeš ve střední Evropě cvičit zcela bez obav, navíc zde často působí přímí žáci zakladatele, žijící v Evropě. Kdyby jsi chtěl konrétní informace, pošli mi soukr. zprávu, abychom se vyhnuli dehonestující kampani, pro tyto stránky tak obvyklé...
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Jendis » ned 26. čer, 2005 9:11

Víš,otázka možná nesměřovala k nám,ale (bez urážky),třeba mne už i celkem obtěžuje číst každý druhý příspěvek o tom samém jen proto,že někdo "nemá čas" si přelouskat historii(kór,když jsem Ti hodil i odkazy,kde hledat).A jelikož už se tu s Ukropčánym taky bavím nějakej ten pátek,vím,že taky nechce každému dokolečka psát,co a jak dlouho u koho dělal.
Nejsi první,ani poslední,kdo byl odkázán na starší příspěvky...koneckonců,vše,co Tě zajímá,je tam sáhodlouze vypsáno a vysvětleno(dokonce dopodrobna,takže tam zjistíš proč píše to,co píše-kdyby Ti odpověděl tady,zákonitě budeš klást "doplňující dotazy" a nebude to "opět" mít konce).
Myslel jsem to v dobrém,fakt mne nebaví pořád dokola číst výlevy,jak někdo třepe hlouposti(v každém threadu se některá témata a pindy periodicky opakují).Pokud se nad tím zamyslíš,dojde Ti,že na mých slovech možná něco bude. :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků